Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2005., 22:34   #1
Zajednicke prostorije

Ovako: u našoj zgradi predstavnik vlasnika stanova je odlucio iznajmiti zajedničke prostorije, koje nisu bile godinama korištene ali im je prvotna namjena bila sušiona rublja...
Uglavnom on sada vrši radove nad tim prostorijama, ili bolje rečeno prenamjenu, jer zapravo želi iznajmiti prostorije u stambenu svrhu!!!
Problem je što nema suglasnost drugih stanara, a ugovor je već sklopio. Zanima me što se može poduzeti u ovom slučaju?
biancazg is offline  
Old 22.07.2005., 22:43   #2
ugovor je ništav
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Old 22.07.2005., 23:11   #3
Quote:
Sedmica kaže:
ugovor je ništav
Ali kako ga natjerati da prestane s radovima? I sprijeciti iznajmljivanje??? On se sluzi s potpisima stanara iz 1997 godine koji su bili skupljeni za neku drugu svrhu...
I jos nešto, da li je njemu potrebna suglasnost većine stanara ili svih stanara?
biancazg is offline  
Old 23.07.2005., 12:02   #4
Quote:
biancazg kaže:
I jos nešto, da li je njemu potrebna suglasnost većine stanara ili svih stanara?
Stanara koji su vlasnici 51% povrsine zgrade.
Nedozvoljenu adaptaciju prijavite gradjevinskoj inspekciji. Za prenamjenu i preuredjenje prostora treba gradjevinska dozvola.
Juraj is offline  
Old 25.07.2005., 16:37   #5
Exclamation

Quote:
Juraj kaže:
Stanara koji su vlasnici 51% povrsine zgrade.
Nedozvoljenu adaptaciju prijavite gradjevinskoj inspekciji. Za prenamjenu i preuredjenje prostora treba gradjevinska dozvola.
Gradjevinska inspekcija nam je rekla da je potrebna suglasnost SVIH stanara za prenamjenu zajednickih prostorija. I da ovo sto radi nas predstavnik stanara se smatra uzurpacijom. Nije mi bas u potpunosti jasan taj termin, ali glavno da su rekli da ce izaci na teren za koji dan, pa cemo vidjeti.
Hvala!!!
biancazg is offline  
Old 26.07.2005., 10:04   #6
Post

Za iznajmit prostor mu je dovoljna vecina stanara (povrsinski) a ne svi. Za prenamjenu prostora treba suglasnost svih. Ovo drugo se vec neko vrijeme sprema promijenit u zakonu jer stvara puno problema kod obnove zgrada (problem obnove povezan s nadogradnjom potkrovlja) ali za sad je tako.
Juraj is offline  
Old 26.07.2005., 10:10   #7
a jeste probali opalit ga u nos 2-3 puta, tek toliko radi probe?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 26.07.2005., 16:44   #8
Quote:
brzi kaže:
a jeste probali opalit ga u nos 2-3 puta, tek toliko radi probe?
Ajmo samo reci da ga se cijela zgrada boji. I nitko nece nista poduzme, tako da mislim da bi ipak to sve trebalo ici pravnim putem.
Ali ako tako ne uspije, vjerujem da se mogu tebi obratiti za pomoc?
biancazg is offline  
Old 27.07.2005., 08:18   #9
naravno
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Old 01.08.2005., 15:38   #10
Ovo je vec stvarno prevrsilo svaku mjeru!!!
Gradevinska inspekcija jos nije izasla na teren, a nas dragi predstavnik stanara je nasao lijep nacin kako ce to iskoristiti. Slusajte molim vas ovo: otvorio je ziro racun u zagrebackoj banci i rekao da ce tamo biti uplacivana najamnina. Naravno vec je napisao kako od cijelog tog iznosa na kraju nece ostati nista, jer kad plati ciscenje, rasvjetu, nekakve potrepstine... nema sto ostati.
Pa sto si on umislja? Ne samo da na svoju ruku iznajmljuje i prenamjenjuje prostor, vec i novce trosi samoinicijativno.
Kako tome stati na kraj???
__________________
'Well-behaved people never make history'- People who are consumed with fear never break out and have any experiences or try anything new. Go out. Make a mistake. Have the guts to fail and talk about it. There's nothing wrong with that.
biancazg is offline  
Old 02.08.2005., 09:12   #11
Quote:
biancazg kaže:
Ovo je vec stvarno prevrsilo svaku mjeru!!!
Gradevinska inspekcija jos nije izasla na teren, a nas dragi predstavnik stanara je nasao lijep nacin kako ce to iskoristiti. Slusajte molim vas ovo: otvorio je ziro racun u zagrebackoj banci i rekao da ce tamo biti uplacivana najamnina. Naravno vec je napisao kako od cijelog tog iznosa na kraju nece ostati nista, jer kad plati ciscenje, rasvjetu, nekakve potrepstine... nema sto ostati.
Pa sto si on umislja? Ne samo da na svoju ruku iznajmljuje i prenamjenjuje prostor, vec i novce trosi samoinicijativno.
Kako tome stati na kraj???
a da za pocetak promijenite predstavnika stanara?
mislim, vi ste ga kao suvlasnici sami izabrali
zlocestoca is offline  
Old 02.08.2005., 14:39   #12
Ja bi ga vrlo rado promijenila, ali je problem kao sto sam vec rekla taj sto ga se svi boje i nitko ne zeli napraviti nista da ga razljuti. Ako ovo s gradjevinskom inspekcijom ne upali vjerojatno cu i ja odustati jer mi je glupo da se ja borim u ime svih, a nitko drugi ne zeli javno reci sto misli. Stvarno glupo...
__________________
'Well-behaved people never make history'- People who are consumed with fear never break out and have any experiences or try anything new. Go out. Make a mistake. Have the guts to fail and talk about it. There's nothing wrong with that.
biancazg is offline  
Old 02.08.2005., 14:43   #13
Quote:
biancazg kaže:
Ja bi ga vrlo rado promijenila, ali je problem kao sto sam vec rekla taj sto ga se svi boje i nitko ne zeli napraviti nista da ga razljuti. Ako ovo s gradjevinskom inspekcijom ne upali vjerojatno cu i ja odustati jer mi je glupo da se ja borim u ime svih, a nitko drugi ne zeli javno reci sto misli. Stvarno glupo...
Jednostavno organizirate sastanak suvlasnika i promijenite predstavnika, nema tu neke velike filozofije. A ukoliko ljudi to neće, znači da ih nije briga.

