Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2004., 12:06   #1
Heroin - lijecenje

E nema vidim ovdje tema, a mene to muci zadnjih dana/godina..

Uglavnom, pokusavam naci na internetu neke linokove o zajednicama u HR ili BiH, po mogucnosti u Splitu, jer tamo cujem ima dobrih ekipa ali nigdje nista..

osim par brojeva tel, ne mogu naci vise podataka.

nego trazim podatke o zajednicama u Splitu ili Dalmaciji, pa ako netko zna koju..
HVALA!
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2004., 14:20   #2
Kako mislis ima "dobrih ekipa"???

Cenakolo

U medugorju je po pricama najbolja komuna. Osobno sam i vidjela o cemu se radi i jako mi se svijelo...
Za momke je "Polje zivota" od 1991 g, a za cure "Polje radosti" od 2000..

Evo nasla sam ti par adresa
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 16:13   #3
Hvala na linkovima, tu su svi kontakti u HR, pa cu nesto odabrati..

A pod dobre ekipe sam mislio na momke koj su prosli taj pakao i sada pomazu drugima...

Nego, odaziv na temu je vise nego skroma, zar nitko ovdje nema volje pomoci jednom posrnulom BBS-ovcu?

:P
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 17:11   #4
Ako se stvarno zelis skinuti,odi na ibogain,on daje veliku sansu,kasnije je sve na tebi...hoces li ponovo uzeti ili ne...
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 21:47   #5
Quote:
Herzeg Bosanac kaže:
Hvala na linkovima, tu su svi kontakti u HR, pa cu nesto odabrati..

A pod dobre ekipe sam mislio na momke koj su prosli taj pakao i sada pomazu drugima...

Nego, odaziv na temu je vise nego skroma, zar nitko ovdje nema volje pomoci jednom posrnulom BBS-ovcu?

:P
Ja ti od srca preporucujem komunu u Medjugorju.
Osobno poznajem i dva "andela" koji su tamo.
Ako zelis pisati na ovu temu onda jednostavno PISI!!!
To sto odaziv nije velik nemora znaciti da nitko ovdje nema volje pomoci ili saslusati..
Ja te vec slusam..
Super od tebe sto razmisljas o tome da se skines i to je jedan veliki dio puta..
Drzim ti fige, a ti se javi da cujem kako napredujes!!!
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 21:49   #6
Quote:
Sedmica kaže:
kasnije je sve na tebi...hoces li ponovo uzeti ili ne...
I prije komune i u vrijeme i kasnije....
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 01:13   #7
Sorry prvi put sam na zdravlju, te sam tek vidio ovo.
Probaj ovo:

http://www.dimb.hr/reto/
http://www.reto.ru/hr/
http://www.novi-zivot.hr/index.htm

CENTRI ZA PREVENCIJU I IZVANBOLNIČKO LIJEČENJE OVISNOSTI:

Centar za prevenciju ovisnosti Grada Zagreba, Psihijatrijska bolnica "Vrapče", Park prijateljstva 1, 10000 Zagreb, tel. 01/3830-066
Centar za sprječavanje i liječenje ovisnosti, Klinička bolnica "Sestre Milosrdnice", Vinogradska cesta 29, 10000 Zagreb, tel. 01/3787-750
Centar za prevenciju ovisnosti i rad s ovisnicima, Gajeva 37, 10430 Samobor, tel. 01/3330-763
Centar za prevenciju ovisnosti Bjelovarsko-bilogorske županije, Matice hrvatske 15, 43000 Bjelovar, tel. 043/242-268
Centar za prevenciju ovisnosti i izvanbolničko liječenje Čakovec, I.G. Kovačića 1, 40000 Čakovec, tel. 040/314-400
Centar za prevenciju ovisnosti i izvanbolničko liječenje Dubrovnik, A. Starčevića 41, 20000 Dubrovnik, tel. 020/416-213
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje Karlovac, Trg J. Broza 2/1, 47000 Karlovac, tel. 047/412-135
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje bolesti ovisnosti Makarska, S. Ivičevića 2, 21300 Makarska, tel. 021/612-644
Centar za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti Osijek, Lj. Posavskog 2, 31000 Osijek, tel. 031/304-455
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Poreč, M. Gioseffi 4, 52440 Poreč, tel. 052/434-954
Centar za prevenciju i vanbolničko liječenje ovisnosti Pula, Sv. Mihovila 2, 52100 Pula, tel. 052/215-623
Centar za prevenciju i liječenje ovisnosti Rijeka, Kalvarija 8, 51000 Rijeka, tel. 051/327-160
Zavod za bolesti ovisnosti Splitsko-dalmatinske županije, Salonitanska 33, 21210 Solin, tel. 021/217-979
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Šibensko-kninske županije, Prilaz tvornici 39, 22000 Šibenik, tel. 022/215-097
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnika Varaždinske županije, Pavlinska 8, 42000 Varaždin, tel. 042/320-969
Centar za prevenciju zlouporabe droga i izvanbolničko liječenje ovisnosti, Duga ulica 43, 32100 Vinkovci, tel. 032/334-715
Centar za prevenciju i liječenje ovisnosti Virovitičko-podravske županije, Gajeva 21, 33000 Virovitica, tel. 033/727-031
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Zadar, Ravnice bb, 23000 Zadar, tel. 023/314-560
Centar za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti Krapina, M. Crkvenca 1, 49000 Krapina, tel. 049/371-622

