Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 20:33   #141
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
I ja smatram da je glupost porez na samce.
od cega se sastoji jedno drushtvo/zajednica, sto je osnovna potka svakog drushtva...iskreno te pitam bez vrijedjanja, nekih vjerskih fundamentalizama i socijanih briji...samac/samica ili dvoje ljudi u povoljnom reproduktivnom dobu?Sto ti se cini da ce vecina u drustvu podrzati?Nekoga tko prosao najbolju dob za reprodukciju, odnosno odgadja istu, ili nekoga tko je dosao do dvoje djece i dalje ekonomski ne moze?

Pa samo nedavno izvjesce o postoku i dobi abortusa u rh, govori da ih najvishe rade zene iza tridesete i u braku.A najmanje djevojke u 18,19 ili ranim dvadesetima..

uvijek ce postojati postotak ovih ili onih...to je neupitno..pa tako i samaca.

ovdje se cini izbjegava odgovoriti na fundamentalno pitanje...ako cemo svi biti samci i samice bez obitelji i potomstva...kako ce zajednica opstati i ima li takva zajednica smisla?

znachi hrvatsko drustvo otkloni sve zapreke i pozitivnu diskriminaciju prema samcima i podrzi samce...sto se onda dodgadja, pa mi vec sada nemamo dovoljno pomladtka, tamo nekih buducih klinaca koji ce uplacivati u solidarne fondove(koji usput receno su svoje odradili i mozemo se svi nadati onoj penziji koju smo sami zaradili)itd...itd...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:52   #142
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
od cega se sastoji jedno drushtvo/zajednica, sto je osnovna potka svakog drushtva...iskreno te pitam bez vrijedjanja, nekih vjerskih fundamentalizama i socijanih briji...samac/samica ili dvoje ljudi u povoljnom reproduktivnom dobu?Sto ti se cini da ce vecina u drustvu podrzati?Nekoga tko prosao najbolju dob za reprodukciju, odnosno odgadja istu, ili nekoga tko je dosao do dvoje djece i dalje ekonomski ne moze?

Pa samo nedavno izvjesce o postoku i dobi abortusa u rh, govori da ih najvishe rade zene iza tridesete i u braku.A najmanje djevojke u 18,19 ili ranim dvadesetima..

uvijek ce postojati postotak ovih ili onih...to je neupitno..pa tako i samaca.

ovdje se cini izbjegava odgovoriti na fundamentalno pitanje...ako cemo svi biti samci i samice bez obitelji i potomstva...kako ce zajednica opstati i ima li takva zajednica smisla?

