Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2008., 20:32   #101
i ja planiram roditi u vinogradskoj, pa me zanima da li MM može biti samnom i u predrađaoni ili samo kad krene porod?
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:48   #102
Samo kad si već u boksu, sređena i spremna!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 20:54   #103
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Samo kad si već u boksu, sređena i spremna!
Hvala na informaciji.a kaj do tada čeka negdje vani? e da i vidla sam kak tate mogu slikati i gledati bebe ( drugi, trći dan)preko nekog stakla tam u Vinogradskoj, ali tata koji mi je pokazivao te fotke je bio tako prepontentan da mi mu se nije dalo odgovarati na moja pitanja
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 21:56   #104
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.a kaj do tada čeka negdje vani? e da i vidla sam kak tate mogu slikati i gledati bebe ( drugi, trći dan)preko nekog stakla tam u Vinogradskoj, ali tata koji mi je pokazivao te fotke je bio tako prepontentan da mi mu se nije dalo odgovarati na moja pitanja

Svaki dan su posjete i tada se možeš predbilježiti da donesu bebu tako da je svi tvoji mogu vidjeti i slikati preko staklenih vrata.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 01:35   #105
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.a kaj do tada čeka negdje vani? e da i vidla sam kak tate mogu slikati i gledati bebe ( drugi, trći dan)preko nekog stakla tam u Vinogradskoj, ali tata koji mi je pokazivao te fotke je bio tako prepontentan da mi mu se nije dalo odgovarati na moja pitanja
pričeka vani dok te dok pregleda da vidi kakvo je stanej...ja sam došla otvorena 8 cm pa sam išla odma u rađaonu a i MM samno,.
da je bilo manje, on bi išao doma, ja u predrađaonu i čekao bi moj poziv da dođe...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 10:54   #106
Uf, uf, nadam se da je Vinogradska dobar izbor, sve mi zvuči ok, pogotovo komentari i priče novijih datuma. Valjda bu sve u redu. Inače i ja sam se rodila tamo ( prije punoooooo godina) pa mi to nekako bio i prirodan izbor
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 19:31   #107
ja sam birala bolnicu po tome gdje se ja osjećam sigurno, a kako sam tamo bila par godina ranije na uZV zbog cista dosta mi toga bilo poznato....ma sve će biti u redu, vjerujte svom tjelu, ono zna što i kako treba
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 11:02   #108
zar nije rodilište u Vinogradskoj bilo obnavljano i uređivano nedavno ?
zna li netko nešto o tome ?
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:01   #109
Quote:
Audrey kaže: Pogledaj post
zar nije rodilište u Vinogradskoj bilo obnavljano i uređivano nedavno ?
zna li netko nešto o tome ?
obnovljeno je i uređeno nakon što je gorilo u siječnju 2002.
sjećate se, gorilo je krovište rodilišta u vinogradskoj tad
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:20   #110
obnovljeno je al baš i ne izgleda tako,....

ima nove prozore pa nema propuha, i sve je u rozoj boji.....WC-i su isto novi, al dok sam ja bila tamo (3 dana) 2 puta su ih popravljali....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:26   #111
Je, uredjivano je prije par godina, ali nemoj ocekivati Sheraton. Preuredili su da ipak bude dovoljno humano. Ja rodila prije 6 mjeseci, pa cu ukratko reci svoje dojmove. Ono sto mi prvo pada na pamet je da su boksevi dosta siroki i prostrani (sto mi ljudi prije krivo govorili, da su tijesni i da se ne mozes ni pomaknuti).

