Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2007., 19:51   #21
Flakey Je je, dat ću ja njima poklone veče prije vjenčanja, tako da se napiju pa se osjećaju oni krivi što nisu stigli na vjenčanje
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:52   #22
maraleo ....hahahhahahhahhah :-)))))))))))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:54   #23
Sanja29,

ovo je definitivno dobra ideja, i tako bi napravili da smo svi na istome mjestu, ali kako bi većina ljudi trebala napraviti parsto kilometara mislim da nebi bilo moguće izvesti to na taj način.
U svakom slučaju preporučam ovaj način organizacije, manje stresa, manje troškova, manje brige i pritiska i više zabave.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:49   #24
A sada za ozbiljno:

- koliko god izgledalo komplicirano, meni se čini jednostavnije napraviti vjenčanje na Plitvicama, na neutralnom terenu, pa makar bilo manje (30-ak ljudi), makar se neki naljutili; a što im ja mogu.

Zašto? Pa kao prvo, pošto dragi i ja dolazimo iz različitih sredina, i u jednom i u drugom slučaju trebamo negdje smjestiti one koji dolaze. Zatim, treba im osigurati hranu i piće prije i poslije vjenčanja. A to bi značilo platiti im neki hotel, pansion i sl. Trebalo bi muziku prilagoditi različitim svjetovima i ukusima.

A onda opet, na moru mi se čini to sve dosta jednostavnije izvesti. Veća je ponuda, lakše se pronađu neke stvari. Noći su toplije i manja je vjerojatnost kiše. Više iskustva u cateringu.

Ma hebemu, kad me vuku te Plitvice. Kad ja ne mogu biti objektivna, dajte vi budite
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 08:24   #25
maraleo, mogu ti samo reci da sam jaaaaaaako ljubomorna.

Sanjala sam o vjencanju na Plitvicama, ali kako to vise ne prekticiraju nisam se ni usudila zamisljati kad smo planirali nase vjencanje.

Ja sam vezana uz Plitvice jos od doba kad sam bila beba. A i nasa prica pocinje i na Plitvicama i nastavlja se dio na Plitvicama. ah...

Uzivajte!!!

sorry na offtopicu al sam morala

I cekamo puno slikica nakon!!



Ma sve se to da, samo bez panike i mirno. PRelistaj topice za vjencanja vani i polako...A mogucnosti tamo znas
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:24   #26
maraleo, mi smo jaaako objektivni mi zelimo slike sa vjencanja na plitvicama :klap: ideja ti je super! izvest to isto tako mozes... bit ce vam prava romantika i kasnije prava festa nemoj da ti kasnije bude zao ako se ipak za drugu varijantu odlucis (koja je opce druga?)
ono sa poklon paketom za goste koje nisu pozvani je odlicno tako ti sigurno niko nece zamjerit.. a i bez toga - ako im fino objasnite o cemu se radi onda ce vas razumit... blizna rodbina sigurno, a daljna i nije tako vazna.. to je vas dan i planirajte ga onako kako vi zelite i zamisljate...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 10:58   #27
Hvala, hvala svima.

Mala dilema još postoji.

Složili smo se oko toga da ako bude veće da bude na moru. Jednostavnije je pronaći restoran, sve je na jednome mjestu i kolači i piće i fotograf i snimatelj... Veća je vjerojatnost ljepog vremena. A dolazila bi iz daljega samo s jedne strane. To bi više manje onda bila klasična svadba (ono vjenčanje, večera, muzika…)

Ako bude manje, bit će na Plitvicama. Jer iskreno nemam pojma šta napraviti s grupom od 80-ak ljudi dok se mi vjenčavamo, kako ih zabaviti dok nas čekaju , kako ih pozvati na vjenčanje, a da ne prisustvuju činu, malo mi je to nekako bezveze.
Onda opet, htjeli bi da vjenčanju prisustvuju roditelji i neki nam stvarno dragi, malo stariji ljudi. Ali, oni se ne bi osjećali baš najbolje na fešti, tulumu, poslije vjenčanja (poznamo ih dovoljno), naravno bili bi jedno vrijeme, a šta i kamo nakon toga s njima (zvuči grozno, ali ne znam kako to drugačije reći).
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:03   #28
ovo sad nisam skuzila 100% na plitvicama ce biti 30 ili 80 ljudi?
sto se tice onoga kako pozvat na vjencanje a da nebudu na samom cinu.. mislim da ameri pozivaju tako.. neki dobiju pozivnicu di pise kad i gdje je cin vjencanja pa slavlje.. a neki samo za slavlje a neki pak samo za cin vjencanja.. mozda tako nesto iskombiniras... ako bas ne zelis da svi budu prisutni kad kazete "uzimam"
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:17   #29
Ovako, ako je na moru 80 ljudi, ako je Plitvicama 30 ljudi.

