Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 10:58   #61
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
ola!

ovako: imam izrazito visoki tlak i jos prolazim sve moguce testove da se vidi od cega je to, i naravno strogo mi je zabranjen kofein i tein i slicne supstance koje pridodaju hipertenziji. dakle moje pitanje je dali mozda netko zna kakav nadomjestak za kofein koji ce mi pomoc u razbudjivanju? red bull i ina energetska pica su na bazi kofeina, pa sam mislila ako netko zna mozda nesto prirodno a da ima slicna svojstva? hvala unaprijed
aloha!

probaj s razgibavanjem i trčkaranjem,to sigurno razbudi.Ili nešto drugo šta ti već odgovara.Meni kava više uopće ne djeluje na razbuđivanje jer je stalno pijem,ono mogu popit kavu i nazad na spavanje.A od vježbanja teško da ću opet zaspat
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:17   #62
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
ola!

ovako: imam izrazito visoki tlak i jos prolazim sve moguce testove da se vidi od cega je to, i naravno strogo mi je zabranjen kofein i tein i slicne supstance koje pridodaju hipertenziji. dakle moje pitanje je dali mozda netko zna kakav nadomjestak za kofein koji ce mi pomoc u razbudjivanju? red bull i ina energetska pica su na bazi kofeina, pa sam mislila ako netko zna mozda nesto prirodno a da ima slicna svojstva? hvala unaprijed
Imas sjajan Japanski zeleni caj koji je odlican za snizavanje krvnog tlaka.Zove se Gabalong.mozes gakupiti u Kuci zelenog caja,Ilica 14
inace Bijeli caj je sjajan jer ima neznatnu kolicinu teina u sebi,a dobar je za podizanje energije.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 12:24   #63
Quote:
Lya kaže: Pogledaj post
ola!

ovako: imam izrazito visoki tlak i jos prolazim sve moguce testove da se vidi od cega je to, i naravno strogo mi je zabranjen kofein i tein i slicne supstance koje pridodaju hipertenziji. dakle moje pitanje je dali mozda netko zna kakav nadomjestak za kofein koji ce mi pomoc u razbudjivanju? red bull i ina energetska pica su na bazi kofeina, pa sam mislila ako netko zna mozda nesto prirodno a da ima slicna svojstva? hvala unaprijed
Moj muž je zbog istih problema prestao piti kavu. Mislio je da neće moći funkcionirati no ako ti je zdravlje na 1. mjestu lako se razbudiš i bez kave
Ono što njemu pomeže je šalica čaja i obavezno tuširanje. Ako ti je važan taj jutarnji ritual probaj Biancu.
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 12:35   #64
joj, hvala ljudi!

ma nije mi tako bitna kava nego opcenito kad sam umornija da mi pomogne, ono radis na kompu 8 sati pa povremeno zadrijemas, e pa da mogu to sprijecit
Lya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 16:56   #65
U nekim forumima i postovima sam vidjeo da Matična mliječ pomaže kod visokog tlaka.
Nisam baš naišao na puno podataka o tome, ali mislim da bi trebao probati, pa se pripremam na taj potez.
hazarder2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 01:45   #66
mislim da je malo smješno to sa zabranom kave, slobodno ti pij kavu ako lijekovima kontroliraš tlak, jer sama kava ti baš i neće uzrokovat hipertenziju zbog brzog diuretskog učinka koji snižava kavu, budnost se ne postiže kofeinom tako da on podigne tlak, on djeluje centralno, aka na središnji živčani sustav...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:09   #67
Ne smiješ piti zeleni čaj!!!

Od kad ne pijem kavu, tlak mi se znatno smanjio i zato IMA TO VEZE S KAVOM I TE KAKO!!

Ja pijem BIANCU, to je nadomjestak za kavu temeljem žitarica, imaš ga u Konzumu u nekom ćošku, donjoj polici kod kave, pored Divke, Cikorije i sl. U okrugloj limenci, maloj. Super je, jako fino i uopće mi ne fali prava kava!

