Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 11:28   #281
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Mi, sljedbenici Muhammeda a.s.v.s se ograđujemo od derviša i sufija. Niste od nas !
Tko ste VI? Neka nova vjera?

Za tebe imam samo jednu rijec: SIKTER.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:33   #282
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
čitao sam da je jedna sufijska grupa, mislim kaderije da su bile ne sjećam se dobro, imali neki zikr u prostoru i da su ušli ljudi sa vana kad njima gola žena pleše na stolu a oni je gledaju ne spuštajući pogleda sa nje..

Ljudi su pitali - Jeste normalni Allah vas uputio , šta radit to ?!
Kažu sufije - divimo se kako Allah lijepo stvara, pogledaj ovo stvorenje prelijepo

hahahahahaahahahahaahah hahaha hahah hahh h ha ; sufije su pukotine žešće

A ova priča je još jača _

( većina sufijski šejhova su vračevi koji hoće učenicima da pokažu da imaju neke nadnaravnosti i da su oni "ti pravi". božiji štićenici - evlije i te gluposti)

Jedan sufijski šejh zamolio svoju klapu šejtana i džina da ga ponesu u visine da malo leti i vidi kakva je zemlja od gore, sa visina. Eto on ti tako leti i zadivio se ljepoti zemlje, ostao bez daha,,, i onako izgubljen diveći se božijoj moći i stvaranju rekao:- Laaa ilahe ilallah -.. Šejtani se odmah razbježali od njega , pobjegli a možete misliti onda šta je bilo .. .vuuuuu , BUM dole sa visine

ponavljam = sufizam = sektaštvo = budalizam = hindusko filozofski pogledi na islam
Tko si ti bezboznice da ovako pises o velikanima Islama? Da lazes na njih? Jadan ti.

Pogledaj tko je Hz Pir Abdul Kadir Gejlani. Ibn Tejmijja je napisao clanke i clanke o Hz Abdul Kadiru, divio mu se cijeli svoj zivot.

Shvatas li ti na koga lazes? Ha Sa.

Pa i ako si vehbos jadan ne bio procitaj Ibn Tejmijju.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:53   #283
Exclamation

Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Sta ? Iz ovog da zaključimo da su sufije Kardiolozi .

Ali da ne objašnjavam "ta je priča duga, ali opet kratka"

Ljudi pa ako malo logike uvrstimo u sve ovo vidjecemo koja je ovo glupost i ispiranje mozga..

Da , stavite hindusa, šiju i sufiju i posmatrajte njihovo vjerovanje. Vidjecete da su veoma slični.

Adura, šta reći u dervišima koji se probijuju noževima . Čišćenje srca, yes of course


Ovo nema kod ehlisunnet vel jama'at.. Mi, sljedbenici Muhammeda a.s.v.s se ograđujemo od derviša i sufija. Niste od nas !
"uzvišen je Allah od onoga kako ga oni predstavljaju"

Onaj ko sumnja u nevjerstvo ovih nakon što spozzna i prouči njihov govor, i nakon što spozna vjeru islam i on postaje kafir kao što postaje kafirom onaj ko sumnja u nevjerstvo kršćana i židova.“
(Šejhul-islam Ibn Tejmijje, Fetava, 2/367)
Također je rekao šejhul-islam Ibn Tejmijje: „Ne moguće je pojmiti da bi neko iznio pohvalu na ove, osim kafira bezbožnika ili zalutalog džahila.“
(Šejhul-islam Ibn Tejmijje, Fetava, 2/367)

Zadnje uređivanje albin_bin : 06.05.2007. at 11:55. Reason: Da Allah s.w.t.a. uputi na pravi put
albin_bin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:07   #284
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Tko si ti bezboznice da ovako pises o velikanima Islama? Da lazes na njih? Jadan ti.
Ovdje se da osjetiti tvoja oholost!!!
Kaze Poslanik s.a.w.s : "Kad brat bratu kaze da je kafir, znamo sigurno da je jedan od njih kafir"...
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:40   #285
Ja sam sljedbenik Muhammeda a.s.v.s . I hvala Uzvišenom on mi je primjer u svemu, pa i u ibadetu.
Ja i moja braća muslimani, koji slijedimo praksu poslanika s.a.v.s se ograđujemo od onog što sektaši kao što su sufije rade. Da neki ashab r.a vidi vas koji ste sufije i derviši , kakva bi reakcija bila ?

Abdul Kadir Gjelani. Da bio je pobožan i dobar čovjek samo što sufije lažu puno na tog čovjeka nakon što je umro Allah ih uputio.
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:53   #286
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Ja sam sljedbenik Muhammeda a.s.v.s . I hvala Uzvišenom on mi je primjer u svemu, pa i u ibadetu.
Ja i moja braća muslimani, koji slijedimo praksu poslanika s.a.v.s se ograđujemo od onog što sektaši kao što su sufije rade. Da neki ashab r.a vidi vas koji ste sufije i derviši , kakva bi reakcija bila ?

