Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 08:11   #21
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
ma dobro,to je sad,u takvom si fazonu,da sad odeš u indiju živjet godinu dana sa danima ispunjenim sadržajem sumnjam da bi ti forum.hr falio.
ja isto sam po cijele dane na forumu,ali za rijetkih dana koji su mi skroz ispunjeni niti ne pomislim na internet niti forum.
ipak to nije ovisnost kao cigarete ili kava,a kamoli droga.nije uopće ovisnost.
ovisnost je, definitivno

za prvi dio posta se slazem: kad god odem na put, foruma se ni ne sjetim. sto mi je dan zanimljiviji, to sam manje na forumu.

najkorisnije bi bilo da nam netko kaze kako je uspio kontrolirat vrijeme koje provodi ovdje (zanimaju me oni s par tisuca postova, a ne forumasi koji nisu navuceni)
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 08:41   #22
Jednostavno.Pročitam što me zanima,odgovorim na neku temu i to je to.
Ne pada mi na pamet da čekam odgovor. Imam pametnijeg posla nego cijeli dan visiti na forumu.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:05   #23
Quote:
obichna kaže: Pogledaj post
pi**im kad nemogu otvorit ovu stranicu jer neki put server šteka i moram skoro svakodnevno dobiti svoju dozu foruma
kako da se riješim ovisnosti o ovome??
Ja bih se složila s tobom, mene moja ovisnost ubija, jer sporije radim i posao, koncentracija mi je razbijena, malo poso - malo forum i tako stalno. Umjesto napraviti poso pa vani u šetnju npr.

Rješenje - ne znam, možda permaban i to neki jako nepravedan da ti se sve generalno i definitivno smuči?

Ja osjetim olakšanje kad budem banirana na 3 dana, npr.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:09   #24
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ja bih se složila s tobom, mene moja ovisnost ubija, jer sporije radim i posao, koncentracija mi je razbijena, malo poso - malo forum i tako stalno. Umjesto napraviti poso pa vani u šetnju npr.

Rješenje - ne znam, možda permaban i to neki jako nepravedan da ti se sve generalno i definitivno smuči?

Ja osjetim olakšanje kad budem banirana na 3 dana, npr.
Ja jednostavno nemam živaca za čitati sve postove. Čak i kad se radi o nekoj zanimljivoj temi. A da ne pričam da mi je koncentracija u klincu.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:18   #25
Ja sam prije tu isto visio.. vjeruj mi, nakon jednog vremena ti potpuno dosadi i uopće ga niti ne otvoriš i ne logiraš se par mjeseci
Stormbreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:15   #26
@ storm: nakon koliko vremena će mi dojadit? jer ovo me trese već par mjeseci..

a ostalima koji su rekli da prema broju postova nisam ovisnik.. ja sam se registrirala prije tri godine, ali prije mi nije bio zanimljiv forum kao sada i onda sam se vratila tu prije nekoliko mjeseci tako da ovi postovi koje vidite su napravljeni preko ljeta. nisam ovisnik da moram puno pisat, nego jednostavno biti na forumu :S
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:45   #27
Ma mene je i duže, skoro godinu dana... al onda (pogotovo na ovaj forum) nisam dolazio mjesecima.. i kad bih došao, bio bi na par min, brzo bi mi opet dojadio.. sad nakon što je prošlo skoro god. dana evo malo dođem online, vidit šta ima zanimljivoga, al više ne visim ko prije. xD
Stormbreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:41   #28
rekla bih ti promijeni si sifru pa da nemos uc u nik al znam da to nikako ne funkcionira i samo ces se ponovno registrirat

al prvi korak bi definitivno bio taj da ne otvaras ovakve teme na koje ces cekat odgovor, ovak se neces nikad otkacit. to ko da imas onlajn grupu potpore za internet ovisnike tj sastanak anonimnih alkoholicara u lokalnoj birtiji

meni uopce ne fali net kad imam pametnijeg posla al u zadnje vrijeme nekak bas i nemam pametnijeg posla i sta da radim?

ne mogu se pravit da radije peglam nego surfam, jednostavno nejde.
__________________
Djevojka bez duše, interesa, osjećaja i mogućnosti završetka faxa.
koza nora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 13:55   #29
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
heheh, pa to ti je ko da dijebeticaru velis: rijesi se dijabetesa...lakse rec nego napraviti
Pa kaj ja znam... ne baš.

Ono, odlučiš sjest za komp, odlučiš otvoriti tu i tu stranicu, odlučiš napisati post, odlučiš visiti tu toliko i toliko, odlučiš ne učiniti išta drugo.

