Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2007., 12:03   #101
a čuj, netko mora biti pokusni kunić... zato sam sve napisala da vama bude lakše!
pahuljo, jesi ti otvorila svoj porodiljni?
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 12:06   #102
Moj porodiljni sluzbeno pocinje od ponedjeljka 05.02., provjerila i moze se i sa par dana zakasnjenja predati sve.
Ipak je meni lakse jer sam vec uvedena u HZZO zbog mirovanja tak da ce MM sutra odnijeti samo doznake za dalje i to je to.
Ak bude kakvih problema upozorim vas, da znate koje nam sve zamke drzava postavlja
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 12:13   #103
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
a ne..po novom kad upišeš nešto u knjigu žalbe ustanova ima neki rok čini mi se 15 dana da to odnese negdje i na netu možeš vidjet jel to ikome pokazano....pitat ću MM-a adresu kad se vrati u ured...
može! pitaj i javi da im napišem jedno lijepo pisamce
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 12:15   #104
bok, Pahuljice trbam informaciju..gin mi preporuća da idem na komplikacije, al ja bih još dva mj radila tj. išla bih od 01.04.na čuvanje trudnoće..koja je procedura , ak ti nije problem..
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 12:32   #105
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
bok, Pahuljice trbam informaciju..gin mi preporuća da idem na komplikacije, al ja bih još dva mj radila tj. išla bih od 01.04.na čuvanje trudnoće..koja je procedura , ak ti nije problem..
Joj, cekaj da se probam sjetiti...
Ja sam od gina dobila ko neki mali papiric za prvo mirovanje (kasnije kopija trudnicke za drugo mirovanje - jer sam u medjuvremenu radila) di je pisalo da preporuca mirovanje.
Taj papiric sam odnijela (ili stranicu trudnicke iskopirala) opcem doktoru.
Oni su mi napisali doznaku koju smo odnijeli na HZZO (mama mi nosila) - i tu onda krecu svi ovi papiri kaj su cure nabrajale... ja sam mislim kopirala osobnu i karticu tekuceg da mi novci sjedaju na racun, odnijeli smo doznaku i tamo je simpa teta pomogla mami ispuniti neki papir da svim mojim podacima.
Onaj ko ide neka ponese i zdravstvenu i trudnicku, vidim da su neke cure tu trudnicku morale kopirat - ja ne....
Mislim da je to sve, probat cu se sjetiti jel sam kaj zaboravila...
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 12:52   #106
Hvala ti puno
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:11   #107
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
pomoć i od grada i od HZZO-a?...nisam ni to znala, ja znam samo za onih 3000 kn od grada....

ajme koliko ovih treba.....onda uzet odma 10 i nek ih ima...
da, da... ima i od hzzo-a. treba uzeti sve što ti nude! i pitaj u firmi jel ima kakva pomoć. kod nas ima jednokratno 3000 kn! ja sam bezveze u šali pitala i ono stvarno postoji!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:11   #108
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
A uzeti 1 ili 2 rodna lista, pa kopiraš, daš kome treba kopiju uz predočenje originala ?
Jer ako svaki košta minimalno 20 taksenih maraka = 200 kuna ?
pa da, to me baš zanima... ako može kopija, onda ću i uzeti 2 rodna lista i gotovo, a nebi se čudila da svi traže originale, samo da te oderu
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:14   #109
znači 2300 HZZO
3000 grad zagreb
xxxxx firma ???
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:16   #110
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
da, da... ima i od hzzo-a. treba uzeti sve što ti nude! i pitaj u firmi jel ima kakva pomoć. kod nas ima jednokratno 3000 kn! ja sam bezveze u šali pitala i ono stvarno postoji!
ja sam kod privatnika...nas je 5.....a šef je super..

KOlega je prije dvije godine dobio 3000 za dijete i svaki Božić dobije dodatak na Božićnicu za dijete i neki poklončić......i za godišnji uz regres dobije nekih 400-500 kn za dijete.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:18   #111
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
znači 2300 HZZO
3000 grad zagreb
xxxxx firma ???
upravo tako
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:19   #112
nije to ni loše, kako je bilo prije, ali di smo mi od 25000 eurića, ajmeeee....
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:19   #113
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja sam kod privatnika...nas je 5.....a šef je super..

KOlega je prije dvije godine dobio 3000 za dijete i svaki Božić dobije dodatak na Božićnicu za dijete i neki poklončić......i za godišnji uz regres dobije nekih 400-500 kn za dijete.....
eto super! znači ima i kod vas! i za sv. nikolu isto se nešto dobiva... bar je tak kod nas, mislim 400 ili 500 kn
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:21   #114
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
nije to ni loše, kako je bilo prije, ali di smo mi od 25000 eurića, ajmeeee....
joj da... mi tu skupljamo svaku kunu koju ponude, a oni se razbacuju sa velikom lovom
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:24   #115
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
joj ja sam u ovim otvaranjima skroz zgubljena..
ko najobičnija kokoš...
na svu sreću da ima pametnijih od mene..
ma kakvi pametnijih, samo možda informiranijih ili onih koji su to već prošli pa znaju što i kako
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:24   #116
Quote:
mimma kaže: Pogledaj post
hvala chiara...zaposlena sam....i ja ću u klovićevu... znači onda mogu sve obavit taj tjedan prije početka porodiljnog... Hm, nije mi ginić dao nikakav papir, samo je u trudničku napisao P.D.2.4.07. Valjda je to dost
dala bi ti doktorica doznaku i da joj samo pokažeš planirani termin poroda... Meni je ginekolog napisao u knjižicu datum porodiljnog NAKON što sam ga ja već otvorila... Tak je nekak ispalo da sam na kontroli bila par dana kasnije od tog datuma...
Ako imaš još godišnjeg na raspolaganju, savjetujem ti da radije još koristiš godišnji pa 28 dana od planiranog termina poroda otvoriš porodiljno (to naravno vrijedi ako ti je plaća VEĆA od maximalne porodiljne naknade, u protivnom ti ne igra nikakvu ulogu)...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:27   #117
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
ma kakvi pametnijih, samo možda informiranijih ili onih koji su to već prošli pa znaju što i kako


ma meni je problem kaj mi to uđe u jedno uho i izađe na drugo...
ovo da ti firma daje za dijete nemam poima... ja sam jedan od suvlasnika.. pa i ovak uzmem kolko mi treba...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:29   #118
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post


ma meni je problem kaj mi to uđe u jedno uho i izađe na drugo...
ovo da ti firma daje za dijete nemam poima... ja sam jedan od suvlasnika.. pa i ovak uzmem kolko mi treba...
probaj si bar isprintati tak da znaš kad ćeš ići, da te ne vozaju.

ti si onda sama sebi gazda Onda se nagradi sa jednom dobrom novčanom pomoći za dijete
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:30   #119
MM i ja smo u istoj firmi....da smo u različitim jel bi dobili od obje firme....naravno pretpostavka da obje daju...?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:32   #120
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MM i ja smo u istoj firmi....da smo u različitim jel bi dobili od obje firme....naravno pretpostavka da obje daju...?
pošto ste u istoj firmi, onda ćete dobiti samo jednom (tak je kod nas u kolektivnom). da ste u različitim onda bi dobili od obje
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.