Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 04:07   #61
Lightbulb

Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Imaš nekog Brazilca za mene?

Radije si nađi nekog Portugalca i nauči pravi jezik.
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:41   #62
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Radije si nađi nekog Portugalca i nauči pravi jezik.
Portugalci ne govore ''pravi jezik''. Njihov jezik je u zadnjih 200g dozivio jako puno promjena (najvise u izgovoru, zbog arapskih utjecaja) pa je postao totalno nerazumljiv Brazilcima.

Brazilski portugalski je blizi klasicnom portugalskom jeziku (i koristio se i u Portugalu do negdje 1800g). Za citanje portugalskih klasika preporuca se brazilski izgovor jer je ocuvana metrika (Portugalci imaju los izgovor pa sve vokale progutaju do nerazumljivosti).
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:03   #63
Smile

Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Portugalci ne govore ''pravi jezik''. Njihov jezik je u zadnjih 200g dozivio jako puno promjena (najvise u izgovoru, zbog arapskih utjecaja) pa je postao totalno nerazumljiv Brazilcima.

Brazilski portugalski je blizi klasicnom portugalskom jeziku (i koristio se i u Portugalu do negdje 1800g). Za citanje portugalskih klasika preporuca se brazilski izgovor jer je ocuvana metrika (Portugalci imaju los izgovor pa sve vokale progutaju do nerazumljivosti).



I brazilski je bio izložen utjecajima raznim. Nije brazilski loš (i lakše ga je razumjeti), ali meni je portugalski ljepši (znam, znam, većini je ružniji, ali ja sam uvijek u opoziciji ), a i Portugalci su mi ljepši od Brazilaca (ovo se odnosi samo na muškospolne primjerke, kaj se žemskinja dotikavlje, vrijedi obrnuto ).
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:04   #64
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Portugalci ne govore ''pravi jezik''. Njihov jezik je u zadnjih 200g dozivio jako puno promjena (najvise u izgovoru, zbog arapskih utjecaja) pa je postao totalno nerazumljiv Brazilcima.

Brazilski portugalski je blizi klasicnom portugalskom jeziku (i koristio se i u Portugalu do negdje 1800g). Za citanje portugalskih klasika preporuca se brazilski izgovor jer je ocuvana metrika (Portugalci imaju los izgovor pa sve vokale progutaju do nerazumljivosti).
Ma pusti sad objašnjenja, samo ti nađi najboljeg za mene.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 02:05   #65
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
I brazilski je bio podložan utjecajima raznim. Nije brazilski loš (i lakše ga je razumjeti), ali meni je portugalski ljepši (znam, znam, većini je ružniji, ali ja sam uvijek u opoziciji ), a i Portugalci su mi ljepši od Brazilaca (ovo se odnosi samo na muškospolne primjerke, kaj se žemskinja dotikavlje, vrijedi obrnuto ).
Da, i meni je portugalski, taj o kojem pričaš, prekrasan. Ostalima zvuči "ciganski" i obavezno me popljuju. Nitko ne razumije.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 14:22   #66
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
a i Portugalci su mi ljepši od Brazilaca (ovo se odnosi samo na muškospolne primjerke, kaj se žemskinja dotikavlje, vrijedi obrnuto ).
Hahha, nema sanse. Portugalci su mi svi neki ljigavi, a Brazilci su ajme meni dobri.
Tijela su im ko da ih je neki stari grcki klesopisac klesao.

A Brazilke...bah...kad su lijepe, onda su prelijepe, al vise ih je koji su totalni gabori. Imaju nekakva zbrckana lica.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:55   #67
ja se baš ne bi složio s Kiki da brazilke nisu komadine... osobno, meni brazilke dijele prvo mjesto (sa peruankama) NA SVIJETU!
pogotovo tamo dolje na jugu, florianopolis, savezna država Santa catarina (svi gradovi) .... doć tamo je uć u playboyevu bajku... ja sam mjesecima poslije imao traume... budio se noću... znojan....
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 22:59   #68
Angry

Quote:
kubamanijak kaže: Pogledaj post
ja se baš ne bi složio s Kiki da brazilke nisu komadine... osobno, meni brazilke dijele prvo mjesto (sa peruankama) NA SVIJETU!
pogotovo tamo dolje na jugu, florianopolis, savezna država Santa catarina (svi gradovi) .... doć tamo je uć u playboyevu bajku... ja sam mjesecima poslije imao traume... budio se noću... znojan....


p.s.: gore navedeno nikako ne važi za cure iz federalne države Ceara, te pogotovo Amazonas (manaus).... tamo pak sve izgledaju kao da glume u dokumentarnom filmu...
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 04:34   #69
Santa Catarina je ipak puno manja nego ostatak Brazila.
A cure su ti tamo lijepe jer ih vecina ima njemacke, poljske, i druge evropske korijene i puno manje su se mjesali s ostalim stanovnistvom.
Ljudi su takvi samo u Santa Catarini i Rio Grande do Sul, ostatak je vrlo drugaciji.
Al, vidim, to znas i sam.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 02:07   #70
baš vas čitam i sve,kako vas je lijepo čuti....
btw,moja majka je iz Brazila,točnije Sao Paulo....pa sada zamislite kako je meni!
__________________
...Be The Change You Seek...!
Red Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:23   #71
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Santa Catarina je ipak puno manja nego ostatak Brazila.
A cure su ti tamo lijepe jer ih vecina ima njemacke, poljske, i druge evropske korijene i puno manje su se mjesali s ostalim stanovnistvom.
Ljudi su takvi samo u Santa Catarini i Rio Grande do Sul, ostatak je vrlo drugaciji.
Al, vidim, to znas i sam.
da, ovo je točno. ima i na wikipediji podatak da je 50% brazilskih misica upravo iz jedne regije - da Rio Grande do Sul ! i sve tri imaju njemacka prezimena. jednu znamo vrlo dobro (Gisele Bundchen koja ne govori njemacki ali roditelji da :-)), a tu je i Leticia Birkheuer koju ja Armani proglasio najzgodnijim modelom svijeta. takodjer i Ana Hickman.

