Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2011., 05:56   #61
zaspala sam u svitanje 19.1
Sanjala sam da se nalazim na kući koju ja i zaručnik gradimo (mi ju fakat gradimo) u apartmanu koji je gotov polumračno je u sobi,tu se nalazi se instruktor vožnje (koji me trenutno uči vozit) lupne me po guzi par puta,i ja njega jednom, frcaju iskre i taman da ću prevarit zaručnika kad vidim njegovo auto malo dalje od kuće, histerično tjeram instruktora van,ali kad sam vidjela da je auto otišlo, smirila sam se i pozvala ga da ostane, s nečasnim namjerama naravno...

Tu se san završava,ali ja nastavila razmišljat o njemu i na javi,malko mi šteka to sa zaručnikom,eto ako što pomaže pri tumačenju... Puno hvala

http://i1202.photobucket.com/albums/...5023323381.gif

Zadnje uređivanje Nefiri : 21.01.2011. at 06:19.
Nefiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:05   #62
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Ako se varam , nema nijednog sna?
Sanjala sam da sam bila negdje s prijateljima i onda idemo doma mojim autom ,ali na mjestu vozača je moja prijateljica .Nekad se dogovorimo da voze umjesto mene u rl.I ja kažem da ću ja vozit , i prija se makne , a druga kaže pa loše je vrijeme kako ćeš ti tu izać , ne možeš ti vozit.
I ja ljuta odem u mokroj odjeći , a ključ bacim u vodu .Ubrzo nakon toga , vratim se po ključ , i odem kući pješke.A oni ostanu u autu.

Danas 30.12.2010. -između 15:30 i 17i30h
Opa, pala je siestica ovaj put.

Karta (Mjesec je naravno naprijed jer je tranzitna karta za 00:00)




Tumačenje sna:


Ok, sada imamo promjenu situacije. Više nije otac (prirodni autoritet) s tobom u automobilu nego frendice. Već sam pisala da kada netko ima tako snažno naglašeno 3. polje kao ti da nije čudno da mu prometalo kao simbol tako često dolazi u snove. Automobil i vožnja kao što sam već pisala u svojoj osnovnoj simbolici govore o sposobnosti upravljanja vlastitim životom. Odnosno upravljanja situacijama koje će nam doći u susret (ili prema kojima sami idemo).


Dakle, ovdje imamo situaciju gdje ste u automobilu vas tri (koliko sam skužila) i posvađale ste se oko toga koja će voziti. Prijateljice u snovima najčešće simboliziraju vlastite djelove pa bih rekla da se ovdje radi o oslikavanju nepovjerenja u potpunu sposobost upravljanja situacijama u životu - u snu ti se spočitava kako ne znaš voziti po lošem vremenu (kao po suhom da, ali poo kiši njet). Važno je i osvijestiti što tebi te prijateljice doista predstavljaju u stvarnom životu jer te njihove osobine nose konkretan simbol.

Ova tvoja "ljutnja" (Mars) gdje ih ostavljaš u autu i odlaziš pokisla pješke govori i o potrebi i o odlučnosti da se sama uhvatiš u koštac s tim djelovima sebe koji još "nisu dobri vozači" (nisu dorasli životnim situacijama). Ali ovdje se vidi i da sada priznaješ sebi da je to doista tako (nisi otišla autom već pješke unatoč tomu što je to teža varijanta).

Dakle, rekla bih - unatoč djetinjastom ponašanju (bacanje ključeva) i svađi (Mars) imaš dovoljno pribranosti i razboritosti da priznaješ samoj sebi da nisi dorasla određenim situacijama (na kraju ipak podižeš bačeni ključ i odlaziš pješaka).



Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna Merkur (vožnja, duplić) je retrogradan i tranzitira trigonom Veneru i Mjesec (bliske žemske osobe) u 3. polju (prometalo). Radi se o skladnom tranzitu retro Merkura (vraća te unazad - ideš pješke), a on općenito govori o druženju s ženama. Također egzaktno tranzitna Venera iz 5. polja radi 90º natalna Venera - u vrijeme kada Venera tranzitira samu sebe onda "pojačava" (stavlja u fokus) značenje koje ima u natalnoj karti osobe (a tvoja radi 0º na Mjesec i Merkur = žemsko društvo).

Istovremeno trenzitni Mars (nagonsko ispoljavanje energije, svađa) je egzaktno 120º Sunce (ja) što govori o poduzetnosti, borbenosti, smjelosti – odličan tranzit za "jačanje" i nadvadavanje poteškoća. Nalazi se u znaku jarca pa Mars ovdje kao što se gore vidi posjeduje i razboritost, glava mu nije usijana (što si pokazala ovim dizanjem ključeva) a kako i radi 0º Neptun još te na kraju i smočilo.



Zaključak:

Kada bi napravili neku vrstu paralele ili usporedbe u odnosu na prethodni san rekla bih da si napredovala ako se tako mogu izraziti. U prošlom snu si trebala "podršku oca" a sada si ipak bila s "svojim uzrastom" u automobilu iako "nisi vozila". Zato rekla bih - čini se da nepreduješ u odrastanju makar još imaš štošta naučiti do "samostalne vožnje". Barem ovim snom pokazuješ da imaš svijest o tomu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:36   #63
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Opa, pala je siestica ovaj put.

