Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 14:36   #2601
Da omegu zadnje tromjesecje...vecina prenatala nema omegu nego se mora posebno piti...ima je u novalac prenatalu, bilo je u pregnitalu kojeg vise nema, uz centravit je poseban blister i omege ali solgar, twinlab, natural w.,elevit, biorella prenatal itd.nemaju omegu...ja sam sad uzela ovu od dm-a...valjda je okej...ko jede laneno sjeme u njemu je isto puno omege...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 16:33   #2602
Elevit nema,zato su proizveli elebaby koji ima omegu.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:30   #2603
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Elevit nema,zato su proizveli elebaby koji ima omegu.
E znam...samo hocu reci da ih malo ima omegu...evo 3 trenutno na trzistu koliko. Ja znam...ostalo je sve bez...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 23:50   #2604
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
Da omegu zadnje tromjesecje...vecina prenatala nema omegu nego se mora posebno piti...ima je u novalac prenatalu, bilo je u pregnitalu kojeg vise nema, uz centravit je poseban blister i omege ali solgar, twinlab, natural w.,elevit, biorella prenatal itd.nemaju omegu...ja sam sad uzela ovu od dm-a...valjda je okej...ko jede laneno sjeme u njemu je isto puno omege...
Sinoć sam baš čitala o vitaminima, mineralima i omegi. Ne ide ista omega za trudnice i "obične" ljude. Ne znam kakva je ta iz dm-a, je li baš za trudnice?
http://klokanica.24sata.hr/forum/tem...-magpharm-1273
pročitaj ovdje prvi post, žena je stvarno detaljno sve objasnila. Za omegu je bitan omjer EPA i DHA, i prema njenom jedino što se kod nas može kupiti da ima dobar omjer je centravit prenatal ili nw omega 3 natal. S tim da pred kraj trudnoće ni ne treba ovaj EPA nešto zbog zgrušavanja krvi (piše tamo u postu).
Ja u prvoj trudnoći nisam pila omegu.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:15   #2605
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Sinoć sam baš čitala o vitaminima, mineralima i omegi. Ne ide ista omega za trudnice i "obične" ljude. Ne znam kakva je ta iz dm-a, je li baš za trudnice?
http://klokanica.24sata.hr/forum/tem...-magpharm-1273
pročitaj ovdje prvi post, žena je stvarno detaljno sve objasnila. Za omegu je bitan omjer EPA i DHA, i prema njenom jedino što se kod nas može kupiti da ima dobar omjer je centravit prenatal ili nw omega 3 natal. S tim da pred kraj trudnoće ni ne treba ovaj EPA nešto zbog zgrušavanja krvi (piše tamo u postu).
Ja u prvoj trudnoći nisam pila omegu.
Moze se i obicna omega piti...postoji taj odredeni omjer koji je potreban u trudnoci ali nista nece biti i ako se uzme obicna...ja radim u ljek.i prosli put sam si kupovala od solgara...oni ni nemaju tu natal...a kad sam rodila opet sam kupila solgarovu i jednom obicnu od n.weltha...popila sam i one centravite ali meni nekako nije uvjerljiva ta omegica
A na jednom predavanju smo slusali da se omega cak na pocetku ni ne smije....sad sam zaboravila vec zasto tocno...imam negdje zapisano....a opet centraviti i novalac imaju u sebi tu omegu vec a preporucaju se cijelo vrijeme...e samo predavac nam nije tako rekao...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:32   #2606
Mislim da ću si naručiti ovu childlife sa iherba.
Uopće se ne mogu sjetiti da li sam pila omegu u prvoj t.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:35   #2607
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
Moze se i obicna omega piti...postoji taj odredeni omjer koji je potreban u trudnoci ali nista nece biti i ako se uzme obicna...ja radim u ljek.i prosli put sam si kupovala od solgara...oni ni nemaju tu natal...a kad sam rodila opet sam kupila solgarovu i jednom obicnu od n.weltha...popila sam i one centravite ali meni nekako nije uvjerljiva ta omegica
A na jednom predavanju smo slusali da se omega cak na pocetku ni ne smije....sad sam zaboravila vec zasto tocno...imam negdje zapisano....a opet centraviti i novalac imaju u sebi tu omegu vec a preporucaju se cijelo vrijeme...e samo predavac nam nije tako rekao...
Zašto ti centravitova omega nije uvjerljiva?? 😨

Poslano sa mog GT-I9515 koristeći Tapatalk
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:24   #2608
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Mislim da ću si naručiti ovu childlife sa iherba.
Uopće se ne mogu sjetiti da li sam pila omegu u prvoj t.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Ja sam isto narucila prije tjedan dana 2 bocice, ispalo je 160 kn s postarinom.
Sad jos pijem obicnu iz dm-a (21 tt), ali to sam pila i prije trudnoce jer ribu skoro uopce ne jedem.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:29   #2609
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Zašto ti centravitova omega nije uvjerljiva?? ��

