Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 13:28   #41
mi igramo old school društvene igre, memory i čovječe (ok dobili smo nedavno i neku modernu verziju Čovječe ne ljuti se, gdje se igra preko karte Europe i postoje +10 i -15 polja). i Uno i Mao Mao.

od "novih", ovu zimu mu je bio jako napet Lotti Karotti, al mislim da je nismo igrali kako treba, tj mi smo u igru uvodili jednog po jednog zeca (kad jedan padne u rupu, drugi kreće).
kako smo je puno igrali, osmisli smo verziju u kojoj igramo igru s kartama za Uno, igranje je prestalo kad je mali došao na ideju da igra s nekim drugim figurama, "koje su čarobne i kad padnu u rupu mogu skočiti van"
meni se tako ne igra, a on je odlučio da neće više igrati ako njegova figura padne u rupu

ugl i kod Čovječe on ima ideje kako da njegov ne smije biti pojeden i tak


dobio je sad nedavno neku novu društvenu igru, iz Mullera. na polje se stavi dvorac od kartona, igraju div, patuljak, čarobnjak i (mislim) vila.
postoje neke male karte na dijamante i sl.
i nismo u kutiji dobili pravila na hrvatskom
opcija mi je pretipkavati njemački u gugl translate, ili možda netko na formu zna na koju igru mislim i kako se igra (nismo uspjeli naći ni pravila na engleskom)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 14:01   #42
elly fora igre. Gdje ste ih kupili? Ima ih kod nas?
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 15:02   #43
miss daisy, ajd prepisi naziv igre. jesi probala izguglat pravila na njemackom pa onda to pejstaj u translaor da ne pretipkavas
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 10:09   #44
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
dobio je sad nedavno neku novu društvenu igru, iz Mullera. na polje se stavi dvorac od kartona, igraju div, patuljak, čarobnjak i (mislim) vila.
postoje neke male karte na dijamante i sl.
i nismo u kutiji dobili pravila na hrvatskom
opcija mi je pretipkavati njemački u gugl translate, ili možda netko na formu zna na koju igru mislim i kako se igra (nismo uspjeli naći ni pravila na engleskom)
ajde napiši kako se zove igra. Inače stvarno puno pravila i općenito o igrama ima na BGG (možda je u početku malo nezgodan forum za snalaenje ali se brzo uhvati koncept.
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
elly fora igre. Gdje ste ih kupili? Ima ih kod nas?
Osim Spot it,sve ostale imaš za kupitiu muelleru

Za manje, a i one veće klince apsolutno preporučujem još i:
Viva Topo! (odlična igrica i klincima jako zabavna jer su oni igraju kao miševi koji trebaju pokupiti sir a ujedno i bježati od mačke. Nažalost, skupa igra-lijepe, kvalitetne drvene figure, a ima je kupiti u Muelleru)-video
Ribbit - super, super igrica jer se figure ne jedu nego ako se stane na polje na kojem je već neka kornjača onda se zajaše na nju pa se nekada pomiče i cijeli toranj kornjača. Taktike skoro nema, jednostavna igra na sreću. Klinci ju jako vole. Nema kod nas-Ebay ili BBG.- video

A želim kupiti od Habe- dancing eggs- čini mi se zabavna igra za obiteljsku večer. Baca se kockica i onda se s jajima radi prema onome što kockica pokaže- stavi se ispod brade, na ruku.... - video

Inače, evo BBG liste dječjih igara iako se ne mogu dovoljno načuditi da je looping louie na prvom mjestu Imamo igricu, ok je, ali ništa posebno. Klinci ju da igraju i nije mi žao što ju imamo ali da se trebam riješiti neke igre iz kolekcije, vjerojatno bi se prvo ove riješila

