Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 11:28   #5601
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
da, vidi se na mnogim proizvodima, ali ludo je to što ima toliko "akcija" i sniženja cijena da ćeš, ako ti se da i imaš vremena razgledavati, puno proizvoda naći ispod regularne cijene, ili niže od ostalih dućana. moram priznati, ako smijem, i neću se pokriti ušima , da me Konzum pozitivno iznenađuje već duže vrijeme, što prije nije bio slučaj recimo, ne može mi Kaufland ili dm ili netko treći tvrditi da ima najjeftiniji Domestos na akciji, a Konzum ga ima na 9.99kn; to je samo primjer, a ujedno i proizvod koji često kupujem pa me veseli ta razlikovnost u korist Konzuma
Pa 9.99 (a zna biti i 8.99) za Domestos mi je normalna cijena jer je svaki tjedan NEGDJE (Lidl, Kuafland, Bipa, Kozmo, Muller, Konzum, Billa, Plodine...) ponuđen za tu cijenu.

Samo treba jednom tjedno sjesti i potrošiti 20 minuta da se pogledaju katalozi online i zapisati gdje je što na akciji i dosta se uštedi.
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:05   #5602
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
da, vidi se na mnogim proizvodima, ali ludo je to što ima toliko "akcija" i sniženja cijena da ćeš, ako ti se da i imaš vremena razgledavati, puno proizvoda naći ispod regularne cijene, ili niže od ostalih dućana. moram priznati, ako smijem, i neću se pokriti ušima , da me Konzum pozitivno iznenađuje već duže vrijeme, što prije nije bio slučaj recimo, ne može mi Kaufland ili dm ili netko treći tvrditi da ima najjeftiniji Domestos na akciji, a Konzum ga ima na 9.99kn; to je samo primjer, a ujedno i proizvod koji često kupujem pa me veseli ta razlikovnost u korist Konzuma
Ono na što ljudi slabo obraćaju pažnju je ova taktika zaokruživanja cijene. Ako nešto košta 9,90 i ti platiš 10 Kn to je 1% od cijene proizvoda. Na 5 mlrd Eur prometa to je 25-50 mil Eur dodatnog profita godišnje koji im ostavimo bez veze. To je iznos koji možda nije ni knjigovodstveno evidentiran jer ga nema na izdanom računu pa nema ni obaveze.

??
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 03:47   #5603
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
imaš ovu dobru knjigu :The Strategy and Tactics of Pricing: A Guide to Growing More Profitably , dosta je stara ali će ti odgovoriti
mislim da ju imaš u nsb u hr, ili negdje, ne sjećam se više kako sam došao do nje
hvala, uzet ću u obzir nije ovo moj teren, tj. moj je samo iz vizure kupca, i svaka nadgradnja je korisna

Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Pa 9.99 (a zna biti i 8.99) za Domestos mi je normalna cijena jer je svaki tjedan NEGDJE (Lidl, Kuafland, Bipa, Kozmo, Muller, Konzum, Billa, Plodine...) ponuđen za tu cijenu.

Samo treba jednom tjedno sjesti i potrošiti 20 minuta da se pogledaju katalozi online i zapisati gdje je što na akciji i dosta se uštedi.
već jako dugo nisam vidjela Domestos ispod 9.99kn, baš to htjedoh napisati u prethodnom postu, ali sam preskočila, a onda ti dođeš i kažeš da ga ima i niže dajem ruku u vatru da ga nema, no ako ne gledamo u istim dućanima i gradovima, moguće da se mimoilazimo dakle, u gotovo svim nabrojanim dućanima, tamo gdje sam gledala ili gledam, maksimalno sniženo je 10.90 ili 10.99, uglavnom na 12.99, a regularnih cijena negdje ima i oko 15kn. 9.99 je rijeđe u igri, zato me Konzum iznenadio. ne možemo stalno biti u svim dućanima, moguće da i Bipa ili Kozmo imaju i takve izlete, ali nije baš prije bio slučaj. poanta je bila u tome da se često istaknu neke kao "super snižene akcijske cijene", a znaš da ima i niže od toga.

imam odlično pamćenje cijena i jako dobro znam što je gdje na akciji, i gdje ima još niže od nižeg ako sam nešto propustila, mea culpa. nije da sad cijele dane gledam cijene i uspoređujem, ali uzastopnim prehodavanjem po raznim dućanima znam gdje ću što naći jeftinije, a što skuplje. katalozi su uvijek dobrodošli.