Daklem, ja rodila prije 6 mjeseci, 3 dana prije termina. Bila subota, obavila ja frizera, napravila super rucak, MM isao prileci, a ja na sofu uz TV. Pocela lagano kisica, ja poskocila da maknem ves, kad ono - osjetim lagano curkanje. Mislila ja mozda malo sluz (oprostite sto ovako, ali sve smo zemske), kad ono sve vise - kao s problemom inkontinencije. Tad je pocelo jace i skuzih da mi puce vodenjak.
Brze bolje budi muza (on , nije znao za sebe). SKulirali se, ja se otuskala, uzela stvari i krenuli u bolnicu. Imala sam sa sobom mali kofercic za sobu i u vrecici malo vecoj stvari za radjaonu (tako mi rekli da mora biti vrecica ne kofer). Btw, nemojte puno nositi jer vam muz uvijek lako donese stogod vam bude trebalo. Bitno je samo da imate nesto slatko za poslije poroda kad vas odvedu u sobu (ja imala integralne keksice na sto je sestra samo odmahnula glavom, kao - "kaj ti nisi citala sto ti treba u bolnici"). Nacitah se ja i puno toga i ponijeh stvari koje mi na kraju nisu ni dali u radjaonu.
I tako dosli oko 18h u bolnicu. Ni zive duse. Milina ziva. Dr Bolanca je bio dezuran, i genijalan je. Pregledali me, na CTG, pa brijanje (da, pametnjakovicka ja dogovorila depilaciju tek za ponedjeljak jer mislila da cu prenijeti. Los potez, i gadno za vidjeti ). No, u tom se trenutku nisam zabrinjavala za par dlacica. Obave i klizmu, uzmu podatke i ja sam u 21h bila u radjaoni u boksu spojena na CTG. Tek tada je muz mogao doci i bio sa mnom do kraja (super mi je pomogao, vlazio usnice i zajedno smo prolazili tehnike disanja prilikom truda. Jaki su bili jer sam dripana od pocetka). Nije bilo guzve, pa su me zato odmah stavili u boks iako je dr rekao da cu roditi tek u 5h s obzirom da sa bila samo 1cm otvorena. ja I molitve uslisane, ja rodila prema Guinessu.
Da skratim, nudali epiduralnu, ali ju nisam htjela. Na zivo mi sivali 3 sava s 9 godina na nozi, pa to prezivih, a citah svasta o tom epiduralnoj, pa odustala (i sve cure koje su uzele epi nakon mene su zavrsile na carskom, tako da sam dobro odlucila). Oko ponoci dr otisao ubiti oko ne sluteci da sam ja genetski jako dobro "slozena i sastavljena", tako da sam rodila tocno u 1:36h ujutro. Uskocio je tada dr Brlecic. Nisam ni zvuk ispustila - zadnji trud je bio prejak, a oni vidjeli na svom kompjutercicu i sjatili se brzinom svjetlosti, tako da se nisam ni snasla. Ali, to je bilo to. Mala je vec polako bila na izlasku. Sve bilo gotovo u 5 minuta, par savova i to je to. Oba doktora super, samo mi babica bila dosta hladna. Ne znam kako se zove jer se nije predstavila. Cak mi sve ono sto sam donijela u vrecici (sto stoji na popisu da mogu ponijeti u boks) nije dala da ponesem. Dali vaticu i posudicu s vodom i to je to.
Da rezumiram, doktori su simpa, ocito babica nije svaka "usluzna", a sestre na odjelu - nisam bas bila zadovoljna. Najbolja od svih je sestra Zila koja samoinicijativno provjerava da li je sve u redu i pomaze sto puta ako treba. JEDINO ONA!!! Imala sam problema s jednom dojkom i naletom mlijeka, pa me stiskala i u 2h ujutro. Nista joj nije tesko. Dijete ti donose non-stop. Barem ja imala takav dojam. Nema mi bas razlike od rooming-ina jer je beba zaista skoro stalno s tobom. Donose ti sigurno po 5-6 puta, a beba ostane i do 2h s tobom. Samo sto je meni uvijek bila sita (hranili je), a uz to i lijenija beba, pa nismo uspjeli uspjesno dojiti. Izdajanje i na bocicu mi bilo jedino rijesenje. Kombinacija lijene bebe i hranjene u bolnici. Ovo da ti donose kad je gladna, zaboravi (osim ako nemas neku debelu vezu kod neke od sestara). Tako bi svaka trazila, a one za to, kao, nemaju vremena. Druge bebe isto tako prosle i doma fino papale cicu, tako da to nije slucaj sa svakom bebom.