inace 85 % u toj regiji ih je talijana i nijemaca (po porijeklu), a ima i slavena. po indeksu ljudskog razvitka (pismenost, obrazovanje, dužina životnog vijeka) su medju prvih 4 regija u svijetu.

dakle, njihove zene (nisu ni crnkinje za bacit:-)), velicina zemlje i kontigent stanovništva (skoro 200 milijuna stanovnika) su mi dovoljan razlog da pocnem ucit taj jezik :-)

ima li ko link sa svojim putopisom iz Brazila? zanima me i koliko je jezik slican talijanskom (netko je spomenuo da je gramatika slicna) jer dobro govorim tal.?

Zadnje uređivanje A.Bandini : 25.07.2007. at 00:57.
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 01:00   #72
Quote:
Red Dawn kaže: Pogledaj post
baš vas čitam i sve,kako vas je lijepo čuti....
btw,moja majka je iz Brazila,točnije Sao Paulo....pa sada zamislite kako je meni!
onda pretpostavljam da znaš brazilski-portugalski?:-)

btw, pricaj mi malo kako je u brazilu, kad si zadnje bila, sta da pogledam tamo?
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 06:19   #73
Quote:
Red Dawn kaže: Pogledaj post
baš vas čitam i sve,kako vas je lijepo čuti....
btw,moja majka je iz Brazila,točnije Sao Paulo....pa sada zamislite kako je meni!
sorte sua
blago tebi
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 06:22   #74
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
da, ovo je točno. ima i na wikipediji podatak da je 50% brazilskih misica upravo iz jedne regije - da Rio Grande do Sul ! i sve tri imaju njemacka prezimena. jednu znamo vrlo dobro (Gisele Bundchen koja ne govori njemacki ali roditelji da :-)), a tu je i Leticia Birkheuer koju ja Armani proglasio najzgodnijim modelom svijeta. takodjer i Ana Hickman.

inace 85 % u toj regiji ih je talijana i nijemaca (po porijeklu), a ima i slavena. po indeksu ljudskog razvitka (pismenost, obrazovanje, dužina životnog vijeka) su medju prvih 4 regija u svijetu.

dakle, njihove zene (nisu ni crnkinje za bacit:-)), velicina zemlje i kontigent stanovništva (skoro 200 milijuna stanovnika) su mi dovoljan razlog da pocnem ucit taj jezik :-)

ima li ko link sa svojim putopisom iz Brazila? zanima me i koliko je jezik slican talijanskom (netko je spomenuo da je gramatika slicna) jer dobro govorim tal.?

ma ADRIANA LIMA je naj naj

iz mog grada SALVADORA

prava Brazilka, a ne tam neka svabica kao Gisele
osobno mi je jug Brazila jako ruzan, kao da se radi o Rumunjskoj a ne o Brazilu.
Za mene Brazil najjuznije zavrsava u São Paulu. Sve ispod je neko sranje, ljudi
ni ne znaju sto su, pola ih se smatra Europljanima, pola Argentincima. A naglasak im je grozniji od naseg zagorskog haha. A tek plaze, uzas, kao nizozemske plaze, uopce nisu mediteranskog izgleda (kao u drzavi são paulo) ili tropskog izgleda (kao u riu i cijela obala iznad rija).
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 06:27   #75
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post

ima li ko link sa svojim putopisom iz Brazila? zanima me i koliko je jezik slican talijanskom (netko je spomenuo da je gramatika slicna) jer dobro govorim tal.?
evo ti za uciti:

http://www.sonia-portuguese.com/

http://tltc.la.utexas.edu/brazilpod/tafalado/rss.php
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:15   #76
adriana lima, made in bahia (brasil)





camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:33   #77
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
adriana lima, made in bahia (brasil)





Ajme kak je krasna!!! Ova zadnja slika mi je ! Ja ne znam kak vi muski izdrzite...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 17:42   #78
sudeci po onom sto sam citao na wikipediji, u pravu si. ali opet najzgodniji komadi dolaze iz te jedne juzne pokrajine:-)

adriana je jako dobra, podsjeca me na jednu imenjakinju iz mog grada, jednako .

sta je to brazilsko ime ?

da li ti mislis kao i ja da su brazilke najbolje ribe na planeti ?
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 17:45   #79
colbert, jedva :-)

imas dobar ukus, da se primjetit. da nisi i ti brazilka ha ha

meni je prva slika od ove tri remek-djelo
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 02:27   #80
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
adriana lima, made in bahia (brasil)




Sori, stari, al' ovo je Adriana Lima, made in Photoshop
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.