Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 01:23   #1
Ne zelim

U braku sam vec nekoliko godina. Imamo i dijete. Moj glavni problem je sto sam poprilicno nesigurna. Imali smo uspone i padove, udaljavanja i zblizavanja. Trenutno smo u nekoj neutralnoj fazi, ali mene pere neki jaci osjecaj anksioznosti, negativnosti itd..
Moj muz je samozatajan tip koji nikada i vrlo rijetko iznosi svoje osjecaje, postupke, razmisljanja, pogotovo vezano uz svoj odnos prema meni. Doslovno nekad moram inicirati neki dublji razgovor,inace bismo zastranili. Nekako je dosta pasivan i kad se nagomilaju problemi (netrpeljivosti, rutine, svakodnevnice..), on to jednostavno pusti. Ja opet sve duboko prozivljavam. Sve me me dotice, gusim se u osjecajima,previranjima, imam promjene ponasanja u stilu- u jednom trenu sam povrijedjena njegovom hladnocom toliko da umirem iznutra, u drugom trenu zelim da on osjeti isto i onda se inatim i slicno. On inace cesto putuje i to je ono sto me turbo brine u zadnje vrijeme. Toliko da mislim da umisljam. Uzasno sam opterecena mislju da ce mu se netko svidjeti na tim putovanjima. Okruzen je mnostvom kolega i kolegica i biznis cvjeta, sve je super! Ne bojim se prevare (on nije taj tip), bojim se da bi mu se netko mogao svidjeti. I znam, to je samo projekcija moje silne nesigurnosti i slabe samosvijesti. I znam, moram raditi na sebi, naci nesto svoje, imati svoj zivot. A na neki nacin to sve imam, ali ne mogu razluciti koliko su ti moji odjecaji rezultat moje nesigurnosti, a koliko su rezultat njegovog nedovoljnog namirenja moje gladi za ljubavi i paznjom. Jer toga nekako nema. Jel normalno da me poneki njegovi bezazleni komentari na (dobar) izgled neke zene doslovno zabole, da me duboko povrijede (na pprimjer kad se u drustvu nesto tako komentira, pa i on da svoj prinos). Znam da ne zvuci kao normalno, ali mene upravo to i iritira, jer NE ZELIM to osjecati. Nisam ruzna, debela niti neuspjesna. Ali duboko u sebi sama sebi nisam dovoljno dobra. Sto sa mnom nije u redu?
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 01:30   #2
Mene iskreno samo jedna stvar zanima.. Opcenito kod vas zene znace sve zelite ljubav i paznju. U mladim danima imate mogucnost za takvog frajera no takav frajer vam je dosadan. Pa izaberete nekog tko je cista suprotnost odnosno hladan, bla bla bla.. I onda sa njime provedete zivot nadajuci se da ce postati ono sto ste sa tim prije njega mogli imati od pocetka.. Sto bas kao sto sam rekao i bas kako to izgleda kad produ godine zivot shvatis da si ga potratio na krivu osobu i bas kao moji starci rastavis se. Jer eto idioti su bili zanimljiviji dok smo bile mlađe itd.. Zasto mu jednostavno ne kazes da ti fali mazenje, pokoja topla rijec i sl ? Vrlo jednostavno i sta ima tako dobroga u tome da zudis za necime sto si znala u startu da neces imati/dobiti. Ljude mijenja samo bolest i nazalost ne na bolje.

Powered by LG G6
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 02:18   #3
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Mene iskreno samo jedna stvar zanima.. Opcenito kod vas zene znace sve zelite ljubav i paznju. U mladim danima imate mogucnost za takvog frajera no takav frajer vam je dosadan. Pa izaberete nekog tko je cista suprotnost odnosno hladan, bla bla bla.. I onda sa njime provedete zivot nadajuci se da ce postati ono sto ste sa tim prije njega mogli imati od pocetka.. Sto bas kao sto sam rekao i bas kako to izgleda kad produ godine zivot shvatis da si ga potratio na krivu osobu i bas kao moji starci rastavis se. Jer eto idioti su bili zanimljiviji dok smo bile mlađe itd.. Zasto mu jednostavno ne kazes da ti fali mazenje, pokoja topla rijec i sl ? Vrlo jednostavno i sta ima tako dobroga u tome da zudis za necime sto si znala u startu da neces imati/dobiti. Ljude mijenja samo bolest i nazalost ne na bolje.

