Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 09:08   #121
Quote:
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Utisana, samo hrabro

Evo, sutra i ja imam post od 24 sata, ništa osim vode.
Hvala ti Begemotice!
Usput, kako tvoj trbuh? Sve ok?


Jučer, 3. dan pripreme
8 h čaj
10 h domaći kolač sa jabukama i pirom zaslađen stevijom
15 h zdjela kokica prženih na maslinovom ulju i posipane čili papričicama i malo soli
18 h frape od zobenog mlijeka i malina
21 h 2 šake lješnjaka

danas
8 h čaj
u 10 će biti frape i onda krećem na post već kad je u 10 i 30 pun mjesec pa sam malo ubrzala(hvala Begemotice da si me podsjetila)
Staviti ću i mjere 67 kg, struk 75, trbuh87,bokovi 99

svima koji misle da je teško postiti: to su samo uvjerenja,kad loše jedemo u želucu se stvara kiselina koja nas čini nervoznima pa nam je teško izdržati bez obroka. Pravilnom prehranom ta nervoza nestaje.
Pokušajte, stiže nam proljeće, pravo vrijeme za post. Post od 24 sata nije toliko težak, ali sve je stvar odluke i čvrste volje.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:10   #122
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala ti Begemotice!
Usput, kako tvoj trbuh? Sve ok?
Mislim da sam rješila problem, iako mi liječnik tjera da idem svaka 2 mjeseca na kontrolu
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:43   #123
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Mislim da sam rješila problem, iako mi liječnik tjera da idem svaka 2 mjeseca na kontrolu
Super!
Šta si radila? Čajevi? Homeopatija?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:24   #124
Quote:
selly-mia kaže: Pogledaj post
(1) Idealni meni za čovjeka je mono-prehrana koja se sastoji od jedne vrste voća, u sezoni njegova dozrijevanja.

(2) Niti jedna životinja u prirodi ne jede miješanu hranu.

(3) Ne piti za vrijeme obroka.


(4) Ako se otrovi prebrzo rastope i dospiju u krvotok, mogu nastupiti ozbiljne posljedice, pa čak i smrt.

(5) Ako nastupi smrt nakon dužeg posta - to nije zbog nedostatka hrane nego zbog opterećenosti oslobođenim otrovima.


(6) Nema ničeg neispravnijeg od pomisli da bi desetljećima stara kronična bolest mogla biti izljećena pomoću jedne dugotrajne kure posta ili pomoću radikalne primjene voćne hrane.
Izuzevši točke 3 i 6, ovo ostalo je netočno.
Da nije tragično bilo bi smiješno. Ljudi su monojedi. Životinje ne jedu miješanu hranu. Uspoređivati uopće ljude i životinje po pitanju hrane. Ako nastupi smrt to nije zbog nedostatka hrane.

Preporučujem čitanje udžbenika o fiziologiji ljudskog organizma prije pisanja ovakvih "informacija".

Ili, ako doista vjeruješ u napisano, probaj na svojoj koži. Odaberi jedno voće i jedi samo to i ništa drugo do kraja života. Koji u tom slučaju ne bi bio dug.

Aha, sad vidim u sezoni dozrijevanja. Dakle počni s jabukama na jesen, zati će stići zima a tada u našem podneblju ne dozrijeva ništa. Tada odradi post. A do proljeća, tko živ tko mrtav.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 17:13   #125
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Super!
Šta si radila? Čajevi? Homeopatija?
Ništa tako jednostvano. Prvo treba u sebe pronaći uzrok boleštine, i eleminirati ga. A i dosta drastično sam promijenila način prehrane, i pazim na neke stvare u svom životu koji sam prije zanemarivala.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:53   #126
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Izuzevši točke 3 i 6, ovo ostalo je netočno.
Da nije tragično bilo bi smiješno. Ljudi su monojedi. Životinje ne jedu miješanu hranu. Uspoređivati uopće ljude i životinje po pitanju hrane. Ako nastupi smrt to nije zbog nedostatka hrane.

Preporučujem čitanje udžbenika o fiziologiji ljudskog organizma prije pisanja ovakvih "informacija".