znachi hrvatsko drustvo otkloni sve zapreke i pozitivnu diskriminaciju prema samcima i podrzi samce...sto se onda dodgadja, pa mi vec sada nemamo dovoljno pomladtka, tamo nekih buducih klinaca koji ce uplacivati u solidarne fondove(koji usput receno su svoje odradili i mozemo se svi nadati onoj penziji koju smo sami zaradili)itd...itd...
Koga pojedinačno boli kita za zajednicu i njezinu budućnost? Uvijek će se naći netko tko će se razmnožavati, takvih je većina. I ovo za fondove mi je još najsmješnije. Imati ćeš onoliko, koliko si si sam uplatio za vrijeme radnog vijeka. Ako si ništa nisi uplaćivao u vlastiti penzioni fond, imati ćeš kitu i za to si si sam kriv i odgovoran.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:56   #143
Osobno mislim da je bijela kuga prvenstveno politički problem,ali naši političari već decenijama ne poduzimaju ništa ili skoro ništa da se izumiranje naroda zaustavi. Što će nam Hrvatska bez Hrvata? Mi smo nekada imali 4,5 miljuna stanovnika,a još desetak godina i pasti ćemo ispod 4 miljuna. Uz to broj Hrvata u BIH je sve manji,odnosno izvor iz kojega smo decenijama obnavljali stanovništvo i loš natalitet u RH. Najbolji primjer kako vlast može zaustaviti bijelu kugu stimulativnim mjerama je u novije vrijeme Makedonija i Rusija. Prosječan građanin Hrvatske danas ima 43 godine i mi smo izuzetno star narod. Žena u plodnim godinama je iz godine u godinu sve manje,pa zato i ne čudi da broj novorođene djece konstantno opada.
Smatram da je uvođenje poreza samcima kriva mjera i nepravedna. Sa tom mjerom se neće popraviti natalitet i ona je diskriminirajuća. Ako izuzmemo homoseksualce i lezbijke,u Hrvatskoj je najviše samaca po selima i manjim gradovima i to su uglavnom ljudi sa osnovnom i srednjom školom,oni bi se uglavnom ženili,ali nemaju s kime. Kod samica je situacija obrnuta,to su uglavnom visokoobrazovane žene koje žive najviše u velikim gradovima,iako su davno prošle najbolje godine što se tiče fizičkog izgleda,one i dalje imaju vrlo visoke kriterije,traže visokoobrazovane muškarce,dobro situirane i da još i dobro izgledaju,a takvih jednostavno više nema jer su se već poženili,ili ih ima jako malo.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:01   #144
Quote:
Zelenogorac kaže: Pogledaj post
Kao onaj koji je postavio temu mogu ti reći da si u krivu: ne, nije cijela tema postavljena na toj tezi. Što se toga tiče stvar je puno složenija. Da, mnogi doista ne žele biti sami, ali već sam pisao o kriterijima za ulazak u vezu - to je prvenstveno zaljubljenost - to nije nikakav racionalan kriterij i normalno je da ne može niti održati neku vezu. Nadalje, svi ti tvoji primjeri - sve je to posljedica da se razmišljanje o braku i djeci projicira na iza 30-te - u najboljem slučaju - a to tako ne ide. Danas većina veza ima svoj tijek i životni vijek u skladu s imperativima suvremenoga društva. Pojednostavljeno - ljudi danas u dvadesetima žive kao da je čitav svijet njihov - i tako se ponašaju - a u tridesetima sanjare o princu na bijelom konju ili princezi na zrnu graška - što god. Činjenica je da u razvijenim zemljama ima oko trećine samaca u 30-tim godinama...


...
Nije važno što one sad žele. Bitno im je i kakvi su im kriteriji i što žele - ako žele svemirsku ljubav - to je problem. Problem je i u tome što su željele dok su imale 20. Puno je više stvari problem nego što se to vidi na prvi pogled.



I previsoke. I krive. I o tome sam već pisao.

I muški, da ne bi bilo zabune.



Mnogi demografi i futorolozi predviđaju prilične probleme Kineza zbog već sada staroga stanovništa kao posljedice politike jednoga djeteta. Kina je specifična zemlja i bit će zanimljivo vidjeti kako će se kretati to kod njih s porastom standarda koji uvijek znači manje djece.



