Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2023., 14:59   #1
Grad za zivot s djecom

Pozdrav,

Supruga i ja planiramo preseliti u neko veće mjesto iz malog dalmatinskog gradića/sela. Srednje 30.-e sa dvoje male djece. Dvoumimo se između šire okolice Zagreba (Samobor, Zaprešić, Velika Gorica ili slično) te Istre, konkretno Pula i bliža okolica ili neki drugi malo veći gradić. Ono što nam je najbitnije je okruženje za djecu, vrtići, škole i zdravstvena skrb, a potom i posao koji može biti bilo što u trgovini ili turizmu za suprugu, ja imam siguran online posao. Ukoliko netko ima sličnu životnu situaciju a živi u nekom od sličnih mjesta, molio bi vas da podijelite svoja iskustva. Zanimalo bi me koliko su gradovi kids friendly, a potom i koliko realno ima prilike za posao u trgovini/ugostiteljstvu/turizmu.

Hvala unaprijed
embell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2023., 18:49   #2
Varaždin? Čakovec?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2023., 18:58   #3
Pitanje je koliko ste financijski potkovani?

Život u Istri vs život Samoboru, Zaprešiću...

Proogolaj si cijene kvadrata nekretnina u Istri i u Samoboru, Zaprešiću...

Inače u Umagu i Balama su besplatni vrtić i jaslice...
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2023., 19:29   #4
Razmišljali smo i sjevernije od ZG, ali to nam nije prva opcija. Što se tiče nekretnine, imamo nekih 300k € koje možemo potrošiti što bi nam u principu bilo dovoljno za pristojan stan u bilo kojoj opciji. Ono što mene zanima su iskustva mladih obitelji sa životom u ovim sredinama.
embell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2023., 14:14   #5
Quote:
embell kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Supruga i ja planiramo preseliti u neko veće mjesto iz malog dalmatinskog gradića/sela. Srednje 30.-e sa dvoje male djece. Dvoumimo se između šire okolice Zagreba (Samobor, Zaprešić, Velika Gorica ili slično) te Istre, konkretno Pula i bliža okolica ili neki drugi malo veći gradić. Ono što nam je najbitnije je okruženje za djecu, vrtići, škole i zdravstvena skrb, a potom i posao koji može biti bilo što u trgovini ili turizmu za suprugu, ja imam siguran online posao. Ukoliko netko ima sličnu životnu situaciju a živi u nekom od sličnih mjesta, molio bi vas da podijelite svoja iskustva. Zanimalo bi me koliko su gradovi kids friendly, a potom i koliko realno ima prilike za posao u trgovini/ugostiteljstvu/turizmu.

Hvala unaprijed
A sta je sa vecim gradovima u dalmaciji (St, Zd, Ši)?
__________________
Forza Inter
Il Biscione is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2023., 22:50   #6
Quote:
embell kaže: Pogledaj post
Razmišljali smo i sjevernije od ZG, ali to nam nije prva opcija. Što se tiče nekretnine, imamo nekih 300k € koje možemo potrošiti što bi nam u principu bilo dovoljno za pristojan stan u bilo kojoj opciji. Ono što mene zanima su iskustva mladih obitelji sa životom u ovim sredinama.
Znam da nije fokus sjevernije, ali ja bum jos malo za Varazdin ponavijal kod vas.

Grad je idealan za zivot mlade obitelji s djecom, sve mozes po gradu i pjesice obavljati, vrtica ima, od gradskih do privatnih, gradske osnovne skole su poprilicno jake (i zahtjevne), brdo je odlicnih srednjih skola i nekoliko fakulteta, centar grada je koncentrican i mozes ga setati kako ti je volja, relativno puno dogadjanja kroz godinu, Zagreb ti je za nesto obaviti na manje od sat vremena.

Opet s druge strane, obzirom da je to grad s manje od 40.000 stanovnika, to je jos uvijek veliko selo, ne previse razlicit od recimo Samobora, osim zbilja dobrim upgradeom u smislu kvalitete ponude za zivot.

Bazen za naci posao je jako velik (300k stanovnika Varazdinska i Medjimurska zupanija), ako i nije bas turizam, trgovina ili ugostiteljstvo prolazi.

Imas kuca dvokatnica (80-te) s do 200 kvadrata po blizini centra ispod 200.000, ostane ti brdo love da si napravis bajku od kuce...

Iskreno, ne vidim bas nikakav benefit sire okolice Zagreba (Samobor, Gorica, Zapresic) ispred Varazdina, osim mozda nekaj vise poslova u samom Zagrebu (ali i muke s prometom), ali nezamislivo u odnosu na kvalitetu zivota naspram Varazdina kaj se tice mira, udobnosti, slobode za klince
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2023., 07:23   #7
Proveo sam par vikenda u Varazdinu i u Samoboru i kao Dalmatinac to su gradovi u kojima bih bez problema mogao zivjeti. Nude sve sto treba, pogotovo za obitelj. Bar se meni tako cini, nisam previse istrazivao sve detalje.

Bio sam nesto i po Puli, Umagu, Opatiji. Svidja mi se i Istra, ne bih imao problema tamo zivjeti.

