Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 10:16   #41
da, ali to je za prosinac..kaj se onda ne isplaćuju božićnice i slično, mislim da je za prosinac uvijek veći prosjek
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 10:22   #42
što se tiče pive, prije mjesec dana pila budweiser u češkoj, po njihovim birtijama, u turističkom gradu (a nije prag) za preračunato pet kuna po velikoj krigli (0,5)

onda sjela u tkalču u zagreb, isto to pivce, jel, veliko točeno, od 21 do 25 kuna

kao, ekskluziva, uvoz

a da ne spominjem svakojake 'strane' marke koje se toče u koprivnici i slično i gdje malo flaširano pivo bude od 18 kuna pa naviše

što se tiče londona, rekla bi da je tamo pivo od 2,5 funti pa naviše..to je svojevremeno bilo oko 25 kn...ali, jbg, pričamo o londonu, a ne o tkalči
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 11:28   #43
po pubovima je od 1.8 funti na gore za pintu (0,66)
funta je cca 8 kn
kod nas 0,33 tuborg košta 25 kn
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 03.03.2009., 13:10   #44
da,da, al je seljo bio u londri kad je funta bila 10 čunjerosa..pa mi je bilo skuplje nego tude
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 13:19   #45
znači prije 3-4 godine
tad i je piva bila skuplja u engleskoj,i to skoro duplo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 03.03.2009., 13:27   #46
nije, bila prošle godine, ali još uvijek u doba svekolikog rasta i blagostanja

i prije mjesec dana u belgiji usudila bih se reći da je u birtijama skuplje, kava otprilike 1,7 eura..a dobro, nije ni kod nas značajno manje, kad razmislim...
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 13:28   #47
izgleda da samo po birtijama idem
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 13:48   #48
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...3,3,,154311.jl

I što ste se uhvatili ugostitelja-to je valjda jedino u čemu smo jeftiniji
Guilty_as_Charged is offline  
Old 03.03.2009., 13:54   #49
pa prošle godine je bila funta oko 8.5 (tako je već godinama)

za kavuneću,rijetko ju pijem kad odem nekud
znam da je u italiji oko 1€, tamo po palmanovoj

nismo ni tu jeftini naspram nama bliskih zemljama
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 03.03.2009., 14:15   #50
nije bila 8,5 nego 10, mislim to je iz prve ruke (moje)

da, baš se uhvatili birtija

inače je u USA roba jeftina, a ako je još i rasprodaja..juhuhu

hrana mi se čini isto skupa skoro svugdje, ali eto, novinari rade te analize tzv. 'potrošačkih' košarica pa tvrde da je u mađi sve to jeftinije..

također iz prve ruke znam da je frend kupio profesionalni Nikon u USA..u EU je koštao 4000 eura, u USA 4000 dolara, a baš je tečaj bio nizak..prošao je 40% jeftinije

mi kupili djetetu spyder jaknu za skijanje preko e-bay, još je imala tag na sebi na nekih 20 dolara, a baba za takvu istu jaknu (ista veličina i model osim boje) tražila u zagrebu tam na zelenom valu u spyderu 1200 kuna (i to još na sniženju)

eto, a kao pivopija odgovorno tvrdim da je češka za nas apsolutni raj, osim možda u par barova za amerikance na vaclavskim namestima
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 14:24   #51
bili ste znači početkom godine,pa zaokruživali

sad baš išao vidjeti liste

edit
imaš na rba stranici tečajne liste kretanje kroz mjesece ,pa pogledaj

znači treba ponovo gore ići sad
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 03.03.2009. at 14:28. Reason: ispravak
KILLERDOG is offline  
Old 03.03.2009., 14:25   #52
pa ok, nešto preko 9,5, ja žensko čeljade odma zaokružila na deset da mi lakše preračunavat po dućanima
itapita is offline  
Old 03.03.2009., 14:38   #53
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
po pubovima je od 1.8 funti na gore za pintu (0,66)
funta je cca 8 kn
kod nas 0,33 tuborg košta 25 kn
a jesi ga stvarno nasrao, da ti se tako izrazim!

