Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 13:27   #1
Question KAKO ISELITI STANARA



Molim savjet: u stanu imamo podstanara koji je prestao placati sve rezije, pa su se racuni popeli na preko 10000 kuna.

Imamo s njim potpisan ugovor, ovjeren kod javnog biljeznika.Stanar nije prijavljen u stanu.

Stanar se odbija iseliti mirnim putem.

sto sad?
bolimeglava is offline  
Old 03.01.2008., 14:15   #2
Quote:
bolimeglava kaže: Pogledaj post


Molim savjet: u stanu imamo podstanara koji je prestao placati sve rezije, pa su se racuni popeli na preko 10000 kuna.

Imamo s njim potpisan ugovor, ovjeren kod javnog biljeznika.Stanar nije prijavljen u stanu.

Stanar se odbija iseliti mirnim putem.

sto sad?
pokreni sudski postupak tužbu za iseljenje i radi plaćanja onoga što ti je dužan, pa će lijepo platiti i sudske troškove, kad neće milom onda silom, to što nije prijavljen u stanu nema veze glavno da imaš ugovor potpisan s njim
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Old 03.01.2008., 14:41   #3
i to je to? koliko takav postupak otprilike traje?
bolimeglava is offline  
Old 03.01.2008., 14:58   #4
to sto nije prijavljen nije bas bezazleno. porezna tu nece biti na tvojoj strani, pa misli i na te troskove.
Katrin is offline  
Old 03.01.2008., 15:12   #5
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
to sto nije prijavljen nije bas bezazleno. porezna tu nece biti na tvojoj strani, pa misli i na te troskove.
nisam skužila jel nije prijavljen na toj adresi ili nije prijavljen u poreznoj(kad su već sklapali ugovor kod JB)!? ali sve u svemu mora izaći nekako van, a mislim da troškovi poreza neće biti toliko veliki, koliko mu ovaj u međuvremenu može štete napraviti
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Old 03.01.2008., 15:29   #6
nije prijavljen ni na adresi ni u poreznoj.

ako ga nekako uspijem iseliti na divljaka ( iako nisam bas taj tip, a i on izgleda dosta rabijatan) - poslije nema nacina da utjeram dug, pretpostavljam?
bolimeglava is offline  
Old 07.01.2008., 17:31   #7
Quote:
bolimeglava kaže: Pogledaj post


Molim savjet: u stanu imamo podstanara koji je prestao placati sve rezije, pa su se racuni popeli na preko 10000 kuna.

Imamo s njim potpisan ugovor, ovjeren kod javnog biljeznika.Stanar nije prijavljen u stanu.

Stanar se odbija iseliti mirnim putem.

sto sad?
Pustit ga u stanu dok sam ne odluči otići.
Ris is offline  
Old 07.01.2008., 17:33   #8
Quote:
dinis kaže: Pogledaj post
nisam skužila jel nije prijavljen na toj adresi ili nije prijavljen u poreznoj(kad su već sklapali ugovor kod JB)!? ali sve u svemu mora izaći nekako van, a mislim da troškovi poreza neće biti toliko veliki, koliko mu ovaj u međuvremenu može štete napraviti
A utaja poreza?
Zbog toga se po zakonu ide i u zatvor.
Ris is offline  
Old 07.01.2008., 17:56   #9
Ok, bez obzira na to dali si utajio porez ili ne, no ako nisi, oni ce utvrdit koliko si im utajio i to ti naplatit, novcano ili zatvorskom kaznom.

Sto se tice podstanara, ukoliko ga nisi prijavio legalno na toj adresi i ukoliko posjedujes dokaz o vlasnistvu tog stana, zasto jednostavno ne pozoves policiju i prijavis provalnika u svom stanu. Obzirom da on nema nikakvih dokaza da legalno bude u tvom stanu mislim da ce ga policija privest i ti ces imat free stan.
zelky is offline  
Old 07.01.2008., 18:11   #10
nece ga privesti.
Katrin is offline  
Old 07.01.2008., 18:13   #11
ne nije tome tako.
on nije provalnik ako ima stvari tamo i tamo živi.
jel plaća račune HEP-u i sl?
Policija ako dođe, neće ga izbacit van.
ALi pak oće branit ga ako ga vlasnik pokuša silom izbacit van.
Ris is offline  
Old 07.01.2008., 18:17   #12
dobro i onda koje je rijesenje? mislim gdje mi to zivimo? u Ugandi? Burkini Faso mozda? znaci jednostavno jednog dana odes na posao, i ne mozes se vise vratit u svoj stan jer ti je netko u medjuvremenu se uselio!

