Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 15:12   #81
Quote:
liboteracku kaže: Pogledaj post
Je li se radi o Vernesi Smolcic, kazu neki nasoj najcitiranijoj znanstvenici? Neš ti astrofizike, neš ti ERC za sada, ali razumim cura je mlada, ima potencijala. Treba nju spomenuti za 10 godina (ima ih što su dobili grant pa peh) ako ostvari nešto veliko, a ne sada dok je skoro nitko i ništa u svijetu astrofizike.

Za sada je toliko citirana za radove na kojima je ona glavni ili jedan od glavnih autora, citiranost 400 puta. Imaš kriterije kao hrvatska akademija.

Najveća kvaliteta znanosti u zemlji se vidi ako se drži korak sa zadnjim najaktualnijim otkrićima u fizici zgusnute materije te ostalim poljima koje sam nabrojao.
A ti si neki autoritet na polju fizike? Imas barem 1000 citata u Q1 casopisama, ili barem 100 u top 10%??? Pa tako na osnovu svog znanja i dosadasnjih rezultata u stanju si procjeniti sto tocno cini najvecu kvalitetu znanosti i tko je dobar a tko je nitko i nista???

Prvi dio ne treba uopce komentirati, a ja doista ne znam zasto se ta cura vratila i osnovala svoju grupu u Zagrebu jer Hrvatska s ovakvima kao sto si ti to ne zasluzuje. Bilo bi joj bolje da je ostala tamo gdje je i bila, na Heidelbergu, Caltechu ili Princetonu.

BTW, a ti doista imas toliko pameti da mislis da Evropsko vijece za istrazivanje (ERC) dijeli puste milijune eura sakom i kapom pa se tako razbacuje i daje novce nedokazanim znanstvenicima koji su nitko i nista? Pogledaj malo bolje njene radove, vidjet ces je u gotovo svakom releasu SDSS-a, do nedavno najvaznijeg opazackog projekta u povijesti astrofizike, a samo ovdje ima cca 5000 citata. Nije dovoljno? Njezinu 'sliku' populacija nacinjenu na osnovu SDSS-a vidjet ces danas u svakom malo boljem udzbeniku.

A kada vec spominjes citate, nije isto imati 400 ili 4000 citata u astrofizici i u nekim drugim podrucjima, poput medicine ili molekularne biologije gdje ima puno vise znanstvenika i gdje se puno vise objavljuje. Bas gledam clanak koji analizira radove iz astrofizike, godisnje se ostvari oko 6000-8000 citata ukupno, u svim relevantnim casopisima. Pa ti sada vidi da li je cca 5000 u manje od 10 godina malo ili puno.

Zanimljivo je i da radovi iz astrofizike objavljeni u Natureu ili Sciencu nisu najbolji radovi iz tog podrucja s najvise citata, vec su to radovi objavljeni u Astrophysical Journal (ApJ). Tamo se objavi vise od polovice top100 radova iz astrofizike po broju citata.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:00   #82
Ako nisi najbolji na svijetu, nisi nitko i ništa.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:43   #83
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ako nisi najbolji na svijetu, nisi nitko i ništa.
Ako nemas Nobela, Fieldsa ili Kavli, bezveze si, treba ti dati nogu u dupe. Imas li ti ista od toga?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:57   #84
jedan moj prijatelj ima doma 3 sobe za nagrade koje ne stanu u ured i doslovno ima milijune dolara koje je dobio kao nagrade. iako, patenti mu donose puno vise novaca nego nagrade, ali mislim da ga nagrade vise vesele.
mislim da mu ide jako dobro bez obzira sto nema (jos?) ni jednu od navedene tri. sumnjam da ce dobiti nogu tako skoro
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:28   #85
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Ako nemas Nobela, Fieldsa ili Kavli, bezveze si, treba ti dati nogu u dupe. Imas li ti ista od toga?
Za kavlija do sad nisam ni čuo , Fields ionako nije tako velik novčani iznos, a Nobela ne želim odkad svako malo dobivam e-mailove u kojima mi neki tipovi objašnjavaju kako su sve Nobelove nagrade za fiziku zapravo nezaslužene (i usput mi objašnjavaju pravu teoriju svega).
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:29   #86
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
jedan moj prijatelj ima doma 3 sobe za nagrade koje ne stanu u ured i doslovno ima milijune dolara koje je dobio kao nagrade. iako, patenti mu donose puno vise novaca nego nagrade, ali mislim da ga nagrade vise vesele.
mislim da mu ide jako dobro bez obzira sto nema (jos?) ni jednu od navedene tri. sumnjam da ce dobiti nogu tako skoro
A čim se točno bavi?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 00:39   #87
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Za kavlija do sad nisam ni čuo , Fields ionako nije tako velik novčani iznos, a Nobela ne želim odkad svako malo dobivam e-mailove u kojima mi neki tipovi objašnjavaju kako su sve Nobelove nagrade za fiziku zapravo nezaslužene (i usput mi objašnjavaju pravu teoriju svega).
Jel još živ onaj mađarski spamer, Gabor Fekete
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 02:18   #88
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Inace, gdje je nestao pokretac topica?