Karta (Mjesec je naravno naprijed jer je tranzitna karta za 00:00)


Tumačenje sna:


Ok, sada imamo promjenu situacije. Više nije otac (prirodni autoritet) s tobom u automobilu nego frendice. Već sam pisala da kada netko ima tako snažno naglašeno 3. polje kao ti da nije čudno da mu prometalo kao simbol tako često dolazi u snove. Automobil i vožnja kao što sam već pisala u svojoj osnovnoj simbolici govore o sposobnosti upravljanja vlastitim životom. Odnosno upravljanja situacijama koje će nam doći u susret (ili prema kojima sami idemo).


Dakle, ovdje imamo situaciju gdje ste u automobilu vas tri (koliko sam skužila) i posvađale ste se oko toga koja će voziti. Prijateljice u snovima najčešće simboliziraju vlastite djelove pa bih rekla da se ovdje radi o oslikavanju nepovjerenja u potpunu sposobost upravljanja situacijama u životu - u snu ti se spočitava kako ne znaš voziti po lošem vremenu (kao po suhom da, ali poo kiši njet). Važno je i osvijestiti što tebi te prijateljice doista predstavljaju u stvarnom životu jer te njihove osobine nose konkretan simbol.

Ova tvoja "ljutnja" (Mars) gdje ih ostavljaš u autu i odlaziš pokisla pješke govori i o potrebi i o odlučnosti da se sama uhvatiš u koštac s tim djelovima sebe koji još "nisu dobri vozači" (nisu dorasli životnim situacijama). Ali ovdje se vidi i da sada priznaješ sebi da je to doista tako (nisi otišla autom već pješke unatoč tomu što je to teža varijanta).

Dakle, rekla bih - unatoč djetinjastom ponašanju (bacanje ključeva) i svađi (Mars) imaš dovoljno pribranosti i razboritosti da priznaješ samoj sebi da nisi dorasla određenim situacijama (na kraju ipak podižeš bačeni ključ i odlaziš pješaka).



Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna Merkur (vožnja, duplić) je retrogradan i tranzitira trigonom Veneru i Mjesec (bliske žemske osobe) u 3. polju (prometalo). Radi se o skladnom tranzitu retro Merkura (vraća te unazad - ideš pješke), a on općenito govori o druženju s ženama. Također egzaktno tranzitna Venera iz 5. polja radi 90º natalna Venera - u vrijeme kada Venera tranzitira samu sebe onda "pojačava" (stavlja u fokus) značenje koje ima u natalnoj karti osobe (a tvoja radi 0º na Mjesec i Merkur = žemsko društvo).

Istovremeno trenzitni Mars (nagonsko ispoljavanje energije, svađa) je egzaktno 120º Sunce (ja) što govori o poduzetnosti, borbenosti, smjelosti – odličan tranzit za "jačanje" i nadvadavanje poteškoća. Nalazi se u znaku jarca pa Mars ovdje kao što se gore vidi posjeduje i razboritost, glava mu nije usijana (što si pokazala ovim dizanjem ključeva) a kako i radi 0º Neptun još te na kraju i smočilo.



Zaključak:

Kada bi napravili neku vrstu paralele ili usporedbe u odnosu na prethodni san rekla bih da si napredovala ako se tako mogu izraziti. U prošlom snu si trebala "podršku oca" a sada si ipak bila s "svojim uzrastom" u automobilu iako "nisi vozila". Zato rekla bih - čini se da nepreduješ u odrastanju makar još imaš štošta naučiti do "samostalne vožnje". Barem ovim snom pokazuješ da imaš svijest o tomu.
malo mi je bioriam izokrenut.
Zanimljivo , pokušavala sam si protumačit san i otišla sam u krivom smjeru.
Da njih dvije i prijatelj mislim , no on ne vozi i nije imao neku ulogu u snu.Ja sam bila ljuta na njih , jer smatraju da nisam dovoljno dobra da vozim tu.
Da na kraju shvaćam da su bile u pravu.

Eh ,super doći ću ja i do samostalne vožnje što u prenesenom što u pravom smislu.

Btw. što se tiče automobila ,jednom sam sanjala da sam potpuno izgubljena i ne mogu se probudit ,ali kroz prozor vidim automobil.Sad mi je jasnije ,zašto samo automobil vidim.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 13:56   #64
Draga Fish, evo opet mene s pitanjem
Prethodni snovi koje si mi tumačila ovdje pokazali su se toliko točni, da sam ja zaprepaštena, posebno što nikada prije nisam čula za ovakav astrološki način tumačenja. Ono što si govorila zaista je bilo tako, poslušala sam tvoje i svoje podsvjesne savjete, puno toga sam promijenila od tada. To se vidi i po tome što ne sanjam nikakva prijevozna sredstva više
E sad, san od noćas, vrijeme iza 1 sat...kao i obično ne sjećam se puno toga, zapamtila sam samo da živim sa svojim prijateljicama u stanu, ali su one starije par godina u snu nego što su u stvarnosti, nisu studentice nego zaposlene žene. U tom snu ja otkrijem da sam trudna, zbog nekih stvari se bojim da s djetetom nešto neće biti u redu, ali svejedno se jako veselim tome. San je bez vjenčanja i potencijalnog oca djeteta, malo za promjenu od prijašnjih snova
Mene sad zanima šta bi to moglo značiti? Unaprijed hvala puno

http://i51.tinypic.com/jjlkc2.gif
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 20:23   #65
Quote:
Nefiri kaže: Pogledaj post
zaspala sam u svitanje 19.1
Sanjala sam da se nalazim na kući koju ja i zaručnik gradimo (mi ju fakat gradimo) u apartmanu koji je gotov polumračno je u sobi,tu se nalazi se instruktor vožnje (koji me trenutno uči vozit) lupne me po guzi par puta,i ja njega jednom, frcaju iskre i taman da ću prevarit zaručnika kad vidim njegovo auto malo dalje od kuće, histerično tjeram instruktora van,ali kad sam vidjela da je auto otišlo, smirila sam se i pozvala ga da ostane, s nečasnim namjerama naravno...