UDRUGE ZA SUZBIJANJE ZLOUPORABE OPOJNIH DROGA:

Pet + za život bez ovisnosti, Adžijina 5, 10000 Zagreb, tel./faks 01/3634-476
Udruga za pomoć obitelji ovisnika, Kamenita 15, 10000 Zagreb, tel./faks 01/4883-620
Špica, Jelševečka cesta 268, 10000 Zagreb
Centar za duhovnu pomoć, Vodnikova 2/3, 10000 Zagreb, tel/faks 01/4829-829
Most, Zlodarina poljana 4, 21000 Split, tel./faks 021/483-680
Novi život, Mostarska 17, 21000 Split, tel. 021/508-477, faks 021/507-071
Liga za borbu protiv narkomanije, Bana Jelačića 4, 21000 Split, tel./faks 021/356-187
Help, Mihovilova širina 1, 21000 Split, tel. 021/346-664, faks 021/360-650
Stope nade - udruga Građana, Bosanska 4, 21000 Split, tel./faks 021/362-944
Novi put, Glavička 29, 21230 Sinj, tel./faks 021/822-700
Terra, Uski prolaz 11, 51000 Rijeka, tel./faks 051/337-400
Otvoreni krug Rijeka, Klub Palach, Kružna bb, 51000 Rijeka, tel. 051/215-063
Nada, Ravnice bb, 23000 Zadar, tel. 023/314-783, faks 023/314-560
Izazov, Gajeva 3, 52100 Pula, tel. 052/508-066, faks 052/591-555
Prijatelj, M. Gupca 65, 22000 Šibenik, mob. 091/5828-461
Moji dani, V. Sluge 2, 49000 Krapina, tel. 049/373-553

TERAPIJSKE ZAJEDNICE:
Reto centar, Ogranak 1, Resnički gaj, 10000 Zagreb, tel. 01/2914-775
Remar, Zagrebačka 22a, 10291 Prigorje Brdovečko, tel./faks 01/3398-056
Narconon Adriatic, Dalmatinska 118, Rakalj, 52100 Pula, tel./faks 052/574-704
Remar, De Franceschieva 48, 52100 Pula, tel. 052/507-460, faks 052/507-443
Izazov mladeži, Gajeva 3, 52100 Pula, tel. 052/508-066, faks 052/591-555
Reto centar, Gornja Rupotina bb, 21231 Klis, tel./faks 021/240-422


Bio sam u Retu 14 mj. i evo već 5,5g sam Ok. Ako te još šta zanima samo pitaj.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:03   #8

veoma ponosna Mort
 
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 04:34   #9
Muchas gracias!
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 16:56   #10
Sretno u svakom slucaju, iako na zalost ne mogu ponuditi nista konkretnije.
Uglavnom sretno i nadam se da ces se izvuci i kvalitetno nastaviti zivjeti svoj zivot
BOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 13:42   #11
fingers crossed!!!

Puno sreće!!!

Osobno sam upoznala nekoliko bivših ovisnika iz Dalmacije.
Izliječili su se u Cenakolu, u Vrbovcu!!!
Neki od njih su danas i sretni supruzi i očevi.
Bila sam sretna što sam im imala priliku, neposredno nakon njihovog izlaska iz komune, pružiti pomoć prilikom početka 'novoga' života.
Mislim da je danas sve više ljudi otvoreno za pomoć osobama s problemom ovisnosti, zato - samo naprijed!!!


bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 02:04   #12
Sjetih se jedne ekipe. Svi se ufurali. I sad se svi oce skinut. A zivot im nikad niti nije imo smisao. I niko se ne moze skinut. Valjda treba prvo nac smisao. Inace se vratis. Jer bez droge si nista. A kad si vec nista, bolje je sa drogom.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 15:19   #13
Quote:
illegale kaže:
Sjetih se jedne ekipe. Svi se ufurali. I sad se svi oce skinut. A zivot im nikad niti nije imo smisao. I niko se ne moze skinut.
To i je najcesci primjer u rvata... Kog boli &#107urac za tatine sinove i kćeri koji iz tjednog džeparca dva tjedna cijelu ekipu drže u kombinaciji...

