Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 21:52   #81
ja sam čuo da ih ima dosta što se prijavljuju .kaže kolega ko mala djeca .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:01   #82
Quote:
9999 kaže: Pogledaj post
Na istom sight-u se govori da Slovenci imaju 30 T-55ica.
pa jebemu
mogu ih stavit u pogon i nek na istoj razdaljini kruze po granici slovenije
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:02   #83
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ja sam čuo da ih ima dosta što se prijavljuju .kaže kolega ko mala djeca .
auuuuuuuu
sto bi volio da im vodim selekcisku
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:16   #84
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
auuuuuuuu
sto bi volio da im vodim selekcisku
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:17   #85
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.
da i
samo mu pokazes di da se ode razduzit
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:32   #86
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.



a kak je meni bilo kao razvodniku sa ekipom koja je bila 5 god i više mlađa od mene plus tamo nisu dobrovoljno nego na odsluženju vojnog roka

pa neki nisu znali srat u čučavac, a kamoli se obuć
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 13:56   #87
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.
I onda bi mi neku tehnologiju s takvim vojnicima. Za takve je i tanđara previše
Kaj bi nam značilo i 50 F-22, nosači, Leopardi.. kad je vojska neprofesionalna i nedisciplinirana
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 22:26   #88
http://warandgame.wordpress.com/2007...n-m-55-s1-mbt/

Evo, našao sam jedan sight o modernizaciji slovenske T-55ice uz nekoliko slikica. Kupola ipak nije nova.
9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 13:58   #89
Quote:
9999 kaže: Pogledaj post
Ima li mogućnosti da nam kažeš nešto o modifikaciji. Koliko vidim tenk ima novu kupolu, čini se da je i cijev nova. Ne znam da li je to isplativ potez, ali mi se čini kao uspjela konverzija. Na istom sight-u se govori da Slovenci imaju 30 T-55ica. Da li su sve modernizirali?
Našo sam Hrvatski Vojnik s člankom o ovom tenku (M-55 s1)

Uglavnom, moderniziran je u svim segmentima; Ima izraelski Super Blaster reaktivni oklop, novi oklop je težak 4 tone, a izraelci se kunu da ga neprobijaju reaktivni kumulativni projektili ali autor članka je skeptičan,umjesto orginalnog motora od 580 KS ima jači od 600KS ili njemački manov od 850! (još se nije znalo kad je članak pisan).Tu je i izraelski top od 105 mm, s tim topom su merkave klale siriske t-72, Ima novi sup firme Foton, no bez termovizije??? Zapovjednik i vozač imaju nove osmatračke sprave.
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 16:21   #90
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.
nije mi jasno zašto to rade, nisu oni ročnici, ipak su se sami prijavili za to (dobrovoljno), ako neće u vojsku i ako se ne žele ponašati kao vojnici neka se i ne prijavljuju šta će im to
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 17:04   #91
Quote:
bbaco kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto to rade, nisu oni ročnici, ipak su se sami prijavili za to (dobrovoljno), ako neće u vojsku i ako se ne žele ponašati kao vojnici neka se i ne prijavljuju šta će im to
vojnike se stvara, ne pojavljuju se već gotovi veterani olimpici na regrutaciji...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 18:27   #92
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Našo sam Hrvatski Vojnik s člankom o ovom tenku (M-55 s1)

Uglavnom, moderniziran je u svim segmentima; Ima izraelski Super Blaster reaktivni oklop, novi oklop je težak 4 tone, a izraelci se kunu da ga neprobijaju reaktivni kumulativni projektili ali autor članka je skeptičan,umjesto orginalnog motora od 580 KS ima jači od 600KS ili njemački manov od 850! (još se nije znalo kad je članak pisan).Tu je i izraelski top od 105 mm, s tim topom su merkave klale siriske t-72, Ima novi sup firme Foton, no bez termovizije??? Zapovjednik i vozač imaju nove osmatračke sprave.