U oba slučaja sve bi se trebalo održati na jednome mjestu, bilo u restoranu na terasi ili na brodu ili kraj jezera. Kako će nam u oba slučja doći ljudi iz raznih krajeva nije mi nekako fer prema njima da ne prisustvuju i samome činu. Kako nekome tko prevali 400-500 km reći da dođe samo na večeru? Tko voli nek izvoli, ali ja se ne bi osjećala ugodno.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:29   #30
Koncept Plitvice:

- Dolazak uzvanika na Plitvice u subotu u jutro i prije podne, nakon što se malo odmore I spreme, mali prijam sa nešto papice da ne budu gladni oko 14:00-15:00, zatim odlazak do broda I vjenčanje negdje oko 16:00-17:00, malo slikanja i vožnje brodom, gdje bi poslužili onako malo pića i sendvića, do nekih 18:00. Povratak na imanje i koktel party, malo gitara, malo papice onako s nogu, pa malo CD-a ili DJ-a, pa onda opet malo gitare i tako izmjenice do nekih 00:00-01:00 max.
- Nedjelja, dorucak, tko hoće na jezera, a tko hoće doma.
- Znači, nema klasične večere, ono sa 5 sljedova jela i sl. Sve bi bilo s nogu. Hoće ostati gladni? Ili da napravimo u donjem dijelu onako par stolova sa pravom hranom?
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:31   #31
pa sta se onda predomisljas jos?! ili ih sve pozovi na SVE ili sve samo na slavlje.. a sami cin obavite vas dvoje sa kumovima i maticarom... i evtl. sa roditeljima.. onda se nece niko bunit jer osim naaaajbilzinih nije niko bio...
meni osobno bi isto bilo cudno da me neko pozove samo na slavlja, ali da znam da ce vjencanje biti u naaajuzem krugu onda je to OK. nemora biti sve po nekoj odredjenoj liniji, vi se zenite i organizirate svoj dan kako zelite.. ostali se "moraju" prilagodit..
uz razgovor sa obitelji ces sigurno moci sve to objasnit.. mislim ne trebas im se ispovijedat.. ali kazes kako si vi to zamisljate i dobro.. sa vremenom ce svako razumit..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:34   #32
taj koncept mi se cini OK, jedino bi ti preporucila svedski stol.. nek ti catering (ili vi sami) spremite dovoljno hrane, imas razlicitih "figerfood"-a koje mozes poslozit i sl. pa nece sigurno niko gladan ostat i kolaca ce valjda biti.. eto
to nije uobicajno vjencanje pa onda i nemora biti 5 sljedova jela gustajte se, super mi zvuci!
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 10:54   #33
Pošto ćemo većinom svi biti u kući od subote u jutro, kako bi ovo izgledalo:

- pripremimo laganu zakusku u vrtu oko 16:00 -17:00 sa gitarama, a goste bi dočekali netko od bližnjih. U međuvremenu se mi povjenčamo s kumovima, roditeljima i braćom, obavimo slikanje i zatim prvi put dođemo među goste povjenčani, u odijelu i vjenčanici negdje oko 18:00 i svi još malo ostanemo na vani, još malo slikanja u dvorištu, u sjenici, na ljuljačkama, među tratinčicama...
- negdje oko 19:00 odemo u restoran, na laganu večericu, nešto tipa švedski stol, malo plesa, zatim torta oko 22, još malo plesa, podijelimo zahvalnice (ili slično) i svi na spavanju do 00:00.

Ovo je restoran
http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 11:01   #34
Quote:
maraleo kaže:
Pošto ćemo većinom svi biti u kući od subote u jutro, kako bi ovo izgledalo:

- pripremimo laganu zakusku u vrtu oko 16:00 -17:00 sa gitarama, a goste bi dočekali netko od bližnjih. U međuvremenu se mi povjenčamo s kumovima, roditeljima i braćom, obavimo slikanje i zatim prvi put dođemo među goste povjenčani, u odijelu i vjenčanici negdje oko 18:00 i svi još malo ostanemo na vani, još malo slikanja u dvorištu, u sjenici, na ljuljačkama, među tratinčicama...
- negdje oko 19:00 odemo u restoran, na laganu večericu, nešto tipa švedski stol, malo plesa, zatim torta oko 22, još malo plesa, podijelimo zahvalnice (ili slično) i svi na spavanju do 00:00.

Ovo je restoran
http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=

ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 22:16   #35
Evo, odluka je pala. Bit će na Plitvicama.

Ovdje je link restorana, pa ako imate nekih ideja oko dekoracije budući je dosta onako u rustikalnom stilu, ima otvoreno ognjište u sredini restorana, a i stolovi nisu onako otvoreni već u kao manjim separeima. To nam nije problem jer će nas biti eventualno malo pa ćemo sve to nekako povezati, a možda i ostavimo ovako. Vidjet ćemo još kako ljudi budu disali.