Ako ga jos uvijek zanima odgovor na postavljeno pitanje, mozda mu mogu pomoci. No, treba imati na umu da je jako tesko, gotovo nemoguce ocekivati ikakvu karijeru bez zavrsenog diplomskog studija, i to po mogucnosti sveucillisnog. Koliko vidim, ovdje se radi o strucnom studiju, a iz tog je podrucja vrlo tesko upasti u znanstvene vode. Takoder, kada govoris o astrofizici, trebas napomenuti sto te tocno zanima jer je to ogromno podrucje:
- teorijska astrofizike
- eksperimentalna (opazacka) astrofizika
- inzenjerska astrofizika (konstrukcija uredaja, teleskopa, kamera...)
- astroinformatika (data management, procesuiranje mjerenja, dijeljenje podataka, rad s velikim bazama...)
- planetary science (Suncev sustav - to u svijetu nije astrofizika)
- robotika u sluzbi planetary science
- aeronautika i ono sto vani zovu 'rocket science'.

Kao sto vidis, u velikom dijelu ovih podrucja traze se i informaticari i elektrotehnicari, osobe s poznavanjem robotike i automatike. Nesto od toga (iako vrlo malo) postoji i u hrvatskoj. Recimo, MAGIC grupa kojoj pripadaju i znanstvenici iz Hrvatske (ukljucujuci i prof. Puljka, odnosno splitski FESB, tu je jos i Ruder i Sveuc. u Rijeci), a koji rade na teleskopu za opazanje gama zracenja iz svemira Cerenkovljevim efektom, trenutno radi na simulacijama, optimizaciji i konstrukciji kamere za novi Cerenkovljev teleskop (CTA).
Pokretač je konačno izmigoljio iz brloga u kojem je spremao ispite. Nažalost, mislim da će mi jedan ostati (možda dva). Mislim da je tome kumovao imperativ koji sam si zadao, da moram proći sve ove godine pod svaku cijenu. Pa mi se odrazilo kontraproduktivno na psihu. Na ispitima sam dobivao doslovno iste zadatke koje bih vježbao doma, i spetljao bi ih i padao.
Nikad prije nisam imao takva iskustva koja traju kontinuirano, ispit za ispitom.
Al što je tu je.

Što me zanima, zanima me sve. Liboteracku nije u pravu, astrofzika mi je doslovno strast još otkad sam vjerojatno pogledao prve dokumentarce u životu sa 5-6 godina.

S obzirom da sam upisao smjer "Automatika i sustavi", logično bi bilo nastaviti u tom pravcu.
Robotika i automatika me zapravo i privukla na FESB.

U svakom slučaju, ove godine ću izgleda imati viška vremena. U svakum zlu neko dobro. Pa ću početi raditi na tome da se spojim s tim vodama. I da kvalitetnije nadogradim svoje znanje u vezanim područjima. Jer realno, trenutno ne znam gotovo ništa osim nekih teorijskih osnova koje smo učili na faksu.

Hvala na dobrim savjetima.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.