Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2021., 16:39   #2
Ne. Ocekuje se po posjeti Macrona Zg.
Dominko123 is offline  
Old 14.09.2021., 16:58   #3
Ne vidim svrhu ove teme...Sasvim se dovoljno pickarate i pljujete i na ove dve postojece o Rafalu.
Miki Pirs is offline  
Old 14.09.2021., 17:40   #4
Ama Miki ti se plašiš preimućstva, vidim!
Biti će sve u redu... Rafale samo pokaže 9 i po tona toga, u malo oštrijem zaokretu, i sve OK! Ajmo svi kuć'...
Tokosjovnik is online now  
Old 14.09.2021., 17:43   #5
Bitna je kvaliteta onog sta se nosi, a ne kvantiteta.

A nova tema o Rafalu je bez dileme suvišna.
Dominko123 is offline  
Old 14.09.2021., 17:55   #6
Quote:
Miki Pirs kaže: Pogledaj post
Ne vidim svrhu ove teme...Sasvim se dovoljno pickarate i pljujete i na ove dve postojece o Rafalu.
Quote:
Dominko123 kaže: Pogledaj post
...
A nova tema o Rafalu je bez dileme suvišna.
Tema BNK HRZ X je današnjim danom dosegla tehnički limit (10 000 poziva i 500 stranica) forum.hr i moderatori / administratori da su ažurni istu su već trebali - zaključat!

Budući da još nikakvog službenog Ugovora o nabavi Rafalea NEMA do potpisa istog teoretski se može raspravljati samo na nastavku teme.

Nakon toga bilo bi pametno i logično otvoriti novu temu sličnog naziva kao "MiG-21 u sastavu HRZ"
VFA-125 is offline  
Old 14.09.2021., 18:01   #7
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Tema BNK HRZ X je današnjim danom dosegla tehnički limit (10 000 poziva i 500 stranica) forum.hr i moderatori / administratori da su ažurni istu su već trebali - zaključat!

Budući da još nikakvog službenog Ugovora o nabavi Rafalea NEMA do potpisa istog teoretski se može raspravljati samo na nastavku teme.

Nakon toga bilo bi pametno i logično otvoriti novu temu sličnog naziva kao "MiG-21 u sastavu HRZ"
"Još nema ugovora...." Nitko nije ni rekao da ce do 1.rujna ugovor....
Dominko123 is offline  
Old 14.09.2021., 18:20   #8
Quote:
Tokosjovnik kaže: Pogledaj post
Ama Miki ti se plašiš preimućstva, vidim!
Biti će sve u redu... Rafale samo pokaže 9 i po tona toga, u malo oštrijem zaokretu, i sve OK! Ajmo svi kuć'...
Ma ne plasim se ja toliko,ali ovi iz Cacka zivi nisu...
Miki Pirs is offline  
Old 14.09.2021., 18:35   #9
Boli te kiki Miki! Jel' živiš u Čačku!?

Btw Miki... dobra vam ova autocesta prema jugu! Dole ste izlili tog betona po brdima pun qrac i osamsto da se ne sasipava qrac i palac na autocestu! Respect za trud!
Tokosjovnik is online now  
Old 14.09.2021., 21:04   #10
Trenutno se rade 6 autoputeva...Ukupna duzina oko 1000 km.

VFA@

Znaci u tom cucu grmi zec...

Hvala na objasnjenju...
Miki Pirs is offline  
Old 14.09.2021., 21:53   #11
@Miki Pirs

Attaboy! Tako treba... da stignemo najbrže, gdje je već potrebno!
Tokosjovnik is online now  
Old 14.09.2021., 22:26   #12
Ko u miru dolazi,uvek je dobrodosao...
Miki Pirs is offline  
Old 15.09.2021., 12:45   #13
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa recimo, poceo sam sa stvarno dobronamjernom opaskom! Eli vidim da to tebi tesko prolazi jer je to strasan udarac na tvoj ego.
Jasno, jasno, nakon više od 10k postova, 500 stranica i skoro pola godine ti si se toga aš SAD (nije kratica!) sjetio!?!
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, o obzirom na tvoj stil pisanja, ne vidim d je tebi cilj ista izuzev izdrkavanja i strasne potrebe da ispadnes najpametniji na svijetu. I kad god te se podsjeti da forum ne sluzi polemici, nego raspravi, taj dio uredno izignoriras!
"Izdrkavam se" samo na one koji se namjerno izdrkavaju na mene! A ŠTO (ni ovo nije kratica!) je polemika
Quote:
Polemika - (starogrčki πόλεμος Polemos, suočavanje, konflikt, rat) označava oštre rasprave u okviru političkih, književnih ili znanstvenih diskusija.
drugo nego li - vrsta rasprave?!?
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa ja sam te osobno provalio kad smo imali raspravu na temu civilnih i vojnih standarda gradnje. S ispitivanjima na brodovima se bavim zadnjih deset godina, i dijelove pravila koji su mojoj struci bitni znam napamet.Tu je svakome tko se iole razumije u tematiku bilo kristalno jasno da tu ama bas nista ne razumijes, a napuhao si se kao paun i limit rasprave je bio ''nista ti ne kuzis... s kim ja raspravljam, STANAG, MIL, ser, truc. kenj....'' a vrhunac argumentacije slijedi kad krenes capsat, boldat, mijenjat velicinu slova i slicno... Tko dijete kad od bijesa krene urlat i lupat sakama po podu.
Ti jedino što si ikada provalio je u kiosk i u VW Golf I (I - jedinica) sa pajserom!
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Al to sam ja... recimo da te nisam provalio, i da nemam pojma o brodogradnji. Bilo tko, cak i potpuni laik koji prati temu, moze primijetiti da ti sve o svemu znas... nebitno da li je u pitanju avion, puska, brod, standard gradnje, tip boje, vrsta umjetnog gnojiva... Ti sve znas, i u svakom postu odmah ide 17 kratica, i inih sranja koji nisu nikome zanimljivi, a i oni koji ih znaju napamet, silom prilike su ih morali nauciti. Ne postoji razlog zasto bi se intko tko je vrhunski strucnjak za navedena podrucja tako ponaso na kamilica forumu za stoku sitnog zuba kao sto je forumhaer.
Konstrukcijski smjer - vojna i zrakoplovna tehnika. Nekad bilo! Ne znam jel ima više sada.
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Sto je najgore, kada ti se dobronamjeno napise da kada se vec preseravas, barem stavis objasnjenje u zagrade pa da svi kuze, tad se ta osoba pretvara u trola i uckog napadaca na tvoj osobni integritet!
Dašta "dobronamjerno"!