Poslano sa mog GT-I9515 koristeći Tapatalk
pa zato jer ja ne volim n.w. i fidifarm općenito...svi koji radimo u ljekarni napili smo se svih mogućih vitamina ali evo to dvoje nam nikome nije predrago...ali se prodaju dobro jer imaju često popuste po 20%...
recimo ne moš usporediti jedne obične centravit vitamine i supradyn (kad ti dođe neko s proljetnim umorom, nema sanse da ga centravit digne tako brzinski ko supradyn a po sastavu skoro pa identični)...tu definitivno cijena prati kvalitetu...meni je solgar super, i prošli put sam uglavnom pila njegove prenatale i njegovu omegu...
sada je malo manje šoldov pred kraj t. pa sam zato uzela dm-ovu...malo je slabija....trebale bi se piti 2 perle dnevno...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:34   #2610
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Mislim da ću si naručiti ovu childlife sa iherba.
Uopće se ne mogu sjetiti da li sam pila omegu u prvoj t.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
ja jesam i trudnoću i dojenje i opet mi je na mjerenjima uvijek bila u deficitu...nikako se napuniti s njom i kalcijem...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:07   #2611
Naručila sam neki prenatal dha s iherba na akciji. 180komada 100kn. Baš sam dobro ubola

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:07   #2612
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
ja jesam i trudnoću i dojenje i opet mi je na mjerenjima uvijek bila u deficitu...nikako se napuniti s njom i kalcijem...
Gdje mjeris omegu??🤔

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:38   #2613
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Gdje mjeris omegu??🤔

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Mjerenje vitaminsko-mineralnog statusa znaju imat neke ljekarne,mi znamo imat jednom mjesecno, dal se sta promjenilo otkako sam na porodiljnom ne znam al malo si pitaj ne znam di zivis inace

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:39   #2614
To je prava stvar i meni je omega konstantno falila a nisam je podnosila u tabletama nikako a onda u trudnoci za cudo mogla sam ju bez problema....moram si provjerit stanje opet nakon trudnoce i svih tih prenatala

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:54   #2615
Da u ljekarnu bii nam bar dvaput mjesecno dosli na promociju mjerenja...i ja bi si uvijek mjerila...otkad vise nisam u ljekarni malo sam van toka...ali fali mimi sigurno vec sve i svasta bez obzira na vitamincine
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:34   #2616
Ja sam otkako sam saznala da sam trudna pa do negdje 8. tjedna pila čistu folnu. Onda mi je doktotica rekla da uzmem elevit i to sam pila do negdje 13. tjedna. Pitala me je kako ih podnosim na što sam rekla da mi zna biti mučno no ne pirpisujem to točno tabletama iako se mučnina češće pojavljivala otkako sam ih počela piti. Tada mi je preporučila Biorela choco prenatal - to su male čokoladice, i rekla da su dobre za probavu i lakše sjedaju na želudac. Sada sam 18+5 i još uvijek ih koristim, taman sam pri kraju kutije. Idući mi je pregled u 21. tjednu no mislim da bi možda trebala početi uzmati nešto s omegom? Ili je još rano za to? Uz navedeno, pijem i jednu šumeću magnezija dnevno.
Silver09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:58   #2617
Kaj nije to u ljekarnama onak, dubiozno da se blago izrazim?
RAdije si izvadite krv pa cete sigurno znati status.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:55   #2618
Ne vidim razloga zasto bi bilo dubiozno to je samo pretraga koja upucuje ljude dalje....normalo da ces za pravu analizu izvaditi krv a ne trazit po ljelarnama mjerenje ali da ti dobru smjernicu da znas otprilike na cemu si ....nitko ne kaze da ta mjerenja zamjenjuju laboratorijske pretrage i ja sam svakako za to fa se trudnice detaljnije ispitaju ali ovako za malo provjerit stanje je cisto ok...ne znam ,samo moje misljenje

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:39   #2619
tako je, to je okvirni vitaminsko-mineralni status i nije uopće škicnuti malo...ne zanš točno, nema točnih vrijednosti ali ako ti je nešto u deficitu znati ćeš...ako te zanima točno, vaditi ćeš krv...naravno...ovo je brzo i mukte....

ja sam pojela 2 kutije biorelle prenatal....tj. pojela mi ih i mala trećinu sigurno...i baš sam imala super probavu u to doba
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 08:05   #2620
Folna kiselina vs folat.
Da vas cujem. Tko sto pije i u kojim omjerima?
Ja pijem 1000mcg/1mg folic acid. Receno mi je da grijesim i moram nac folat. Trudna nisam, ajmo rec u pripremi.
Ps nemojte navodit samo brendove nego i mg. Nisam u Eu i puno brendova mi nije dostupno. Mg su mi bitni.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.