Posto trazite posao u turizmu i ugostiteljstvu Istra bi se sama po sebi trebala nametnuti kao mjesto koje definitivno nudi vise opcija. Naravno, sve je skuplje i u sezoni vlada poprilicna guzva pa dobro treba odvagati opcije.
Realno, ako je tvoj posao online a supruga bi u ugostiteljstvo ili turizam moguce je da bi na kontinentu nasla ''mirniji'' posao koji ne iscrpljuje kao sezona na moru.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2023., 12:21   #8
Quote:
embell kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Supruga i ja planiramo preseliti u neko veće mjesto iz malog dalmatinskog gradića/sela. Srednje 30.-e sa dvoje male djece. Dvoumimo se između šire okolice Zagreba (Samobor, Zaprešić, Velika Gorica ili slično) te Istre, konkretno Pula i bliža okolica ili neki drugi malo veći gradić. Ono što nam je najbitnije je okruženje za djecu, vrtići, škole i zdravstvena skrb, a potom i posao koji može biti bilo što u trgovini ili turizmu za suprugu, ja imam siguran online posao. Ukoliko netko ima sličnu životnu situaciju a živi u nekom od sličnih mjesta, molio bi vas da podijelite svoja iskustva. Zanimalo bi me koliko su gradovi kids friendly, a potom i koliko realno ima prilike za posao u trgovini/ugostiteljstvu/turizmu.

Hvala unaprijed
Dali ste možda razmišljali o Rijeci. Rijeka je veći gradi koji se dobro razvija, imate gorski kotar 20-30 min. vožnje, Slovenija i Italija je blizu za manje od 2 sata je Zagreb.
Marroni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2023., 22:57   #9
Bok,

Hvala na savjetima dalmatinske gradove baš i ne bi, svi su oni dosta problematični ljeti sa gužvama (govorim iz iskustva sa Splitom, Dubrovnikom i Zadrom). Za Rijeku baš i nismo, par puta bili, jedbostavno nam nije sjela. Iskreno, najviše gledamo nešto tipa Sveta Nedelja ili Samobor, ali čini mi se da ćeno i Varaždin uzeti u obzir po opisu
embell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2023., 16:33   #10
Vele da Dugo Selo ima dobru prometnu povezanost s Zagrebom. Ne znam kakav je gradić, samo sam prolazila onuda.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2023., 08:51   #11
vidim da slavoniju svi izbjegavaju
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 11:05   #12
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
vidim da slavoniju svi izbjegavaju
A kaj zanimljivog ima tamo??? Meni i ničega baš.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2024., 21:51   #13
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Vele da Dugo Selo ima dobru prometnu povezanost s Zagrebom. Ne znam kakav je gradić, samo sam prolazila onuda.
Ima samo redovna linija vlaka koji vodi do centra Zagreba ili ako imaš auto. Moguće i poneki autobus.

Ali samo ako živiš blizu postaje. Dugo Selo nema baš puno linija s okolnim mjestima.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 08:47   #14
Moje preporuke idu na Varaždin.
Ako pak preferirate zgb prsten onda Sv Nedelja.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 10:28   #15
zapresic je puno bolje povezan sa zagrebom od samobora. plus, zbilja ima sve i ful je ugodan za zivot
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 10:56   #16
U okolici ZG su Zaprešić i VG najbolji jer funkcioniraju samostalno za višemanje sve do fakulteta, ali prednost Zaprešića je vlak (npr ako bi djeca htjela u srednju u Zg), dok za VG ovisiš mislim o busu na koji se mnogi žale. S druge strane iz VG je lakše ići autom za ZG, iz Zaprešića uvijek zapneš u gužvi bilo Bologna (izbjegavati svakako) ili od Jankomira na istok.

Što se posla tiče većina radi u Zagrebu
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 11:05   #17
Zaprešić je povezan vlakom, istina, ali uzmite u obzir da ako ne živite u blizini stanice, ipak ćete do nje morati nekim prijevoznim sredstvom. Kolegica živi u Zaprešiću na suprotnom kraju od pruge i u zgb dolazi busom do Črnomerca, pa dalje tramvajem.
V. G. Ima taj bus do Glavnog mislim, ali meni se grad ne sviđa. To je čisto subjektitvno. Samobor mi je ljepši.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 11:10   #18
velika gorica je super, da!

skyfall, ima bus do vlaka u zapresicu a moze se i autom
samobor je problematican jer je auto jedina opcija ili bus koji ide istim putem i zapinje u istim bolesnim guzvama i bolesno je skup
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 15:31   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
velika gorica je super, da!

skyfall, ima bus do vlaka u zapresicu a moze se i autom
samobor je problematican jer je auto jedina opcija ili bus koji ide istim putem i zapinje u istim bolesnim guzvama i bolesno je skup
Sv. Nedjelja ima besplatan bus za svoje građane. Hrpa ih tako ide do Podsuseda a onda isto na vlak za zgb.
Za Zaprešić ne znam jel treba plaćati bus. Pa onda još zet hž.
Samobor mi je sladak, ali u arhaičnom smislu, Sv Nedelja ga pregazila u svakom segmentu.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2024., 16:53   #20
Za Zaprešić vozi ZET kao i za VG. Za razliku od Samobora.
Ali ja sam primarno komentirala vrijeme potrebno za doć na posao, ne cijenu.
Ljudi iz malih mjesta su ionako na žalost navikli na visoki trošak (benzin) no u Zagrebu je po meni veći problem duljina putovanja. Pa dok bus (besplatni ili nebesplatni) zapne u gužvi vlak obično ipak prođe.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.