Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 20:21   #1
Psiho tema (Pročitati prvi post!)

Mene je kavom pocastio jedan pacijent u Vrapcu.
Bila sam na polisomnografskom snimanju tamo, jer oni jedini rade komplernu obradu kod sumnje na epilepsiju (Schwarzer, ja mislim).
Kako dugi period prije toga nisam bas nesto spavala (understatement), a tu noc za vrijeme snimanja naravno nisam niti sat vremena sve zbrojeno, ujutro sam odbauljala do aparata za kavu i skuzila da nemam kovanica.

Covjek me lijepo pitao jel me smije pocastit i, onako zeljna kave, a luda od nespavanja, prihvatila sam.
Kasnije sam sjedila 2 sata na klupi u vrtu, cekajuci da primarijus ocita nalaz, a moj kavalir je sjeo do mene i ispricao mi svoju zivotnu pricu.


Izdvojeno s Nekulturno je odbiti. Hvala Kuki.



Dakle, tema je od sad strože moderirana. Nema izrugivanja psihičkih bolesnika, korištenja terminologije kao - luđak ili ludara i sličnih umotvorina.
Također, ovdje nećete savjetovati druge oko terapije medikamentima, za eventualnu potrebu komentiranja o istom imate privatne poruke, te cijeli podforum Psihokauč. (Pretpostavlja se da u oba slučaja sve uzimate sa zrnom soli.)

Cilj teme je destigmatizacija psihičkih stanja i bolesti. Nastavite u konstruktivnom tonu.

Zadnje uređivanje warpedcat : 15.09.2017. at 00:12.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:25   #2
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mene je kavom pocastio jedan pacijent u Vrapcu.
Bila sam na polisomnografskom snimanju tamo, jer oni jedini rade komplernu obradu kod sumnje na epilepsiju (Schwarzer, ja mislim).
Kako dugi period prije toga nisam bas nesto spavala (understatement), a tu noc za vrijeme snimanja naravno nisam niti sat vremena sve zbrojeno, ujutro sam odbauljala do aparata za kavu i skuzila da nemam kovanica.

Covjek me lijepo pitao jel me smije pocastit i, onako zeljna kave, a luda od nespavanja, prihvatila sam.
Kasnije sam sjedila 2 sata na klupi u vrtu, cekajuci da primarijus ocita nalaz, a moj kavalir je sjeo do mene i ispricao mi svoju zivotnu pricu.
ovo mi je baš lijepo.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:28   #3
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Mene je kavom pocastio jedan pacijent u Vrapcu.
Bila sam na polisomnografskom snimanju tamo, jer oni jedini rade komplernu obradu kod sumnje na epilepsiju (Schwarzer, ja mislim).
Kako dugi period prije toga nisam bas nesto spavala (understatement), a tu noc za vrijeme snimanja naravno nisam niti sat vremena sve zbrojeno, ujutro sam odbauljala do aparata za kavu i skuzila da nemam kovanica.

Covjek me lijepo pitao jel me smije pocastit i, onako zeljna kave, a luda od nespavanja, prihvatila sam.
Kasnije sam sjedila 2 sata na klupi u vrtu, cekajuci da primarijus ocita nalaz, a moj kavalir je sjeo do mene i ispricao mi svoju zivotnu pricu.
A jbt, ta ekipa jos i najnormalnija ispadne u nekim momentima
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:31   #4
Pa u biti, meni covjek uopce nije djelovao munjeno.
Samo nesretno.
Jest da me malo udavio, al kaj sam mogla.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:33   #5
a zašto bi bili munjeni? pa ne idu tamo samo ludi, što god to značilo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:37   #6
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a zašto bi bili munjeni? pa ne idu tamo samo ludi, što god to značilo.
A nikad prije nisam bila tamo, pa sam si drukcije zamisljala.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:41   #7
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Pa u biti, meni covjek uopce nije djelovao munjeno.
To si on misli i za tebe
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:51   #8
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
To si on misli i za tebe
Hahaha, moguce!
Doduse, ja sam pretezno sutila i povremeno prokomentirala nekaj kaj bi on ispricao.
Valjda ga tamo nitko nece slusati
Al meni se i inace ljudi cesto ispovijedaju, valjda skuze da sam suosjecajni slusac, a da o tome sto mi kazu sutim ko grob. Nemam pojma.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:52   #9
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Al meni se i inace ljudi cesto ispovijedaju, valjda skuze da sam suosjecajni slusac, a da o tome sto mi kazu sutim ko grob. Nemam pojma.
postoji mogućnost da ti ljudi svima pričaju svoju priču, znaš
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:56   #10
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Al meni se i inace ljudi cesto ispovijedaju, valjda skuze da sam suosjecajni slusac,
to me ne čudi
i meni djeluješ suosjećajno, već samo ovako preko foruma

bez brige, ne bum ti se ispovijedala
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:56   #11
Hana, same here.
Ja sam magnet za ove s margina drustva. I cesto ispadnu vise ljudi nego ovi koji zive po normama.


Imala sam i svojeg omiljenog prodavaca znjiranaca. Njemu sam dvaput odnijela cokoladu.


Luneta i Loonie - obje ste mi



Pjescana, vjerojatno je i to istina. Ali samo onima koji pokazu da ce ih slusat.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:59   #12
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
postoji mogućnost da ti ljudi svima pričaju svoju priču, znaš
Ma joj, ne znam, meni se bas bas povjeravaju, mama mi je dok sam bila mladja znal prigovarat da kaj svima moram sluzit ko ispovjednik.

