Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2013., 20:51   #21
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Niti drži prednji rukohvat, boji se stavit prst na obarač, a mogao je uredno zakočiti i tako se na slici ne vidi kočnica. A pozira? Pa namjesti se makar. Ne shvaćam.
He,He ajme..majko mila...tadeusk...ko prvovaj ne pozira ... uslikalo ga samo dok nešt dela...ko drugo:boji se stavit prst na obarač... malo se raspitaj kako idu osnovna pravila rukovanja vatrenim oružjem ... i onaj najbedastiji portir ih danas mora znat...čovjek NE SMIJE držat prst na obaraču ... ajme..a kočnicu neću ni komentirat .. a sad o rukohvatu i držanju istog ... e to ću posebno...e baš si se s ovim "prosuo"....
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:55   #22
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Kako s naocalama može bit u vojsci?

sent from my nokia 3310
..može...normalno...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:59   #23
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
ovdje je samo pitanje trenutka kad je fotograf okinuo slku ... možda se radi o pokretu poslije ili prije određenog ajmo reć "stava" ili radnje...mi to nemremo znat...minus po meni ide onome ko je birao fotke za taj članak , reportažu iliti što je već .... ja ju osobno ne bih nikako stavio...ovaj "uslikani" ništ nije kriv...
Trebalo bi barem toliko imati znanja da se u javnim glasilima ne prikazuju pogrešne i nepravilne radnje sa opremom kojom je vojnik zadužen jer obučavatelji ulažu nemali trud da bi podređene obučavali ispravnim postupcima.
Onda neka sljedeći put stave sliku vojnika bez hlača ili u civilnoj majici.

Ako je tebi to u redu e pa onda se ne čudim da nam je vojska takva kakva je. Nakaradna!
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:01   #24
Quote:
Grga-os kaže: Pogledaj post
A jebate kako ... pa najnormalnije ... neznam da ima vojske na svijetu koja ne prima ljude s naočalama ... ja se pitam gdje su njemu naočale s balističkom zasštitom, jer one su obvezan dio zaštitne opreme ...
...da dobro si primjetio balističke jesu obvezne kod ovakvih vježbi di se slika i di se muvaju "važne" face ..ali balističke sa dioptrijom ..e to je malo teže...toga nema....jedino ako si privatno ne nabaviš
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:01   #25
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Samo ću ponovit da po fotki ne možemo znati...
Na fotki sve je jasno, ali više govori o onom koji je izabrao tu i takvu fotku na kojoj je primjer nepravilnog držanja oružja da bi je obznanio cijelom svijetu već o samom manekenu na fotki!
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:07   #26
Quote:
U-boat kaže: Pogledaj post
Trebalo bi barem toliko imati znanja da se u javnim glasilima ne prikazuju pogrešne i nepravilne radnje sa opremom kojom je vojnik zadužen jer obučavatelji ulažu nemali trud da bi podređene obučavali ispravnim postupcima.
Onda neka sljedeći put stave sliku vojnika bez hlača ili u civilnoj majici.

