Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 13:47   #21
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Financijski status...
Visina...
Velicina grudi...
Mjesto rodjenja...
Obrazovanje(manje bitno,ali ipak)...


Dokle,dokle,dokle.... Kad kazes nesto od ovoga ispadas iskompleksirana budala. Nije bitno jer si visok 177 ili 191 - BITNO JE. Nije bitno jel si gazda i zivis u luksuznoj kuci ili stancicu - BITNO JE. Nije bitno jel si rodjen u Zagrebu ili Daruvaru - BITNO JE...

Sta vi mislite?
Ono šta si napisao da je manje bitno je najbitnije.O
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:15   #22
kakva tema. kao s teensa.

jedino se slažem s tim da je bitno financijsko stanje, ništa ne možeš bez novca.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:35   #23
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ono šta si napisao da je manje bitno je najbitnije.O
Nekad je bilo bitno. Ali danas i nije toliko. Tko su najkorumpiraniji ljudi u drzavi? POLITICARI,suci,doktori... Sve redom diplomasi i fakultetlije.Al se za 200 jora prodaju ko kokice na dinamovoj tekmi... Plus toga ti tzv.diplomasi cim dodju u kontakt sa nekim uspjesnijim,financijski mocnijim bjeze ko vrag. Ego velik ko kuca.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:45   #24
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Financijski status...
Visina...
Velicina grudi...
Mjesto rodjenja...
Obrazovanje(manje bitno,ali ipak)...


Dokle,dokle,dokle.... Kad kazes nesto od ovoga ispadas iskompleksirana budala. Nije bitno jer si visok 177 ili 191 - BITNO JE. Nije bitno jel si gazda i zivis u luksuznoj kuci ili stancicu - BITNO JE. Nije bitno jel si rodjen u Zagrebu ili Daruvaru - BITNO JE...

Sta vi mislite?
Obrazovanje je VRLO bitno no pri tome ne mislim da te automatski cijenim jer si završio faks. Obrazovanje može biti i 3-godišnja srednja ali ako iskreno znaš to čime se baviš pa si i nekakav majstor ili ekspert.
Ništa gore od osobe koja nema pojma o ičemu i još gore ako ima nekakav faks (ekonomija, promet itd.) a vidi se da nema znanja.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:20   #25
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Financijski status...
Visina...
Velicina grudi...
Mjesto rodjenja...
Obrazovanje(manje bitno,ali ipak)...


Dokle,dokle,dokle.... Kad kazes nesto od ovoga ispadas iskompleksirana budala. Nije bitno jer si visok 177 ili 191 - BITNO JE. Nije bitno jel si gazda i zivis u luksuznoj kuci ili stancicu - BITNO JE. Nije bitno jel si rodjen u Zagrebu ili Daruvaru - BITNO JE...

Sta vi mislite?
Bitno - za što?

Pošto su grudi u igri, idemo po toj liniji. Jok, osobno mi to nije uopće bitno, iako da budem iskren, razina privlačnosti će nakon određene veličine opadati, kako se veličina povećava i povećava.

Visina? Sličan princip, skoro pa isti zapravo.

Financijska situacija? Bitna je, ali na sasvim određeni način. Veliki nesklad u ovome lako može dovesti do ovisnosti o drugoj osobi; to ne želim samom sebi, i to s bilo koje strane tog ovisničkog odnosa. A vikendice, fensi prijevozna sredstva, broj desetaka tisuća na računu? Irelevantno, i meni ogroman turn off u slučaju ljudi koji se lože na socio-financijski status kao znak vrijednosti samih sebe i drugih ljudi

Mjesto rođenja? Savršeno nebitno. Iz toga se ništa ne može zaključiti o osobi a da bude relativno pouzdano. Ionako, sve što je bitno i na što je utjecalo odrastanje i život u određenoj društvenoj sredini će se pokazati samo za sebe, takvo kakvo je.

