Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 03:08   #1
Fizički sukob posljedice?

Pozdrav.

Evo ovako, naime sudjelovao sam u sukobu, nije bila samoobrana niti je bila nužna obrana, naime bilo je provociranja sa obje strane i moje i druge tako da me zanima sad kakav postupak mogu očekivati s obzirom da su obje strane krive, znači i ja i druga strana smo provocirali jedno drugo i na kraju sudjelovali u fizičkom sukobu. Imam 21 godinu te nemam pojma o tome nisam sudjelovao prije u takvim aktivnostima.

Zanima me što mogu očekivati jer je druga strana rekla da će me prijaviti no ja sam također rekao isto pošto je provociranje bilo obostrano i ja definitivno nisam kriv! Ili ako sam kriv onda sam na kraju krajeva kriv isto kao i druga strana jer ponavljam provociranje je bilo na obje strane a na kraju krajeva i u sukobu kojem smo sudjelovali oboje nitko nije bio u samoobrani ili sličnoj situaciji. Što mogu učiniti u slučaju da se druga strana zaista odluči na prijavu, s obzirom da smo oboje sudjelovali u sukobu svjesno i provocirali se međusobno te smo oboje s nekim lakškim fizičkim ozlijedama na kraju svega.

Hvala svima koji će izdvojit vrijeme za savjet/pomoć.

LP
Sky Office is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 05:17   #2
Quote:
Sky Office kaže: Pogledaj post

... bilo je provociranja sa obje strane i moje i druge

... s obzirom da su obje strane krive, znači i ja i druga strana smo provocirali jedno drugo

... pošto je provociranje bilo obostrano i ja definitivno nisam kriv!

... ponavljam provociranje je bilo na obje strane

... u sukobu kojem smo sudjelovali oboje

... s obzirom da smo oboje sudjelovali u sukobu svjesno i provocirali se međusobno
razmisli o ovome kad prespavaš.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 12:21   #3
Quote:
Sky Office kaže: Pogledaj post
Što mogu učiniti u slučaju da se druga strana zaista odluči na prijavu, s obzirom da smo oboje sudjelovali u sukobu svjesno i provocirali se međusobno te smo oboje s nekim lakškim fizičkim ozlijedama na kraju svega.
Vratit mu istim načinom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.