Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 10:57   #1
Strah od smrti vs. Želja za životom

Dakle, jučer na Filozofiji dođoh do zanimljivih uvida.
Želja za životom bazira se na mu-opiodnim, a stah od smrti na kappa-opiodnim receptorima.

Upoznala sam ravno tri osobe koje su bile čisti mu-tip. Sva trojica bavila su se ekstremnim sportovima. Dvojica su poginula, a treći je konj padobranski s koji je bio preglup da se s njim nastavim družiti, pa ne znam je li uopće živ.

Ja sam četvrta. Može li mi netko objasniti na koju sam foru ušla u srednje godine?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:08   #2
Mi ljudi smo u biti čista kemija. Sve što u životu radimo ili ne radimo, odnosno volimo ili mrzimo raditi ovisi o dopaminu i serotoninu, koliki nam je threshold istog i koliko lako ga triggeriramo.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 11:35   #3
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Mi ljudi smo u biti čista kemija. Sve što u životu radimo ili ne radimo, odnosno volimo ili mrzimo raditi ovisi o dopaminu i serotoninu, koliki nam je threshold istog i koliko lako ga triggeriramo.
Pa baš sam napisala da ima i drugih hormona. Ali kad već tupiš po ta dva - serotonin mi fluktuira sezonski, dopamin mi je ili uključen ili isključen. Onda uleti oksitocin i sjebe me:

L: kme, kme, šefica me maltretira!
Mm: steraj je u prajvt mesiđ.
L: ali racionalna analiza je ustvrdila da to nije preporučljiv potez jer...krediti.
Mm: Ma kaj se bojiš, steraj je u PIČKU MATERINU!!!!1
L: hm, to zvuči posve logično.

Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:00   #4
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, jučer na Filozofiji dođoh do zanimljivih uvida.
Želja za životom bazira se na mu-opiodnim, a stah od smrti na kappa-opiodnim receptorima.
Let me guess, addx? (pisao je davno u tome na temi o BPD-u)

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Upoznala sam ravno tri osobe koje su bile čisti mu-tip. Sva trojica bavila su se ekstremnim sportovima. Dvojica su poginula, a treći je konj padobranski s koji je bio preglup da se s njim nastavim družiti, pa ne znam je li uopće živ.
Zašto bi ako si taj tip, automatski značilo da ćeš jednog dana odapeti prije roka?
Ovak isprve bi rekao da su jednostavno mu-opioid ljudi ovi kaj su uspješniji i nisu pokolebljivi pred problemima, prihvačaju izazove bez problema i svašta nešto ...

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja sam četvrta. Može li mi netko objasniti na koju sam foru ušla u srednje godine?
To znaš samo ti.

Osobno sam nekak u čistilištu između želje za životom i straha od smrti .... neda mi se živit a nije baš da mi se ide 2m pod zemlju jer me smrti nije strah*. Šugavo stanje...

*ne toliko, bar se tak osjećam, valjda posljedica ovog - "neda mi se živit". Mada sumnjam da u meni ne postoji taj evolucijom stečeni strah.

Zadnje uređivanje Tox : 04.03.2017. at 12:44.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:28   #5
Moze li nesto vise o tim receptorima za nas neupucene?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:29   #6
U koju kategoriju spadaju oni što vole živjeti, ali se ne boje ni smrti?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:42   #7
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Moze li nesto vise o tim receptorima za nas neupucene?
Ja sam iz bookmarka isčupao ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=1351

Al kao što kažem, kolega forumaš je pisao još o tome pa malo pročačkat koga zanima na toj temi, negdje iz 2014/2015 god. su ti postovi ...

Edit: Što uradi autorica teme da je banirana 3h nakon otvaranja

Zadnje uređivanje Tox : 04.03.2017. at 13:48.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:14   #8
Što sa željom "od" smrti i "strahom" "za" život? Informacijski, neuhvatljivi rezonantni tok uvjetovanja, kao mogući "krivac".. za sve namjerne, namjenske.. "disbalanse" na svim razinama raščlanjene.. wave, particle, atom, molecule, cell.. gen, transmitter, receptor, sub/consciousness.... cjeline.. turizma. "Team - jojdajnemojtemeje8at - building" "komformističkog".. turizma.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:33   #9
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, jučer na Filozofiji dođoh do zanimljivih uvida.
Želja za životom bazira se na mu-opiodnim, a stah od smrti na kappa-opiodnim receptorima.
Došla si do zanimljivih uvida ili ideja? (nisam čitala, baš budem)

Quote:
Ja sam četvrta. Može li mi netko objasniti na koju sam foru ušla u srednje godine?
Bog je tako odlučio.

Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
U koju kategoriju spadaju oni što vole živjeti, ali se ne boje ni smrti?
Baš, u koju?
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:48   #10
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
"neda mi se živit".
Jednog predivnog, sunčanog dana, Tox u staračkom domu, u svojoj sobici, zastorima prekrivenih prozora (da slučajno ne uđe tračak sunca) sjedi u kutu, sam, slaveći svoj 100ti rođendan. Parkinsonom zahvaćenom mu rukom, ispisuje po n-ti put jedno te isti tekst: ne da mi se...(pauza uvjetovana Alzheimerom)....umrijet.
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
U koju kategoriju spadaju oni što vole živjeti, ali se ne boje ni smrti?
One koji žive u iluziji
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 07:52   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dakle, jučer na Filozofiji dođoh do zanimljivih uvida.
Želja za životom bazira se na mu-opiodnim, a stah od smrti na kappa-opiodnim receptorima.

Upoznala sam ravno tri osobe koje su bile čisti mu-tip. Sva trojica bavila su se ekstremnim sportovima. Dvojica su poginula, a treći je konj padobranski s koji je bio preglup da se s njim nastavim družiti, pa ne znam je li uopće živ.

Ja sam četvrta. Može li mi netko objasniti na koju sam foru ušla u srednje godine?
Kako možeš imati želju za životom i onda ga prilično glupim načinima dovoditi skoro svakodnevno na rub?
Nema tu ni straha od smrti ni želje za životom već samo želja za sljedećim ekstremnim osjećajem.

Postoje osobe koje zna i "sreća" pomilovati po guzici. Do određenog momenta. Ti si ta sretna guzica. :
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 09:22   #12
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Jednog predivnog, sunčanog dana, Tox u staračkom domu, u svojoj sobici, zastorima prekrivenih prozora (da slučajno ne uđe tračak sunca) sjedi u kutu, sam, slaveći svoj 100ti rođendan. Parkinsonom zahvaćenom mu rukom, ispisuje po n-ti put jedno te isti tekst: ne da mi se...(pauza uvjetovana Alzheimerom)....umrijet.

One koji žive u iluziji
Možeš li objasniti u kakvoj iluziji?
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.