problem je šta većina ove sadašnje mladeži nema neki smisao u životu... već su sa 15 bili prisiljeni shvatiti da će od života imati &#107urac... barem ove malo starije generacije...

djetinjstvo su izgubili prerano, baceni u zivot di je vecini obitelji svaka kuna bitna, upale telku ono teče med i mlijeko, samo neznaš di to teče i kome... tj, znaš, ali se trudiš ne razmišljati...

sranje, osjetiš se ko zadnji ološ... nemaš di izać van, a ako i imaš - nemaš s čime... i kakvu onda zanimaciju nać u tako trulom postojanju, nego da trojca skupe svaki 30 kuna, i uzmu neš sitno za ušlagirat se...

tekl toliko da prodje i taj bijedni dan... i tako sutra, i tako preksutra, i tako svaki dan... samo da dan prodje... i prolazi ugodno, za razliku od vecine zivota...

i eto ga... posto si đaner... a imaš 17 godina... i kam sad? nigdje, nastavi po starom, podršku za to imaš jer je i većina ljudi oko tebe u istim govnima, i tad se nekako lakše pomiriš sa time...

ne možeš se skinut sa jedne jedine stvari u svom životu koja ti barem malo uljepša dane... moraš imat nešto za što želiš živjeti "kako spada"... a ko to danas ima? pitam ja vas...

znam ljude koje je španjolska izvukla, ali uglavnom tako da su im isprali mozak sa vjerom i bogom... jer su morali, jednostavno su im morali utuvit vjeru u glavu, jer ako nemaju vec nesto opipljivo za sto bi se borili, onda barem da im daju nesto neopipljivo...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 00:03   #14
Evo mene je Španjolska izvukla, ali mi nije isprala mozak s vjerom i Bogom. To ti je sve individualno kao i sve ostalo. Vjerujem u Boga i molim mu se, ali nisam zato postao fanatik. Ako nemaš nikakav cilj u životu onda ti je najbolje i ostati u komuni kao što to mnogi i rade. Strah ih je izići iz komune jer neznaju šta dalje. Pa se tako većina ponovno poćne drogirati. Problem u našoj zemlji je taj što nema nikakvog programa za ljude koji iziđu iz komune. Tako ljudi jednom kad iziđu sve im je nepoznato, grad se promjenio, dobijaju slobodu koju nisu imali u komuni, TV, reklame, cure, sve se to poput lavine svali na njih. Oni koji su malo labilniji ( a takvi su većina) padaju ponovno u drogu, a kad ponovno padnu puno teže se ponovno odlučiti ići lječiti, javlja se sram i nelagoda. Lakše im je ostati na ulici nego ponovo tražiti pomoć. Dakle problem je naći neki smisao u životu jer dok ga se ne nađe čovjek će lutati i luditi pa makar se i nepočeo ponovno drogirati.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 10:53   #15
A ja sam se godinama pretvarao da cu ja to sam rijesiti, kao ono "mogu ja sve".. no medjutim, dosao sam u fazu kad sam duboko razocaran svojim karakterom potrazio pomoc..

i onda u ovoj selendri gdje zivim (Mostar) a jos kao stranac (Sarajlija) te prilicno uspjesan docekala me zlurada sredina koja se skoro pa obradovala tome.. ajde ima ljudi koji zele pomoci, lijecnici i svecenici prije svega, pa moja djevojka i roditelji, ali ima i onih, a medju njima i lijecnika, koji su moje Zdravstveno stanje nasli kao lijepu temu za svoje tracerske partije uz kave, nemres bilivit! Ono dodjem i ljudi mi pricaju sta sam razgovarao s doktorkom jucer, i to jos uzimaju ako argumente u svojim tvrdnjama da ne cinim nista da "ozdravim"?! Znate koji ste prosli to te price tipa ono: "opet si na metadonu, znaci drogiras se!" ili "to sto kazes doktorki da zelis razmotriti i neku drugu opciju za lijecenje osim ponudjene je samo kupovina vremena jer ti ne zelis da se lijecis"!? itd...

