Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 00:10   #1
Frustriraju me idioti.

Pozdrav svima.

Moja tema se odnosi na frustracije, prema idiotima i kretenima kojih je u našem društvu nažalost u puno većem broju u prosjeku, najveću opasnost predstavljaju kad su u skupini.Primjetila sam da ih radi svog karaktera baš i ne mogu ignorirati, što i sama ne znam da li me to čini jednako njima.

Kad pišem o njima većinom mislim na muški spol, puno manje me ženski frustrira. Ne znam u čemu je stvarni problem. Ovo su činjenice koje osjećam.

Mene zanima, kako se vi nosite s takvim tipom ljudi?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 08:38   #2
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Moja tema se odnosi na frustracije, prema idiotima i kretenima kojih je u našem društvu nažalost u puno većem broju u prosjeku, najveću opasnost predstavljaju kad su u skupini.Primjetila sam da ih radi svog karaktera baš i ne mogu ignorirati, što i sama ne znam da li me to čini jednako njima.

Kad pišem o njima većinom mislim na muški spol, puno manje me ženski frustrira. Ne znam u čemu je stvarni problem. Ovo su činjenice koje osjećam.

Mene zanima, kako se vi nosite s takvim tipom ljudi?
Tebe valjda frustrira to sta ti ljudi rade sto ih volja, neke drustveno neprihvatljive stvari, dok ti ipak imas neke granice i onda ne potrosis svoju energiju do kraja i bivas frustrirana time kako netko bez imalo obzira radi sta hoce.
Moguce da bi se i ti htjela ispucati negdje, ali neznas kako i gdje i jos se opterecujes time.
Budi svoja sa svojim idejama u glavi i potrosi svoju energiju sa nekime slicnim, sa onime koga zanima ono sta i tebe.
Cemu se stalno obazirati na nesto sto nam nije prihvatljivo i ne vidimo se u tome.
Mene ako nesto ne zanima,neka osoba koja ima sasvim razlicite stavove i poglede, koja radi raznorazne gluposti okrenem glavu bez obzira, ima i drugih interesantnijih i meni boljih.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:55   #3
mene zanima tko su kreteni? moze neka defincija?
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:28   #4
"Frustrator" ili "frustrirani", kao opetovani idiot/kreten.. "kojih je u našem društvu nažalost u puno većem broju u prosjeku". Ne znati u čemu je "stvarni problem" i "osjećati činjenice".. zanimljiv koncept.
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:31   #5
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post

Mene zanima, kako se vi nosite s takvim tipom ljudi?
ako me se direktno ne dira, onda najcesce samo duboko udahnem i nastavim bez komentara. ne pada mi na pamet energiju trositi na sve sto smatram glupim/iritantnim i sl.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 14:33   #6
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Moja tema se odnosi na frustracije, prema idiotima i kretenima kojih je u našem društvu nažalost u puno većem broju u prosjeku, najveću opasnost predstavljaju kad su u skupini.Primjetila sam da ih radi svog karaktera baš i ne mogu ignorirati, što i sama ne znam da li me to čini jednako njima.

Kad pišem o njima većinom mislim na muški spol, puno manje me ženski frustrira. Ne znam u čemu je stvarni problem. Ovo su činjenice koje osjećam.

Mene zanima, kako se vi nosite s takvim tipom ljudi?
Ne frustriraju me, samo su mi mrski

Ne, ono, frustriralo bi me da ih pokušavam promijenit pa i ne pokušavam. Uglavnom se trajno mičem od njih, a ako ne mogu, svodim komunikaciju na minimum. Ako mi prvi stanu na žulj namjerno, potrudim se posramit ih, što mi najčešće i uspijeva, a ako mi ne uspije, zaključim da su tolike kretenčine da su sigurno dovoljno sjebani i bez moje intervencije. Ali to stvarno samo ako oni mene prvi napadnu - inače me boli ona stvar za njih.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:37   #7
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Moja tema se odnosi na frustracije, prema idiotima i kretenima kojih je u našem društvu nažalost u puno većem broju u prosjeku, najveću opasnost predstavljaju kad su u skupini.Primjetila sam da ih radi svog karaktera baš i ne mogu ignorirati, što i sama ne znam da li me to čini jednako njima.
Primijetila si da i ti imaš frustracije.
Ne čine te tvoje frustracije jednake njima, već frustracija što si frustrirana.
Neki su frustrirani jer hoće popiti 5 pivu, a potrošili su sve novce, pa žicaju tebe trijeznu da im "posudiš" za tu pivu, a ti ne voliš alkiće.
Oni frustrirani što ne daš pare, a ti frustrirana što su kreteni.