Obrazovanje? Relativno mi je bitno, ali isključivo kao možebitni pokazatelj interesa i načina doživljavanja i razmišljanja o kojekakvim stvarima. Smiješna stvar je da je to jako nepouzdano i da se u ogromnom broju slučajeva ne može ništa zaključiti. Princip je ponovno isti, sve ovo što (meni) doista je bitno će doći do izražaja na drugačije načine od nekakve početne opsjednutosti obrazovanjem.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 21:00   #26
Najbitnije je zdravlje, pozitivno obiteljsko okruženje, ekonomska neovisnost te stabilan obiteljski život ili za one koji žele živjeti sami uži krug prijatelja. Čovjek treba imati neka svoja mala zadovoljstva kojima puni baterije, koja ga vesele. Ne smatrama da je bogatstvo toliko bitno, bitnije je imati neku zlatnu sredinu nego prevelike pare koje te odvoje od ljudi i unište ti privatni život-to vidio dosta često po novinama, po pričama iz našeg okruženja.
Fizički izgled je bitan al ne u tolikoj mjeri koliko mu se daje na važnosti i dosta ovisi o onome tko gleda, svi imamo različite ukuse. Mada smatram da je bolje bit prosječne inteligencije i privlačan ili lijep (ne nešto pretjerano) nego li biti vrlo pametan a ružan. Ili jako lijep a praznoglav. To je moje mišljenje.
Mjesto rođenja nije bitno, ljudi se odsele većinom u gradove i tamo grade svoju ličnost. Mada nemam ništa protiv sela, selo je super pogotovo ako je blizu većeg grada. Mnogi će reći da su viši muškarci zgodniji-što stoji ali zašto i niži muškarac ne bi bija hot?! Vidite Tom Crusea - Top Gun. Mrak
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 21:16   #27
Čitam ove komentare, ne vjerujem koliko patetike u koju ljudi stvarno vjeruju. Većina ovdje ističe novac. Novac, novac, novac. Da li vi svi zaista mislite da je cilj vašeg postojanja novac? Ili posao? I jedno i drugo je izmišljeno. Probudite se.
__________________
Opportunities don't happen. You create them.
DreamShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:00   #28
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
krivosudje

Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
...depresija i slicne varijacije

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
No što kada entropija pojede individualnu bitnost?....
E onda se moraš "izvući" iz toga. Inače ti ne gine raspad sistema....
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Osobno "mogu (sebi kao plafon.. pa čak niti to/liko..) potvrditi" da "s one strane", nema apsolutno ničega. No ta "potvrda", samo je relativnost (sposobnosti reinterpretacije) iskustva.
Kako netko tko je nesiguran u išta, može nešto potvrditi? Reinterpretacija vlastitog iskustva, eto, da.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nakon što čovjek, apsolutno ("nehotično") izgubi interes za sve, padne u ralje "kliničke depresije".. da li je tada/istim, bliže poimanju života ili dalje"?" "Blagoslovljen" ili "proklet".
In short: bliže, ali zapravo dalje.
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Razlicitost je tesko prihvatiti.
Moguće da su neznanje i strah kod pojedinca razlog teškoće prihvaćanja različitosti.
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Ništa gore od osobe koja nema pojma o ičemu...
Svatko ima pojma o nečemu. Ono što je problem je to da ljudi ne cijene, ne zanima ih, ne vide to u svakome.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:22   #29
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
E onda se moraš "izvući" iz toga. Inače ti ne gine raspad sistema....
Sistem je čini se, multilevel modela. Raspad okvirnog sistema, mislim da je pitanje sada već poprilične prošlosti. Koliko babuški ima.. pitanje je. Occam's broom. Održivost voljnosti bez okvira.. upitnost. Nekad čini se stoljeća, nekad pitanje dana. Puno upitnosti.. bez okvira, zapravo zainteresiranosti za smislenim odgovorima. Bitna nebitnost, nebitna bitnost ili nešto 3će.. will see..
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kako netko tko je nesiguran u išta, može nešto potvrditi? Reinterpretacija vlastitog iskustva, eto, da.
Reinterpretacijom vlastitog iskustva.. možda kvalitetnije, od nekoga tko može nešto, sa sigurnošću potvrditi, reinterpretacijom reinterpretacije tuđeg iskustva.
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
In short: bliže, ali zapravo dalje.
"Ali zapravo".. "in long term".. ili sam off?
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:33   #30
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Financijski status...
Visina...
Velicina grudi...
Mjesto rodjenja...
Obrazovanje(manje bitno,ali ipak)...


Dokle,dokle,dokle.... Kad kazes nesto od ovoga ispadas iskompleksirana budala. Nije bitno jer si visok 177 ili 191 - BITNO JE. Nije bitno jel si gazda i zivis u luksuznoj kuci ili stancicu - BITNO JE. Nije bitno jel si rodjen u Zagrebu ili Daruvaru - BITNO JE...

Sta vi mislite?
Nije bitno jer niti jedna od tih stavki nije povezana s duhovnošću (nisam vjernica). Nijedna od tih stavki ne garantira na niti jedan način ono zaista bitno- da će tvoj partner/ica biti dobar/ra prema tebi. Da će te cijeniti i poštivati koliko i samog/samu sebe.
Navedene stavke su potraga za odnosom moći a čim je jedan superioran a drugi inferioran...dugoročno to ne ide na dobro. Moć u odnosu ne smije postojati.