Ukratko,tvoj post nema veze s vezom
http://warandgame.wordpress.com/2007...n-m-55-s1-mbt/
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 18:43   #93
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
ma živce bi izgubio , sto put moraš reč da nešto naprave , kaže ako nešto kažeš odma se žale , igraju se skrivača po poligonu , bože sačuvaj.
Evo kako to rade profesionalci:

http://www.budalizacija.net/video__h...ebic__1184.htm
vjetro_M_pir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 19:16   #94
Quote:
vjetro_M_pir kaže: Pogledaj post
http://video.google.com/videoplay?do...81787142&q=jso
__________________
navali narode!!
https://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post14648316
madr fakr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:32   #95
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
vojnike se stvara, ne pojavljuju se već gotovi veterani olimpici na regrutaciji...
to je istina, ali kada se već prijavljuješ dobrovoljno imaj toliko poštovanja da npr. ne bježiš iz vojarne na večer jer si se ipak dobrovoljno javio, nisu oni klasični ročnici oni su samo to izabrali
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:08   #96
Quote:
bbaco kaže: Pogledaj post
to je istina, ali kada se već prijavljuješ dobrovoljno imaj toliko poštovanja da npr. ne bježiš iz vojarne na večer jer si se ipak dobrovoljno javio, nisu oni klasični ročnici oni su samo to izabrali

samo trba vremena naviknut se na takav život , utuvit nekom u glavu što je vojska i kakva pravila vrijede, osobno mislim da ćovjek mora biti predodređen za vojnika (razlikujmo vojnika od ratnika) . u vojsci se nađe svakakvih ima pametnih ,ima tumastih ima koji mogu podnjet disciplinu ima koji nemogu , mislim da je to stvar roditeljskog odgoja .

onaj ko je naućio od roditelja da čisti , složi krevet svoju sobu taj nema problema a, onaj koji nije treba vremena da naući.

uglavnom za odgoj vojnika potrebno je vremena i dosta živaca , ali oni dolaze mladi i zato imaju zapovjednike da ih odgoje ili preodgoje.

samo dobri živci.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 07:58   #97
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Ukratko,tvoj post nema veze s vezom
http://warandgame.wordpress.com/2007...n-m-55-s1-mbt/
Ja samo prenosim djelove članka iz Hrvatskog Vojnika iz 2000 godine!
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:29   #98
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
...Tu je i izraelski top od 105 mm, s tim topom su merkave klale siriske t-72...

Samo ovo: gdje su klale, kada i koliko? Te, jesu li što od poklanog sušili, jerbo bi volio probati taj specijalitet...
BTW, da čitaš neki arapski sajt, izjavili bi to isto, samo bi zamijenili mjesta tko je koga klao...ali, lažu i jedni i drugi, budući da se u Libanonu 1982. (ako na to misliš) Merkave Mk.1 i T-72 VoKzI (verzija od ku_ca za izvoz) nikada srele u borbi nisu...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:45   #99
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Samo ovo: gdje su klale, kada i koliko? Te, jesu li što od poklanog sušili, jerbo bi volio probati taj specijalitet...
BTW, da čitaš neki arapski sajt, izjavili bi to isto, samo bi zamijenili mjesta tko je koga klao...ali, lažu i jedni i drugi, budući da se u Libanonu 1982. (ako na to misliš) Merkave Mk.1 i T-72 VoKzI (verzija od ku_ca za izvoz) nikada srele u borbi nisu...
Slušaj.... Tip me zamolio da pronađem nešto više o ovom tenku, prekopao sam pola kuće i našo taj HRVATSKI VOJNIK pod nazivom SUVREMRNO OKLOPNIŠTVO iz 2000. godine, autora (tada) natporučnika MARIJA GALIĆA. Tamo je o tom tenku bilo cca. pola strane teksta od kojeg sam prenio par rečenica...

Prestanite me podjebavati, jel TO NISU MOJE RIJEČI nego autorove, a tenk je bio u zadnjoj fazi izrade... zato molim odjebite!
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:43   #100
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Prestanite me podjebavati, jel TO NISU MOJE RIJEČI nego autorove, a tenk je bio u zadnjoj fazi izrade... zato molim odjebite!
lappino te zaista nije niti napao niti pokušao uvrijediti. Samo se našalio kao i svi mi kadkad. Opusti se.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.