Powered by LG G6
Stereotipno, u pocetku je covjek bio otvoren, razgaljivao bi razgovorima o osjecajima, bio je lud za mnom, blabla..

Kroz godine, razliciti karakteri i svadje su nas udaljile, a i kad se zblizimo bar donekle, kad se pocnemo truditi, vise nikad nije kao u tom bajnom pocetku zaljubljenosti. S tim da je on u biti zatvoren, ali kada bas imamo neki dublji razgovor, onda kaze sto misli i kako se osjeca. Ali inace to ne pokazuje.

I jedno 800 puta sam mu rekla otvoreno kako se osjecam, ali kao da sam u zatvorenom krugu. A i on nema istu potrebu kao ja prema tim.nekim stvarima. Meni je jako bitna povezanost, priznanje, osjecaj da smo meraskidivi. Njemu ne. Njemu je samo bitno da sve bude "normalno".
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 06:38   #4
Ne moze on rijesiti tvoje nesigurnosti i frustracije. Niti je to njegova odgovornost. To moras ti sama.

Nije bitno kakvi ste bili dok ste bili dok ste bili u ruzicastom oblaku, svi smo malo drugaciji dok nas sora ta kemija. Stvarnost je ono kad ispadnete iz tog oblaka. Mozete biti razliciti karakteri, dok god prihvacate drugu osobu onakvu kakva ona jest, sve je ok. Pokusati promijeniti onog drugog niti je moguce niti je fer. A ti bi bas to htjela.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:02   #5
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ne moze on rijesiti tvoje nesigurnosti i frustracije. Niti je to njegova odgovornost. To moras ti sama.

Nije bitno kakvi ste bili dok ste bili dok ste bili u ruzicastom oblaku, svi smo malo drugaciji dok nas sora ta kemija. Stvarnost je ono kad ispadnete iz tog oblaka. Mozete biti razliciti karakteri, dok god prihvacate drugu osobu onakvu kakva ona jest, sve je ok. Pokusati promijeniti onog drugog niti je moguce niti je fer. A ti bi bas to htjela.
Krivo si shvatio. Ja bih zeljela promijeniti sebe. Ne zelim ovo osjecati. Zato sam i postavila pitanje
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:52   #6
Pa normalno da se to dogodilo kad vec veza ude u neku naviku. Pa koliko imate godina ? Pa ocito je takva osoba.. I osoba koja se meni svida isto nema potrebu izjavljivati sto osjeca. Ako to ne mozes prihvatit onda nazalost gubis vrijeme s njim. Posto je tu i dijete jbg...