Obrazovanija sam od svog muškarca, dugoročno financijski ću vjerojatno zarađivati više od njega, grudi su mi svakako veće od njegovih Viši je od mene, ali to nije teško. Mjesto rođenja? Ne, zaista ne razumijem zašto bi to bilo bitno osim u soluciji gledanja partnera kroz predrasude (ali to bih vezala uz sve ove stavke ionako). Nisam moćnija, ravnopravni smo.

Kada sebe potvrđuješ kroz partnera onda su ti te stvari bitne, kad sebe poznaješ dovoljno onda znaš da ti niti jedna od tih stvari neće pružiti sreću. Kada sebe na krivim temeljima dižeš u visine onda tražiš nekoga na "tvojoj razini". Takvi ljudi su nesvjesni da razine koje oni uočavaju uopće ne postoje.

Bitno je većini a ti ako ne želiš biti dio većine onda se izdvoji, prestani prebacivati odgovornost na njih i pronaći ćeš osobu kojoj je to jednako nebitno. Ispunjavanje navedenih stavki je ispunjavanje svojih kompleksa i potpuno mi je nejasno što bih dobro (konstruktivno) mogla dobiti s tim.
Moje bitne stavke:
- da voli samog sebe i poštuje samog sebe
- da teži usavršavanju svoje osobe i napretku zajedničkog odnosa
- da je topal i nježan, obziran i pažljiv (dobar otac)
- da voli prirodu i životinje

Jer ono što većina nikako da razumije jest da je novac posljedica a ne uzrok i pokretač. Novac je izmišljeni pojam od strane čovječanstva kojim opravdavamo iracionalnu potrebu za dominacijom i...moći. (ego-kompleks) Obrazovanje je isto to kada se uzima kao procjena čovjeka. Inače razlikujem žeđ za znanjem od samo-dokazivanja.

Sve što si naveo mogu u biti spojiti u jednu riječ-EGO. Ništa od toga nije garancija uspješnog odnosa, dapače, upravo suprotno. Kako se odnos može kvalitetno i ne-materijalno graditi ako počiva na materijalnim odabirima?
Btw, sise s godinama padaju. One veće još više od onih manjih. Gledanje u sise kao kriterij je gledanje kratkoročno i to iznimno kratkoročno. Iako je ugodan osjećaj gledati u njih.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:28   #31
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Sistem je čini se, multilevel modela. Raspad okvirnog sistema, mislim da je pitanje sada već poprilične prošlosti
Mislila sam općenito na ljude. "Sustav" se može raspadati i u nekoliko razina, dubina, stadija....ne ide kod svih odjednom. Jedino što nakon raspada slijedi, u slučaju da se sustav ne sagradi opet, je smrt.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Reinterpretacijom vlastitog iskustva.. možda kvalitetnije, od nekoga tko može nešto, sa sigurnošću potvrditi, reinterpretacijom reinterpretacije tuđeg iskustva.
Za nekoga tko je tvrdoglavo, samouvjereno, "na sigurnome" omotan, unutar vlastitog solipsizma, teško.
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Ali zapravo".. "in long term".. ili sam off?
Kada i ako nešto spoznaš (s tim da uvijek moraš biti svjestan činjenice i vjerojatnosti da nisi spoznao ili pak da imaš još za spoznati), ono što je bitno je što dalje s tom spoznajom. Bio si te mogućnosti, sreće, čega već da si došao "bliže", ali ako to "bliže" ostane samo to, čisto znanje ili spoznaja, nemaš ništa od toga, osim daljnjeg bauljanja. Ako pak znanje ili spoznaja dovedu do većeg nemira, nerazumijevanja, nesnalaženja....onda nešto nedostaje, negdje si preskočio neki dio, izgubio puzzlu...
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Moje bitne stavke:
- da voli samog sebe i poštuje samog sebe
- da teži usavršavanju svoje osobe i napretku zajedničkog odnosa
- da je topal i nježan, obziran i pažljiv (dobar otac)
- da voli prirodu i životinje
....and then they lived happily ever after
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:39   #32
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Mislila sam općenito na ljude. "Sustav" se može raspadati i u nekoliko razina, dubina, stadija....ne ide kod svih odjednom. Jedino što nakon raspada slijedi, u slučaju da se sustav ne sagradi opet, je smrt.
Moguća neistina. Nakon raspada slijedi još malo (u nekoliko razina) raspadanja bitnosti i nebitnosti, prije; sa sustavom ili bez; moguće svima neupitne smrti. Tko poživi, pričat´će..
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Za nekoga tko je tvrdoglavo, samouvjereno, "na sigurnome" omotan, unutar vlastitog solipsizma, teško.
Priznajem mogućnost, u potpunosti.
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kada i ako nešto spoznaš (s tim da uvijek moraš biti svjestan činjenice i vjerojatnosti da nisi spoznao ili pak da imaš još za spoznati), ono što je bitno je što dalje s tom spoznajom. Bio si te mogućnosti, sreće, čega već da si došao "bliže", ali ako to "bliže" ostane samo to, čisto znanje ili spoznaja, nemaš ništa od toga, osim daljnjeg bauljanja. Ako pak znanje ili spoznaja dovedu do većeg nemira, nerazumijevanja, nesnalaženja....onda nešto nedostaje, negdje si preskočio neki dio, izgubio puzzlu...
"Potpis", od k do ... . Posebice za pandorinu kutiju. Čekamo (puzzla koja nedostaje) nadu da izađe.
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:40   #33
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kada i ako nešto spoznaš (s tim da uvijek moraš biti svjestan činjenice i vjerojatnosti da nisi spoznao ili pak da imaš još za spoznati), ono što je bitno je što dalje s tom spoznajom. Bio si te mogućnosti, sreće, čega već da si došao "bliže", ali ako to "bliže" ostane samo to, čisto znanje ili spoznaja, nemaš ništa od toga, osim daljnjeg bauljanja. Ako pak znanje ili spoznaja dovedu do većeg nemira, nerazumijevanja, nesnalaženja....onda nešto nedostaje, negdje si preskočio neki dio, izgubio puzzlu...

