Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 09:55   #1
Najbolja banka za poslovne korisnike

...ako je istinitost te konstrukcije uopće moguća. znam da su banke najveće zlo i da samo sišu pare, ali imam problem s PBZ-om kao poslovni korisnik i zanima me vaše mišljenje.
Naime, za bilo kakvo plaćanje u inozemstvo oduzimaju mi 13 eura. Za bilo kakav primitak novaca iz inozemstva, uzmu 5 eura.
intenzivno razmišljam o mijenjanju banke.
ima ko kakva iskustva s raiffeisen? kolike su njima naknade? ili s PBZ-om kao poslovni korisnik?
hvala
__________________

<3
Beshtia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 09:58   #2
RBA - 10 eura za svaku uplatu na devizni račun. Svaku. Kad mi je jedan lik greškom uplatio 5€ (nije dodao jednu nulu, poslije mu je bilo bed ), uzeli su mi tih 5 i plus još s tekućeg kunskog toliko da se namire za tih 10€.

I ja razmišljam o promjeni, samo ne znam ni ja kolike su te naknade u drugih banaka. Znam da je Zagrebačka po tom pitanju iznimno fer prema privatnim korisnicima, ali ne znam kako je s poslovnim.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:06   #3
Quote:
Beshtia kaže: Pogledaj post
...ako je istinitost te konstrukcije uopće moguća. znam da su banke najveće zlo i da samo sišu pare, ali imam problem s PBZ-om kao poslovni korisnik i zanima me vaše mišljenje.
Naime, za bilo kakvo plaćanje u inozemstvo oduzimaju mi 13 eura. Za bilo kakav primitak novaca iz inozemstva, uzmu 5 eura.
intenzivno razmišljam o mijenjanju banke.
ima ko kakva iskustva s raiffeisen? kolike su njima naknade? ili s PBZ-om kao poslovni korisnik?
hvala
Isto sam kod PBZ-a, poslovni korisnik ... katastrofa ... ali ne samo naknade nego i referenti ... to su takvi nemarni nesposobnjakovići da je to strašno ... pogotvo kad ti nešto treba ...

Ja razmatram HPB iako su ti naknade svugdje podjednake
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:43   #4
^ slažem se, referenti su koma.
a što mi se prošle godine desilo - ispišala sam krv da im dokažem kako su mi dvaput naplatili finin certifikat.

međutim vratili su pare, nakon hrpetine poziva i prepiski.
ono što još manje razumijem je da poslovnim korisnicima naplaćuju dizanje novaca s bankomata. katastrofa.

oni koji su na RBA - znači "mrkne" vam 10 eura za svaku deviznu uplatu na vaš račun? u PBZ-u uzmu 5 eura za svaku takvu uplatu ali evo očito nadoknade u obrnutom smjeru, čak 13 eura po transakciji, bez obzira jesi u nalogu odabrao SHA ili ne.

i ovo što ih stalno moraš zivkati za "bijelu listu" računa...

srednji vijek.
__________________

<3
Beshtia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 01:11   #5
Meni PBZ ne oduzima novce za primanje novca iz inozemstva (konkretno, isplata s PayPala na kunsku karticu), što je dosta zanimljivo jer vidim da PBZ i domaćem i u međunarodnom platnom prometu ima naplaćuje 0,12% min. 40 kn za priljev novcaa.

Njihovih 0,15% min. 70 kn za slanje novca u inozemstvo je jako dobra cijena, mislim čak i najbolja na tržištu. U Erste banci meni uzmu 0,60% min. 120 kn.

Zaba: 0,20% min. 80 kn
PBZ: 0,15% min. 70 kn
Erste: 0,60% min. 120 kn
RBA: 0,20% min. 10 EUR
Hypo: 0,30% min. 80 kn
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2020., 12:02   #6
Pozdrav ekipa, imate li nekih svjezijih informacija sto se tice poslovnih banaka?

Posto je ovaka situacija zbog korone odlazak u 5-6 banaka bi trajao jako dugo, a kako radim ne stignem sve ishendlati.

Imate li neke informacije koja banka je najbolja, ima najbolje rjesenu aplikaciju, najmanje naplacuje priljeve iz inozemstva itd?

Inace kao privatni korisnik sam na PBZu i nova apk je uzas, no ako imam neke pogodnosti kao dugogodisnji korisnik, naravno da bi to iskoristio.
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.