Ili, ako doista vjeruješ u napisano, probaj na svojoj koži. Odaberi jedno voće i jedi samo to i ništa drugo do kraja života. Koji u tom slučaju ne bi bio dug.

Aha, sad vidim u sezoni dozrijevanja. Dakle počni s jabukama na jesen, zati će stići zima a tada u našem podneblju ne dozrijeva ništa. Tada odradi post. A do proljeća, tko živ tko mrtav.
Nadam se da nisam nes krivo skuzio citajuci samo zadnju stranicu, no rekao bih da se u citiranom govori o mjesanje hrane unutar obroka, odnosno da u "prirodi" obicno naletis na jednu vrst hrane u jednom trenutku i ne jedes 5 vrsta voca, 3 vrste povrca, 1 vrstu zitarica, 2 vrste mesa itd u istom obroku


Vjerojatno nije mislio niti na smrt od gladi koja se svakako desava nego od nekih komplikacija koje mogu nastat pri gladovanju, a prije nego je nastupila smrt od same gladi (za sto treba prilicno vremena kod zdravog i dobro uhranjenog). Pretpostavljam, al mozda fura zivot na prani
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 11:51   #127
[Prošao je moj 1. dan posta i uopće mi nije bilo teško. Malo, na večer sam imala želju za hranom, ali samo iz mozga, ne iz želuca.

Pijem puno: vodu, čaj od koprive, od đumbira, limunadu sa malo meda,..
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:28   #128
Utisana, evo ti čaja koji mi je preporučio "moj" doktor: 1/2 žlice sitno nasjeckanog đumbita, 1/2 žlice listova mente, 1 žlica soka od limuna ili limete, 1 žlica šečera (kja sam ga zamjenila medom).

I nemoj pretjerati s koprivom, da ne dehidriraš.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 16:43   #129
upravo pijem tvoj čaj, hvala. Nisam znala da se od koprive može dehidrirati.
Danas pijem non-stop, pa sam ok. Inače, čaj od koprive popijem ujutro, 2 dcl a preko dana kombiniram razne čajeve.
Sad sam pročitala da za vrijeme posta ne bi trebalo uzimati med, tj. nikakve šećere jer da terapeutsko djelovanje posta je time blokirano.
Danas sam malo gladna, i malo nervozna, ali opet glad je samo iz glave. Želudac je odlično!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:19   #130
3. dan
čaj od koprive 2 dcl i 1/2 l čaja od hrasta, za sada.
Jučer sam bila bezvoljna i puno sam ležala. Po knjizi koju sam čitala, za vrijeme posta se preporuča odmaranje.
Spavala sam odlično. Ruka me danas boli jače i jezik je bio dosta bijel. Čistila sam ga sa velikom žlicom.
Danas mi je raspoloženje jako dobro, osim te ruke koja me boli.
Evo, 3. dan posta a ja imam normalno stolicu šta me veseli.
Glad ne osjećam uopće, samo želju za hranom kad kuham ukućanima.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 09:57   #131
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Izuzevši točke 3 i 6, ovo ostalo je netočno.
Da nije tragično bilo bi smiješno. Ljudi su monojedi. Životinje ne jedu miješanu hranu. Uspoređivati uopće ljude i životinje po pitanju hrane. Ako nastupi smrt to nije zbog nedostatka hrane.

Preporučujem čitanje udžbenika o fiziologiji ljudskog organizma prije pisanja ovakvih "informacija".

Ili, ako doista vjeruješ u napisano, probaj na svojoj koži. Odaberi jedno voće i jedi samo to i ništa drugo do kraja života. Koji u tom slučaju ne bi bio dug.