Abdul Kadir Gjelani. Da bio je pobožan i dobar čovjek samo što sufije lažu puno na tog čovjeka nakon što je umro Allah ih uputio.

Selam
ISLAM reci iskreno jesi li ti wehabija i odakle si?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 17:40   #287
Selam alejkum.

Sufizam je priznat i podržan od strane Islamskih Zajednica diljem Islamskog svijeta. Dolaskom hilafeta priznat će ga i hilafet. To bi značilo da će te vi biti direktni protivnici hilafeta. Razmislite malo o tome dok tražite izgovor u tome da su današnje Islamske Zajednice ovakve ili onakve ( za Kam ,Albin bin,ISLAM...)
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 18:41   #288
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Ovdje se da osjetiti tvoja oholost!!!
Kaze Poslanik s.a.w.s : "Kad brat bratu kaze da je kafir, znamo sigurno da je jedan od njih kafir"...
U cemu se osjeti moja oholost?

I kome sam ja rekao da je kjafir?

A ti, ovaj lazovcina koji se cak drznuo uzeti nick nase casne vjere i Albin tvrdite to za vise od pola ummeta.

Sram vas bilo. Koje su to mracne sile koje vas motiviraju na lazi, podvale i sijanje raskola u ummetu?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:21   #289
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Selam
ISLAM reci iskreno jesi li ti wehabija i odakle si?
Ve alejkum selam we rahmetullah..

Pa, stavi definiciju od |ko je wehabija| pa ću ti reći jesam li . Ovako, neznam na šta misliš.

Iz Bihaća sam ahee
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:27   #290
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Tko si ti bezboznice da ovako pises o velikanima Islama? Da lazes na njih? Jadan ti.
Selam..mozda si ovo nesvjesno napisao, svako grijesi al trebamo izbjegavati da se jedan drugom obracamo na ovakav nacin...

O vjernici, neka se muškarci jedni rugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi čine nepravdu.
O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka sumnjičenja su, zaista, grijeh. I ne uhodite jedni druge i ne ogovarajte jedni druge! Zar bi nekome od vas bilo drago da jede meso umrloga brata svoga - a vama je to odvratno - zato se bojte Allaha, Allah, zaista, prima pokajanje i samilostan je. (49:11-12)
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:53   #291
Evo par slika DERVIŠA u njihovom "ibadetu"... Ako je ovo učio Muhammed resulallah s.a.v.s onda sam ja avion










Najbolja generacija muslimana su ashabi MOLIM VAS SVE DA TO POTVRDITE. Oni nisu bili "sufije " niti se nijedan element sufizma nije mogao naći kod ashaba .

Sufije, zašto radite ono što vam poslanik s.a.v.s NIJE NAREDIO a ostavljate ono što je naređeno ? Slabite ummet naš zbog odstupanja od pravog puta

Zaista pozivate prokletsvo Boga na sebe !
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:59   #292
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Selam alejkum.

Sufizam je priznat i podržan od strane Islamskih Zajednica diljem Islamskog svijeta. Dolaskom hilafeta priznat će ga i hilafet. To bi značilo da će te vi biti direktni protivnici hilafeta. Razmislite malo o tome dok tražite izgovor u tome da su današnje Islamske Zajednice ovakve ili onakve ( za Kam ,Albin bin,ISLAM...)
Ovo je postala izlizana tema , pa nemam namjeru navoditi dokaze o greskama sufizma..samo bih te pitao nesto konkretno:

1) Zbog cega se izdvajati u tekije, da li to znaci da se "obicni" vjernici , koji idu u dzamiju ne mogu pribliziti Allahu u Njegovim kucama i da li je njihov iman samim tim nepotpun?

2) Da li bi Poslanik s.a.w.s, da predpostavimo, da danas dode i vidi zapostavljanje dzamija a izgradnju tekija, bio zadovoljan tim cinom!?

3) Da li znas da li ljudi koje danas iz mrznje nazivaju "vehabijama" nastoje svoj zivot uskladiti sa Poslanikovim sunnetom, kao sto je brada (Poslanik je imao bradu), kao sto je dizanje ruku u namazu (svi vjerodostojni hadisi govore o tome), ne uciti Kur'an za pare , kaze Uzviseni:
"Oni Allahove ajete za ono što malo vrijedi zamjenjuju, pa od puta Njegova odvraćaju; zaista je ružno kako postupaju." (9:9)

"ono sto malo vrijedi" - mufesiri tumace kao dunjaluk i sve sto je na njemu...

Konkretno mi odgovori , sta to "vehabije" rade sto se kosi sa Kur'anom i sunnetom i zbog cega prihvatati sumnju( sufizam ) pored Istine koja na dolazi ...?

Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! (3:103)

A sta je Allahovo uze, nego slijedenje Poslanika s.a.w.s. a nikako ovog ili onog sejha.

Ko god smatra da postoji lijepa novotarija u Islamu i da Poslanik nije dostavio vjeru u potpunosti , porekao je Allahove rijeci !

O Poslaniče, kazuj ono što ti se objavljuje od Gospodara tvoga, ako ne učiniš, onda nisi dostavio poslanicu Njegovu - a Allah će te od ljudi štititi. Allah doista neće ukazati na Pravi put narodu koji neće da vjeruje.

"...da bismo ukazali na one koji će slijediti Poslanika i na one koji će se stopama svojim vratiti* - nekima je to bilo doista teško, ali ne i onima kojima je Allah ukazao na Pravi put."
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:06   #293
Quote:
Evo par slika DERVIŠA u njihovom "ibadetu"...
Ovo rade musrici u africkim plemenima...klasicna carolija!

Ni m od musliman...
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:17   #294
Allahu Ekber ; Neka te Allah nagradi Kam ..... dobar post.. Mislio sam da sam sAm ovdje .
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:54   #295
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Selam..mozda si ovo nesvjesno napisao, svako grijesi al trebamo izbjegavati da se jedan drugom obracamo na ovakav nacin...

O vjernici, neka se muškarci jedni rugima ne rugaju, možda su oni bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su one bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju - sami sebi čine nepravdu.
O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka sumnjičenja su, zaista, grijeh. I ne uhodite jedni druge i ne ogovarajte jedni druge! Zar bi nekome od vas bilo drago da jede meso umrloga brata svoga - a vama je to odvratno - zato se bojte Allaha, Allah, zaista, prima pokajanje i samilostan je. (49:11-12)
Prestani me licemjerno citirati.

Bolje primjeni to sto citiras na sebe. Do grla si u tracanju.

Jesi ti klon od ovog bezboznika sto postene ljude proglasava kjafirima i laze na casnu ulemu i pirove? Ili si njegov advokat? Kako mozes stajati iza tog odvratnog upisa?

Kako vas nije bilo stid napisati ono na sto sam replicirao?

Slusaj, ja ne zivim od donacija niskog saudijskog komiteta, potreban sam samo od Allaha, ne zanimate me ni vi ni vasa beskonacna ponavljanja lazi made in saudija.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 21:59   #296
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Ve alejkum selam we rahmetullah..

Pa, stavi definiciju od |ko je wehabija| pa ću ti reći jesam li . Ovako, neznam na šta misliš.

Iz Bihaća sam ahee
Wehabija sljedbenici Muhameda,sina Abdulahova,Wehaba!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:17   #297
Kazes:
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Prestani me licemjerno citirati.
pa onda

Quote:
Jesi ti klon od ovog bezboznika
Stvarno zalosno...ako mislis da se mozes sa mnom raspravaljti na ovakav nacin, grijesis...postedi me gluposti...!!!

Pruzit cu ti priliku da razgovaramo normalno kao sto prilici, u suprotnom necu ti odgovarati na postove....dakle, ako hoces mozemo diskutovati o vjeri, sa dokazima ili nikako ....

SELAM
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:20   #298
Aha, ok ...

Ja sam musliman i meni je dužnost slijediti Muhammeda, ali ne ibn Abdulwehaba nego Ibn Abdullaha s.a.v.s tako daaa prema tvom NISAM VEHABIJA . Ja sam musliman , sljedbenik poslanika s.a.v.s i ne pozivam u sektaštvo nikakvo

A taj se čovjek zove Muhammed Ibn Abdulwehab----- zašto onda njegove sljedbenike zovu "vehabije" a ne " Muhammedanije" ili "Muhammedovci" ?

Zato što bi ih direktno spojili sa poslanikom Muhammedom sa..v.s , zar ne ? A to nije cilj njihovih protivnika .. Logično

NE vehabija.....
EHLI SUNNET VEL DŽAMAAT <---- taj sam
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:31   #299
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Allahu Ekber ; Neka te Allah nagradi Kam ..... dobar post.. Mislio sam da sam sAm ovdje .
AMIN...i tebe..
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:55   #300
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Kazes:


pa onda



Stvarno zalosno...ako mislis da se mozes sa mnom raspravaljti na ovakav nacin, grijesis...postedi me gluposti...!!!

Pruzit cu ti priliku da razgovaramo normalno kao sto prilici, u suprotnom necu ti odgovarati na postove....dakle, ako hoces mozemo diskutovati o vjeri, sa dokazima ili nikako ....

SELAM
E moj pametnjakovicu klonirani, sam sebe branis i pohvaljujes....

Malo kao Islam, malo kao Kam, branis se propagirajuci mrznju prema siitima.

Nikakva meni od tebe prilika ne treba.

Ne odgovaraj mi ni slucajno.

Ve alejkum.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.