Powered by LG G6
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:05   #7
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio. Ja bih zeljela promijeniti sebe. Ne zelim ovo osjecati. Zato sam i postavila pitanje
Ti zapravo zelis vise njeznosti i uvazavanja s njegove strane, i dozivljavanja. Takva si osoba, to su tvoje esencijalne potrebe za odnos s partnerom. Promijeniti se ne mozes, samo zatomiti osjecaje i kontrolirati se. Nekad ces to raditi uspjesno, nekad, onda kad ces biti u osjetljivom periodu, manje uspjesno.
To zna biti prilicno zeznuto, taj nesrazmjer po pitanju komunikacije. Evo, ja sam prekinula dugogodisnju vezu gdje je pri vrhu ljestvice bilo to, njegova pasivnost i povlacenje.
Mogla bih ti savjetovati da polako stvoris svoj zivot gdje ti on ne bi falio, al tu se uvijek postavlja pitanje, cemu onda ta veza? Neki kompromis i modus operandi ces morat naci, jer prekid veze bez djece i prekid braka sa njima nije isto. Da ste samo u vezi, savjetovala bih ti da srecu nadjes negdje drugdje, s nekim s kim ces moci biti ti na tom vaznom polju. Ovako, odvagni pluseve i minuseve.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:17   #8
Sad si mislim... Stvarno je glupo da potpuno normalne osobe, tople i osjecajne, imaju osjecaj manje vrijednosti i misle da je u njima problem, da su nesigurne i omalovazavaju same sebe. A zasto? Jer su s krivim ljudima, s kojima nisu kompatibilni.
Autorice, to mislim i za tebe. Ne poznajem te osobno, ali mogu prepoznati obrazac. Od jedne kvalitetne osobe pretvaras se u nesigurnu jer tvoj partner nije za tebe. Ne odgovarate si karakterno. Ili je problem negdje drugdje, mozda te on vise ne voli, pa se to boji priznati.
Sto god, s tobom je esencijalno sve ok, ali s tvojim brakom... Probaj se odmaknuti i objektivno sve proanalizirati.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:21   #9
Kada bi ti radila na sebi,promijenila pristup prema sebi to bi se pozitivno odrazilo i na sam vaš odnos.
Bez obzira što navodi da je on pasivan.
Jeste,jer je uljuljkan,kao što nam se svima s vremenom.desi,bili soli ili upareni.
Život je izazov , ako ga takvim činimo.
Žena koja ima samopouzdanja i zadovoljna je sobom,prenosi to i na svoju okolinu.
Rješi svoje nesigurnosti,bez obzira na njega, jer sebe uvijek možemo ustimava i doraditi,drugu osobu baš i ne toliko..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:02   #10
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kada bi ti radila na sebi,promijenila pristup prema sebi to bi se pozitivno odrazilo i na sam vaš odnos.
Bez obzira što navodi da je on pasivan.
Jeste,jer je uljuljkan,kao što nam se svima s vremenom.desi,bili soli ili upareni.
Život je izazov , ako ga takvim činimo.
Žena koja ima samopouzdanja i zadovoljna je sobom,prenosi to i na svoju okolinu.
Rješi svoje nesigurnosti,bez obzira na njega, jer sebe uvijek možemo ustimava i doraditi,drugu osobu baš i ne toliko..
Nevjerojatno... Uvijek ista prica. Uvijek je zena ta koja se treba mijenjati i koja ne valja i koja mora usrecit okolinu.
Koje floskule si sad nabacala, ono
Ljudi u najmanju ruku trebaju suradjivati i raditi zajedno na svom odnosu. To da sve ovisi o jednom, najcesce zeni je jedan veliki
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:12   #11
najbolje će biti da to riješiš tako što ćeš se riješiti njega. čini se da se on totalno ohladio i samo izvršava obavezu zbog braka i djeteta.