Tu se san završava,ali ja nastavila razmišljat o njemu i na javi,malko mi šteka to sa zaručnikom,eto ako što pomaže pri tumačenju... Puno hvala

http://i1202.photobucket.com/albums/...5023323381.gif

Tranzitna karta
Ovaj tvoj sanak kao da gledam Sirove strasti.




Astrološka pozadina sna:


Dakle, evo još jednog sna automobilske tematike. Što opet nije čudno budući da je u natalnoj karti istaknuta simbolika prometala na slijedeći način:
  • Merkur je vladar ASC-a i Mjeseca a nalazi u 3. polju.
  • U natalnoj karti vladar 5. polja (ljubavne veze, sexualno zadovoljstvo) je upravo Merkur.
  • Merkur je dispozitor Venere i radi dva aspekta. Jedan je Merkur 120º Saturn (eto instruktora ) a drugi napeti aspekt Merkur 90º Pluton u 5. polju (eto pohote s instruktorom ).


Pluton u 5. polju radi i 60º na Veneru (ljubavna veza). Ta dva aspekta na Pluton zajedno nose i emocionalnu i seksualnu zahtjevnost. Prije svega zbog toga što ovo nije sklonost lakim vezama, a osoba teži u ljubavnoj vezi osjećajno dominirati. Ona mora imati kontrolu nad partnerom a to radi na način da mora osjećati (Pluton - element "prisile") da druga strana za njom intenzivno žudi. Ako to ne osjeća poseže za raznim "nedopuštenim sredstvima" ne bi li "probudila partnera". Jer za nju ljubavni odnos mora biti intenzivan u protivnom - on za nju umire, ljubav prestaje. Da dotaknem i jedan detalj - polumračna kulisa u snu dok je s instruktorom pokazuje da se osoba ne želi u potpunosti suočiti s vlastitim mračnim stranama tj. dimenziji intenzivnosti koju treba (Pluton u 5. polju).




Tumačenje sna:

Mislim da je san prilično jasan što se simbolike tiče. Pokazuje kao što si i sama napisala da s sadašnjom vezom nije sve kako bi idealno trebalo biti (Venera 120º Neptun). Pa osoba bježi u svijet snova (Neptun) i seksualnih žudnji (Minor grand trine s Venerom i Neptunom te žarišnim Plutonom u 5. polju).

Ono što aktivira "sirove strasti" je to što osoba s jedne strane živi dugotrajan i iscrpljujući tranzit Saturna 5. poljem (ljubavna veza). On općenito donosi rutinu, donosi naglašen element ozbiljnosti i forme u ljubavnoj vezi na uštrb strasti. Saturn trenutno svojim tranzitom iz 5. polja radi 90º na Sunce i 60º na Uran pa je ovdje na ispitu i vlastita zrelost same osobe ali i zrelost postojeće ljubavne veze kao takve. Tranzitni Saturn radi i egzaktno 90º Mars pa aktivira potisnute fizičke nagone.

S druge strane kao da to nije dovoljno samo po sebi osoba živi dugotrajan tranzit Plutona Neptunom u 7. polju i ovo je doista dubinsko prekopavanje veze ali ne na nivou svijesti. Zato moram napisati da tvoja veza doista mora biti snažna da bi mogla izdržati test vremena koliko god ozbiljna bila (Venera 90º Saturn, dispozitor Venere i vladara 5. polja 90º Pluton, Mjesec 90º Uran, vladar 7. polja 90º Uran).




Zaključak:

Mislim da je važno da s malo više pažnje i koncentracije sagledaš vlastite snove jer će u ovom periodu života najprije u njima izaći ono što je skriveno...prije nego igdje drugdje. Važno je također da ne bježiš u snove već da probaš kroz snove što realnije sagledati vlastite želje jer se iza ove snolike nečasne namjere kako ju sama nazivaš krije i strah od odgovornosti koju ozbiljna veza nosi (Venera 90º Saturn). Zato dobro razmisli o svim segmentima vlastite veze i vlastite seksualnosti, razmisli o tome koliko je partner u stanju zadovoljiti tvoje apetite i kako na jednom dubljem nivou doista doživljavaš vlastitog partnera - s njim kuću gradiš (dakle stabilnost) ali nedostaje ti "pokretnine" (prevarila bi ga s instruktorom vožnje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:40   #66
ukratko u banani sam ha zahvaljujem se na tvom vremenu i trudu,nasmijala si me dobro s ovim popom , potrudit ću se da učinim sve kako si mi rekla,al ne znam dali ja to mogu.
često se sjećam svojih snova,pa ih čak i znam nekako protumačit,al taj me strefio odnikud,a i ovaj,
opet sam zaspala u zoru - 24.1, sanjala sam da sa svojim zaručnikom gledam snimku sexa mene i bivšeg (ne sjećam čina već samo predigre,ali znam da snimka sexa) imam dužu crnu blago kovrčavu kosu - inače mi je prirodno smeđa, kratka, divna sam i mazna i strastvena,baš savršeno sve radim i izgledam... gledam tu snimku ko odakle to jer i u snu znam da se to nije dogodilo, zaručnik je nešto komentirao, ne znam što,ali ponašao se kao da je sve normalno...