Jer se iskreno potrudim saslusati, razumjeti, olaksati, pomoci, dobronamjerno...bla bla bla..
Ali, da, mozda j i to kaj ti velis djelomicno u igri, pa se mene vise uhvate, jer se dam.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:08   #13
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
postoji mogućnost da ti ljudi svima pričaju svoju priču, znaš
Ima zbilja takvih ljudi koji izazivaju povjerenje i neku bliskost. Jedna kolegica s bivšeg posla je bila takva. Ta nikad u vlaku nije sjedila u miru, uvijek je imala neke novostečene suputnike.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:09   #14
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
to me ne čudi
i meni djeluješ suosjećajno, već samo ovako preko foruma

bez brige, ne bum ti se ispovijedala
Odi vrit!


Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Hana, same here.
Ja sam magnet za ove s margina drustva. I cesto ispadnu vise ljudi nego ovi koji zive po normama.


Imala sam i svojeg omiljenog prodavaca znjiranaca. Njemu sam dvaput odnijela cokoladu.





.
Muz i ja smo imali svog omiljenog sakupljaca boca, gospodina Mladena.
Ja sam ga dugo sretala u setnjama sa pesicom i bas je bio neki fin covjek.

S vremenom smo mu poceli skupljati, pa bi nam pozvonio portafon jednom tjedno, ili bi ma metnula kad se nakupi u gepek, pa bi ga srela , uvijek na istom potezu, godinama.

Muz mu je dao debelu zimsku jaknu.
Ja sam mu par puta dala pljuge, pusio je, necu suditi.

Jedan od rijetkih ljudi da je pokazao suosjecanje kad je Hana umrla.

Vec dugo ga me vidjamo.
Ispitali smo sve sakupljace boca uokolo i tete u Konzumu...nitko ne zna sto je s njim.

Covjek se zove Mladen i svaki da je prelazio rutu od Britanca po Nazorovoj, Tuskanac i sve ulice koje idu iz njega, Jurjevska...

Jel mozda netko zna kaj je s njim?
Jel itko zna o kome pricam? Nosio je tamne ocale po ljeti, oko 65 godina.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:14   #15
Je, meni takvi ljudi malo napune srce, dajem bez pitanja. Ne to!!!!

Kaj cu kad sam mekana.


Hana, ne znam ga, ja sam na zapadu, ali kad netko tako nestane, obicno ode znas kam.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:17   #16
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Je, meni takvi ljudi malo napune srce, dajem bez pitanja. Ne to!!!!

Kaj cu kad sam mekana.


Hana, ne znam ga, ja sam na zapadu, ali kad netko tako nestane, obicno ode znas kam.
A znam, tak smo i mi zakljucili.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:22   #17
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A jbt, ta ekipa jos i najnormalnija ispadne u nekim momentima
Nekad me živo zanima kako ljudi zamišljaju psihijatrijske pacijente.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:28   #18
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nekad me živo zanima kako ljudi zamišljaju psihijatrijske pacijente.
Pa kod nas sigurno ne realno...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:57   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nekad me živo zanima kako ljudi zamišljaju psihijatrijske pacijente.
Danas normalan, sutra neprepoznatljiv.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:51   #20
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nekad me živo zanima kako ljudi zamišljaju psihijatrijske pacijente.
Pa ja sam recimo mislila da su tamo ljudi koji pate od raznih tezih dijagnoza i da su zato hospitalizirani.
Jer, zasto bi inace bili u bolnici, a ne kao outpatients.
Ili da su u postupku postavljanja dijagnoze, kao oni siroti shizofrenicari koji su prozivljavali egzorcizam dok se napokon netko nije sjetio da bi trebalo potraziti lijecnicku pomoc.

Za ljude koji idu na psihoterapiju po vlastitoj odluci mislim da su pametno napravili ako su odlucili potraziti pomoc, ali za njih ne mislim da su psihijatrijski pacijenti.

Dapace, mislim da je za covjeka koji nema neku psihicku bolest ili poremecaj korisniji psiholog psihoterapeut, nego psihijatar psihoterapeut.
Znaci, netko tko je psihoterapeut, ali radi sa zdravim ljudima.

U biti ne znam, samo znam da kad sam god pokusala potraziti pomoc u tezim zivotnim periodima ili za teze probleme kroz koje sam prolazila, nisam bas nasla zajednicki jezik sa psihijatrima.

Znam da mi mnogi ne bi vjerovali kad bi napisala kaj mi je koji reko i kak se koji ponasao, ai ne zelim tu pisati o kojima se radi, ali meni se cini da njima treba pomoc vise nego meni.

I nisam jedina koja je imala s istim ljudima takva iskustva.

Evo, samo za ilustraciju, dok mi je muz imao rak, a istovremeno ja neke vece probleme koji se nisu mogli rijesiti, da ne ulazim u detalje, bila sam pod uzasnim strahom i stresom duze vrijeme i osjetila da mi to pocinje utjecati na fizicko zdravlje.

Otisla kod jednog profesora psihijatra i u kratkim crtama mu objasnila da su mi se nagomilale takve i takve situacije i da mislim da mi treba pomoc da se nekako s time lakse nosim, a on mene na to pita da li masturbiram.

Kasnije sam pukom srecom dosla do zene koja je psiholog psihoterapeut i u jednom periodu pred par godina cesto odlazila kod nje i to je vise bilo neko savjetovanje i pomaganje da se nekako nosim sa situacijama koje sam imala, a ne psihoterapija.

I danas odem k njoj kad osjetim da bi mi koristila njena strucna pomoc.

I par zena koje poznam isto su ili isle ili povremeno odu.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.