Zadnje uređivanje elly : 16.07.2014. at 10:28.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:55   #45
igra je Zahlen-Zauber

uspjela jučer doći do pravila, bila u Mulleru i rekla da ih nemamo, pa su nam kopirali (budu zalijepljena za kutiju, a ne u kutiji, ne znam kako je naša bila bez toga. a moguće je i neko od djece na rođendanu to strgalo)

još je nismo igrali, al javim kad probamo kakva je


tražila sam jučer i ovu Viva Topo, al je nisam našla u riječkom Mulleru
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 09:00   #46
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
tražila sam jučer i ovu Viva Topo, al je nisam našla u riječkom Mulleru
Kod nas ne stoji među društvenim igrama nego ima jedan red gdje su Haba igračke/igre za male bebe i tamo je par polica i sa Selecta igrama i igračkama. Dakle, na odjeljku za bebe
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 11:55   #47
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
igra je Zahlen-Zauber

uspjela jučer doći do pravila, bila u Mulleru i rekla da ih nemamo, pa su nam kopirali (budu zalijepljena za kutiju, a ne u kutiji, ne znam kako je naša bila bez toga:
Evo taman googlam pravila ni mi nismo dobilu na hrvatskom upute...jel mozes slucajno poslikati ili prebaciti text?
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 12:07   #48
Jel ima tko habinu igru sa jednorozima? Vidjela sam danas u milleru i nije skupa kao ostale. Skaču po oblacima i skupljaju kristale..
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:03   #49
Opet malo recenzija a na kraju i nešto oglasa
DAS MAGISCHE LABYRINTH- uzela na preporuku od mini. i obožavamo igru. Kinderspiel des Jahres 2009. Ispod ploče su postavljeni zidovi koji se ne vide, svaki pijun ima prikačenu magnetnu lopticu ispod ploče pa kako se pomiče po ploči, ili prolazi polja ili ako naiđe na zid, loptica se odvoji i padne pa se pijun vraća na početno polje. Cilj je skupljati žetoniće koji se, jedan po jedan stavljaju na ploču i utrka počinje. Naravno, uspjeha će imati onaj igrač koji najbolje pamti gdje su skriveni zidovi. Dakle, u temelju je sposobnost memorije i nešto malo taktike. Kako s nama igru igra i J koji je tek navršio 4godine, i kako bi izbjegli prevelike frustracije, na početku igre, igračima pokažemo skrivene zidove na par sekundi i onda krećemo ili koristimo kartonske pregradice za označavanje zidova na koje nailazimo kroz igru (te kartonske pregradice smo ostavili nakon što smo ih poskidali s ploče nakon što smo raspakirali igru. Oni su kao višak, ali smo ih sačuvali i odlično nam služe.) Igra je zaista zanimljiva, klince drži duže vrijeme zainteresiranima, a odlično je što je izazov i nama starijima pa mi nije problem igrati ju s njima jer su nam šanse podjednake (ako ne čak i više na stranu klinaca koji imaju svježiji mozak ). Ocjena 5/5
DOBBLE - već sam pisala stranicu prije kako želimo Spot it igru. I kad sam se vratila s godišnjeg, koje veselje kad sam vidjela Dobble u Muelleru (City Center One East). Cijena je oko 100-120kn (ne sjećam se točno). Dobble i spot it je isti princip igre. Dakle u svakom trenutku između bilo koje dvije karte postoji samo jedan simbol koji je isti tj. zajednički objema kartama. Prvi koji uoči istu kartu dobija taj krug. Ima nekoliko varijanti igre kad se ili treba rješavati karata ili ih prikupljati. Igra je jako brza, dinamična, straaaašno zanimljiva klincima a bome i nama odraslima (MM i ja vikens+dom znamo uz kavu igrati Dobble za buđenje moždanih vijuga ). Sin, 4g je malo sporiji i ne uočava tako brzo da bi bio ravnopravni igrač ali zato kći 6g nas rastura. Čak je i naše kumče (8g) oduševljeno igrom i kaže da mu je to najbolja igra ikad. Bez ikakvog razmišljanja, ocjena 5/5

Zadnje uređivanje Monstera : 17.10.2014. at 13:37. Reason: izbrisan dio vezan uz oglas
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:34   #50
U potrazi smo za igrom za rodendan (5god.)i za pod bor, pa molim savijete ☺
Ja bi nesto da malo ukljucimo i mozak, ali opet ne pretesko da ga ne odbije

miss daisy i RING kakvi su dojmovi za igru Zahlen-Zauber?

začarani dvorac njemu fora sto se spasava princeza, ali cini mi se da je to sve na srecu, nema nikakvog uprezanja mozdanih vijuga ili se varam?