Kao što sam već napisao - u cijeloj bi Europi bila prava katastrofa da ponegdje nije već više od 50% emigranata. Malo tko o tome razmišlja.
Bravo zeleni, odlično si ovo sročio, još jedna vrlo bitna stvar, ovo - što su i kako mislili u dvadesetim. Jednostavno sad kusaju kašu koju su si sami umijesili i tu nema pogovora. Neki misle mogu se ja zezat 10-15 godina i dulje e onda ću najednom okrenuti ploču. A onda tržište (da, danas je sve tržište pa i muško-ženskih odnosa) okrene ploču njima. A kriteriji su stravični, i naravno što je bolja stručna sprema a ako to još prati i kako-tako izgled pojedinca, rastu do "granice svemira". A tolerancija istodobno pada u bezdan, pa gdje se te dvije krivulje sijeku...stara poslovica kaže neki bi se j.... al' da ne umoče!
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:05   #145
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Koga pojedinačno boli kita za zajednicu i njezinu budućnost? Uvijek će se naći netko tko će se razmnožavati, takvih je većina. I ovo za fondove mi je još najsmješnije. Imati ćeš onoliko, koliko si si sam uplatio za vrijeme radnog vijeka. Ako si ništa nisi uplaćivao u vlastiti penzioni fond, imati ćeš kitu i za to si si sam kriv i odgovoran.
Pa evo vidiš, nas nekoliko boli, čak je i imamo, inače bi sada gledali tenis a ne ovo pisali.
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:14   #146
Quote:
dite kaže: Pogledaj post
Zato jer ljudi sve nezadovoljnije žive i nemaju strpljenja ni tolerancije za ništa. Također, društvo pokušava stvoriti sliku idealne žene i idealnog muškarca, odnosno tjera ljude u kalup, ali ljudi su po prirodi različiti, a ako smo svi isti naravno da nećemo bit zanimljivi jedni drugima.
da, s ovim se slazem, a jos bih dodala da uz sve veci manjak tolerancije i strpljenja ljudi imaju sve veca ocekivanja od drugih ljudi.....znaci ljudi zele partnere koji ce im puno toga pruziti a ne idu od toga sto su zapravo sami u stanju pruziti partneru
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:32   #147
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
...ovdje se cini izbjegava odgovoriti na fundamentalno pitanje...ako cemo svi biti samci i samice bez obitelji i potomstva...kako ce zajednica opstati i ima li takva zajednica smisla?

znachi hrvatsko drustvo otkloni sve zapreke i pozitivnu diskriminaciju prema samcima i podrzi samce...sto se onda dodgadja, pa mi vec sada nemamo dovoljno pomladtka, tamo nekih buducih klinaca koji ce uplacivati u solidarne fondove(koji usput receno su svoje odradili i mozemo se svi nadati onoj penziji koju smo sami zaradili)itd...itd...


Zašto bi morala opstati...pa koliko je kroz povijest bilo i ubijanja i silovanja i miješanja rasa i opet svi smo tu na jednoj planeti, u Africi se masovno rađaju i masovno umiru od gladi na nekoj drugoj strani planete bacamo hranu u smeće (jer možemo)...ako govoriš o zajednici kao zajednici ljudskih bića tu nema straha, ako pod zajednicom misliš na narode i države (konkretno i na našu zemlju) što bude bit će-ne sjećam se da ijedan narod izumro ili nestao radi nerađanja ili malog broja rođene djece-uvijek su u pitanju bili pogromi, iseljavanja, ratovi, silovanja, ekonomska ovisnost...popis je dug.

Uvijek dolazi do rasnih miješanja ili sklapanja brakova van granica ili doseljavanja, u 2012. imamo i brdo stranica na temu buy a bride (ne znam koji bi smajlić priladno išao uz mail narudžbu nevjeste ili ženika, ovaj ili ovaj )

A glede kažnjavanja osobnih životnih izbora, ne znam, žalosno da u današnje vrijeme do toga i mora dolaziti, na kraju krajeva gdje podvući crtu, zašto ne kazniti i one koji imaju samo jedno dijete ili dva, zar nisu i oni manje vrijedni u usporedbi s onim obiteljima koje ih imaju osmero pa se onda za njihovu djecu skuplja robica i klopa u Zuberovim emisijama

Eventualno dati neke olakšice radi poticanja situacija koje državi idu u prilog ali kažnjavati osobne izbore ljudi- mislim da nema smisla niti je to jednostavno osmisliti, kako ćemo provoditi taj porez, odmah u startu čim neko počne raditi sa dvadeset ili dvadeset i nešto godina ćemo mu razrezati veći porez ili što, ili ćemo čekati da dođe u godine u kojima ga se može staviti u kategoriju "okorjeli izbirač" sa tri ili četiri banke...

