Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 21:04   #2561
U prvoj t sam pila elevit i sada u drugoj ga opet pijem i magnezij
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 21:32   #2562
Ja sam pila elevit u pocetku a onda presla na ovaj njihov novi elebaby koji kao ima omegu u sebi. Uz to jos povremeno uzmem magnezij radi grceva i probave.

Ja si gledam da od viska glava ne boli. Ak uspijem sve vitamine preko hrane super a ako ne dobijem ih na ovaj nacin.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:31   #2563
Ja sam u 12om tjednu i pijem Folacin (do kad?!) i povremeno sumeci Mg.
Da li bi trebala poceti s jos necim sad il nema potrebe?
U ljekarni ce mi garant reci da treba
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:41   #2564
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ja sam u 12om tjednu i pijem Folacin (do kad?!) i povremeno sumeci Mg.
Da li bi trebala poceti s jos necim sad il nema potrebe?
U ljekarni ce mi garant reci da treba
Možeš prestati s Folacinom i prijeći na neki od tih Elevita/Prenatala ako želiš, oni u sebi sadrže i folne. Tako je barem meni moj dr. rekao, da do 12. tjedna pijem Folacin.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 08:55   #2565
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ja sam u 12om tjednu i pijem Folacin (do kad?!) i povremeno sumeci Mg.
Da li bi trebala poceti s jos necim sad il nema potrebe?
U ljekarni ce mi garant reci da treba
A gle, to ovisi samo o tebi. Neke trudnice piju vitamine neke ne. Ako mislis da jedes dovoljno raznoliko da dobivas sve (ono barem jednom tjedno riba i to &#128521 onda ti ne trebaju. Ja ih pijem za svaki slucaj. Ne bas svaki dan jer zaboravim al recimo svaki drugi.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:11   #2566
A Folacin? Do kad se on pije?
Il mogu sad nastaviti s onim od twin laba buduci da s ga zanemarila kad sam pocela s folacinom?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:19   #2567
Od početka trudnoće pijem Elevit, a od 13. tjedna Elebaby.
GretaLouise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:42   #2568
ja pijem elevit još 6 mjeseci prije trudnoće i pijem ga i sad.. u 5.mj.trudnoće uvela sam još od NW omega 3 natal, tu i tamo popijem magnezij kad me krenu grčevi u nogama, i špricam dlux-vitamin d za trudnice...
još ću sad početi i s željezom jer sam anemična..
čini se svašta nešt, ali isto mislim da ne može štetit...jedem zdravo i raznoliko ali smatram da u trudnoći kak je povećana potreba za svim tim, da ne mogu baš s hranom sve to nadoknadit..pa da mi je duša mirna heheh
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 07:04   #2569
https://www.google.com.sa/search?saf...TKN57Pc5-B16M: ja pijem ove (Rainbow light prenatal one) i pijem zeljezo dodatno, jer sam i prije trudnoce bila anemicna. Ne sjetim se svaki dan, ali nastojim barem svako drugi. Prije sam bila stroza i pazila vise da pijem dnevno.
Jedem raznoliko, ali nekako mi je ovo ko pokrice dodatno, a inace nisam fan suplemenata u prehrani.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:34   #2570
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
A Folacin? Do kad se on pije?
Il mogu sad nastaviti s onim od twin laba buduci da s ga zanemarila kad sam pocela s folacinom?
Folacin prestaneš piti kad poneš piti neke prenatalne vitamine, jer svi ti vitamini u sebi sadrže i folnu.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:48   #2571
Bacardi vidi s ginekologom za Folacin. Ja ga trebam piti do kraja trudnoće. Pijem jos i solgar prenatal i pit ću jos vitamin K od 36 tjedna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 00:01   #2572
Solgar prenatal tablete

1. Posto su ogromne, mogu li ih smrviti pa popiti/progutati sa necim?
2. Da li vrijede jos uvijek ako su kupljene i otvorene prije otprilike godinu dana (mozda i vise), ali ih nisam pila pa su tako stajale zatvorene (rok im je 8mj. 2017.)?

