Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 19:00   #41
Quote:
san26 kaže: Pogledaj post
ak ima iskreno meni je to glupo!

da vas čujem, strašno me zanimaju mišljenja ?!
Ako ti je glupo - potpišite ugovor. Inače rate za vrijeme zajedničkog života se računaju kao da su zajednički uplaćene. Tj. nakon 3 godine će se računati da ste u vanbračnoj zajednici (računano od početka, ne počinje tada), što znači i zajedničku imovinu i sl. Za kraće se ne računa.
Vojky is offline  
Old 05.08.2007., 23:30   #42
Quote:
balkan_boys kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeca:

Potpisao sam Ugovor o kupovini stana na moje ime i ovjerio ga u sudu, dao novac za ucesce, a ostatak ce se kreditirati putem banke. U meduvremenu sam se vjencao. Stan jos nije upisan na moje ime u katastar, dakle imam samo ugovor, koji je napravljen prije vjencanja.

Ciji ce stan u stvari biti sada??? Da li sam ja usao u brak sa sa stanom kao svojim vlasnistvom, i kakvo pravo polaze supruznik na stan u slucaju rastave???
Ajde se ti fino makni sa Prava na ŽUD i tamo otvori temu "nemam povjerenja u suprugu, bojim se da će mi uzeti pola stana kad shvati s kim živi, pomozite"
kisikana is offline  
Old 06.08.2007., 08:12   #43
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ajde se ti fino makni sa Prava na ŽUD i tamo otvori temu "nemam povjerenja u suprugu, bojim se da će mi uzeti pola stana kad shvati s kim živi, pomozite"
Prilično hinjski i pogrešno protumačeno
balkan_boys is offline  
Old 08.08.2007., 17:43   #44
Ja imam jedno drugo pitanje isto vezano uz ovu temo...Evo ovako.


Stan je kupljen prije braka na muzevo ime (sa gotovinom).Ozenili se i prodajemo taj isti stan i kupujemo drugi.Cija je onda nekretnina? Samo njegova ili nasa zajednicka?
ice cream girl is offline  
Old 08.08.2007., 19:12   #45
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno drugo pitanje isto vezano uz ovu temo...Evo ovako.


Stan je kupljen prije braka na muzevo ime (sa gotovinom).Ozenili se i prodajemo taj isti stan i kupujemo drugi.Cija je onda nekretnina? Samo njegova ili nasa zajednicka?
viš,viš pametno pitanje.
pivka is offline  
Old 08.08.2007., 20:15   #46
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post

Stan je kupljen prije braka na muzevo ime (sa gotovinom).Ozenili se i prodajemo taj isti stan i kupujemo drugi.Cija je onda nekretnina? Samo njegova ili nasa zajednicka?
Taj prvi stan je njegov.
Zašto: - ako je gotovina bila njegova, onda je to jasna stvar. A ako je nešto njegovo, to ne može postati bračna stečevina jer nije stečena radom, a to je osnovni kriterij
- ako je gotovina bila djelomično ili u cijelosti tvoja, opet je njegov. Kao prvo, taj stan je kupljen prije braka pa ne može biti stečevina. Ali, i da je kupljen poslije, to ništa ne mijenja jer sa vlastitom imovinom bračni drugovi slobodno raspolažu, pa ako je daš nekom drugom (makar to bio i bračni drug), gubiš je.
Oprosti na ovome, ali ako je u pitanju drugi slučaj, onda si napravila jedan od najglupljih mogućih poteza u životu, a to je da si toliku lovu nepotrebno dala nekom drugom.

A drugi stan, opet ovisi kako je kupljen.
Ako je u potpunosti kupljen novcem od prodaje prvog, opet je sve muževo( jer je prvi stan njegov).
Ako je u pitanju neki kredit, onda izračunaj koliki postotak stana je kupljen kreditom, podijeli to sa 2, i dobit ćeš svoj dio.
qwer is offline  
Old 08.08.2007., 20:24   #47
Quote:
balkan_boys kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeca:

Potpisao sam Ugovor o kupovini stana na moje ime i ovjerio ga u sudu, dao novac za ucesce, a ostatak ce se kreditirati putem banke. U meduvremenu sam se vjencao. Stan jos nije upisan na moje ime u katastar, dakle imam samo ugovor, koji je napravljen prije vjencanja.