DAS MAGISCHE LABYRINTH meni se cini fora, ali i malo tesko za 5g. Ili....?

labyrinth junior i ovo mi se cini zgodno, ima tko da podjeli iskustva
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:42   #51
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
miss daisy i RING kakvi su dojmovi za igru Zahlen-Zauber?
ovako, poanta igre je naučiti brojeve, a kako moj već zna i brojeve i brojanje, odigrali smo par puta, brzo bili gotovi, i nije je više pitao.

nije mi neka, iskreno.

ja sam mu sad za blagdane mislila uzeti DAS MAGISCHE LABYRINTH. ok mi je da je igra teža.
ugl tražim nešto što se igra dulje od 2-5 min (za sad mi je osim old school igara tipa Čovječe ne ljuti se, Memory i Zmije i škala, dobra jedino Lotti Carotti.) i srednje zahtjevnosti (ne za djecu od 3-4 godine, nego stariju, 5-6).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:47   #52
Ima kaj za 2,5 god?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:38   #53
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ima kaj za 2,5 god?
ima... Haba ima igre za 2+ (my very first games). Mi smo imali voćnjak (kooperativna igrica) i neku s ovčicama koje sad ne vidim na njihovoj stranici... evo, ipak ju našla (bacaš kockicu i koju boju dobije, pomiče se na prvo polje te boje i ako na tom polju ima slikica zvijezde, može si uzeti zvijezdu i pobjednik je onaj tko skupi najviše zvjezdica. Ima i druga strana ploče, ali se sad ne mogu sjetiti kako se igra. Znam da je isto jako jednostavno ali Uglavnom, mislim da je na jednoj strani ideja da se riješiš zvjezdica koje imaš u startu a na drugoj strani da skupiš što više zvjezdica.
Voćnjak, igrate zajedno protiv gavrana tj. bacate kockicu i berete voće one boje koja je pala na kockici, ako padne gavran na kockici onda se on pomiče za jedno mjesto. NA kraju ili ste vi uspjeli pobrati sve voće ili je je gavran upao u voćnjak pa ste izgubili. Ovu igricu su moji jako voljeli iako je meni bila luda jer je u 85% slučajeva pobjeda bila naša, a oni su čak navijali povremeno da gavran pobijedi. Onda sam znala maknuti jednu pločicu da gavran dođe brže i onda su se omjeri ozbiljno mijenjali
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 09:46   #54
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ima... Haba ima igre za 2+ (my very first games). Mi smo imali voćnjak (kooperativna igrica) i neku s ovčicama koje sad ne vidim na njihovoj stranici... evo, ipak ju našla (bacaš kockicu i koju boju dobije, pomiče se na prvo polje te boje i ako na tom polju ima slikica zvijezde, može si uzeti zvijezdu i pobjednik je onaj tko skupi najviše zvjezdica. Ima i druga strana ploče, ali se sad ne mogu sjetiti kako se igra. Znam da je isto jako jednostavno ali Uglavnom, mislim da je na jednoj strani ideja da se riješiš zvjezdica koje imaš u startu a na drugoj strani da skupiš što više zvjezdica.
Voćnjak, igrate zajedno protiv gavrana tj. bacate kockicu i berete voće one boje koja je pala na kockici, ako padne gavran na kockici onda se on pomiče za jedno mjesto. NA kraju ili ste vi uspjeli pobrati sve voće ili je je gavran upao u voćnjak pa ste izgubili. Ovu igricu su moji jako voljeli iako je meni bila luda jer je u 85% slučajeva pobjeda bila naša, a oni su čak navijali povremeno da gavran pobijedi. Onda sam znala maknuti jednu pločicu da gavran dođe brže i onda su se omjeri ozbiljno mijenjali
hvala puno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:29   #55
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Jel ima tko habinu igru sa jednorozima? Vidjela sam danas u milleru i nije skupa kao ostale. Skaču po oblacima i skupljaju kristale..
ne znam, zanima li te više ali sam slučajno naletila na ovaj blog, pa evo o habinim jednorozima... igrica za shvaćanje pravila društvenih igara, 3+
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 11:10   #56
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
DAS MAGISCHE LABYRINTH meni se cini fora, ali i malo tesko za 5g. Ili....?
ovo je i meni još uvijek najdraža igra ali već sam pisala... s nama igra J koji je 4, a smo zbog njega malo prilagodili igru tj. stavljamo vidljive zidove kad ih otkrijemo. Ako ti se da, pogledaj na 2:30 ovog filmića. To je jedan tata koji isto ima male klince pa kuži probleme s kojima se suočavamo . To su komadići koji ti ostanu kad izvadiš ploču, ove žetoniće i td. Dakle, iz kutije su. Oni su zamišljeni da se bace ali eto, sačuvali smo ih i super nam služe.

Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
labyrinth junior i ovo mi se cini zgodno, ima tko da podjeli iskustva
Labyrinth je oooodlična igra koja radi na svim segmentima razmišljanja, planiranja, prostorne orijentacije, uzrok-posljedica... ali nemamo junior varijantu pa ne znam, ali koliko vidim koncept je isti samo s manje kartica i time jednostavnija. Vjerujem da ne možeš fulati.


još jedan prijedlog: Kids of Carcassone. Igra za 4+. Dječja varijanta svjetski jako poznate igre, Carcassone. U dječjoj varijanti svaki igrač dobije 8 seljaka, tj. figurica i cilj je riješiti ih se. A rješava ih se na način da stavljanjem kartica na ploču gradi selo i ceste. Kad završi jednu cestu tj. kad cesta ima početak i kraj, na tu cestu se stavi ona figurica koja je prikazana na toj cesti. Djeca trebaju svladati taktiku i shvatiti da je cilj ZAVRŠITI cestu, da nije cilj završiti pošto poto jer je nekada bolje cestu ostaviti nedovršenom ako je npr. na cesti samo jedan plavi seljak (u primjeru sam ja plavi seljak) i recimo 3 crvena seljaka (protivnik). Dijete treba shvatiti da u tom slučaju on je završio cestu, on je dobio bod jer se riješio jednog svog seljaka, ali je i protivnik dobio 3 boda što nikako ne želi... Uglavnom, guba igrica koja se svakom igrom mijenja. A ako mu se svidi dječja varijanta, kad bude veći, tih Carcassone ima more... grade se dvorci, mora, pa vitezovi, pa princeze, pa praljudi... ma čudo jedno


edit: još jedan prijedlog... ne znam kako sam zaboravila na tu igru "Okoš bokoš pr'ne kokoš" ili na stranom "Chiken cha cha"

Zadnje uređivanje elly : 18.11.2014. at 11:42.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:10   #57
Koliko košta Viva Topo u Mulleru? otprilike?

edit: sad sam zvala Muller, kažu da nemaju Viva Topo. Da nikad nisu ni imali.

Zadnje uređivanje ZubaTruba : 18.11.2014. at 13:19.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 13:44   #58
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Koliko košta Viva Topo u Mulleru? otprilike?

edit: sad sam zvala Muller, kažu da nemaju Viva Topo. Da nikad nisu ni imali.
Imaju u mulleru Viva topo..ja sam kupila u cc1east sad nedavno kad su imali popust na igračke 20%. Isto sam pitala i rekli mi da nema,onda sam joj opisala igru i rekla da su drvene figure pa smo našli. Nije među društvenim igrama već tamo gdje stoje Haba igre.
Košta bliže 300kn
Još ju nisam otvorila jer je poklon za Nikolinje :klap:
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:12   #59
Hvala cure
Sad se samo treba odluciti koju igru prvu uzeti
Uzi izbor su mi:
DAS MAGISCHE LABYRINT
LABIRINT JUNIOR
Kids of Carcassone
Zacarani toranj
-ova mi nije nesto ili nisam skuzila poantu, a njemu fora zbog princeze
Vidjela sam Carcassone u Mulleru, ali ne djecji. Gdje ga ima, ako zna tko?

Do sada smo igrali
4first games od ravensburgera
gric,gric pazi crv,
covjece ne ljuti se-koji mu je sjeo tek nedugo kad smo igrali ninja verziju
ninjes druge strane iz nikiforije
lino igra iz kalendara-ta mu se bas svidjela
Imamo i zivotinja na zivotinju od habe, ali to mu nikako nije sjelo

Muz za vikend uzeo ovu Logi-Geister. Cini se fora
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:56   #60
jel igrao netko onu igru sa nacrtanim morskim psom iz mullera?

mali je vidio u katalogu i naravno "ja bih morskog psaaaa", međutim ja sam za ovaj Magični labirint, pa mi netko treba napisati da nije nešto, da nemam grižnju savjesti

i za koju je dob Viva Topo?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.