Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 03:46   #421
Mislim da nema potrebe ici u ekstreme potpunog uklapanja po svaku cijenu ili iskljucivanja...

Treba samo naci svoj nacin suzivota.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:56   #422
ja sam jako umorna i ne mrem više osim nužnog. skićem sama, čitam doma knjige ugodne duhu, minimalizam u kontaktima.. imam velki kapacitet za podršku i kreativnost no, neću, umori me otvaranje. . tiho, tiše, najtiše.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:41   #423
Je li ti to dolazi prirodno ili je plod nekog konkretnog razočarenja?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:19   #424
mislim da se radi o zamoru materijala. Dođeš do točke kad shvatiš da te nitko ne kuži ili da ljude jednostavo nije briga; ili pak ne slušaju, ne zanima ih (ne stvarno) ... i tako, postane lakše, jednostavnije pa čak i konstruktivije obitavati sam sa sobom u svojim svjetovima.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:34   #425
Zar tu nema mjesta pitanju tipa: "Da nisam pogresno birao ljude i pogresno se postavljao/postavljala?" Ili pitanju tipa: "Da mozda ne generaliziram ljude?"

Bijeg je najlaksa solucija, ali ne vodi dugotrajno nicemu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:46   #426
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Bijeg je najlaksa solucija, ali ne vodi dugotrajno nicemu.
Ne vodi dugotrajno nicemu ali ako osobi u tom trenutku tako pase i odgovara onda mu je bijeg od toga svega cist ock
Ja sam dosao do zasicenja kod nekih osoba,jednostavno mi se ne da slusati njih i njihovo pametovanje i trenutno ih radje izbjegavam nego da se idem forsati na nesto sto mi ne pase vise
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 17:18   #427
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
ja sam jako umorna i ne mrem više osim nužnog. skićem sama, čitam doma knjige ugodne duhu, minimalizam u kontaktima.. imam velki kapacitet za podršku i kreativnost no, neću, umori me otvaranje. . tiho, tiše, najtiše.
Umorna od (nedostatka) bliskosti?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 01:33   #428
sva pitanja su dobra i mogla bih odgovoriti potvrdno, no ne isključivo, više su to odrazi nego uzroci. ovaj zaključak o zamoru materijala stoji one hundred procent. zato više mirujem, no i kretanjem nadolazim na neophodno drugačije. umorna sam sada, kraj dana je a i riječi su varljive. hvala vam i dobru noć vam želim.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 01:41   #429
ima tu i ono kad ti je dosta same sebe, predvidive, poznate i samoj sebi dosadne. navike, automatizmi i neke druge stvari, a preko noći se ne mijenjaš. raskorak izmedju vanjskog i unutarnjeg nije mala, naprotiv, povećava se. ipak, stalo mi je do sebe, samo mi je magla na stazi.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:46   #430
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
ima tu i ono kad ti je dosta same sebe, predvidive, poznate i samoj sebi dosadne. navike, automatizmi i neke druge stvari, a preko noći se ne mijenjaš. raskorak izmedju vanjskog i unutarnjeg nije mala, naprotiv, povećava se. ipak, stalo mi je do sebe, samo mi je magla na stazi.
I ja sam u nekoj sličnoj situaciji, bio sam u braku i nažalost došlo je do rastave, premladi smo bili, nezreli i sve to i sad sam praktički ostao sam, jer nemam praktički nijednog prijatelja,i samujem i isto ne nazire se neko svjetlo na kraju tunela,pomalo depresivna razmišljanja ali nikad suicidalna.

Ono šta sam gotovo siguran da si ti bijelatama baš kao i ja introventa osoba, daje se zaključiti po ovim komentarima šta pišeš, ali takodjer mi se čini, barem imam takav dojam da si osoba iznadprosječne inteligencije.
Neki dan sam čitao jedan članak da visokointeligentne osobe obično imaju uži krug prijatelja i manje društva jer njima nije potrebna komunikacija da bi zadovoljili svoje potrebe, obično izgledaju kao čudaci i malo ih ljudi prihvaća, uglavnom su u "svom svijetu" i za takve ljude su društvene aktivnosti više zlo nego neko zadovoljstvo.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 10:28   #431
Možda se svodi na, uklopiti negdje, i , meni uklapaju.

Samodostatni, ako to proizlazi iz njihove biti imaju u tome motive života ili ponašanja, a oni shvaćaju i ljudske odnose malo dublje.
Površnost i manipulacija ljudi, kao i ljudski problemi, iscrpljuje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:49   #432
Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
ima tu i ono kad ti je dosta same sebe, predvidive, poznate i samoj sebi dosadne. navike, automatizmi i neke druge stvari, a preko noći se ne mijenjaš. raskorak izmedju vanjskog i unutarnjeg nije mala, naprotiv, povećava se. ipak, stalo mi je do sebe, samo mi je magla na stazi.
Što je čovjek više u sebi podijeljen, to ga ta podjela više zamara i opterećuje. No, alternativa je gotovo u pravilu ona manjeg otpora pa je takozvana nepodijeljenost samo jača poistovjećenost s 'predvidivim, poznatim, navikama i automatizmima'.

Da ti je prirodno biti zadovoljna s lažnom cjelovitošću, ne bi bila podijeljena u sebi pa na to možeš gledati kao na blagoslov. Na žalost i na sreću, taj blagoslov je ujedno aktivna tvar pa od nas traži svoje ispunjenje, jer u suprotnom postaje kletva.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:54   #433
Uklapanje nije sexy
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 11:56   #434
Quote:
Rodlax kaže: Pogledaj post
Ne vodi dugotrajno nicemu ali ako osobi u tom trenutku tako pase i odgovara onda mu je bijeg od toga svega cist ock
Ja sam dosao do zasicenja kod nekih osoba,jednostavno mi se ne da slusati njih i njihovo pametovanje i trenutno ih radje izbjegavam nego da se idem forsati na nesto sto mi ne pase vise
Super ako je trenutna stvar. Ako nije, to onda nije dobro.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:40   #435
Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
Zanima me jeli itko takav da se nigdje ne uklapa?
Naime,ja otkad znam za sebe ni u jedno društvo se ne uklapam,niti se mogu gdje svrstat...
Nekad osjećam da ni je to i prednost,jer nisam toliko ovisna o ljudima,a nekad se osjećam manje vrijednom
isti sam.
u biti loner
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:46   #436
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Sa druge strane, ja ne podnosim druženje sa osobama koje mi nisu po volji pa ih doslovno izbjegavam.


i ja isto tako, to je i razlog zasto ne mogu ili ne zelim naci posao da radim u firmama.
hideous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 20:02   #437
ako nisi gladan i žedan ,nema potrebe za uklapanjem.

evo ja se najeo i napio, pa se ne uklapam
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 15:17   #438
A uklapanje je bezvezno ako se time vlastite želje počnu smanjivat
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:13   #439
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A uklapanje je bezvezno ako se time vlastite želje počnu smanjivat
A počet će se smanjivati jer ako želimo razvijati nekakve odnose trebamo znati igrati i na tuđem terenu.
Pri tome ne mislim na sklapanje trulih kompromisa pri kojima ćemo imati osjećaj da izdajemo sebe. Na kraju krajeva, nije razvijanje i održavanje kvalitetnih međuljudskih odnosa mačji kašalj. Da je tako svi bi bili ušuškani u ugodne bliske odnose.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:19   #440
Ja sam umoran od toga da se želim uklopit, al nažalost precesta samoca je jos kompleksnija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.