mlada si, zamisli samo kakav će biti ostatak života s njim.
a zašto? nema potrebe.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:13   #12
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
U braku sam vec nekoliko godina. Imamo i dijete. Moj glavni problem je sto sam poprilicno nesigurna. Imali smo uspone i padove, udaljavanja i zblizavanja. Trenutno smo u nekoj neutralnoj fazi, ali mene pere neki jaci osjecaj anksioznosti, negativnosti itd..
Moj muz je samozatajan tip koji nikada i vrlo rijetko iznosi svoje osjecaje, postupke, razmisljanja, pogotovo vezano uz svoj odnos prema meni. Doslovno nekad moram inicirati neki dublji razgovor,inace bismo zastranili. Nekako je dosta pasivan i kad se nagomilaju problemi (netrpeljivosti, rutine, svakodnevnice..), on to jednostavno pusti. Ja opet sve duboko prozivljavam. Sve me me dotice, gusim se u osjecajima,previranjima, imam promjene ponasanja u stilu- u jednom trenu sam povrijedjena njegovom hladnocom toliko da umirem iznutra, u drugom trenu zelim da on osjeti isto i onda se inatim i slicno. On inace cesto putuje i to je ono sto me turbo brine u zadnje vrijeme. Toliko da mislim da umisljam. Uzasno sam opterecena mislju da ce mu se netko svidjeti na tim putovanjima. Okruzen je mnostvom kolega i kolegica i biznis cvjeta, sve je super! Ne bojim se prevare (on nije taj tip), bojim se da bi mu se netko mogao svidjeti. I znam, to je samo projekcija moje silne nesigurnosti i slabe samosvijesti. I znam, moram raditi na sebi, naci nesto svoje, imati svoj zivot. A na neki nacin to sve imam, ali ne mogu razluciti koliko su ti moji odjecaji rezultat moje nesigurnosti, a koliko su rezultat njegovog nedovoljnog namirenja moje gladi za ljubavi i paznjom. Jer toga nekako nema. Jel normalno da me poneki njegovi bezazleni komentari na (dobar) izgled neke zene doslovno zabole, da me duboko povrijede (na pprimjer kad se u drustvu nesto tako komentira, pa i on da svoj prinos). Znam da ne zvuci kao normalno, ali mene upravo to i iritira, jer NE ZELIM to osjecati. Nisam ruzna, debela niti neuspjesna. Ali duboko u sebi sama sebi nisam dovoljno dobra. Sto sa mnom nije u redu?
Razilaženje u karakterima potiče tvoju duboku nesigurnost. Plašiš se biti ostavljena i strah te da se veze ne raspadne i ti ne ostaneš sama(izgubiš nešto vrijedno). Osjećaj ugroženosti te tjera u anksioznost, frustracije, ljubomoru. Ljutiš se na njega jer percipiraš da je on kriv za to kako se ti osjećaš, a nije, on je samo osoba kakava jest, ne možeš ga promjeniti.
Ti moraš pronaći način kako da iskomuniciraš strahove i probleme u vezi. Moraš pričati snjim i pokušati objasniti koliko ti je bitan temelj, sigurnost, za koju se možeš uhvatiti.
Moraš također raditi na prihvaćanju vaših različitosti, on nije preslik tebe niti će ikada biti onakav kakav se tebi apsolutno sviđa. Trebaš ga prihvatiti kao osobu, ali također i sebe izraziti kao osobu.
Anksioznost koju osjećaš normalna je za većinu veza u kojima nesiguran partner osjeća da gubi tlo pod nogama. Umjesto da se koncentriraš na emocije, koje su trenutno negativne, koncentriraj se na ono pozitivno u vašem odnosu, a vjerujem da toga ima jako mnogo. Ponekad jedan iskren razgovor i zagrljaj partnera nakon što izbaciš ono što te muči, a spomenut ću i sex zna jako dobro resetirati stvari da skužiš kako te partner voli bez obzira na različitosti kojima ti daješ preveliku pažnju jer se osjećaš jako nesigurno zbog toga. Ista je stvar i sa ljubomorom, koja može biti jaka, patološka iako partner ne mora biti ni za što kriv niti davati povoda, no ljubomorna osoba osjeća očaj zbog "potencijalnog gubitka".
Dakle, približiti se jedno drugome, pričati,provoditi vrijeme u razgovori koji će rasčistiti nesigurnosti i prihvatiti razlike, te se poševiti češće, moj topli savjet...i naravno prestati gajiti iluziju da će biti kao na početku veze, to je prošla priča, koncentrirajte se na ovu novu koju imate sada
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:51   #13
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno... Uvijek ista prica. Uvijek je zena ta koja se treba mijenjati i koja ne valja i koja mora usrecit okolinu.
Koje floskule si sad nabacala, ono
Ljudi u najmanju ruku trebaju suradjivati i raditi zajedno na svom odnosu. To da sve ovisi o jednom, najcesce zeni je jedan veliki
Koju okolinu ona to mora usreciti, pa jedina nesretna u cijeloj prici je ona.

Nisu floskule to sto pise plavi safir, nego iskustvo koje ti ocito jos nemas. Ako autorica uspije uzgojiti samopouzdanje, najprije ce pomoci sebi, a onda ce i okolina drugacije reagirati na nju.

A o tome da li je ona nesgurna jer joj je muz takav ili joj je muz takav jer je ona nesigurna isto bi se dalo raspravljati.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:15   #14
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno... Uvijek ista prica. Uvijek je zena ta koja se treba mijenjati i koja ne valja i koja mora usrecit okolinu.
Koje floskule si sad nabacala, ono
Ljudi u najmanju ruku trebaju suradjivati i raditi zajedno na svom odnosu. To da sve ovisi o jednom, najcesce zeni je jedan veliki
Slazem se. I meni se tako cini. Ja bih sebe trebala mijenjati ako zelim ono sto mi treba, a to mi je bzv. Ne treba se mijenjati ona osoba koja je upala u kolotecinu i ravnodusnost, nego ja.
No, ruku na srce, oboje se trebamo mijenjati sto smo i dogovorili u jednom iskrenom i otvorenom razgovoru u kojem mi je priznao da me voli, ali kada se dogodesvadje i moj eksplozivniji karakter, onda se on distancira i nikad ne pokaze inicijativu za rjesavanjem tog stanja.a
I to mijenjanje mi baca sjenu na sve. Mozda sam nezrela po pitanju ljubavi, ali ima li smisla silni trud, samoregulacija, konstantna korekcija sebe samo da bi mogao mozda zivjeti u skladu s nekom osobom??
Jer ja to sve mogu, ali crv sumnje mi izjeda mozak jer ja se ne mogu zadovoljiti samo time da se netko trudi odrzavati posten i "u redu" odnos sa mnom. Ja zelim nesto vise od toga i nakon x godina zajednickog zivljenja, zelim strast, zelim osjecaje, zelim posebnost..