(HINT: Vidi gore na samom početku!)
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ma mogu, ako je baš potrebno, i ako bi ti to nešto posebno značilo, mogu i s dijalritičkim znakovima. Razlog zašto pišem bez istih je tastatura, koja je na engleskom, i onda naša slova morab ubadati. Eli evo, dosta mi dobro ide i truditi ću se, barem kada se tebi obraćam, to činiti n aknjiževnom hrvatskom.
I meni je na engleskom, pa ju prebacim na hrvatski. A može recimo i na Ruski!
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa odnosi se na sve i jednu kraticu koju si u ovoj raspravi napisao. Ne kužim koji dio nije jasan.
Mašala!?!

Raspravljamo o avionu tipa Rafale M, u Francuskoj RM koji se koristi ili iz jedine kopnene baze zraakoplovstva mornarice ili sa jednog jedinog njihovog "klasičnog" nosača na nuklearni pogon, ergo opet te pitam KAKVO (nije kratica!) značenje ima IJEDNA (ni to nije kratica!) od onih 45 značenja kratica koja si ovdije prikeljio sa time?!?

Czech Digital Group ili Chris Duarte Group možda?!?
VFA-125 is offline  
Old 15.09.2021., 13:02   #14
@ nistaneznan

Viking Air je sada nosilac prava i licenci za sve od DHC-1 do 8 i sve CL.

Konverzije u CL-215T i sada u CL-415EFA nije radio Viking Air nego to za njih po ugovoru rade ovi - Cascade Aerospace.
Quote:
Cascade is the only facility in the world with current experience in converting Viking CL-215 to CL-215T or CL-415EAF aircraft
Prvi CL-415EAF iz pogona Cascade Aerospacea 2020.

A tako će biti i sa budućim novim CL-515.
VFA-125 is offline  
Old 15.09.2021., 14:53   #15
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Quote:
Polemika - (starogrčki πόλεμος Polemos, suočavanje, konflikt, rat) označava oštre rasprave u okviru političkih, književnih ili znanstvenih diskusija.
drugo nego li - vrsta rasprave?!?
Tako je, vrsta rasprave u kojoj je cilj pobijediti, često omalovažavanjem sugovornika i njegovih argumenata; kao takva nepoželjna na forumu. Mi ovdje želimo raspravljati, i naučiti nešto novo, a ne polemizirati. To ti je već (ne jednom) rečeno. Ovdje nema mjesta konfliktu.

To je dio koji ti nikako ne razumiješ. Ili ne želiš razumjeti.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is online now  
Old 15.09.2021., 15:35   #16
Zna li tko odgovor - s kime pregovaramo, sa Dasaultom ili DGA?
Dominko123 is offline  
Old 15.09.2021., 16:32   #17
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post

Završetak pregovora vezanih uz detalje Ugovora i njegovo potpisivanje očekuje se najkasnije do kraja (31. prosinca) ove 2021. godine.
Oh, ovo nisam znala.
Strijelica3 is offline  
Old 15.09.2021., 16:58   #18
Quote:
Miki Pirs kaže: Pogledaj post
Ma ne plasim se ja toliko,ali ovi iz Cacka zivi nisu...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 15.09.2021., 17:22   #19
Quote:
Dominko123 kaže: Pogledaj post
Zna li tko odgovor - s kime pregovaramo, sa Dasaultom ili DGA?
Sa GRf dakle sa...?
__________________
Damnant quod non intelligunt
-SPQR- is offline  
Old 15.09.2021., 17:22   #20
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Oh, ovo nisam znala.
Info uopce ne odgovara istini.
Dominko123 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.