I DA PRESTANI PITI KAVU!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 23:23   #68
kao prvo molim te da ne pišeš sa caps lock jer to znači deranje i kažnjivo je pravilima foruma, i nije pristojno ponašanje
a drugo, ni jedan rad nije pokazao štetno djelovanje kave na tlak tako da tvoje tvrdnje zbilja nemaju nikakvu osnovu...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:30   #69
Imaš maloga, jelda?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:53   #70
ja sam obrnuti slučaj-niskotlakaš i baš sam pratila što mi kava učini kad mi je tlak izrazito nizak -jedna jutarnja espreso kava iz kućne radinosti s mlijekom, pola, pola, ukupno 1dcl, rezultat-apsolutno ništa, tako da zaista ne vidim razlog zašto bi se trebala odreći kave, mislim da ti jedna kava u svrhu razbuđivanja neće naškoditi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:27   #71
Kako kaze moj lijecnik - kava - to vam je kao da si malo otrova razmutite u salici i popijete

Od kad ju ne pijem osjecam se bolje, s litru sam dosla na salicu svaki treci dan....bolje spavam, jača su mi osjetila, tlak mi je pao jako puno tj. na normalu i sl..ne vjerujem da nema i gorih stvari od kave...ali zašto se ne odreći bar jednog otrova?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:11   #72
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Kako kaze moj lijecnik - kava - to vam je kao da si malo otrova razmutite u salici i popijete

Od kad ju ne pijem osjecam se bolje, s litru sam dosla na salicu svaki treci dan....bolje spavam, jača su mi osjetila, tlak mi je pao jako puno tj. na normalu i sl..ne vjerujem da nema i gorih stvari od kave...ali zašto se ne odreći bar jednog otrova?
Meni kava podigne elan ali mislim da mi i tlak malo skoči. Kad idem na spavanje, ako sam taj dan popio 2-3 kave osjeti se to.
Sad sam kavu izbacio sasvim, pa ćemo vidjeti. Mislim da mi u jutarnjim satima fali razbuđivanje ali krvni tlak mi je bitniji. Imam 26 a već ima laganih problema s tlakom.
Kava nije uopće glavni krivac ali kad ne možeš ukloniti glavne krivce, onda bar sporedne treba eliminirati.
geepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 23:37   #73
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Imaš maloga, jelda?
dovoljno da se zadovoljim
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:13   #74
Mene mogu zadovoljiti samo pametni, a tu si zlato slab. Sorry
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:14   #75
Predlazem ti da umjesto kave kupiš BIANCU. Imaš je u Konzumu, na odjelu s kavama, mala, okrugla limenka, negdje na donjoj polici ili u ćošku. To je zamjena za kavu, a jako je fina i od kad ju pijem uopće mi ne fali kava. Tako ćeš zadovoljiti onu jutarnju naviku i nećeš biti isfrustriran...ubaciš zaslađivač i malo više mlijeka i ne osjetiš razliku....

Probala sam beskofeinske kave, ali nisu mi baš nešto, osim možda Jacobs...ostalo...božesačuvaj
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:15   #76
sreća pa mi ti to reče, šta bi da je netko zapravo sa malo soli u glavi...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:21   #77
Kofein- izvor stresa, depresije i koječega drugog?

Ok, znam da postoje razne teorije i da svemu sta se procita ne moramo vjerovati, pa bih molila nekog stručnog (nutricionist, doktor..) da prokomentira podatke s ove stranice o štetnosti kofeina:

1)pojačava gubitak kalcija i pojavu osteoporoze
2)smanjuje apsorbciju zeljeza iz jela i do 75 posto
3)ubrzava starenje jer smanjuje razinu DHEA
4)prouzrokuje stres i depresiju- tako sto stimulira nervni stres i adrenalin, a to nije energija nego stres? a akd razina padne, onda uzrokuje despresiju?
5)prouzrokuje nesanicu- čak i u manjim količinama (čak i ako je popijem ujutro u 9?)

molim moderatora da ovo prebaci na pdf Zdravlje, jer sam očito pogriješila podforum (tu sam nesto citala i nabasala pa automatski tu otvorila
__________________
cute but psycho. things even out.

Zadnje uređivanje NoWa : 31.03.2009. at 21:08.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:58   #78
ne znam, zaista. kofeina ima u dosta kozmetičkih proizvoda, što se alternative tiče popularna je u svijetu masaža sa socom od kave, super utječe na kožu.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 02:24   #79
kad kazes kofein, mislis na kavu, ne?
ko sto su svi vec sto puta culi, u velikim kolicinama je opasno, kao i svaka druga namirnica, u malim ima odlican ucinak na koncentraciju, peristaltiku crijeva, ima gomilu antioksidansa i sl. od salice ujutro ti nis nece biti, osim ako inace imas nekih problema.
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:57   #80
Kako za koga. Redovno pijem kavu zadnjih 30 godina i nisam primjetio ništa od gore navedenog. Izgledam mlađe nego što jesam, dajem krv u Petrovoj i još mi nisu rekli da sam anemičan, za kalcij i osteoporozu ne znam ali mi još ništa od kostura nije pucalo, mnogi iz okoline bi poželjeli da sam ponekad depresivan ali evoimgana i spavam ko beba pa muku muče da me probude. Naročito na poslu. Uostalom, idem na kavu.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.