Mislim, vi ste ga izabrali...
Vojky is offline  
Old 02.08.2005., 14:54   #14
On je vec bio izabran kad smo se mi doselili. Znaci to ti je bilo prije nekih 10 godina. Ko ga je tada izabrao nemam pojma, ali znam da se do danas izmijenila bar polovica vlasnika. Ima dosta stanova koji se iznajmljuju tako da se do njihovih vlasnika bas i ne moze tako lako doci. A ne da mi se opet ni spominjati da ga se ljudi boje!!! Znam da je to tesko za shvatit, vjeruj i meni je, ali kad s njima popricas i vidis taj strah u njihovim ocima i cujes ga u rijecima sve ti postane jasno.
Znam da ne mogu nista sama, ali ja sam od onih sto ne mogu samo stajati i gledati kad neko pored mene krade...
__________________
'Well-behaved people never make history'- People who are consumed with fear never break out and have any experiences or try anything new. Go out. Make a mistake. Have the guts to fail and talk about it. There's nothing wrong with that.
biancazg is offline  
Old 02.08.2005., 17:57   #15
uzurpator

a znaš li da on dobija mjesečnu naknadu za to što je predstavnik zgrade od stambenog, koliko u zgradi ima stanova?
__________________
nesy
nesy is offline  
Old 05.08.2005., 00:36   #16
Ma zafrkavas me?! Naknadu? Za sto? Za pokradanje?
Ima 14 stanova, ali nemaju svi jednak broj kvadrata.
__________________
'Well-behaved people never make history'- People who are consumed with fear never break out and have any experiences or try anything new. Go out. Make a mistake. Have the guts to fail and talk about it. There's nothing wrong with that.
biancazg is offline  
Old 10.08.2005., 18:50   #17
naknada

naravno da ima i to je sigurno oko 700 kuna ako ne i više jer naš predstavnik za 6 stanova ima 200 kuna neto na tekući račun, a taj vaš zato se i ne da maknuti s mjesta predstavnika zgrade jer mu je to čistaka lova, to možeš provjeriti u stambenom
__________________
nesy
nesy is offline  
Old 10.08.2005., 18:52   #18
naknada

Nije bitno koliko kvadrata imaju stanovi to ti se isplačuje po stanu, a on vam to sigurno nije rekao!
__________________
nesy
nesy is offline  
Old 10.08.2005., 19:28   #19
Re: naknada

Quote:
nesy kaže:
Nije bitno koliko kvadrata imaju stanovi to ti se isplačuje po stanu, a on vam to sigurno nije rekao!
ja vas ne razumijem?!?
nema on njima sto reci - suvlasnici su ga sami izabrali
u cijeni pricuve je uracunata i naknada za cistacicu i predstavnika stanara (izmedju ostalog)
svi koji su jednom u zivotu pogledali godisnji izvjestaj koji gskg (ili bilo koji drugi upravitelj zgrade) salje svim suvlasnicima znaju o cemu se radi
u tom izvjestaju se vide svi prihodi i rashodi - izmedju ostalog i naknada koja je isplacena predstavniku stanara - to nije nikakva tajna
ako suvlasnici sa predstavnikom nisu zadovoljni - mijenjaju ga (treba se skupiti glasova suvlsanika koji pokrivaju 51% povrsine zgrade)

problem je sto se to uglavnom nikome na da raditi - za to je idealan kakav penzic
zlocestoca is offline  
Old 03.09.2005., 12:04   #20
I tako nekidan idem ja s posla i vidim na vratima gdje su ovi u posljednjih dva-tri tjedna skoro pa sve radove zavrsili, veliki natpis: ZATVORENO GRADILIŠTE!!!
Napokon!!!
Već sam mislila da neće ni dolaziti...
I što sad? Jel će građevinska inspekcija dalje tjerati zakon, ili to opet moramo mi?
Hoće to morati vratiti u prvobitno stanje? Mislim lik je čak i wc i kupaonu napravio!
I znate što me jos zanima? A što je s najmoprimateljem? On je znao da se radi bez građevinske dozvole, bez pristanka stanara, i sam je zajedno sa predstavnikom stanara izvodio sve radove, tj. cijelu prenamjenu...Hoće li se i njega nekako kazniti?
__________________
'Well-behaved people never make history'- People who are consumed with fear never break out and have any experiences or try anything new. Go out. Make a mistake. Have the guts to fail and talk about it. There's nothing wrong with that.
biancazg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.