Uglavnom, to uz steceni prezir prema svemu mostarskom me ponukalo da potrazim neku zajednicu u splitu ili atkonegdje, i nadjoh par dobrih kontakta pa cu da vidim..

sad mi se javlja drugi "problem".. razgovarao sam sa administracijom u firmi, i postoje realne sanse da mi odobre lijecenje tj. bolovanje za potrebni period. Tu mi se javlja mali problem, odobrava se u pravilu bolnicko lijecenje, i poanta je u odobravanju troskova. U ovom slucaju je rijec o izvanbolnickom lijecenju koje je besplatno, pa ne zna kako se to uklapa u pravila, moram pronaci negdje nesto o tome.. ima li tko iskustva sa zdravstvenim osiguranjem firme iz EU, tj. nekom vrstom privatnog zdravstvenog osiguranja (ala BREDA, samo kod mene je druga kompanija). Oni ce ako ja odem na bolovanje placati troskove, samo ne kuzim sta kad je sve to besplatno, da li mozda moraju placati kompaniji neku nadoknadu za moje izgubljene dane ili slicno? I da li ova vrsta lijecenja u zajednici uopce potpada pod "bolnicko" lijecenje?

idem danas po dijagnozu, mozda da nakitim to nekim PTSPom ili slicno, vidjet cu s lijecnikom.. nekim koji nece pricati o meni po selu! ako tavog ima
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 11:26   #16
pa uzmi neplaćeno.. za to je max. godina dana.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 03:28   #17
Nemam ti pojma, ja sam penzioner.
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 22:13   #18
Evo cisto malo da "dignem" temu, a da dam svoje iskustvo ooko iste:

Uglavnom, nakon duzeg traganja, i iskljucivanja iz igre vjerskih komuna tipa cenaccolo i slicno, gdje se "lijecenje" bazira na "ucvrscivanju vjere u Boga" koju mi sasma sigurno ence povratiti svecenici, izbor je pao na dvije zajednice sa "psiholoskim" pristupom a to su SUSRET iz Splita i MARJANOVAC iz Banjaluke, pa sad sam se prijavio u obje, pokrenuo pitanje bolovanja u firmi i nadam se nekad u slijedecih par mejseci odlazim da "izbacim smece iz glave".

Coas
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2004., 23:56   #19
Quote:
Herzeg Bosanac kaže:
Evo cisto malo da "dignem" temu, a da dam svoje iskustvo ooko iste:

Uglavnom, nakon duzeg traganja, i iskljucivanja iz igre vjerskih komuna tipa cenaccolo i slicno, gdje se "lijecenje" bazira na "ucvrscivanju vjere u Boga" koju mi sasma sigurno ence povratiti svecenici, izbor je pao na dvije zajednice sa "psiholoskim" pristupom a to su SUSRET iz Splita i MARJANOVAC iz Banjaluke, pa sad sam se prijavio u obje, pokrenuo pitanje bolovanja u firmi i nadam se nekad u slijedecih par mejseci odlazim da "izbacim smece iz glave".

Coas
Bas mi je drago , ali skrati te mjesece malo!

Nisam 100 % sigurna, ali cini mi se da je Marjanovac isto vjerska zajednica. Bar su je osnovale casne sestre.
U Banjaluci imas i "Zajednica susret" isto nije vjerskog tipa. Imaju jako dobrog psihologa koji stvarno radi svoj poso.
Ako te zanima nabavim ti broj telefona..

U svakom slucaju sretno i javi se kako ide
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2004., 11:48   #20
Quote:
Herzeg Bosanac kaže:
i nadam se nekad u slijedecih par mejseci odlazim da "izbacim smece iz glave".

Coas
Tu je cijeli problem, "smece u glavi" mali smedji crv sto rovari po mozgu!
Fizicke krize su sala, je da boli ali sa heptanonima mozes ublaziti bol za koju znas da ce za par dana proci.
Ali psihicka je nesto drugo....
Tu ti nije dovoljno par dana, mjeseci a ponekad godina.
Za rjesiti se psihicke ovisnosti kljuc je u tebi i tvojoj glavi.
Zasto ljecenja znaju trajati po par godina?
U duzem vremenskom periodu ima vise sanse da ti se promjene zivotni afiniteti.

Mislim da najbolji nacin za "skinuti se" je otici daleko, daleko i krenuti ponovo u zivot iz neke druge perspektive.
Kad ostajes u istoj sredini uvjek ces nekoga sresti, nesto ces vidjet sto ce te podsjetiti da bi ti "opet moglo biti lijepo" i onda se bude unutarnje borbe.
Ponekad je dosta dignuti se na " krivu nogu" da bi se opet vratio tamo gdje si poceo.
Sad ce svi reci pa on ima posao, steta ga je napustati u danasnja vremena.
A sta ce ti posao kad ti cijela placa ode na "dop"?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.