Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 21:48   #101
Kofein,spavanje

Zanima me postoje li ljudi na koje kofein ne djeluje ili djeluje ali jako slabo?Kao primjer navodim sebe.Ponekad konzumiram energetska pića (ripa Red Bull i Monster)kako bi me održali budnom no jednostavno to kod mene ne djeluje.Iako spavam po 8-9 sati budim se umorna iako se probudim bez budilice.Nemam nekakav stresan život.Osim konzumiranja energetskih pića pokušala sam i sa kavom(što jačom) no jednostavno ne djeluje.Zanima me,postoji li problem u mom organizmu ili je to normalna reakcija?
crypto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 07:58   #102
Meni se nakon konzumacije puno kofeina (bas kroz energetska pica) u kasnijim satima nista manje ili slabije ne spava. No, tu noc imam poprilicno losiji san, a rezultat je to sto navodis - iduci dan umor, jasno zbog nekvalitetnog sna.

Nije toliko bitno kako dugo san traje, vec kakav je. Prema tome mislim da trebas izbaciti konzumaciju kofeina u vecim kolicinama. Pogotovo ako je to jos u popodnevnim satima.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 12:27   #103
ja ako popijem kavu poslije 7 navečer ne mogu zaspati do 1,2 sata najmanje...tak da zavisi od osobe do osobe...
ulicama grada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:52   #104
Ja ne smijem piti kavu , ali nikakvu , čak mi i ovaj instant capuccino nekad mi smeta ...
Dobijem užasno lupanje srca , mučnine , slabost , drhtanje ruku pa čak i nekad cijelog tjela , glavobolje , nesvjestica , tlak mi padne , a i ovako imam nizak tlak , tak da ono izbjegavam u širokom luku ...
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 08:22   #105
Bok, ja prestao piti kavu i osjećam se manje umorno, pogotovo u popodnevnim satima kada sam pio 2 kave dnevno, i popodnevnu. A moja kolegica pije samo jutarnju i uvjek kaže popodne kako je jako umorna. Moja teorija je da baš zbog kave je tako umorna, da odustane i od jutarnje nebi bila toliko umorna popodne. Jel ima smisla? Jel to kofeinski krah?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 14:17   #106
Ovo ljeto sam na moru pila kavu samo u jutro na plaži i usprkos vrućinama imala sam puno više enrgije, puno sam hodala, plivala, manje spavala, lakše se u jutro budila i dizala. Doduše jela sam i manje UH, i to je sigurno doprinijelo. No doma mi jednostavno popodne paše kava i kocka čokolade kad počinje dnevnik, iako je to više ritual, manje potreba. Mogu probat 2 tjedna i potvrdit/pobit morsku pretpostavku.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 15:21   #107
Jutarnja kava mi je obavezna i super mi paše. Onda oko 12.00 imamo gablec pa oko 12.30 opet kavu i to mi je ok. Kasnije više ne bih pila. Preko vikenda doma pijem samo ujutro.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2022., 18:16   #108
Tjedan dana od zadnje kave, bez cole i bez energyja. Imam filing da se lakše budim ujutro. Tj lakše razbuđujem dovoljno da ustanem. Nagovoren sam da nastavim(cilj je bio tjedan, za prvu, da vidim kako će to biti izvedivo), zapravo, rečeno mi je da vidim kako će se odraziti na treninge. S obzirom da već mjesec i pol nisam trčao, računam da mi trebaju makar 3 ture da vidim realnu sliku utječe li na treninge. Osoba koja mi je rekla, par mjeseci se mučila na treninzima, dok se nije prilagodila.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.