....and then they lived happily ever after

If you don't chose to work on it you can't be happy, no matter who you blame for the lack of it Ali malo je dosadno ovo happily ever after, where's the fun in that?

Ovo su stavke na kojima odlučujem graditi odnos a da su jedine osobine koje tražim rekla bih da su jedine. Ove su top i bez njih ne ide bez obzira na bilo koju drugu kvalitetu.

Ja sam mlada, kikakm, nisam došla na "gotovo" nego smo zajedničkim trudom izgradili ove prve dvije stavke-osobine jedno u drugome.
U određenim ljudskim godinama smatram da je već došlo vrijeme za određene pouke i ako naša ljubav sada magično ispari....drugi odnos bez bitnih stavki vjerojatno ne bih započinjala. Jer znam koliko energije iziskuje da se ovakav svjetonazor održi bez obzira na životne "udarce, lekcije", kako god ih netko naziva, ukomponirani u suživot s voljenim. Life is usually more than "just" a relationship, right?

On topic
Stvari koje su bitne, ali se ljudi pretvaraju da nisu... kaže tema.
Gotovo pa nasilno ubacivanje određenog stajališta pa rekoh, hajde da i ja pokušam na isti način.

Stvari koje su bitne, ali ih ljudi svrstavaju u idealizam zbog vlastite nemogućnosti dostizanja...i pretvaraju se da nisu

Ono čemu težiš je i ono što ćeš ostvariti a ako netko prestane tome težiti, kako zaboga da onda to ostvari? Pa se onda navodi da je novac/obrazovanje/fizički izgled bitno. E pa zbilja nije, i uopće se ne pretvaram. Ako imaš to imaš sreću i ljubav? Nemaš. Imaš MOĆ (i to samo određenu vrstu, nepotpunu- uvijek gladnu).
Voljela bih kad bi ljudi stavili crno iskreno bijelo na papir/ekran- težim moći i to je ono što želim, to je za mene bitno, to potvrđuje moju vrijednost. Pa neka onda stoje iza toga a ne pokušati me uvjeriti (ili ikoga drugoga) kako je to ono što se veže uz ljubav i sreću i kako je to bitno. Mnogo manje doista naivnih ljudi bi upadalo u zamke.

Ono iznad što nije upućeno meni...ipak, potpuno se slažem i znam točno osjećaj koji opisuješ kad ti nedostaje još jedan dio, čak nekako i pluta tu negdje u međuprostoru, tren vrlo blizu a onda odmagli. Ali kada "sjedne" onda se gotovo pa čuje klik u glavi.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:31   #34
Zapravo je nebitno. Bitna je esencija čovjeka.
Naravno većina ima neku ulogu, ili je baš glumi, od tud svi nesporazmi a sobom ili sa ostalima, društvom.
Tko može reći ja sam slobodan od svih programa, malo tko.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.