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ono na što ljudi slabo obraćaju pažnju je ova taktika zaokruživanja cijene. Ako nešto košta 9,90 i ti platiš 10 Kn to je 1% od cijene proizvoda. Na 5 mlrd Eur prometa to je 25-50 mil Eur dodatnog profita godišnje koji im ostavimo bez veze. To je iznos koji možda nije ni knjigovodstveno evidentiran jer ga nema na izdanom računu pa nema ni obaveze.
možda mi nije jasno što si želio reći, samo da podcrtam - itekako obraćam(o) pažnju na tu hebenu lipu razlike i žao mi je što nismo od samog početka bojkotirali na bilo koji način tu taktiku tj. što nismo inzistirali, svaki od nas, da nam vrate 1, 2, 3 ili 5 lipa. sad su nešto počeli vraćati i taj sitniš, ako je veći, no i dalje ne vraćaju lipu ili dvije; koliko je to lipa godinama unatrag, sam si poentirao. ovdje lipa nije a priori pitanje novca i vrijednosti, već sustavnog zahebavanja i svojevrsne "krađe" od trgovačkih lanaca. a ljudi samo mahnu rukom, jer...novac im, naravno, raste na grani i u redu je ne vraćati ostatak.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:57   #5604
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
možda mi nije jasno što si želio reći, samo da podcrtam - itekako obraćam(o) pažnju na tu hebenu lipu razlike i žao mi je što nismo od samog početka bojkotirali na bilo koji način tu taktiku tj. što nismo inzistirali, svaki od nas, da nam vrate 1, 2, 3 ili 5 lipa. sad su nešto počeli vraćati i taj sitniš, ako je veći, no i dalje ne vraćaju lipu ili dvije; koliko je to lipa godinama unatrag, sam si poentirao. ovdje lipa nije a priori pitanje novca i vrijednosti, već sustavnog zahebavanja i svojevrsne "krađe" od trgovačkih lanaca. a ljudi samo mahnu rukom, jer...novac im, naravno, raste na grani i u redu je ne vraćati ostatak.
Kradu samo onima koji su financijski nepismeni, ostali plaćaju karticom
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 11:14   #5605
oćemo opet sagu o jednoj lipi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:41   #5606
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kradu samo onima koji su financijski nepismeni, ostali plaćaju karticom
dakako da se plaća i karticom, no čovjek ponekad raspolaže i kešom, i to nije znak financijske "nepismenosti". da bi se plaćalo karticom, moraš konstantno novac imati na računu s kojeg ti se "skida". može postojati nekoliko razloga zašto ga nemaš tj. nisi u nekom trenutku/periodu prebacio na taj isti račun, a imaš keša. da pocrtam - nije krimen koristiti keš, dok je još uvijek u opticaju, krimen je varati i pljačkati kupce. a njihov je pak krimen što se otvoreno ne bune.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
oćemo opet sagu o jednoj lipi?
možda samo oni, jednokratno, koji nisu sudjelovali prije
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:35   #5607
mozes placat i kreditnom karticom, ne samo debitnom
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:55   #5608
Danas na samoposlužnoj blagajni platio 12,99kn.Gurnuo u automat 13kn ,izvratio mi 5lp
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:10   #5609
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Danas na samoposlužnoj blagajni platio 12,99kn.Gurnuo u automat 13kn ,izvratio mi 5lp
zato i propadaju
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:17   #5610
Zadnji čavao u lijesu neninog koristenja kartica, i Todoric daje vise ako placas u gotovini

Koju ce fintu sad zmislit da mi je znat
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:46   #5611
auuuuuuuu, lopov Todorić isprogramirao automate da vraćaju više, ima da Konzum propadne u roku 2 tjedna
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:16   #5612
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
mozes placat i kreditnom karticom, ne samo debitnom
hvala; kreditnu koristim rijeđe, ne u svakodnevnoj "špeceraj" kupnji.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:17   #5613
Quote:
fiser kaže: Pogledaj post
Danas na samoposlužnoj blagajni platio 12,99kn.Gurnuo u automat 13kn ,izvratio mi 5lp
a meni nekidan blagajnica vrati točno 2 lipe, nisam mogla vjerovati, taman sam htjela zaustiti "a ostatak"?
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:47   #5614
A znaći kod Ivice u kasici su sve te silne lipice Pa nije on ni bedast,pobral sve lipice da se nema za vratit i onda moraju zaokruživat :klap: Pa ja se ne sjećam kad sam zadnji puta dobio natrag te lipice.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 01:10   #5615
dobiješ ih svaki put kad kupiš nešto od .99 kuna, automat ti vrati 5 lipa... a ako nekim čudom kupiš 10 artikala po .99 kune, natrag ćeš dobiti punih 10 lipa
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:39   #5616
Domestos,najveći užas svakog dućana.
Bojni otrov,jedan od mnogih prije blagajne.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 23:16   #5617
Bahati KONZUM iliti kupac na posljednjem mjestu

Citam i ne vjerujem..
Znaci po vasoj 'strucnoj' procjeni konzum zamraci godisnje 25-50 mil € samo zbog jedne lipe..
Pa jeste vi ikad pitali nekog tko radi obracun kakvo je stanje na kraju dana??
Nekad je u blagajni visak, nekad manjak, u prosjeku je to na nuli. O cemu vi pricate, pa ja evo bas danas u bili nisam ima 40 lipa sitnih, i blagajnica je rekla u redu, da ne mora razbijat 20kn.
I kad je racun npr. .43, ja dam 40 i nitko me nikad ne trazi tih 3 lipe..
Iako 90% vremena placam s karticom, ostatak kad ne placam, uglavnom oni meni vise izvrate, nego da ja njima poklonim..

Pitatjte nekog sa obracuna kakvo je stanje i ne serite vise gluposti jer niste u pravu uopce..

Sto je tek sa benzinskim postajama, svi toce npr. 100,09 kn, a ovi zaokruzuju na 100.
Eto nasi su i inu morali prodati zbog toga, jer ih zaokruzivanje na manje bacilo u totalni gubitak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:51   #5618
Meni je stvarno više dosta toga da u Konzumu nikad nemaju sitnog. I to ne samo kovanice nego sve apoene. Danas sam morala ostaviti kruh i mlijeko na blagajni jer mi blagajnica nije imala 90 kn za izvratiti.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:17   #5619
Trebala ti je dati kunu.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:59   #5620
Prije par tjedana kupim kutiju Kandit pralina u Kauflandu na akciji po 8 kn. Danas gledam Konzum Klik i iste te praline snižene sa 19 na 17,50kn, a K Plus verzija snižena sa 16 na 10 kn.
Anastasia15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.