Natalitet se ne povećava na taj način da se ljude diskriminira i kažnjava nego da se osiguraju uvjeti da mlade obitelji imaju uvjete da idu na više djece a na žalost (ili na sreću) danas više nitko ni ne misli pokušati održati privid da svi imaju podjednako ili da će se država pobrinuti za bilo što (makar i za penziju ), svatko je sam za sebe a ljudi su svjesniji da imati dijete znači da si ranjiviji (dobro, netko će reći i jači, netko će reći da je spreman i ukrasti i boriti se da mu djetetu bude dobro, da ga je upravo dijete učinilo probitačnijim), lakše te izmanipulirati, lakše te vezati za jedno mjesto, ženica i dječica su efikasnija mjera od dvije kugle oko noge, radi toga to političari i tupe ne radi toga jer razmišljaju o tome kako će biti za kojih 50 ili 100 godina već zato da sad postignu svoje ciljeve koji će njima omogućiti da zadrže svoje privilegije-nema ničeg boljeg od toga da se osigura da čovjek bude vjeran korisnik bankarskih usluga i vjeran platiša poreza.

Jedino kaj danas većina ipak kuži da je nekakva ravnopravnost i solidarnost samo iluzija i da će ga to mimoići prema tome zašto bi razmišljao o drugima kad je očito da nitko drugi osim njega ne razmišlja o njemu.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:19   #148
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Zašto bi morala opstati...pa koliko je kroz povijest bilo i ubijanja i silovanja i miješanja rasa i opet svi smo tu na jednoj planeti, u Africi se masovno rađaju i masovno umiru od gladi na nekoj drugoj strani planete bacamo hranu u smeće (jer možemo)...ako govoriš o zajednici kao zajednici ljudskih bića tu nema straha, ako pod zajednicom misliš na narode i države (konkretno i na našu zemlju) što bude bit će-ne sjećam se da ijedan narod izumro ili nestao radi nerađanja ili malog broja rođene djece-uvijek su u pitanju bili pogromi, iseljavanja, ratovi, silovanja, ekonomska ovisnost...popis je dug.

Uvijek dolazi do rasnih miješanja ili sklapanja brakova van granica ili doseljavanja, u 2012. imamo i brdo stranica na temu buy a bride (ne znam koji bi smajlić priladno išao uz mail narudžbu nevjeste ili ženika, ovaj ili ovaj )

A glede kažnjavanja osobnih životnih izbora, ne znam, žalosno da u današnje vrijeme do toga i mora dolaziti, na kraju krajeva gdje podvući crtu, zašto ne kazniti i one koji imaju samo jedno dijete ili dva, zar nisu i oni manje vrijedni u usporedbi s onim obiteljima koje ih imaju osmero pa se onda za njihovu djecu skuplja robica i klopa u Zuberovim emisijama

Eventualno dati neke olakšice radi poticanja situacija koje državi idu u prilog ali kažnjavati osobne izbore ljudi- mislim da nema smisla niti je to jednostavno osmisliti, kako ćemo provoditi taj porez, odmah u startu čim neko počne raditi sa dvadeset ili dvadeset i nešto godina ćemo mu razrezati veći porez ili što, ili ćemo čekati da dođe u godine u kojima ga se može staviti u kategoriju "okorjeli izbirač" sa tri ili četiri banke...

Natalitet se ne povećava na taj način da se ljude diskriminira i kažnjava nego da se osiguraju uvjeti da mlade obitelji imaju uvjete da idu na više djece a na žalost (ili na sreću) danas više nitko ni ne misli pokušati održati privid da svi imaju podjednako ili da će se država pobrinuti za bilo što (makar i za penziju ), svatko je sam za sebe a ljudi su svjesniji da imati dijete znači da si ranjiviji (dobro, netko će reći i jači, netko će reći da je spreman i ukrasti i boriti se da mu djetetu bude dobro, da ga je upravo dijete učinilo probitačnijim), lakše te izmanipulirati, lakše te vezati za jedno mjesto, ženica i dječica su efikasnija mjera od dvije kugle oko noge, radi toga to političari i tupe ne radi toga jer razmišljaju o tome kako će biti za kojih 50 ili 100 godina već zato da sad postignu svoje ciljeve koji će njima omogućiti da zadrže svoje privilegije-nema ničeg boljeg od toga da se osigura da čovjek bude vjeran korisnik bankarskih usluga i vjeran platiša poreza.

