Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 14:04   #1
"Poduzetnički impuls"

Dakle, naš mladi nadobudni ministar Maras je rekao da će u 6 mjesecu novci već biti isplačeni. Iskreno rečeno, nisam mu ni vjerovao, i to s pravom. Meni još ni prijava nije obrađena.
kako je kod Vas? Jeste se prijavili? Ikakav info?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 17:44   #2
Slušao i gledao sam sinoć Gdina. Ministra na Z1, pa je bilo govora i o preko 11.000 prijava an svih 24 projekta pod.impulsa! Izgleda da je praksa ove godine takva da se moraju obraditi sve prijave, klasificirati, bodovati, pa poslati odluke s ugovorima i dijeliti novce prema kriterijima! Rečeno je da će uskoro krenuti odluke i dodjle novaca1 Imam neke neslužbene podatke da su na projektu:"poduzetništvo žena" išle već neke odluke! Status prijave možete provjeriti na www.minpo.hr --- klik na moja prijava. gdje upisujete samo Vaš oib! Ja imam još prijava iz I ciklusa, koje još nisu obrađene! Ne znam da li ste prošle godine aplicirali na ove programe- kada je natječaj bio od kraja 2-mjeseca otvoren, a novci išli tek krajem 07. i u 08.mjesecu!
Na koji ste se projekt prijavili? Što mislite o bespovartnim potporama i ideji poduzetničkog implusa- "prijavljujete svoju ideju, potrebe za nabavom opreme/uvođenje standarda idr, a ne priznaju Vam se retroaktivno računi koje ste imali u tijeku godine, a uz to kod prijave ne morate imati investiranu niti jednu kunu, nego samo platiti biljege za potvrdu porezne uprave, te izvaditi BON 2!"?

Pozitivno je da ste otvorili ovu temu, jer puno ljudi smatra da je "nemoguće dobiti bespovratna sredstva!"
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 13:30   #3
Prijavio sam se na "poduzetnik početnik". Ovo mi je treća i zadnja godina da se mogu prijaviti. Predlani sam dobio cca 50% traženog iznosa a lani su me odbili mojom krivnjom jer sam slao prijavu u zadnji čas i doslovno zaboravio priložiti potvrdu o nepostojanju poreznog duga.
Ovo što ne priznaju račune retrogradno im je skroz bezveze. Jako je neozbiljno i poduzetnički nemoguće skupljat ponude, predračune i sad mjesecima čekat na njihovo odobrenje sredstava da bi krenuo u neku investiciju.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
scarreedd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:53   #4
Da budem iskren, lijepo je dobiti novac kojega ne trebaš vratit. Ali sa druge strane mislim da bi pod hitno trebalo prestati sa takvim načinom rada i uopće zabraniti ga. Zašto?

Eto, nekome tko je na vlasti je najlakše dijeliti tuđi novac. Ja od vlade ne očekujem dijeljenje novaca i poklone nego da stvori uvjete za ravnopravnu tržišnu utakmicu. Dijelit novac - tuđi - zna svatko, pa i nepsimena baba, ovo drugo nije lako i treba imati znanja, viziju i ogromnu energiju.

Trebalo bi tu vidjet koliko je to u skladu sa Zakonom o tržišnom natjecanju Član 8, stavak 4.:
...ako se primjenjuju nejednaki uvjeti na istovrsne poslove s različitim poduzetnicima, čime ih se dovodi u nepovoljniji položaj u odnosu na konkurenciju.

Još nisam čuo da je nekome provjereno kako je i da li je novac utrošen prema projektu, da je nakon toga morao vratiti novac, a da je bilo razloga - bilo je sigurno.

Ok, može novac doći i u prave ruke, i stvarno pomoći nekome, ali što se država ima u to miješati? Neka smanji davanja, neka uredi kamatnu politiku, da neka jamstva da zbog poslovnog rizika mali poduzetnici ne mogu i osobno bankrotirati, a jedanput već shvatiti da sudjelujemo na svjetskom tržištu i naučiti se treba tržišnim pravilima. Teško se odreći razmišljanja iz vremena socijalizma, i tada se dijelilo u malo drugoj varijanti, ne bitno različitoj.

Ali što je tu je, valjda će barem pokloni ovaj put biti podijeljeni transparentnije i uz strože pridržavanje kriterija...
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 18:06   #5
Bampy,

Sve je to u redu, što ti pišeš! Ovo nije novac koji ti pada s neba, i ne trebaš ga vratiti! Ti ga moraš namjenski utrošiti za jačanje konkurentnosti, pod uvjetom da je tvoj prijavljeni projekt dobar, jer daješ zadužnicu i ako se koristi van projekta moraš ga vratiti! Sredstva su namijenjena za novo zapošljavanje, sufinanciranje nabave nove opreme , i ne remete tržišne mogućnosti! I EU ima politiku potpora-dobri projekti za šire dionike,tj. korisnike mogu dobiti dio sufinanciranja , tj.bespovratna sredstva! Ja zandem da je bilo slučajeva da su neki vraćali novec jer ih nisu opravdali! Ne miješa se država s ovim potporama u gospodarstvo, nego vrši redistribuciju dohotka, tj. prikupljenih sredstava poreznih obveznika i vraća ih u razvoj gospodarstva radi novog rasta, a sada i očuvanja postojećih radnih mjesta! da bi se uspjeli održati na eu tržištu, moramo podići razinu konkurentnosti! Ja bih Vam preporučio da se ubuduće javite na sve otvorene natječaje! Ako Vas interesira kako to sve izgleda, pošaljite mi PM!
Poduzetništvo nije lako, sam sam direktno vezan uz njega i proživljavam svakodnevne uspone i padove! Cilj vlade nije dijeliti novce, nego jačanje malog i središnejg poduzetništva na način da se eliminiraju oni koji su krivo koristili namjenska sredstva, a vidim da su postavljeni i mehanizmi kontrole što želimo svi mi!