Ako je tebi to u redu e pa onda se ne čudim da nam je vojska takva kakva je. Nakaradna!
Hv duže vremena ima velikih problema s prezentacijom,odnosima s javnošću i inim stvarima ..ovo me uopće ne čudi ..a ti baš i ne kužiš poantu...čovjek ama baš ništ nije krivo napravio jednostavno ga "uhvatilo" u krivom trenu..samo..to..
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:15   #27
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Hv duže vremena ima velikih problema s prezentacijom,odnosima s javnošću i inim stvarima ..ovo me uopće ne čudi ..a ti baš i ne kužiš poantu...čovjek ama baš ništ nije krivo napravio jednostavno ga "uhvatilo" u krivom trenu..samo..to..
Onda ga nije trebao objavljivati u krivom trenutku. Sreća onda pa nije radio veliku nuždu u grmlju pa da i to vidimo!
Pušku ne možeš tako uhvatiti u nekakvom namještanju. Sa rukohvata možeš lako povući ruku na okvir, ali nazad već nije tako jednostavno.
Baš me briga za njega. Naučiti će prije ili kasnije, ali takve stvari se ne bi smjelo objavljivati, a kada su ga već objavili ja ću ga ismijavati. To je moje pravo!
Izgledamo poput debila zahvaljujući public relations MORHa
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:23   #28
Quote:
zdrug2000 kaže: Pogledaj post
To je profi vojnik jel,pa de ga pogledaj kako drži tu jebenu pušku,nije problem u kalašu,majko mila i još na to sve dodju se fotke Lovrića,ma savršen lijek za dobit proljev i riganje jaoooo
...hm daklem problematično vam je držanje puške..zašt ju nije uhvatio za prednji rukohvat kak spada...ajmo malo analizirat ono što vidimo...vanka je hladno .. vidimo da na sebi ima pancirku.pa tu gorotex jaknu .. ispod ..ma okladio bih se da ima obučenu vestu i možda još košulju i nekakvo toplije donje rublje... i ajd sad ti s time pokušaj dohvatit i držat pušku kak spada..mogu reć da baš i nije ugodno jednostavno žulja i naprežeš se..to ne ide..onda je ćopiš onak kak je najkomotnije...e sad ..zašto je dotični sve to natovario na sebe..pa rekli su mu da tak mora...mora se je postoji SOP kojeg se dužan držat...inače u modernim i pravim vojskama postoji posebna odjeća koja se oblači kada ide pancirka na vojnika..upravo iz razloga komocije prilikom rukovanja razno-raznim military stvarčicama,ulaska,izlaska,pozdravljanja...tog još nema kod nas..a valjda bude..dotle budemo ko medvjedi...(ovo moje "pametovanje" se temelji na osobnom iskustvu)
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:26   #29
Za nas bi najbolje bilo da kupimo par m2 brdleya.A za avione prodati stari krš(mig 21) i nabaviti novije tipa Eurofightera(znam da je recesija al ipak)stedit koju godinu,ooo ustvari desetljece, a za helice najgluplja ideja je to sto smo "bacili" mi 24.to je bila najgluplja ideja zato sto su vrhunski.
SvenMbt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:27   #30
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
...hm daklem problematično vam je držanje puške..zašt ju nije uhvatio za prednji rukohvat kak spada...ajmo malo analizirat ono što vidimo...vanka je hladno .. vidimo da na sebi ima pancirku.pa tu gorotex jaknu .. ispod ..ma okladio bih se da ima obučenu vestu i možda još košulju i nekakvo toplije donje rublje... i ajd sad ti s time pokušaj dohvatit i držat pušku kak spada..mogu reć da baš i nije ugodno jednostavno žulja i naprežeš se..to ne ide..onda je ćopiš onak kak je najkomotnije...e sad ..zašto je dotični sve to natovario na sebe..pa rekli su mu da tak mora...mora se je postoji SOP kojeg se dužan držat...inače u modernim i pravim vojskama postoji posebna odjeća koja se oblači kada ide pancirka na vojnika..upravo iz razloga komocije prilikom rukovanja razno-raznim military stvarčicama,ulaska,izlaska,pozdravljanja...tog još nema kod nas..a valjda bude..dotle budemo ko medvjedi...(ovo moje "pametovanje" se temelji na osobnom iskustvu)
A baš ga pametuješ! Jesi to ti na slici
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:39   #31
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Kako s naocalama može bit u vojsci?
ne znam zaš se toliko čudite, možda je čovjek mislio na one u 'prvim redovima'

uostalom, u HVu nisam vidio puno tenkista, topnika, PZO i pješaka sa naočalama

po meni stvar koliko se kandidata javlja, ako je zanimanje veliko imaš mogućnost uzeti u službu one naj pa tako izbjeći komplikacije sa naočalama

pitanje je šta sa onima kojima se pojavi problem sa vidom tijekom ugovora, prije 10 god. upoznao lika iz gardijske koji je išao na korekciju vida laserom da bi nastavio karijeru (mislim da jer ekao da je bio pješak)

htjeli me otpiliti kada sam se prijavio za tečaj razvodnika upravo zbog naočala
__________________
Fakultetski obrazovani krkan.
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:40   #32
Quote:
U-boat kaže: Pogledaj post
Onda ga nije trebao objavljivati u krivom trenutku. Sreća onda pa nije radio veliku nuždu u grmlju pa da i to vidimo!
Pušku ne možeš tako uhvatiti u nekakvom namještanju. Sa rukohvata možeš lako povući ruku na okvir, ali nazad već nije tako jednostavno.
Baš me briga za njega. Naučiti će prije ili kasnije, ali takve stvari se ne bi smjelo objavljivati, a kada su ga već objavili ja ću ga ismijavati. To je moje pravo!
Izgledamo poput debila zahvaljujući public relations MORHa
..Da imaš se apsolutno pravo sprdat s kime god hoćeš.Ali nemoj po Hrvatskom Vojniku..s njim se ionako svi sprdaju...a nažalost najviše njegov vlastiti sustav...i još jednu stvar sam zaboravio ..ako pogledamo malo bolje remen na pušci..vidjet ćemo da je to kožni remen..e taj remen se ne može dovoljno produžit da se puška "prekopča" u "Graničarski Stav" u tome slučaju remen se jednostavno baci iza vrata..a nekad ni to nije dovoljno...i uz najbolju volju nekad nemreš primit oružje kak spada..ne ide i ne ide...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:45   #33
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
ne znam zaš se toliko čudite, možda je čovjek mislio na one u 'prvim redovima'
Upravo to, nisam mislio na one koji sjede za raznim stolovima nego na pješadiju, iliti recimo snajperiste
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:49   #34
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
..Da imaš se apsolutno pravo sprdat s kime god hoćeš.Ali nemoj po Hrvatskom Vojniku..s njim se ionako svi sprdaju...a nažalost najviše njegov vlastiti sustav...i još jednu stvar sam zaboravio ..ako pogledamo malo bolje remen na pušci..vidjet ćemo da je to kožni remen..e taj remen se ne može dovoljno produžit da se puška "prekopča" u "Graničarski Stav" u tome slučaju remen se jednostavno baci iza vrata..a nekad ni to nije dovoljno...i uz najbolju volju nekad nemreš primit oružje kak spada..ne ide i ne ide...
Vidim ja da ti ne razumiješ! Oni mene sa takvim slikama sprdaju haaallloooo!!!!!
O.K. frajer se namjesti fotografu, a ovaj debilčina pohitao to objaviti, ali mene je sram jer onda ispada da smo svi tukci!! Kužiš sada?
Šta nije znao uhvatiti bolju pozu? Nije jer nema pojima! U tome je poanta!