pivu za 1.8 funti u londonu se može naći na akciji utorkom navečer u udaljenom pubu, da privuku ljude, i to za šrotne engleske pive koje ni samim englezima ništa ne valjaju! irske pive nema ispod 2.0-2.5 funte u nikakvoj kombinaciji... u normalnom pubu, ništa fancy niti u samom centru... pive su 2.5-4 funte... 2.5 su opet engleski šrotovi, dok je guiness svugdje bio oko 4 funte.

funta je bliže 8.5 nego 8...

i tuborg od 0.33 za 25 kuna očito piješ po nekim narodnjačkim klubovima, ili nekima fancy khalama ili di već, jer takav tuborg košta od 10-15 kuna max po svim normalnim bircevima od centra zg-a na dalje...

ako radiš usporedbu london zagreb, onda radi bar sa pubovima i našim bircevima iste kategorije, jer ova usporedba je jadna, a ne smiješna
getriba_ is offline  
Old 03.03.2009., 14:58   #54
Zanimljiva tema se na kraju pretvorila u temu: Gdje se lokalni EU (i šire) pijanci mogu jefitnije napiti?
alter ego blagajnice is offline  
Old 03.03.2009., 18:42   #55
ako te zanima to je pub preko puta hyde parka,i bio je ponedjeljak
pub se zove Sun In Splendour
a tuborg toliko košta u poreču u bircu na plaži,zove se vill (u zg u gjuri je 22, u lokalnim birtijama ni nemaju tuborg a cijene su za žuju i karlovačko 12-15kn)
ako možeš navedi te birceve u centru
krajem 12 mjeseca sam u zg promjenio za 7.8
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 03.03.2009. at 19:01.
KILLERDOG is offline  
Old 03.03.2009., 19:43   #56
tuborg je jedna od lošijih piva, zato ih ni nema...
u alcatrazu u preradovičevoj ti je tuborg 0.5l 12kn, a svako malo neke "akcije" pa je 10kn, u dobrom zvuku isto tu negdje... u skoro svim bircevima na opatovini su pive (0.3)su do 15kn... u bogovićevoj, onaj birc do bulldoga... pinta je bila jeftina, neznam kak je sada... na cvjetnom su u kicu bile normalne cijene... ma to su cijene u svim bircevima po gradu excluding narodnjačka mjesta, cocktail barove, hotele, wannabe fancy nočne klubove, princess barove i sl... po kvartovskim bircevima je 0.5 12kn...
da damo cijene nekog fancy nočnog kulba iz londona, šta bi tek onda bilo... mislim, koja je uopće svrha uspoređivat cijene zagreba i londona???
a i drugi put ću baš navariti do tog puba kad ću tamo biti u prolazu, a bit ću u blizini... espreso im je 1.5 funtu... i baš me zanima koja i kakva je to piva za 1.8 funte!
isto i njemačka... pive im jesu jeftinije po diskontima, ali po bircevima bome nisu... 3€ je neka srednja cijena pive 0.5... u munchenu još i skuplje, npr. u englische gartenu 1L HB-a je 7€ (ili je 8 bila?)!
generalno gledajući, bircevi nam uopće nisu skupi... zbog par wannabe fancy birceva koji nabijaju cijene, nema veze s vezom njih stavljat kao prosijek .
i za funtu... onda ja mogu reći funata je 10 kuna, jer eto... prije godinu i pol dana je bila!