E sad, kad bi ljudi odlučili imati dijabetes, onda bi to bilo isporedivo.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 14:46   #30
ajmeee ljudi, ma svi smo danas ovisni o forumu, ma nema tog covjeka koji nije. jednostavno, preko monitora su nam se pocele sklapati prijateljstva i to je to. jedino smo ovdje i previse dragi i druzeljubivi, tralala samo zato sto nam je neugodno popricati o svemu s nekim u facu. znam, to je jadno, ali to je nasa stvarnost. i mozda je ljudima tako bolje radi suvisnih neugodnosti i inih stvari, ali opet nije ni toliko dobro. valja nekad i uzivo popricat... jer smo stvarno drustvena bica i potreba nam je da budemo jedno drugom blizi tjelesno. hvala bogu jer inace bi bili roboti i strojevi.
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:27   #31
Jebemu, i ja imam sličan problem. Iako sam se registrirao tek ovaj mjesec, visim tu već godinu dana. I ne komentiram previše prvenstveno iz razloga što mi se čini da je na svakom podforumu nekakva grupica ljudi koja se ˝poznaje˝ (virtualno ili čak i uživo) i onda ni sam ne znam kako se ubacit u te neke njihove spike. Zna mi se zalomit i po pet-šest sati po forumu. Prolazim kroz podforume i tu i tamo nešto komentiram ali čitam skoro pa sve. U tome je problem, što čitam i ono što me zanima i ono što me ne zanima. O sudbo kleta
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:51   #32
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Jebemu, i ja imam sličan problem. Iako sam se registrirao tek ovaj mjesec, visim tu već godinu dana. I ne komentiram previše prvenstveno iz razloga što mi se čini da je na svakom podforumu nekakva grupica ljudi koja se ˝poznaje˝ (virtualno ili čak i uživo) i onda ni sam ne znam kako se ubacit u te neke njihove spike. Zna mi se zalomit i po pet-šest sati po forumu. Prolazim kroz podforume i tu i tamo nešto komentiram ali čitam skoro pa sve. U tome je problem, što čitam i ono što me zanima i ono što me ne zanima. O sudbo kleta
ti i ja ćemo eto osnovat svoju grupicu članova
jesi za?

OT: vjerojatno će me proći, vjerujem da smo većina prošli kroz fazu gdje te par dana, tjedana ili mjeseci drži ovo, a onda popusti. ali imaju neki pravo, moram si naći frajera!!
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:11   #33
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Jednostavno.Pročitam što me zanima,odgovorim na neku temu i to je to.
Ne pada mi na pamet da čekam odgovor. Imam pametnijeg posla nego cijeli dan visiti na forumu.
Evo ja radim, jutros od pola osam do... veceras cu do devet. I cekam neke dokumente. I citam forum. S posla. Sve ja to odradim. Nije da si stavim na to do listu - citatzi forum.
A primjetila sam kad idem par dana intenzuivno onda se navucem, kad napravim pauzu 2-3 dana onda bih mogla bez foruma stalno.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:14   #34
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Ja osjetim olakšanje kad budem banirana na 3 dana, npr.
al istina.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:14   #35
@obichna: može, urgirat ćemo kod administratora da nam otvori novi podforum ---> za ovisnike. Ne znam, mene to drži već godinu dana, sad sam još počeo i komentirat. I onda svaku temu koju komentiram stavim u favoritese i onda kad ponovo dođem na forum prvo odem na te teme pogledat jel netko nešto novo odgovorio, jel me netko citirao...bolest

E, da nisam zauzet...
Samo ne znam jel odgovaram definiciji frajera
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:42   #36
Sad mi pade na pamet da je forum dušu dao za ljude sa sjebanom koncentracijom, kojima je pažnja rastrgana u bezbroj komadićaka.

Forumaška aktivnost je takva da može (uz proplamsaje inspiracije i kreativnosti) trajati bez početka i kraja.

Na taj način je savršen bijeg od bilo čega što se započinje, traje i završava po planu ili manje više po planu. Forumašenje ne zahtijeva ništa od kvaliteta koje su potrebne da bi se nešto započelo i okončalo. To je ta adiktivna kvaliteta.

I tako, prođe godina dana - imaš dobrih 200 kartica ispisanih, ali knjigu napisao nisi, nit doktorat, nit neku znanstvenu studiju - ma ništa u što bi prstom upro kao u rezultat aktivnosti. Samo eto piše da imaš 3000+ postova
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:48   #37
Ak si bio kreativan imas i koji karton u arhivi.
Ali da, dobro zboris.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:49   #38
Quote:
Vess kaže: Pogledaj post
Sad mi pade na pamet da je forum dušu dao za ljude sa sjebanom koncentracijom, kojima je pažnja rastrgana u bezbroj komadićaka.

Forumaška aktivnost je takva da može (uz proplamsaje inspiracije i kreativnosti) trajati bez početka i kraja.

Na taj način je savršen bijeg od bilo čega što se započinje, traje i završava po planu ili manje više po planu. Forumašenje ne zahtijeva ništa od kvaliteta koje su potrebne da bi se nešto započelo i okončalo. To je ta adiktivna kvaliteta.

I tako, prođe godina dana - imaš dobrih 200 kartica ispisanih, ali knjigu napisao nisi, nit doktorat, nit neku znanstvenu studiju - ma ništa u što bi prstom upro kao u rezultat aktivnosti. Samo eto piše da imaš 3000+ postova
Cool, eto ako ništa drugo onda imam tu adiktivni kvalitetu
A ako ovako nastavim, ni 3000+ postova neće biti problem
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:53   #39
Jesam ja ovisna s obzirom na datum registracije i broj postova?

Uzmite u obzir da mi je D&K fejvorit
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 18:14   #40
Što je D&K?

Tja, pogleč mene. Ti si mala beba u usporedbi samnom

PS. Hm, i ne baš. Da, tu smo negdje - teške ovisnice
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.