http://i1202.photobucket.com/albums/...5023323381.gif
Nefiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 22:38   #67
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Draga Fish, evo opet mene s pitanjem
Prethodni snovi koje si mi tumačila ovdje pokazali su se toliko točni, da sam ja zaprepaštena, posebno što nikada prije nisam čula za ovakav astrološki način tumačenja. Ono što si govorila zaista je bilo tako, poslušala sam tvoje i svoje podsvjesne savjete, puno toga sam promijenila od tada. To se vidi i po tome što ne sanjam nikakva prijevozna sredstva više
Nema na čemu, da to što nema prometala u tvom novom snu...može biti da si sebi odredila pravac u životu – toga ti je doista nedostajalo.
Quote:
E sad, san od noćas, vrijeme iza 1 sat...kao i obično ne sjećam se puno toga, zapamtila sam samo da živim sa svojim prijateljicama u stanu, ali su one starije par godina u snu nego što su u stvarnosti, nisu studentice nego zaposlene žene. U tom snu ja otkrijem da sam trudna, zbog nekih stvari se bojim da s djetetom nešto neće biti u redu, ali svejedno se jako veselim tome. San je bez vjenčanja i potencijalnog oca djeteta, malo za promjenu od prijašnjih snova
Mene sad zanima šta bi to moglo značiti? Unaprijed hvala puno

http://img824.imageshack.us/img824/7...nkatranzit.gif
Nije neuobičajeno da se ljudi plaše budućnosti i da se plaše da neke stvari neće moći odraditi kako spada ili kako žele. Ili da nekim situacijama koje su pred njima neće biti dorasli. U ovom snu si čini se zavirila u vlastitu budućnost i dotaknula neke strahove prikazane kroz temu vlastitog majčinstva (Mjesec). Kod Mjeseca u ovnu iskustvo majčinstva se na nutarnoj razini doživljava kao čin samoostvarenja. A kako je on ovdje u aspektu 90º Neptun, on ima i veliku "spiritualnu odgovornost" prema roditeljskoj ulozi a da toga nije ni približno svjestan. Jer on Mjesec ovdje na jednoj nesvjesnoj razini i zna...[I]"da roditeljstvo predstavlja snažnu inicijaciju i istinski kvantni skok u razvitku ljudskog bića" (Mjesec 120º Uran u strijelcu).


No, ovdje astrološki gledano bih htjela i nešto drugo istaknuti. Kao što sam već pisala, živjela si (još uvijek živiš) dugotrajni tranzit Saturna 12. poljem. Iako on još traje, on je već ušao polako u orbis s ASC. Na taj način Saturn i izlazi iz orbisa opozicije na Mjesec a ulazi ulazi u orbis opozicije s Venerom. Venera je vladar tvog znaka, Venera je vladar i tvog ASC-a - Venera/žena si ti. Zato...ovo što pišeš da si primjetila da je ovo san u kojem si bez partnera (Venera), san u kojem si bez vjenčanja (Venera) pokazuje da tvoj fokus sada seže u područje vlastite samostalnosti. Tj. ti si ovdje sebe izložila kao ženu - Veneru i u tome vidim najveću vrijednost ovog sna.


Hoću reći...već sam pisala o ovoj Veneri koja se natalno nalazi u egzilu, koja prima i destruktivnu energiju koja je i u potpunoj suprotnosti s njenom izvornom prirodom (Venera u ovnu 180º Pluton). Ali da nadopunim - njoj je prije svega iznimno teško uspostaviti odnos s vlastitom ženskom stranom, onom u sebi. Jer ona ženu i sve ono što žena treba po njoj biti ovdje mora dokazati na "muški način" (ovan). Ona ne podnosi "žemske slabosti" niti prihvaća "povlasticu slabijeg pola". Jer ovdje žena-Venera mora biti ona koja je samostalna, a kada postane majka-Mjesec ni tada ne želi biti u zavisnoj poziciji od muškarca (Mjesec u ovnu). To ne znači da ona ne treba partnera (pače - Venera u 7. polju) već da si mora dokazati da može "te stvari" odraditi sama jer tek onda će moći i biti dostojan partner svom muškarcu (dispozitor Venere i Mjeseca je Mars koji prima samo jedan aspekt – egzaktnu inkonjunkciju na Veneru). To tvoj san mislim poručuje.




Astrološka pozadina sna:

  • Dakle, trenutno živiš naporan tranzit Plutona (90º Mjesec) pa se aktiviraja potisnuti sadržaji vezani uz majčinstvo.
  • Te tranzitni Saturn 180º Venera, no Saturn je taman između dva žemska tijela - pa iz te pozicije opozicionira i Veneru i Mjesec. Na taj način on potiče nesigurnosti vezane uz žemske aspekte bića. Saturn uči zrelosti te ovim tranzitom u neku ruku uči da je za osobu došlo vrijeme da se odmakne od obiteljskog okruženja ali više u "psihološkom smislu" nego što bi to poručivao fizički.