Jedino kaj danas većina ipak kuži da je nekakva ravnopravnost i solidarnost samo iluzija i da će ga to mimoići prema tome zašto bi razmišljao o drugima kad je očito da nitko drugi osim njega ne razmišlja o njemu.
U velikoj mjeri se slažem s tobom, ali bih se ipak htio osvrnuti na ono boldano. Ako se možda do sada i nije nikad dogodilo da narod izumre zbog negativnog prirodnog priraštaja, to ne znači da je takva stvar nemoguća u budućnosti. Dapače, mislim da će se nekim narodima (a tu ubrajam i nas) upravo to i dogoditi.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:37   #149
Pa i događa se. Plemena i jezici izumiru svakodnevno.
Narodi još nisu izumrli jer je pojam narod novijeg porijekla.

Sve je više samaca jer su ljudi sve više heteronomniji. Različiti poslovi, različiti interesi, različite prilike,...
A za sve manje djece u Hrvatskoj smo si sami krivi. Imamo restriktivne zakone za posvajanje i oplodnju, štedimo na pedagozima i psiholozima, opterećujemo građane porezima.

Čini mi se da većina roditelja i odgaja djecu na krivi način. Možda je bolje da nas onda ima manje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:57   #150
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Pa i događa se. Plemena i jezici izumiru svakodnevno.
Narodi još nisu izumrli jer je pojam narod novijeg porijekla.

Sve je više samaca jer su ljudi sve više heteronomniji. Različiti poslovi, različiti interesi, različite prilike,...
A za sve manje djece u Hrvatskoj smo si sami krivi. Imamo restriktivne zakone za posvajanje i oplodnju, štedimo na pedagozima i psiholozima, opterećujemo građane porezima.

Čini mi se da većina roditelja i odgaja djecu na krivi način. Možda je bolje da nas onda ima manje.
Samaca je sve više zato što je sustav na zapadu (kojeg i mi pokušavamo kopirati) tako podešen. Skupe nekretnine, nestabilni brakovi koji se raspadaju dok kažeš keks, nesigurni poslovi i ajde ti sad uđi u brak i imaj djecu. Zapravo je to u jednu ruku apsurdna situacija - Libertango je dobro primjetila da bi vlastima najviše odgovaralo da ljudi imaju puno djece, jer ih je onda lakše držati u pokornosti, ali s druge strane te iste vlasti podržavaju sustav koji polako ali sigurno uništava obitelj i natalitet.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 13:27   #151
Najbolje je kad se skupimo nas trojica u birtiji u našem malom gradu. Kad bi zbrojio koliko smo ukupno sva trojica imali cura... 0. Pitam jednog kolegu zašto nemaš curu. Ne zna. Pita se jel tolko ružan, nesimpatičan, nemuževan. I na kraju mi kaže da je odustao. Izgleda da je frustracija prerasla u rezignaciju. Sad sam sebi pukušavam objasniti da je mali grad, svi odlaze u Osijek, Zagreb, rijetko se tko vraća, osim ako nema mamu i tatu da mu srede posao, ili što je za nas trojicu bitnije, to su visokoobrazovane djevojke koje traže nešto bolje primjerke, što smatram poštenim. Ovog drugog pitamo zašto on nema, ali on je zabrijao na poljoprivredu, proširenje zemljišta, traktore. Kaže nam da su se seoske djevojke poudale. U našem gradiću su ostale samo maloljetnice. Evo sinoć sam izašao i sami klinci, do 18,19 godina. Šalimo se da trebamo otići u Albaniju kao Srbi i Crnogorci, ili barem naći kakvu Romkinju jer nam je to izgleda domet. Zadnjih nekoliko godina nastojim se i ja pomiriti s time, gdje ću ja sa 27 godina sad učiti trikove zavođenja i upoznavanja sa svim tajnama veza. Smatram da bi ionako većini djevojaka to bilo vrlo odbojno i čudno da nikad nisam imao djevojku pa ni ne treba pokušavati. Ništa, valjda će sa godinama postati podnošljivije.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 13:39   #152
treba reć i ovo... nema više ekonomske prisile...