Quote:
Kad pišem o njima većinom mislim na muški spol, puno manje me ženski frustrira. Ne znam u čemu je stvarni problem. Ovo su činjenice koje osjećam.
Problem je u glavi. Tvojoj glavi, ako si ti frustrirana. Treba biti ljudina i priznati sebi svoje frustracije, a onda preuzeti odgovornost za njih i maknuti frustracije. Ili se maknuti od ljudi koji te nerviraju.

Quote:
Mene zanima, kako se vi nosite s takvim tipom ljudi?
Pobjegnem. Ako mogu. Ako ne, nađem način da pobjegnem.
Iako mi sad pada na pamet da kreteni ne postoje ili da smo svi mi kreteni.
Daj me upoznaj sa normalnim.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:59   #8
makni se s ljesa i bit ćeš bolje
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:14   #9
Hvala vam na odgovorima.
Da odgovorim na postavljena pitanja.
Pod '' idioti i kreteni",mislim na muške malo manje ženske osobe koje me okružuju bilo to kroz stvarni kontakt ili društvene mreže, dnevni tisak. Koji su na nekim bitnim visokim funkcijama a smatraju žene manje inteligentnima,(EU, parlament) muškarci koji odlučuju u ime žene šta bi trebala raditi sa svojim tijelom. Najnovije što me jako frustriraja je činjenica koju je izjavio Zadarski profesor,da žena ne smije počiniti zločin pobačaja nakon što bude silovana, spominje da kontracepcija se treba zabraniti, u istom kontekstu spominje Hitlera i ubojstva koja je počinio nad djecom. On svojim razmišljanjem želi prenijeti poruku ljudima da je žena rasplodna krava, a kontracepcija ubijanje nerođene djece,a ne spominje da je on svojim drkanjem napravio genocid koji čovjecanstvo ne pamti.


OK, znam da ćete mi reći da jednostavno ne čitam dnevne novine i da ignoriram.

Postoji činjenica da sam uglavnom uvijek okružena ljudima koji imaju nešto za reći na takve teme i sami ih potaknu.

Ako se dogodi konflikt ja ih spustim, ali problem je što sam ipak hebena manjina i to me frustrira.

Na dnevnoj bazi idiota i površnosti gdje god se okrenem.

Oduvijek sam bila buntovna, sad sam primijetila da me frustriraja činjenica da bi ostala tu gdje jesam, moram se prilagoditi njima.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:41   #10
Da li vi mislite da su takvi ljudi dobili vjetar u leđa nakon pobjede Trumpa?

Meni se čini kao da su nakon toga isplivali na površinu.

Činjenica je da je on većini ljudi autoritet i uzor.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:51   #11
mene zanima jedna stvar, što ti misliš da li muškarac ima pravo na izbor, u smislu da kaže, a gle ženo, ti rodi, pobaci, mene nije briga, ali ja ne želim imati veze s tim, ili pravo na izbor vrijedi samo u jednom smjeru.
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:18   #12
Zavisi.

Muškarci bi se trebali više pobrinuti, educirati i zaštititi, pa ne bi uopće dolazilo do pobačaja i neželjene djece.

Muški spermiji oplodnju jajnu stanicu a ne obratno.

Ako se muškarac boji toga da ne dobije dijete, neka se zaštitu, pa neće morati plaćati alimentaciju. Ako se toga bojiš?

Postoji situacija kad žena može slagati muškarca i smjestiti mu trudnoću, jer je lagala npr. da pije kontracepcijske. U tom slučaju muškarac po meni može presuditi ili odreći se djeteta ako ga majka zadrži.

Općenito nisam za pobačaj nego za prevenciju, edukaciju.

Osim u iznimnim slučajima kao što je silovanje.

Zakonska dozvola bez ograničenja bi bila zloupotrebljena,to je moje mišljenje..
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 00:31   #13
Trebale bi se žene educirati da ne ulaze u krevet s kretenima koji će se praviti grbavima nakon toga, ali ono, njihov izbor, samo da je pravde, onda bi i odgovarale za svoj izbor.

Ali da ostanem da temi, nema ti tu smisla imati neku raspravu, oni će imati svoje, ti svoje, kao što ću ja imati svoje oko ove teme koju sam postavio, ti ćeš imati svoje, i neće tu nitko nikoga uvjeriti u ništa, na kraju možeš samo nekog poslati u kurac ( ovisi koliko se dobro kontroliraš) ili otiči živčan i misliti zašto sam se raspravljao s budalom. Bolje pogledati film, otiči u šetnju, napraviti palačinke već što te veseli
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 01:36   #14
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da li vi mislite da su takvi ljudi dobili vjetar u leđa nakon pobjede Trumpa?

Meni se čini kao da su nakon toga isplivali na površinu.

Činjenica je da je on većini ljudi autoritet i uzor.
Moguće da se to zato dogodilo.
Ni meni nije jasno kako, ali nije da me frustrira...to si čuvam za neposlušno dijete jednog dana :-)
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.