Ne znam...zbunjena sam...
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:18   #15
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Ti zapravo zelis vise njeznosti i uvazavanja s njegove strane, i dozivljavanja. Takva si osoba, to su tvoje esencijalne potrebe za odnos s partnerom. Promijeniti se ne mozes, samo zatomiti osjecaje i kontrolirati se. Nekad ces to raditi uspjesno, nekad, onda kad ces biti u osjetljivom periodu, manje uspjesno.
To zna biti prilicno zeznuto, taj nesrazmjer po pitanju komunikacije. Evo, ja sam prekinula dugogodisnju vezu gdje je pri vrhu ljestvice bilo to, njegova pasivnost i povlacenje.
Mogla bih ti savjetovati da polako stvoris svoj zivot gdje ti on ne bi falio, al tu se uvijek postavlja pitanje, cemu onda ta veza? Neki kompromis i modus operandi ces morat naci, jer prekid veze bez djece i prekid braka sa njima nije isto. Da ste samo u vezi, savjetovala bih ti da srecu nadjes negdje drugdje, s nekim s kim ces moci biti ti na tom vaznom polju. Ovako, odvagni pluseve i minuseve.
Zao mi je zbog tvog prekida. A kakav je osjecaj nakon prekida, jesi li zivnula/ozivjela? Jel bolje biti sam i slobodan ili s nekim, a usamljen? (Bar se ja tako cesto osjecam..)
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:04   #16
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Koju okolinu ona to mora usreciti, pa jedina nesretna u cijeloj prici je ona.

Nisu floskule to sto pise plavi safir, nego iskustvo koje ti ocito jos nemas. Ako autorica uspije uzgojiti samopouzdanje, najprije ce pomoci sebi, a onda ce i okolina drugacije reagirati na nju.

A o tome da li je ona nesgurna jer joj je muz takav ili joj je muz takav jer je ona nesigurna isto bi se dalo raspravljati.
Na neki nacin se slazem i s ovim. Samopouzdanje, da. Ljudi koji imaju samopouzdanje zrace njime i samim tim su privlacniji drugima. Pa tako mozda i vlastitom muzu
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:21   #17
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Koju okolinu ona to mora usreciti, pa jedina nesretna u cijeloj prici je ona.

Nisu floskule to sto pise plavi safir, nego iskustvo koje ti ocito jos nemas. Ako autorica uspije uzgojiti samopouzdanje, najprije ce pomoci sebi, a onda ce i okolina drugacije reagirati na nju.

A o tome da li je ona nesgurna jer joj je muz takav ili joj je muz takav jer je ona nesigurna isto bi se dalo raspravljati.
Stvar je u tome da se očekuje promjena od osobe koja misli da ima razlog za zabrinutost.
Ima sumnju u njihov odnos, koji je promijenjen kroz godine, da fali komunikacija, prisnost, nježnost.
I kako je sad ona ta koja se mora mijenjati, steći samopuzdanje?
Da te osnovne stvari ne fale, imala bi i samopouzdanje.
Kad nekog nešto muči, možda je stvar u objektivnim razlozima, a ne da je problem u toj osobi.
Recimo, suprug te više ne voli, osjećaš da nešto ne štima, nisi sigurna da li umišljaš ili je to istina.
Kakve to veze ima sa samopuzdanjem? Nije li normalno biti po malo nesretan ako ne dobijaš iz veze što ti fali?
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:34   #18
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Slazem se. I meni se tako cini. Ja bih sebe trebala mijenjati ako zelim ono sto mi treba, a to mi je bzv. Ne treba se mijenjati ona osoba koja je upala u kolotecinu i ravnodusnost, nego ja.
No, ruku na srce, oboje se trebamo mijenjati sto smo i dogovorili u jednom iskrenom i otvorenom razgovoru u kojem mi je priznao da me voli, ali kada se dogodesvadje i moj eksplozivniji karakter, onda se on distancira i nikad ne pokaze inicijativu za rjesavanjem tog stanja.a
I to mijenjanje mi baca sjenu na sve. Mozda sam nezrela po pitanju ljubavi, ali ima li smisla silni trud, samoregulacija, konstantna korekcija sebe samo da bi mogao mozda zivjeti u skladu s nekom osobom??
Jer ja to sve mogu, ali crv sumnje mi izjeda mozak jer ja se ne mogu zadovoljiti samo time da se netko trudi odrzavati posten i "u redu" odnos sa mnom. Ja zelim nesto vise od toga i nakon x godina zajednickog zivljenja, zelim strast, zelim osjecaje, zelim posebnost..