Ciji ce stan u stvari biti sada??? Da li sam ja usao u brak sa sa stanom kao svojim vlasnistvom, i kakvo pravo polaze supruznik na stan u slucaju rastave???
ma daj... sta sud ima s tvojom zenidbom? kako glasi ugovor tako ce se i prebaciti nakon isteka kredita na tvoje ime... sto zena ima s time. pa nije ona potpisivala s tobon kad si ugovor sklopio...

a kasnije kad se razvedes ces najebat jer nemas pred bracni ugovor aha
supher mali is offline  
Old 09.08.2007., 16:32   #48
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Taj prvi stan je njegov.
Zašto: - ako je gotovina bila njegova, onda je to jasna stvar. A ako je nešto njegovo, to ne može postati bračna stečevina jer nije stečena radom, a to je osnovni kriterij
- ako je gotovina bila djelomično ili u cijelosti tvoja, opet je njegov. Kao prvo, taj stan je kupljen prije braka pa ne može biti stečevina. Ali, i da je kupljen poslije, to ništa ne mijenja jer sa vlastitom imovinom bračni drugovi slobodno raspolažu, pa ako je daš nekom drugom (makar to bio i bračni drug), gubiš je.
Oprosti na ovome, ali ako je u pitanju drugi slučaj, onda si napravila jedan od najglupljih mogućih poteza u životu, a to je da si toliku lovu nepotrebno dala nekom drugom.

A drugi stan, opet ovisi kako je kupljen.
Ako je u potpunosti kupljen novcem od prodaje prvog, opet je sve muževo( jer je prvi stan njegov).
Ako je u pitanju neki kredit, onda izračunaj koliki postotak stana je kupljen kreditom, podijeli to sa 2, i dobit ćeš svoj dio.
Prvi stan je kupljen prije braka.Od toga, mojih je bilo nekih 20,000 eura, njegovih sve ostalo (nekih 90,000).Placen je gotovinom.Sada razmisljamo prodat ovaj stan i kupit drugi, a ostataklove da vam neduzim ulozit u jedno zemljiste na otoku,sagradit kucicu i prodat je pa tako zaradjivat (ono obrces lovu)...Inace na mene je garaza (jel san toliko i dala novaca,,,he, he...) Inace ovi drugi stan ce bit na mene jel je meni prva nekretnina.

I jos jedno pitanje ako ti dida prepise stan na tebe, muz nema pravo na nista jel tako ako je darovnica???
ice cream girl is offline  
Old 09.08.2007., 19:10   #49
Ako je darovanje, onda nije bračna stečevina.

A ovaj drugi stan, on bi on bio u potpunosti tvoj.

Čije je to zemljište sad i na koga će glasit ta kuća?
qwer is offline  
Old 13.08.2007., 21:41   #50
Moja situacija.
Kupili stan zajednički prije braka. Ja dala u kešu skoro pa trećinu vrijednosti stana, on ostatak na kredit.
Svi su ugovori na njega. Ja se nigdje ne spominjem. Oženili se nakon godinu dana. Stan je prepisan na njegovo ime, uknjižen je kao vlasnik.. kad smo vec bili u braku.
u uređenje stana sam i ja uložila vlastitim novcem od prije, zapravo zajednički, nešto on, nešto ja.
Na njemu je kredit i otplaćen je u braku.
Ja ne radim od kad smo u braku, zapravo nešto malo.
Nemamo djece. Brak nam se klima. Znam da sam pogriješila što nije i na mene glasio stan, ali jbg...

Koliko ja imam prava na taj stan?
Imam li ja pola tog stana ili koliko se nagodimo?
Može li se dogoditi da ostanem bez ičega?

Zadnje uređivanje nefertari : 13.08.2007. at 22:05. Reason: dopuna
nefertari is offline  
Old 14.08.2007., 01:30   #51
neznam, ali ja gledam po mojim papirima meni je stari sve kupova s potpisom zene. i kad su djeca napunila neke godine odma im je darovao sto ima darovat.

ja da se zenim bracni ugovor bi glasio: sto je moje prije tebe bilo bit ce i nakon tebe! s tim bi nabrojio svaki ukras i ogrebotinu u kuci... sve poslje sto bi se navodno kupovalo bi bilo kao sto je i moj caca radio. kupnja u prisustvu zene. znaci pola pola
dobaj is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.