Zaključak:

Zato ovdje sada te lekcija u snovima. Lekcija iz samostalnosti kroz sliku majke (Saturn izlazi iz 180º na Mjesec), te lekcija samoće kroz sliku žene bez partnera (Saturn ide prema 180º Venera u 7. polju)...jer Saturn uvijek dijeli lekcije iz "ozbiljnog života". Rekla bih - bolje u snovima (12. polje) nego na javi.

Također, upravo u vrijeme sna Jupiter je ušao u znak tvog Mjeseca, a nakon toga se tranzitom nastavlja na Veneru i Sunce. Uskoro će i Uran - rekla bih da je pred tobom prosperitetno vrijeme promjena kada se otvaraju mogućnosti za sretnu vezu i majčinstvo a ti to već osjećaš pa i kroz ovaj san radiš na vlastitoj samostalnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 17:58   #68
Hvala, lijepo si to objasnila i sve ima smisla, čak imam osjećaj i da dolazi ovo prosperitetno vrijeme promjena o kojem govoriš, ali to ćemo još vidjeti. Još jednom hvala i veliki pozz do idućeg, nadam se još boljeg sna
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:17   #69
Quote:
Nefiri kaže: Pogledaj post
ukratko u banani sam ha zahvaljujem se na tvom vremenu i trudu,nasmijala si me dobro s ovim popom , potrudit ću se da učinim sve kako si mi rekla,al ne znam dali ja to mogu.
često se sjećam svojih snova,pa ih čak i znam nekako protumačit,al taj me strefio odnikud,a i ovaj,
opet sam zaspala u zoru - 24.1, sanjala sam da sa svojim zaručnikom gledam snimku sexa mene i bivšeg (ne sjećam čina već samo predigre,ali znam da snimka sexa) imam dužu crnu blago kovrčavu kosu - inače mi je prirodno smeđa, kratka, divna sam i mazna i strastvena,baš savršeno sve radim i izgledam... gledam tu snimku ko odakle to jer i u snu znam da se to nije dogodilo, zaručnik je nešto komentirao, ne znam što,ali ponašao se kao da je sve normalno...

http://i1202.photobucket.com/albums/...5023323381.gif
Ovaj san je vrlo slične tematike kao i prethodni pa ne vidim potrebu za ponavljanjem. Opet si sebi dala istu ulogu - očito sebe vidiš seksualno aktivnijom nego što to u stvarnosti jesi/jest.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 20:25   #70
Imam 3 napisana sna ,ali nek bude ovaj od danas.
Nije baš povezano ,i sjećam se svega u nekim dijelovima.
23.2.2011. spavala sam popodne otprilike 16 -19h.A možda i ranije.

Prvi dio: Da se neka djeca tj.momci igraju vani i neka lopta upadne u moju sobu kroz prozor. I sad im ja tribam vratit loptu ,a lopta je užasno teška. I jedan taj momak mi govori da je samo ne ispustim nego zabacim. Ja jedva nekako uspijem ,al lopta opet padne na pod. No se svejednop smije i ode.I onda ja pomislim je li to netko ko će mi se sviđat ,pošto u geomantiji ''ispalo'' da će bit neko iz susjedtva ko će bit potencijali momak.

Drugi dio: Dolazim na msn i frendica mi govori kako je zabrinuta za mene ,zbog nečega šta sam napisala na status.A ja sam to greškom napisala.Kaže da je mislila da ću se ubit i da uvijek zabrinuta da ću se ubit.:/

Treći dio:Penjem se po nekoj pentralici ,ona kao u parku za djecu.Samo što je ovdje to jako visoko i opasno i bivša frendica je sa mnom.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:38   #71
evo da se i ja u ovome okusam ...ovo radim iz razloga sto u posljednje vrijeme sanjam neke ljude, a onda ih taj isti dan ili par dana poslije vidjam...nekako mi je sve simbolicno, sve je vezano za proslost...nekako je freaky, pa se uzdam u astrologiju
opisat cu san koji je na mene ostavio najveci dojam a on se desio sinoc
dakle ide ovako: sanjam osobu koja mi se svidja vec duze vrijeme i o kojoj stalno mislim. sanjam da se nalazimo u jednoj diskoteci, u kojoj sam ga inace prije vidjala ( nisam odavno) i sanjam da se nalazim s prijateljicama i on dolazi po mene i vodi me na seciju...na toj seciju nesto pricamo i on me poljubi...nakon toga se vracamo za neki stol ja se upoznajem sa nekim njegovim prijateljicama i jedna od njih govori kako smo lijep par,a on me uhvati za ruku, preklopi nam prste pogleda u mene i kaze pa sad i jesmo par ...ja se sretna, samo se nasmijem...sljedece cega se sjecam on me prati kuci, ja ulazim u haustor i nakon nekog vremena me zove na telefon, pita sto mu se nisam javila kad sam usla u kucu,da se zabrinuo, ja mu govorim da me ispratio on i da nema potrebe da se brine i tako mi pricamo, on govori da nema neta, nesto mu se zeznulo...dalje, ja ga nesto zezam da je ljubomoran on mi salje porukom neki stih ljubavnni stih...ugl negdje oko telefonskog tog razgovoraa sam se ja i probudila...san nije lak za prepricati obzirom da ugl. obiluje pogledima,emocijama,leptiricima i to je njgova sustina, zato i jeste ostavio najveci dojam vjerovatno ali eto...to se desilo...inace sam i prije sanjala tu osobu u kojoj mi se ona nesto ispovjeda, goovori da je se uozbiljila da se zaposlila itd...
opisani san sam sanjala sinoc, zaspala sam oko pola 4 ujutro
to je ustvari onda danasnji datum 28.2 oko pola 4 recimo...ustala sam oko 12 popodne...