Dali zbilja onda moramo kao u Keniji svi sa ak47 zivjet i borit se za svoju pravdu?

Mislim nije mi jasna logika, imas nekoga u stanu, iznajmio si ga, ne zelis ga vise tamo, das mu rok za iseljenje i to je to, sto ako nece ic? nitko ne moze pomoc? treba li uzet stvari u svoje ruke?

Ponekad mi nije jasna ova zemlja...
zelky is offline  
Old 07.01.2008., 18:24   #13


tako je svugdje u svijetu.
pa ako ti je stan prazan i nekontroliraš ga i neko ti se useli ne možeš ga izbacit ako mu ne osiguraš neki drugi primjeren prostor.
Ris is offline  
Old 07.01.2008., 18:31   #14
To mi je stvarno prvi glas, eto iskreno nisam uopce znao.

Jedno pitanje, a zasto onda ljudi kupuju stanove i dizu kredite kad je tako lako doci do stana?
zelky is offline  
Old 07.01.2008., 18:36   #15
pa jel znaš ti za neki prazan stan u današnje vrijeme?
Ris is offline  
Old 07.01.2008., 18:36   #16
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post


tako je svugdje u svijetu.
pa ako ti je stan prazan i nekontroliraš ga i neko ti se useli ne možeš ga izbacit ako mu ne osiguraš neki drugi primjeren prostor.
A zasto bi morao kontrolirati svoju nekretninu? Trebamo li placati zastitara da nam cuva posjed dok mi radimo ili negdje putujemo? Pa nismo u Venezueli! Da je ne bi neki neradnik prisilno "nacionalizirao", pa se uselio? Ti ocito nikada ne izlazis iz kuce, pa te tako nesto niti ne brine...
Neznadar is offline  
Old 07.01.2008., 18:41   #17
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
pa jel znaš ti za neki prazan stan u današnje vrijeme?
Da svoj drugi stan koji nije u Zagrebu, mislim da cu onda potrazit policijsku zastitu tog stana, nisam znao u kakvoj se zemlji nalazim.

Obicno su takve price isle za zemlje treceg svjeta, no opet nalazim se na balkanu.

Vrlo zanimljivo, stvarno me je ovo sad sokiralo.
zelky is offline  
Old 07.01.2008., 18:46   #18
Quote:
bolimeglava kaže: Pogledaj post


Molim savjet: u stanu imamo podstanara koji je prestao placati sve rezije, pa su se racuni popeli na preko 10000 kuna.

Imamo s njim potpisan ugovor, ovjeren kod javnog biljeznika.Stanar nije prijavljen u stanu.

Stanar se odbija iseliti mirnim putem.

sto sad?
moja prijateljica je to rijesila na nacin da je netko od obitelji 24 sata provodio vrijeme u tom stanu sve dok podstanari nisu pukli o otisli, a poznanik na nacin da je iskljucio struju...

osim toga, zasto, kad izadje iz stana van ne promijenite brave i izbacite mu stvari?
little_devil is offline  
Old 07.01.2008., 18:49   #19
promijeni bravu na ulaznim vratima dok ga nema doma. kad provali, prijavi provalu na policiju.

ne znam kakav ste ugovor potpisali i kojeg ste vraga potpisivali kojekakve ugovore bez smisla
x-type is offline  
Old 07.01.2008., 19:04   #20
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A zasto bi morao kontrolirati svoju nekretninu? Trebamo li placati zastitara da nam cuva posjed dok mi radimo ili negdje putujemo? Pa nismo u Venezueli! Da je ne bi neki neradnik prisilno "nacionalizirao", pa se uselio? Ti ocito nikada ne izlazis iz kuce, pa te tako nesto niti ne brine...
PA ako je ne kontroliš, znači da ti ne treba.
A nekom drugom očito treba.

I zašto je taj kome treba ne bi koristio?
Ris is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.