Pozdrav!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 11:17   #6
mi smo se prijavili, ali je naša prijava u ''obradi'' već 2 tjedna
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 09:58   #7
i kod mene u obradi. nekak mislim da ništ ne bude od toga.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:17   #8
Zloćka,
"Zakaj" misliš da ne bu niš od toga! Ak ti je ideja dobra, poslana sva dokumentacija i ona uredna, onda budi optimista! NA PM mi pošalji svoj OIB firme/obrta da ti mogu nešto više reći o šansama i ostalom! Ako posluješ na području ZG županije ima još otvorenih natječaja!
Dobro napisan projekt je pola koraka do uspjeha!!!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 23:20   #9
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Bampy,
Čini mi se da je ovaj natječaj ozbiljniji u pristupu od prethodnih, pa s te strane za sada nemam zamjerki.

Kažem, nije loše da netko dobije novac, i ja bih volio da dobijem, naravno, ali ostajem kod toga da to nije pravi put. Nema se što država miješati u tržište i nekome dijeliti, a nekome ne. Naravno da je onaj koji uspije dobiti takav novac u boljem položaju, a to može biti i u presudno boljem položaju od ostalih, pogotovo ako djeluju u istom segmentu tržišta.

Država jednostavno mora postaviti iste uvijete poslovanja za sve, pa neka BOLJI ostanu, a ne snalažljiviji. Što znači 'snalažljivost' kod nas, zna se. Evo imamo brdo snalažljivih firmi i pojedinaca, a ekonomija nam u agoniji - kad se treba mjeriti sa konkurencijom van države, rijetki su koji uspiju. Zar nije tako?

Btw, što je to projekt, ako se malo zapitamo? U ovom slučaju je to nekoliko stranica papira koji ionako sve podnosi, i na osnovu tih par podataka da netko pametan ocijeni vrijednost poticaja - od 50.000 do 1.000.000???!! Država uvijek mora nekome uzet (tko ima, jer je uspješan) i dati drugome, za kojega tek treba vidjet što zna i može!? Uostalom, SVATKO tko zna i tko je sposoban ne može a da ne uspije i bez poklona.

Nema - država neka odredi pravila i neka se ne miješa ubuduće!
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 09:12   #10
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Zloćka,
"Zakaj" misliš da ne bu niš od toga! Ak ti je ideja dobra, poslana sva dokumentacija i ona uredna, onda budi optimista! NA PM mi pošalji svoj OIB firme/obrta da ti mogu nešto više reći o šansama i ostalom! Ako posluješ na području ZG županije ima još otvorenih natječaja!
Dobro napisan projekt je pola koraka do uspjeha!!!
dokumentacija je uredna, samo prvi put sam slala pa ne znam, eto takav je osjećaj.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 15:49   #11
Ima puno prijava, pa se obrađuju sporije!
ZLOĆKA- da li si se prijavila na Projekt poduzetnik početnik ili Žena poduzetnica?

Kako inače ide posao i čime se baviš?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 21:18   #12
brbljali smo na privat
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 06:45   #13
POTPORE

Zloćka,

Sorry, ima jako puno ljudi i poznanika koji mi pišu pa sam skoro zaboravio! Sve znadem o Vašoj djelatnosti jer smo brbljali! Kažu neki ljudi da će tek kada se sve prijave obrade i rangiraju ići svima odluke(rješenja) za natječaje!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:39   #14
rekli su da će se do kraja srpnja znati rezultati...danas je počeo kolovoz, a oni obradili samo dio.

iz I ciklusa ''poduzetnik početnik'' rezultata još uopće nema


u svakom slučaju - sramota
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 15:42   #15
status prijave

Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
rekli su da će se do kraja srpnja znati rezultati...danas je počeo kolovoz, a oni obradili samo dio.

iz I ciklusa ''poduzetnik početnik'' rezultata još uopće nema


u svakom slučaju - sramota
Ove gpdine ima jako puno prijava, krenulo se kasnije u natječaje, pa nije niti čudno da još nema rezultata! prošle godine su ljudi dobivali rješenja tek u 08.mjesecu za prijave od kraja 02.mjeseca! ne brinite uskoro ćete dobiti rješenje, a bit će i na netu!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 11:44   #16
Ljudi,

Zanima me da li je tko od Vas dobio potpore ove godine ( koje su znatno povećane, ali je smanjen broj korisnika), na slijedećim projektima, i koja ulaganja je prijavio:
1. Poduzetništvo mladih
2. Poduzetnik početnik
3. Socijalno poduzetništvo
4. tradicijski i umjetnički obrti

Hvala!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 23:23   #17
meni je status "još u obradi" za poduzetnik početnik
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 14:00   #18
Zloćka,

Taj status piše svima koji su se prijavili. Na I stranici imaš meni-DODIJELJENE POTPORE pa otvoriš za projekt koji si se prijavila ( pod.početnik, mladi isl!). Broj firmi je jako malen, ali s iznosi jako veliki pa oni koji su ih dobili mogu puno napraviti s tim ciframa!

pozdrav!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 19:13   #19
znači gotovo je? ja ni nisam tražila puno, samo 25000kn
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 19:43   #20
Kako mi se čini zloćka, izgleda da ove godine ništa! Bodovali su se kriteriji u javnom pozivu, pa su neki koji su i tražili 100.000,00 čak i dobili ako su imali izvoz preko 50%, preko 10 zaposlenih itd...

BIT ĆE BOLJE IDUĆE GODINE!

LP
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.