Aha, sad vidim u sezoni dozrijevanja. Dakle počni s jabukama na jesen, zati će stići zima a tada u našem podneblju ne dozrijeva ništa. Tada odradi post. A do proljeća, tko živ tko mrtav.
Nije potrebno da se toliko prečuđavaš, isto bi te razumjeli.
Post je izvrsna metoda čišćenja, ali u određenim granicama. Post do 30 dana je potpuno siguran i liječi bolje od većine lijekova. Izuzetak bi mogli biti samo terminalno bolesni pacijenti (kod kojih već otkazuju organi), jer uvijek postoji jedna crta, iza koje više nema povratka.
Prema vlastitim iskustvima, 15-dnevni post je prava dubinska regeneracija.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 10:44   #132
4. dan
popila sam samo 1/2 tople vode sa soli
imam malo povišenu temperaturu tj 37
prije gladovanja je nisam mjerila ali vjerojatno sam je i onda imala jer me peklo grlo
sinoć sam stalno mislila na hranu! Šta ću sve jesti kad se potpuno pripremim na hranu. Čitala sam da je podjednako važno privikavanje na hranu kao i samo gladovanje.
sinoć sam radila kupku u glini i popila čaj za probavu
čim sam ustala imala sam stolicu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:23   #133
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
4. dan
popila sam samo 1/2 tople vode sa soli
imam malo povišenu temperaturu tj 37
prije gladovanja je nisam mjerila ali vjerojatno sam je i onda imala jer me peklo grlo
sinoć sam stalno mislila na hranu! Šta ću sve jesti kad se potpuno pripremim na hranu. Čitala sam da je podjednako važno privikavanje na hranu kao i samo gladovanje.
sinoć sam radila kupku u glini i popila čaj za probavu
čim sam ustala imala sam stolicu
Misliš da je čaj za probavu dobro rješenje? Istina je da je to komotniji izbor, ali klistir je manje štetan.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:40   #134
Hvala Arsen!
I tako sam namjeravala početi večeras sa klistirom.
Zanimljivo kod mene je da mogu jako puno jesti i da mi se kilaža poveća za minimum, tako i sada , nakon 3 i po dana bez hrane, ja sam smršavila 1.5 kg.
Držim svoju kilažu
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:33   #135
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Hvala Arsen!
I tako sam namjeravala početi večeras sa klistirom.
Zanimljivo kod mene je da mogu jako puno jesti i da mi se kilaža poveća za minimum, tako i sada , nakon 3 i po dana bez hrane, ja sam smršavila 1.5 kg.
Držim svoju kilažu
Koliko se sjećam, meni je za 15 dana palo 7-8 kila.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 09:44   #136
Jučer sam, nakon 5 dana, prekinula gladovanje jer sam se osjećala iscrpljeno!
Stvarno ne znam kako se osjećaju oni koji pored raka gladuju po 40 dana?!

Izgubila sam 4 kg. Za te dane me ruka bolila još više (skupljanje kiseline u organizmu zbog gladovanja).
Tek nakon par dana trebam vidjeti da li mi je to, iako kratko, gladovanje pomoglo.
Preporuke su da se gladuje 2 x godišnje u proljeće i ljeto. Svaki put se post produžuje za 2 dana. Znači 5,7,9,11,itd. Pokušati ću u 6 mj ponoviti post.
Iz gladovanja sam izašla tako da sam taj dan pojela po 1 mrkvu svakih 3 sata, ukupno 3 mrkve i navečer malo pirea sa krumpirom i blitvom, oko 4 žlice.
Danas ide juha od brokule.
Osjećam se malo oslabljeno, vjerojatno zbog mog niskog tlaka.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:37   #137
Ja isto ne znam kako bi izdržala gladovanje od 40 dana.

Meni i 5 dana problem, zato ja ne jedem dva puta mjesečno, 24 i 36 sati. Ali sa svojih 45 kg vjerojatno i ne smijem više od toga.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:41   #138
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
JOsjećam se malo oslabljeno, vjerojatno zbog mog niskog tlaka.
Ili od gladi.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 16:20   #139
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja isto ne znam kako bi izdržala gladovanje od 40 dana.

Meni i 5 dana problem, zato ja ne jedem dva puta mjesečno, 24 i 36 sati. Ali sa svojih 45 kg vjerojatno i ne smijem više od toga.
U knjizi piše da su neki ljudi mršavi jer im je organizam pun nepotrebnih tvari, pa preporučaju gladovanje da se organizam očisti, nakon toga su pacijenti dolazili do idealne težine.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 16:21   #140
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Ili od gladi.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.