za blagajnicu... svi piju pivu... to je već stvar kulture, gurmanizam i to
mi smo još mila majka za engleze, njemce i fince po ispijanju pive
getriba_ is offline  
Old 03.03.2009., 20:29   #57
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
tuborg je jedna od lošijih piva, zato ih ni nema...
u alcatrazu u preradovičevoj ti je tuborg 0.5l 12kn, a svako malo neke "akcije" pa je 10kn, u dobrom zvuku isto tu negdje... u skoro svim bircevima na opatovini su pive (0.3)su do 15kn... u bogovićevoj, onaj birc do bulldoga... pinta je bila jeftina, neznam kak je sada... na cvjetnom su u kicu bile normalne cijene... ma to su cijene u svim bircevima po gradu excluding narodnjačka mjesta, cocktail barove, hotele, wannabe fancy nočne klubove, princess barove i sl... po kvartovskim bircevima je 0.5 12kn...
da damo cijene nekog fancy nočnog kulba iz londona, šta bi tek onda bilo... mislim, koja je uopće svrha uspoređivat cijene zagreba i londona???
a i drugi put ću baš navariti do tog puba kad ću tamo biti u prolazu, a bit ću u blizini... espreso im je 1.5 funtu... i baš me zanima koja i kakva je to piva za 1.8 funte!
isto i njemačka... pive im jesu jeftinije po diskontima, ali po bircevima bome nisu... 3€ je neka srednja cijena pive 0.5... u munchenu još i skuplje, npr. u englische gartenu 1L HB-a je 7€ (ili je 8 bila?)!
generalno gledajući, bircevi nam uopće nisu skupi... zbog par wannabe fancy birceva koji nabijaju cijene, nema veze s vezom njih stavljat kao prosijek .
i za funtu... onda ja mogu reći funata je 10 kuna, jer eto... prije godinu i pol dana je bila!

za blagajnicu... svi piju pivu... to je već stvar kulture, gurmanizam i to
mi smo još mila majka za engleze, njemce i fince po ispijanju pive
otkad je to tuborg 12 Kn,obicno je Zuja u najgoroj prcvarnici 12 kn,a tuborg od 14.

inace u njemackoj su svugdje cijene piva skoro iste ako gledas po ducanima.po diskonterima su njihove marke.

cijene su oko 3 Eur ali samo u Restoranima,inace po kaficima oko 2 Eur


a ne,kafici nam kao nisu skupi,kavica s mlijekom od 7 kn,a sta dobis 2 srka i to je to.da bar imaju normalnu filter kavu ko u D ili USA di barem dobis 2 dl kave

interesantna stranica

http://www.pintprice.com/

Zadnje uređivanje buntspecht : 03.03.2009. at 20:39.
buntspecht is offline  
Old 03.03.2009., 21:06   #58
vidiš, to je već stvar ukusa, njemci po meni neznaju radit kavu... ovo od 2dl kave, je mlijeko sa kavom a ne kava s mlijekom
obično sam tamo pio dupli espresso... nebih htio biti bahat, ali hrvati ako išta dobro rade, onda su to kave!
a ovaj tvoj link, samo potvrđuje moja iskustva...
getriba_ is offline  
Old 03.03.2009., 21:45   #59
Quote:
Guilty_as_Charged kaže: Pogledaj post
Pa tko može braniti te gulikože!? Zar ste zaboravili kako su proizvodi hrvatskih firmi (čokolino, vegeta...) jeftiniji u sloveniji nego u Hrvatskoj (sic!)
Nisu samo u Sloveniji nego i u Bosni, točnije RS : 250 g Vegete je 2.25 KM ili oko 9 kuna, a kod nas - 13!!! Moj stari nije vjerovao da je to prava Vegeta, dok nije pročitao da ju uvozi Podravka - Sarajevo. Znam da naše cigarete nisu istovjetne onima koje se prodaju kod nas, isprobano. No, Vegeta će tek biti na testu.

Inače, pouzdano znam da i ljudi iz RS vole doć kod nas u šoping.
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Old 03.03.2009., 22:47   #60
ak ideš krajem mjeseca,možemo se i naći
ak je ta cijena ti platiš rundu,ak nije ja platim
ak te veseli nek je 2 funte
trebalo bi uspoređivati točene od pol litre u pubu (znam da je u tklači skup,za medvedgrad ne znam cijene) jer tuborg je 0.33,a koliko je pinta ?
ipak slažem se da je glupo pričati jer tamo je ipak malo veća plaća nego kod nas,a recimo nisam u zg nigdje naletio na jedi koliko možeš za 50 kuna (ak znaš reci,rado ću otići) (u pit stopu imaš sve cuge po 10 petkom )
što se kave tiče,tu se slažemo s ukusima i zato vani ni ne pijem kavu (osim u italiji,gdje je 1€ espresso )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.