Šta kažete?

http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:50   #36
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Evo, odluka je pala. Bit će na Plitvicama.

Ovdje je link restorana, pa ako imate nekih ideja oko dekoracije budući je dosta onako u rustikalnom stilu, ima otvoreno ognjište u sredini restorana, a i stolovi nisu onako otvoreni već u kao manjim separeima. To nam nije problem jer će nas biti eventualno malo pa ćemo sve to nekako povezati, a možda i ostavimo ovako. Vidjet ćemo još kako ljudi budu disali.

Šta kažete?

http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=
Licka kuca ...njam njam tam sam uvijek papala fini prsut i paski sirek a tek njihov fini kruh kojeg smi prekuuuuuuuu ...evo apetit mi opet proradio
Koliko ce vas bit?

Zadnje uređivanje Wedding : 01.02.2007. at 11:22.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:12   #37
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Evo, odluka je pala. Bit će na Plitvicama.

Ovdje je link restorana, pa ako imate nekih ideja oko dekoracije budući je dosta onako u rustikalnom stilu, ima otvoreno ognjište u sredini restorana, a i stolovi nisu onako otvoreni već u kao manjim separeima. To nam nije problem jer će nas biti eventualno malo pa ćemo sve to nekako povezati, a možda i ostavimo ovako. Vidjet ćemo još kako ljudi budu disali.

Šta kažete?

http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=
jako jako lijepo definitivno sve u stilu napravite......sad je to dosta popularno vani ionako tako da sumnjam da ćete imati problema s tim.
za dekoraciju možda onako "divlje" cvijeće radije nego ono koje je "sve na svom mjestu" i to možda u nekim "starinskim" vazama/posudama...pa oni svijećnjaci.....pa onda menijevi i kartice mjesta (ako ćete te kartice imati) možda prljavobijele i sa kao čipkanim rubom...ili čak onako "spaljenim"...uf divote!

samo zadržite stil i nemojte sad neke moderne tzv. čiste linije stavljati jer će se to kositi sa okruženjem...to je eto moj savjet.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 17:43   #38
Bit će nas negdje između 35-45 ovisi ako budemo malo proširili listu, ali samo mi roditelji, kumovi, sestre, najuža rodbina i prijatelji.

Svi su nekako mladi, prosjek godina 30 i dosta otvoreni, tako da se nadam da neće biti problema s atmosferom, budući su stolovi podijeljeni u 4 dijela (ovo na slici je npr. 1 dio).

Za muziku još nismo sigurni što napraviti, znamo samo da će nam moj mali bratić (10.g) svirati tamburicu jer je to njegova želja, na domjenku poslijepodne ćemo imati gitaru, koja će nas pratiti tokom cijele ceremonije vjenčanja, a za ostalo nismo sigurni. Nekako mi se DJ ne uklapa u atmosferu, a kako smo planirali da sve završi do nekih 24:00 - 1:00 puno mi je davati 7-8000 Kuna za muziku, a štoviše nismo to tako niti zamislili.

Radije bih onako za vrijeme večere nešto lagano u pozadini, a onda malo modernije za ples.

Šta kažete bi bilo moguće to izvesti recimo sa dobrom linijom, gramofonom?

Gotovo je sigurno da nećemo imati snimatelje, već samo fotografa.
maraleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 19:10   #39
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Bit će nas negdje između 35-45 ovisi ako budemo malo proširili listu, ali samo mi roditelji, kumovi, sestre, najuža rodbina i prijatelji.


Šta kažete bi bilo moguće to izvesti recimo sa dobrom linijom, gramofonom?

Gotovo je sigurno da nećemo imati snimatelje, već samo fotografa.
Isto tako i mi!
40 ljudi, cd s nasim izborom glazbe ( za svakog ponesto) i samo fotograf, bez snimatelja.!

Nama ce jedino snimat sam obred vjencanja jer to zelimo imati, a ostalo ne!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 18:46   #40
Quote:
maraleo kaže: Pogledaj post
Evo, odluka je pala. Bit će na Plitvicama.

Ovdje je link restorana, pa ako imate nekih ideja oko dekoracije budući je dosta onako u rustikalnom stilu, ima otvoreno ognjište u sredini restorana, a i stolovi nisu onako otvoreni već u kao manjim separeima. To nam nije problem jer će nas biti eventualno malo pa ćemo sve to nekako povezati, a možda i ostavimo ovako. Vidjet ćemo još kako ljudi budu disali.

Šta kažete?

http://destinacije.com/slika_nav.asp...is_slike&news=

Eto kad još ne planiram svoje barem mogu se uključit u planiranje tvojeg

Imam mali prijedlog za dekoraciju... crvene jabuke, dunje i sl. Išla bi na varijantu "tak su naši stari". Klasika bi u ovom slučaju ispala kičeraj. A poslije si ponesu ukrase doma i naprave pitu!
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.