3. Koju folnu uzimate?
4. Da li ste probale i koje su vam bolje, nove Elebaby kapsule ili Almagea prenatal kapsule (ove sam pila nakon poroda)? Obje sadrze omegu.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:44   #2573
ja sam prije T pila folacin...ali četvrtinu tbl.jer je 5mg puno...onda nakon sexa prešla na novalac prenatal (2 kutije), pa biorella prenatal (2kut.), pa centravit prenatal (1 kut.) i sada pijem ove iz dm-a prenatal...i omegu iz dm-a...Mg stalno najradije bi opet novalac prenatal jer i on ima omegu pa da ne pijem odvojeno...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:05   #2574
Ja sam sada presla s elevita na elebaby. Ak nis, lakse ju je progutat 😄 meni su dobre i jedne i druge.
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:11   #2575
Jel vi pijete pod obavezno i vitamin C? Sad sam pocela s elababy-em i malo citam malo cujem da bi trebala jos dodatno i vitamin C uzimati?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:28   #2576
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Jel vi pijete pod obavezno i vitamin C? Sad sam pocela s elababy-em i malo citam malo cujem da bi trebala jos dodatno i vitamin C uzimati?
Ne, pijem samo magnezij uz to.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:40   #2577
I ja samo magnezij uz to
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:24   #2578
Kupila sam neki dan od Solgara prenatal, i na bočici piše da se uzimaju 2 tablete dnevno uz obrok. Razmišljam o tome da pijem samo 1 tbl dnevno, što mislite, je li to ok? sad sam 14+0 tt...
Čitala sam da američki vitamini i tako imaju veće doze zbog drugačije prehrane trudnica tamo, pa si razmišljam da bi mi i 1 tbl bila čisto ok
Starfish :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:31   #2579
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Jel vi pijete pod obavezno i vitamin C? Sad sam pocela s elababy-em i malo citam malo cujem da bi trebala jos dodatno i vitamin C uzimati?
Dovoljno ti je pojesti jedan do dva kivija dnevno, oni ti imaju i više od dnevne doze vitamina c (ako voliš kivi i ako ti ne smeta). Ja npr ujutro popijem pola limuna s mlakom vodom prije doručka i još preko dana 1 kiwi, 1 naranču (kako koji dan) tako da mislim da posebno vitamin c niti ne trebam piti. Što se tiče mog ginekologa, on ne preporučuje nikakve vitamine i po njemu to ne treba. Tako da sam ja na svoju ruku pila folnu i sad prenatal od Solgara
Starfish :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:50   #2580
Quote:
Starfish :) kaže: Pogledaj post
Dovoljno ti je pojesti jedan do dva kivija dnevno, oni ti imaju i više od dnevne doze vitamina c (ako voliš kivi i ako ti ne smeta). Ja npr ujutro popijem pola limuna s mlakom vodom prije doručka i još preko dana 1 kiwi, 1 naranču (kako koji dan) tako da mislim da posebno vitamin c niti ne trebam piti. Što se tiče mog ginekologa, on ne preporučuje nikakve vitamine i po njemu to ne treba. Tako da sam ja na svoju ruku pila folnu i sad prenatal od Solgara
Ista stvar i kod mene kaj se tice ginica i misljenja o vitaminima. U prva 3. Mj sam popila 1 kutiju prenatasa zato i sad sam ipak pocela u 19 tjednu pit elababy na svoju ruku jer ipak mislim da malo vitamina i minerala dodatno ne skodi. Nije da se bas hranim savrseno pa zato. Naravno da pokusavam st zdravije jesti koliko god je to moguce ali sam strasno zaboravljiva sad u trudnoci da je to strasno. Doslovno zaboravim iscjediti sok od limuna i narance, posebno kada negdje idem
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.