Ukratko (opet ), kao rodiliste je zadovoljavajuce, hrana i nije toliko losa (ja bas nisam izbirljiva, jedem sve kad sam gladna) i drugo dijete tamo sigurno idem roditi. Da izuzmem neke "ruzne" stvari (npr. pusenje u kupaonicama i slicno), sve je bilo ok. Jer ta 3 dana brzo prodju, a ovo malo cudo s vama ostaje cijeli zivot
burek9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 13:45   #112
Quote:
burek9 kaže: Pogledaj post
Da izuzmem neke "ruzne" stvari (npr. pusenje u kupaonicama i slicno)

E, da, sjecam se toga, al cini mi se da to rade one srednjoskolke iz medicinske koje su tamo na praksi.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 14:56   #113
S obzirom da planiram roditi u vinogradskoj i želim da mm bude prisutan porodu,zanima me dali je potrebno imati trudničku iskaznicu kod njih.
sanja i beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 14:57   #114
mislim na iskaznicu trudničkog tečaja
sanja i beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:59   #115
Quote:
sanja i beba kaže: Pogledaj post
mislim na iskaznicu trudničkog tečaja
Mislim da je Vinogradska jedna od onih bolnica u kojima ti muž ne treba ni proći trudnički tečaj da bi bio prisutan na porodu...
Nek me isprave cure ako nije tako...
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:03   #116
u Vinogradskoj ne treba tečaj....samo ih ljepo pitaš prije odlaska u predrađaonu ili box jel može suprug sa tobom....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 11:27   #117
E drage moje, imam par pitanja vezanih za Vinograsku jer planiram tamo rodit, još malo
Ovako dakle, jel imaju famoznu loptu na kojoj se može skakutat ili što se već radi s njom?
Da li se može rodit u nekom drugom položaju osim onom klasičnom na krevetu?
Može li se šetati za vrijeme trudova ili te srpaju u box i ležiš tako sto sati?
Da li je pametnije sredit frizuru (donju) doma ili se prepustiti sestrama?
To je to zasad, dok se ne sjetim još nečeg još pametnijeg
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 12:22   #118
Nema lopte (to imaš na sv. duhu).

Nema izbora načina rađanja, samo ležeći.

Nema šetanja između trudova.

"frizura" je tvoj izbor ja sam neočekivano rodila pa je nisam stigla srediti. ali ne obriju ti sve, samo dio oko "izlaza" tak da ni ne vidiš ništa. a ja sam si sa sestrom fino pospikala dok mi je ona to radila i bilo je ok. bila je ljubazna i ništa nije boljelo
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 13:31   #119
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nema lopte (to imaš na sv. duhu).

Nema izbora načina rađanja, samo ležeći.

Nema šetanja između trudova.

"frizura" je tvoj izbor ja sam neočekivano rodila pa je nisam stigla srediti. ali ne obriju ti sve, samo dio oko "izlaza" tak da ni ne vidiš ništa. a ja sam si sa sestrom fino pospikala dok mi je ona to radila i bilo je ok. bila je ljubazna i ništa nije boljelo
ja šetala,čak su mi sami rekli da šećem,nisam tražila
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 13:34   #120
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nema lopte (to imaš na sv. duhu).

Nema izbora načina rađanja, samo ležeći.

Nema šetanja između trudova.

"frizura" je tvoj izbor ja sam neočekivano rodila pa je nisam stigla srediti. ali ne obriju ti sve, samo dio oko "izlaza" tak da ni ne vidiš ništa. a ja sam si sa sestrom fino pospikala dok mi je ona to radila i bilo je ok. bila je ljubazna i ništa nije boljelo
Znači nema lopte, položaja, šetnje, a ni poštene frizure
A dobro, šta ćeš nego prihvatit kako je
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.