Ne znam...zbunjena sam...
Gle, trebaš malo stat na loptu po pitanju takvih očekivanja. Svaka veza i brak dođu kad tad u mirnije vode.
Više se cijeni prijateljstvo i poštovanje od strasti. Ne možeš očekivati erupciju osjećaja kao na početku. Sve se to s vremenom smiri, i tako treba biti. Veza u kojoj nakon XX godina caruje strast je veza s XX problema.
Možda da malo presložiš prioritete. Hladan i distanciran muž je problem, ali muž koji ima potrebu za svojim mirom i prostorom u neko doba dana je
normalan čovjek.
Probaj mu prići u miru i razgovarati s njim. Ili ga jednostavno zagrli bez nekog povoda.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:41   #19
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Zao mi je zbog tvog prekida. A kakav je osjecaj nakon prekida, jesi li zivnula/ozivjela? Jel bolje biti sam i slobodan ili s nekim, a usamljen? (Bar se ja tako cesto osjecam..)
Meni nije žao
Dogodilo se to prije puno godina, ali tad sam znala da više nema natrag. Boljelo je puno manje nego sam mislila da bude.
Sve se dalo izdržati, a dobila sam novi vjetar u leđa.
Po meni je uvijek bolje biti sam nego u vezi u kojoj ne dobijaš ono osnovno, pažnju i prisnost. Naravno, sve u granicama normale.
Nikad se ne smijemo pretvoriti u vreću bez dna.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:15   #20
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da se očekuje promjena od osobe koja misli da ima razlog za zabrinutost.
Ima sumnju u njihov odnos, koji je promijenjen kroz godine, da fali komunikacija, prisnost, nježnost.
I kako je sad ona ta koja se mora mijenjati, steći samopuzdanje?
Da te osnovne stvari ne fale, imala bi i samopouzdanje.
Kad nekog nešto muči, možda je stvar u objektivnim razlozima, a ne da je problem u toj osobi.
Recimo, suprug te više ne voli, osjećaš da nešto ne štima, nisi sigurna da li umišljaš ili je to istina.
Kakve to veze ima sa samopuzdanjem? Nije li normalno biti po malo nesretan ako ne dobijaš iz veze što ti fali?
Odakle ti znas da on nju vise ne voli? Jel ga to ona direktno pitala ili samo nagadja?
Rijec volim te se u pravoj vezi bogme ne izgovara svaki dan, to se osjeti, a to sto ona to vise ne osjeca, ocito da je emotivnija osoba od njega kojoj treba njeznosti i topline, a on joj to izgleda vise ne pruza.
Definitivno se i iz prvog posta da zakljuciti da njoj fali samopouzdanja i da se stalno propitkuje jeli ona dovoljno dobra. Cini se da je on njoj konstantno u glavi, a to nije dobro, jer ispada da se zalijepila za njega i da joj je to sve od zivota.
Problem je i taj sta je ona vjerojatno dosta vremena sama sa djetetom pa stalno analizira situaciju, i onda kad muz dodje ona ocekuje da ju cijelu izljubi, zagrli i kaze da je najbolja zena na svijetu, al eto on izgleda nije takav covjek i tu je problem razlicitih emotivnih potreba, odnosno njezinoj osjetljivosti.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.