evo i natalne:
http://i54.tinypic.com/qrf9xy.gif

hvala unarpijed
nanulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:04   #72
Ja sam imala sinoc jako uznemirujuc san. Ne znam tacno kad je bio ali mi se cini u jutarnjim satima.

Sanjala sam samu sebe, kako razgovaram sa nekim prijateljima, i sve je naizgled ok. , ali ja sam cudna, i zagledam se malo bolje, i shvatam da sam osisana skoro do glave. Prihvatam sebe takvu, pitam se zasto bih se tako osisala ali i dalje nastavljam razgovor. A onda shvatim da kosa na temenu pocinje i da mi opada, polako se proredjuje, hvata me panika, gledam se, delujem zdravo ali me uzasno nervira sto celavim.

Tu sam se probudila.

Moram da napomenem da ja retko sanjam i retko se snova secam.

evo moje natalne http://i52.tinypic.com/2ry0etu.gif
mjaumackica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 13:09   #73
http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7

Evo da malo probudim temu o snovima...

sanjala sam da sam preplivala Brački kanal ili tako nešto slično. More je bilo izrazito valovilo i muljavo. Nije mi bio potreban veliki napor da bi doplivala do kopna, niti sam se bojala. Na obali sam sjela u bus za zg.
osjećam da je san pozitivan, al ipak bi čula i astro pozadinu sna. sanjala sam ga u prvoj polovici ovog tjedna (22/23. ili 23/24. ožujka), ubij me nisam ziher.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 00:17   #74
Quote:
mjaumackica kaže: Pogledaj post
Ja sam imala sinoc jako uznemirujuc san. Ne znam tacno kad je bio ali mi se cini u jutarnjim satima.

Sanjala sam samu sebe, kako razgovaram sa nekim prijateljima, i sve je naizgled ok. , ali ja sam cudna, i zagledam se malo bolje, i shvatam da sam osisana skoro do glave. Prihvatam sebe takvu, pitam se zasto bih se tako osisala ali i dalje nastavljam razgovor. A onda shvatim da kosa na temenu pocinje i da mi opada, polako se proredjuje, hvata me panika, gledam se, delujem zdravo ali me uzasno nervira sto celavim.

Tu sam se probudila.

Moram da napomenem da ja retko sanjam i retko se snova secam.

evo moje natalne http://i52.tinypic.com/2ry0etu.gif
Temeljni karakter:

Tvoj temeljni karakter je općenito vatreni (vatra - tkz. trojstvo života) a kako vatreni element hrani našu vjeru, samopouzdanje i oduševljenje životom toga tebi ne nedostaje u karakteru. Ali zato ako toga nedostaje u stvarnom životu onda ovakva osobnost gubi taj unutrašnji osjećaj vjere u sebe jer gubi sebi najvažniju hranu. Zato mislim da ovaj san prije svega na to ukazuje.


Simbolika u snu:

Kosa je simbol snage, vitalnosti i zdravlja dok manjak kose u snovima najčešće simbolizira nedostatak ili gubitak životne energije. To može biti zato jer osoba prolazi kroz razdoblje života u kojoj je energetski nivo u donjoj fazi, a može biti i zato jer ima konkretne probleme gdje joj je energija oslabila pa se to očituje i kroz snove.



Astrološka pozadina sna:

Od sječnja ove godine živiš opoziciju Saturna (kosa) Suncem (životna energija) što je tranzit koji nosi polagani gubitak energije, iscrpljuje i polagano oslabljuje. No također duže vremena živiš opoziciju Saturna Venerom-frizura (od prošlog ljeta) što se kroz san vidi kroz sliku zabrinutosti oko nje. Također trpiš i dugotrajni tranzitni kvadrat Plutona (egzekutor) na Veneru (frizura)...pa u toj domeni, mišljenja sam da se ovaj san prije svega najdirektnije obraća tom segmentu - ženi u tebi želeći ju upozoriti i skrenuti joj pažnju na to da je emocionalno zapuštena i da joj nedostaje - žemske energije.


No evo i Jupiter a i Uran su već u znaku tvoje Venere, dolaze ti nove energije a s njom i posve nova iskustva, biti će puno prilike za eksperimentiranjem i na glavi (frizuri) i na svom žemskom i osjećajnom biću.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:27   #75
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/view.php?pic=2nlbxnm&s=7

Evo da malo probudim temu o snovima...

sanjala sam da sam preplivala Brački kanal ili tako nešto slično. More je bilo izrazito valovilo i muljavo. Nije mi bio potreban veliki napor da bi doplivala do kopna, niti sam se bojala. Na obali sam sjela u bus za zg.
osjećam da je san pozitivan, al ipak bi čula i astro pozadinu sna. sanjala sam ga u prvoj polovici ovog tjedna (22/23. ili 23/24. ožujka), ubij me nisam ziher.
Pa ti si k'o pravi Veljko.