uvođenjem mirovina je utjecalo na raspad šire obitelji... djeca više nisu trebala uzdržavati roditelje, mogli su živjeti sami...

većim sudjelovanjem žena na tržištu rada je nestala nužnost da se žena uda i da se tako ekonomski osigura... može bez problema živjeti neovisno o muškarcu sa svojom plaćom...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:21   #153
Quote:
BORO1054 kaže: Pogledaj post
Najbolje je kad se skupimo nas trojica u birtiji u našem malom gradu. Kad bi zbrojio koliko smo ukupno sva trojica imali cura... 0. Pitam jednog kolegu zašto nemaš curu. Ne zna. Pita se jel tolko ružan, nesimpatičan, nemuževan. I na kraju mi kaže da je odustao. Izgleda da je frustracija prerasla u rezignaciju. Sad sam sebi pukušavam objasniti da je mali grad, svi odlaze u Osijek, Zagreb, rijetko se tko vraća, osim ako nema mamu i tatu da mu srede posao, ili što je za nas trojicu bitnije, to su visokoobrazovane djevojke koje traže nešto bolje primjerke, što smatram poštenim. Ovog drugog pitamo zašto on nema, ali on je zabrijao na poljoprivredu, proširenje zemljišta, traktore. Kaže nam da su se seoske djevojke poudale. U našem gradiću su ostale samo maloljetnice. Evo sinoć sam izašao i sami klinci, do 18,19 godina. Šalimo se da trebamo otići u Albaniju kao Srbi i Crnogorci, ili barem naći kakvu Romkinju jer nam je to izgleda domet. Zadnjih nekoliko godina nastojim se i ja pomiriti s time, gdje ću ja sa 27 godina sad učiti trikove zavođenja i upoznavanja sa svim tajnama veza. Smatram da bi ionako većini djevojaka to bilo vrlo odbojno i čudno da nikad nisam imao djevojku pa ni ne treba pokušavati. Ništa, valjda će sa godinama postati podnošljivije.
Pa ako to tako teško podnosiš, onda postupi kao Srbi i Crnogorci. Ili te je strah što će selo reći?

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
treba reć i ovo... nema više ekonomske prisile...

uvođenjem mirovina je utjecalo na raspad šire obitelji... djeca više nisu trebala uzdržavati roditelje, mogli su živjeti sami...

