Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2015., 17:24   #1
Poziv na sud došao prekasno

Pozdrav,

Dakle ovakva situacija. Supruga je doživjela oružanu pljačku u trgovini u kojoj je zaposlena u 11.mj 2014.g.
Danas u kasliću nakon što je došla s posla (radi od 05.45 - 15.30) pronalazi plavu kovertu s pozivom na sud (kao svjedok) s zakazanim ročištem 01.04.2015.g.
Naravno zove telefonom sud ali nitko ne radi poslije 15 h. Inaće na pozivu je datum 23.03.2015.g.
Znaći poštar je samo ostavio kovertu u kasliću (02.04.2015.) bez da je uopće provjerio da li ima koga doma, nema ni govora o potpisivanju primitka preporučene pošiljke.
Da li je uobičajena praksa da se takvi pozivi samo tako ostave?
Koje su joj (supruzi) opcije pošto se nije odazvala samo zato jer nije na vrijeme obaviještena.

Unaprijed hvala!
lukodp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 19:56   #2
Koliko ja znam, to ne dostavljaju poštari nego sudski dostavljači (no vjerojatno ovisi o tome koji odjel trebate - moj brat je poziv za ročište u brakorazvodnoj parnici dobio običnom poštom), a u slučaju da nema nikoga doma i nitko drugi ne može preuzeti, npr. susjed, onda se ta dostava vraća na sud i eventualno se pokuša još minimalno jedanput.

Najbolje bi bilo da nazove svog odvjetnika (osim ako nije pozvana kao svjedok jer u tom ga slučaju vjerojatno nema) koji će sastaviti dokument u kojem će obrazložiti zašto Vaša supruga nije mogla pristovati ročištu. Dakako, može to i sama napisati, samo neka pazi da je sve dobro sročeno, jer iako će joj sud lupiti štambilj da je zaprimljeno, neki suci vole da je sve po špranci. Sretno!
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.