Kratka analiza sna:

Ovaj san oslikava svijest osobe da je neku njoj nejasnu i tešku situaciju uspješno prebrodila (preplivala). Pače nije niti izgubila snage onoliko koliko je možda mislila da će ta situacija od nje zahtjevati. Nakon što je savladala određene prepreke ona staje na čvrsto tlo, sjeda u autobus i odlazi u velegrad...

Kanal koji se ponekad naziva i vrata je mjesto u moru na kojemu se dvije veće kopnene mase približavaju i tvore morski prolaz. Kanali su u prošlosti imali veliko strateško značenje za pomorski promet jer se kontroliranjem kanala kontrolirao ukupni morski promet tim područjem. Zato razmisli što to u simboličkom obliku znači za tebe i tvoj život? Koje su to dvije strane između kojih moraš plivati? Kakve situacije moraš preplivati da bi u životu mogla ići dalje?



Astrološka pozadina sna:

San se odvio u vrijeme Sunce/Mars/Uran konjunkcije s tim da su Uran i Sunce taman prešli u znak ovna (novi početci). Ali time su i prešli preko Saturna (naporan, težak rad). Dispozitor Saturna je Neptun (plivanjem).



Zaključak:

Mišljenja sam da ovaj san zorno oslikava te tranzite jer to su velike energetske promjene koje trenutno živiš. Prelaskom Urana preko Saturna iz znaka riba u prvi znak astrološkog kotača...ti doista jesi na jednom energetskom nivou savladala teške životne lekcije (Saturn) i krenula prema novim početcima (Uran u ovnu). Za tebe započinje novi period života u kojem ćeš uz puno manje napora savladavati prepreke (Jupiter/Uran u znaku ovna). Pružati će ti se i mnoge nove mogućnosti za napredak u životu (odlazak u velegrad)...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 13:31   #76
"...od sreće bi zagrlio svemir..."
Baš se tako nekako osjećam zadnjih par dana.

Od prije mjesec dana sam uspješno pobjedila težak oblik astme i pretvorila ga u neznatan... (izuzetno jednostavnom metodom birane prehrane).
A i u poslu vidim "kopno".

Hvala puno puno...
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 14:38   #77
neobičan i uznemirujući san

Zapisala sam san koji me je zbunio.

Pred jutro (04.02.2011.) sam sanjala da sam trudna. U početku sna uopće nisam znala čije bi dijete moglo biti, niti sam se mogla sjetiti kako mi se to desilo. Kasnije sam zaključila (mada ne znam na koji nacin) da je otac djeteta tip sa kojim sam prekinula sredinom prvog mjeseca (složen ali intenzivan odnos, u realnosti trajanja cca godinu i pol, možda i vise), a ne tip iz „nazovimo“ varijante koja se desila par tjedana nakon prekida.
Nisam mu to htjela reci. On je kasnije shvatio i jako me gnjavio, jer je htio da učestvuje u roditeljstvu, a ja sam htjela samo da ga ne vidjam (i osjećala sam se jako loše jer je on bio potpuno očajan zbog tog sto ga ne želim u blizini.). Meni je bilo teško sto ću roditi dijete i sto sam sama i sto njega vise ne volim (i mučio me njegov bol koji mu se vidio na licu), i sto ni pod razno ne mogu da živim s njim, a uz sve to imam i poslijediplomski studij na ledjima (koji traje 6 semestara!). U tom snu sam u jednom dijelu ležala na kauču i gledala kako mi stomak već lagano raste, rasteže kozu i kako računam da ce beba stici za xy mjeseci i koliko ja do tada stignem ispita položiti. Onda sam odlučila da na porodiljni odem puno ranije, pa da mogu po cijele dane učiti. Razmišljala sam i o tome koliko ce vremena uzimati beba prvih mjeseci, a koliko ce ostajati za učenje, dok se ne vratim na posao. Najčudnija stvar u snu je bilo to da sam ja na neki blesav način bila sretna sto sam ipak trudna, čak sam napravila nekoliko testova išla i kod ginića. Kaže ginić (oduševljeno!): „eto, ipak možete zatrudniti, vidite kako možete.“ Imala sam dilemu i kako reći starcima, pa im nisam ni rekla izravno nego spomenula u nekoj komunikaciji kao usput: „nemam sad vremena za to, ali kad se porodim, onda ću moći, bla, bla, bla“ Bili su zaprapašteni što to tako usput spominjem, bez uvoda, bez objašnjenja. Nisu ništa pitali, samo su prihvatili. Onda sam napravila nešto što nikad ne bih u realnosti. Objavila sam da sam trudna na svoj fb profil. To sam napravila radi toga da ne moram svakome objašnjavati otkud mi trudnički trbuh, nego da objavim svima i da se ne obazirem na komentare uopće.

Završna scena sna je izazvala prijatno osjećanje i neobično je izgledala. Opet sam ležala na kauču, stomak je rastao, imala sam knjigu u rukama, prozori su bili otvoreni, proljeće je dolazilo. Komunicirala sam sa bebom u sebi i radovala joj se iako sam znala da ćemo nas dvije biti same. Probudila sam se potpuno zbunjena.