I kakav remen. Trebao je produžiti ruku na rukohvat, bolje namjestiti preklopni na rame i uzeti prirodniju pozu!




Evo Hrvatskog vojnika!
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"

Zadnje uređivanje U-boat : 08.02.2013. at 21:55.
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:49   #35
Quote:
U-boat kaže: Pogledaj post
A baš ga pametuješ! Jesi to ti na slici
E nisam...samo ti pokušavam dočarat da čovjek nije ništ krivo napravio...i ponajviše na temelju osobnog iskustva...a ti tu lupaš ko otvoren prozor...još će to neki "generalčina" pročitat pomislit kako si u pravu i ovog jadnika indentificirat i izbacit sa spiska za misiju...ni krivog ni dužnog...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:55   #36
Quote:
U-boat kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ti ne razumiješ! Oni mene sa takvim slikama sprdaju haaallloooo!!!!!
O.K. frajer se namjesti fotografu, a ovaj debilčina pohitao to objaviti, ali mene je sram jer onda ispada da smo svi tukci!! Kužiš sada?
Šta nije znao uhvatiti bolju pozu? Nije jer nema pojima! U tome je poanta!
..Mislim da se ovaj nije namjestio za slikanje...jednostavno ga poslikalo dok se mrdao tamo vamo ... definitivno potpuno kriv izbor fotografije i propust nekoga koji radi te prezentacijske stvari...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:55   #37
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
E nisam...samo ti pokušavam dočarat da čovjek nije ništ krivo napravio...i ponajviše na temelju osobnog iskustva...a ti tu lupaš ko otvoren prozor...još će to neki "generalčina" pročitat pomislit kako si u pravu i ovog jadnika indentificirat i izbacit sa spiska za misiju...ni krivog ni dužnog...
Ajd neka mu je sretno u misiji!
__________________
U jednom od svojih tekstova iz 1975. Bruno Bušić je napisao:" ... Da smo složni i čestiti davno bi imali državu. ...No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo državu, vidjet ćete kako tek naši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najteže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?!"
U-boat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:06   #38
Quote:
U-boat kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ti ne razumiješ! Oni mene sa takvim slikama sprdaju haaallloooo!!!!!
O.K. frajer se namjesti fotografu, a ovaj debilčina pohitao to objaviti, ali mene je sram jer onda ispada da smo svi tukci!! Kužiš sada?
Šta nije znao uhvatiti bolju pozu? Nije jer nema pojima! U tome je poanta!

I kakav remen. Trebao je produžiti ruku na rukohvat, bolje namjestiti preklopni na rame i uzeti prirodniju pozu!




Evo Hrvatskog vojnika!
E ovo je već bolje.Tu se vidi da su obučeni debelo , ovaj gore ima nekakav dost dugački remen .. vjerojatno se sam malo snašao ... a ovaj dolje..malo se "muči" sa usadnikom..smeta mu ona debela "pancirna" kragna
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 22:18   #39
Quote:
SvenMbt kaže: Pogledaj post
Za nas bi najbolje bilo da kupimo par m2 brdleya.A za avione prodati stari krš(mig 21) i nabaviti novije tipa Eurofightera(znam da je recesija al ipak)stedit koju godinu,ooo ustvari desetljece, a za helice najgluplja ideja je to sto smo "bacili" mi 24.to je bila najgluplja ideja zato sto su vrhunski.
..Za nas je bilo najbolje da smo nastavili razvijat vlastiti program Oklopnih Vozila ... ako se moglo tamo još `93,`94 krenut s konstruiranjem LOV-a i sl. moglo je se to isto nastavit i unaprijeđivat godinama..danas bi imali treću generaciju i lagano to prodavali po "komšiluku" i dalje ... a ne plaćali ko zna što tamo nekim Skandinavcima....
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 23:31   #40
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
...da dobro si primjetio balističke jesu obvezne kod ovakvih vježbi di se slika i di se muvaju "važne" face ..ali balističke sa dioptrijom ..e to je malo teže...toga nema....jedino ako si privatno ne nabaviš
Dakle ima, ali moraš privatno riješiti ... ali kako rekoh balističkih nema ... pogledaj cijelu galeriju (a možeš i na drugim portalima pregledati) i niti jednog vojnika nećeš vidjeti s balističkim naočalama ... eventualno gunneri na HMMWV, ali s taktičkim ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.