većim sudjelovanjem žena na tržištu rada je nestala nužnost da se žena uda i da se tako ekonomski osigura... može bez problema živjeti neovisno o muškarcu sa svojom plaćom...
Da su to razlozi za raspad šire obitelji, onda bi prirodni priraštaj u SR Hrvatskoj za vrijeme Jugoslavije također bio negativan, a to nije bio slučaj. Bio je pozitivan unatoč tome što su žene radile i što su se isplaćivale mirovine.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:25   #154
Quote:
BORO1054 kaže: Pogledaj post
Najbolje je kad se skupimo nas trojica u birtiji u našem malom gradu. Kad bi zbrojio koliko smo ukupno sva trojica imali cura... 0. Pitam jednog kolegu zašto nemaš curu. Ne zna. Pita se jel tolko ružan, nesimpatičan, nemuževan. I na kraju mi kaže da je odustao. Izgleda da je frustracija prerasla u rezignaciju. Sad sam sebi pukušavam objasniti da je mali grad, svi odlaze u Osijek, Zagreb, rijetko se tko vraća, osim ako nema mamu i tatu da mu srede posao, ili što je za nas trojicu bitnije, to su visokoobrazovane djevojke koje traže nešto bolje primjerke, što smatram poštenim. Ovog drugog pitamo zašto on nema, ali on je zabrijao na poljoprivredu, proširenje zemljišta, traktore. Kaže nam da su se seoske djevojke poudale. U našem gradiću su ostale samo maloljetnice. Evo sinoć sam izašao i sami klinci, do 18,19 godina. Šalimo se da trebamo otići u Albaniju kao Srbi i Crnogorci, ili barem naći kakvu Romkinju jer nam je to izgleda domet. Zadnjih nekoliko godina nastojim se i ja pomiriti s time, gdje ću ja sa 27 godina sad učiti trikove zavođenja i upoznavanja sa svim tajnama veza. Smatram da bi ionako većini djevojaka to bilo vrlo odbojno i čudno da nikad nisam imao djevojku pa ni ne treba pokušavati. Ništa, valjda će sa godinama postati podnošljivije.
Ako imaš love lako je nabaviti žensku,bar danas je svijet veliko selo. Odeš do Venecuele ili Filipina i dovedeš si ljepoticu. Europljanke se ne mogu mjeriti s njima,ni po ljepoti,a još manje po karakteru. Azijatkinje tu prednjače,one su sretne ako je njihov muškarac sretan,cijepljene su od feminizma!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:33   #155
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Ako imaš love lako je nabaviti žensku,bar danas je svijet veliko selo. Odeš do Venecuele ili Filipina i dovedeš si ljepoticu. Europljanke se ne mogu mjeriti s njima,ni po ljepoti,a još manje po karakteru. Azijatkinje tu prednjače,one su sretne ako je njihov muškarac sretan,cijepljene su od feminizma!
Da,prostituke su san snova i idealno rješenje.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:41   #156
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da,prostituke su san snova i idealno rješenje.
Čemu takav ognjištarski mentalitet? Imam ponekoliko prijatelja pomoraca koji su se oženili za azijatkinje i latinoamerikanke i iznimno su zadovoljni. Imao sam prilike i upoznati neke od njih. Izuzetno drage i uslužne osobe. Neki čak niti nisu pomorci nego su radili na cruiserima obična brodska radna snaga i upoznali supruge tako. Zdravo je ponekad malo izviriti izvan kokošinjca. Naravno, ako su mogućnosti takve.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:44   #157
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da,prostituke su san snova i idealno rješenje.
Ne kužim, ti misliš da su samo Hrvatice čedne i poštene, a sve ostale žene ovog svijeta prostitutke?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:49   #158
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Čemu takav ognjištarski mentalitet? Imam ponekoliko prijatelja pomoraca koji su se oženili za azijatkinje i latinoamerikanke i iznimno su zadovoljni. Imao sam prilike i upoznati neke od njih. Izuzetno drage i uslužne osobe. Neki čak niti nisu pomorci nego su radili na cruiserima obična brodska radna snaga i upoznali supruge tako. Zdravo je ponekad malo izviriti izvan kokošinjca. Naravno, ako su mogućnosti takve.
Ognjištarski mentalitet zato što tvrdim da skoro sve takve žene(iz jako siromašnih zemalja) u brakove s Europljanima ulaze skoro isključivo iz ekonomskih interesa.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:52   #159
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Ognjištarski mentalitet zato što tvrdim da skoro sve takve žene(iz jako siromašnih zemalja) u brakove s Europljanima ulaze skoro isključivo iz ekonomskih interesa.
Moguće, ali čak niti to ne mora značiti da su one prostitutke. Možda žele imati obitelj i djecu u zemljama gdje će za tu njihovu djecu životne šanse biti puno bolje nego u njihovim matičnim domovinama, da li si o tome razmišljao?
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 14:58   #160
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Moguće, ali čak niti to ne mora značiti da su one prostitutke. Možda žele imati obitelj i djecu u zemljama gdje će za tu njihovu djecu životne šanse biti puno bolje nego u njihovim matičnim domovinama, da li si o tome razmišljao?
Udaja iz ekonomskih interesa=monogamna prostitucija.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.