Moram naglasiti da se san odvija vise kao moj tok svijesti uz nekoliko kratkih scena (ginić, bivsi momak, roditelji, sestra) nego kao radnja, dijalozi, nekakva akcija i sl. Pamtim i to neko zadovoljstvo zbog spoznaje da ja ipak mogu biti trudna. Na neki način sam bila sretna zbog toga.

Ovo nije bilo noćni san, pred jutro sam sanjala, dakle između 5 i 6 sati.

Natalna karta
http://alabe.com/cgi-bin/chart/astro...&Submit=Submit

Hvala unaprijed na tumačenju!
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:55   #78
@ ditta


Tvoj sanak sadrži jako puno simbola ali kako svojim obimom nadilazi forumski oblik izraza, budem probala obuhvatiti samo ono što smatram najbitnijim.


Karta



Osnovna karakterna kombinacija je ovan/rak/vodenjak.

Najprije bih htjela istaknuti koliko se u ovom snu jako očitava bazični nasklad koji postoji i u temeljnom karakteru osobe. S jedne strane imamo sreću i ponos, čak i neku vrstu prkosa kojim osoba "cijelom svijetu" objavljuje da je sposobna biti majka (ASC rak, Mars vladar Sunca u raku u 1. polju).

A s druge jaku svijest o obavezama/osobnoj ambiciji (Sunce u ovnu u 10. polju). Zanimljiv je i ovaj detalj u kojem osoba veli da to nikada ne bi napravila na taj način u stvarnom životu – objavljivanje majčinstva na internetskoj mreži (Mjesec u vodenjaku). Taj Mjesec u vodenjaku vidi se i kroz ovaj "element šoka" kojim ima potrebu obitelji objaviti tu vijest majčinstva u snu (Mjesec u vodenjaku).



Tumačenje sna:

Čini se da ovaj san prije svega oslikava unutrašnje strahove po pitanju osobne realizacije što se ovdje očituje kroz "majčinske kanale": ASC rak, vladar ASC Mjesec (majčinstvo) 180º Saturn (strah, otežavajuće okolnosti). Jer ta opozicija je dio fiksnog T-kvadrata s Uranom (vladar Mjeseca) u 5. polju (samoostvarenje, trudnoća).

Taj strah ovdje se najviše oslikava kroz pitanja koja sebi osoba u snu postavlja: Da li će ona moći uskladiti te dvije stvari, paralelno biti majka i položiti ispite? (ovo s ispitima se može i metaforički shvatiti, dakle kao ispite iz "škole života") Zanimljiv je i ovaj detalj s vremenskim faktorom gdje osoba neprestano "računa" koliko vremena će joj "oduzeti beba" (Mjesec 180º Saturn).

Drugim riječima osoba se jako teško opušta u ulozi majke, no ovaj aspekt Mjesec 180º Saturn je općenito težak aspekt za žemsko biće. Zato jer u svojoj osnovi govori i o kompleksu manje vrijednosti, a očituje kao strah od odbijanja i poniženja zbog kojeg ona sama teško otvara i spontano izražava svoju žemsku (kreativnu) stranu.



Planetarni utjecaji u vrijeme sna:

U vrijeme sna osoba živi dugotrajan i naporan tranzit Saturna preko vladara 5. polja (majčinstvo) koji radi i opoziciju na Sunce (samosvijest). Također moram naglasiti da se ulaskom Urana (vladara Mjeseca) u znak ovna (Sunčani znak) on snažno provocira Sunčanog vladara Marsa u 1. polju raka pa nije čudno da je trudnoća najočitija tema ovog sna.



Zaključak:

Završna scena sna svojom slikom sve govori - trudnoća u snovima najavljuje nove događaje u životu ali prije svega novi početak. Uran ulazi u ovna - tvoj Sunčani znak, nova turbulentnija iskustva ti predstoje. Ali predstoji ti i period u kojem ćeš procvjetati (Jupiter dolazi na Sunce) što se lijepo oslikava u snu kroz boravak uz otvoreni prozor i sliku proljeća koje dolazi. Dakle, ovo je jako lijepa intimna slika - ti koja razgovaraš s svojim unutarnjim bićem svjesna ljepših dana (proljeća) koji dolaze.



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:13   #79
Fish, puno hvala na tumačenju!
Možda sam malo pretjerala sa detaljima, ali sam sama bila iznenađena time koliko sam ih zapamtila i kako su neke slike bile kristalno jasne i nakon buđenja.

Prije nego sam san ovdje postala, objasnila sam ga sebi na način da je beba sigurno metafora za moj doktorski studij. Konačan rezultat tek treba da se rodi.

Veseli me taj Jupiter na Suncu koji dolazi. Nadam se da će mi donijeti procvat i na emotivnom planu.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 23:15   #80
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Fish, puno hvala na tumačenju!
Možda sam malo pretjerala sa detaljima, ali sam sama bila iznenađena time koliko sam ih zapamtila i kako su neke slike bile kristalno jasne i nakon buđenja.

Prije nego sam san ovdje postala, objasnila sam ga sebi na način da je beba sigurno metafora za moj doktorski studij. Konačan rezultat tek treba da se rodi.

Veseli me taj Jupiter na Suncu koji dolazi. Nadam se da će mi donijeti procvat i na emotivnom planu.
Nema na čemu.

Mislim da hoće, samo se još malo moraš strpiti da se približi i Veneri.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.