Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 15:08   #1
Na ovim prostorima - sto nam ostaje?

Pa, eto, jedna tema koja bi obuhvatila vise podrucja. Kako vam se cini zivot u vasoj lokalnoj sredini? S cime ste zadovoljni, a sto smatrate da se treba mijenjati?

Dakle, tema je zamisljena iz vise aspekata, djelomicno i politickog, ali naglasak na drustvu. Kako shvatiti mehanizme koji utjecu na dogadjaje na ovim prostorima? Koji bi po vama bio recept za krizu? Koliko ste spremni uloziti u sebe da bi vam bilo ugodnije snaci se na ovim prostorima?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 16:11   #2
Živim u maloj sredini cca 10-12 000 stanovnika, život nije nešto jer se većina stanovnika zaposlila u Njemačkoj ili je otišla gore življeti ili u neku drugu zemlju EU. Grad je skoro pa prazan kad prolazis ulicama možeš vidjeti max 10-15 ljudi. Za ovakvo stanje kriva je vlast nitko se nije brinuo za veliko iseljavanje mladih ljudi iz države. Ne krivim te mlade nizašto jer ću vjerojatno za koju godinu i ja njihovim putem. Posla nema, a i ako ima neko radno mjesto sve se sređuje preko veze rade ljudi koji nemaju kvalifikacije.

Kako sam spreman uloziti u sebe?
Završiti fakultet, naučiti jezik i ići dalje mlad sam nema nikakav razlog da bi me šta držalo u ovome gradu
Dekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 01:45   #3
Ako cemo naglasak na drustvo - voljela bih da se vrate svi oni posteni i radisni ljudi, a za Dojcland nek otperjaju njihove suprotnosti koje svojom agresijom i pokvarenoscu ne daju disati normalnim ljudima i koje su u velikoj mjeri i zasluzne za ovo stanje. Tada bi se neminovno promijenile i neke politicke strukture pa samim time i cjelokupni puls grada/zupanije/drzave.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:41   #4
@Daphne
To je nemoguće postići, i da dođe netko pošten na vlast ovakvo stanje u državi će potrajat dosta dugo min 10 godina. Jer sve tvornice koje su u rh valjale propale su grcaju u dugovima radi glupih i pohlepnih ljudi, političara.
Sam dokaz je puštanje premijera kojemu mislim da tih 12 milja kn nece biti problem i covjek koji nas je toliko zadužio i upropastio.
Dekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 10:08   #5
A, da, sto se politickih igara vezanih uz dobre poslove, tesko je ocekivati da ce se nesto mijenjati. Premda je Hrvataka mlada demokracija {nesto vise od 20 godina} jos su prisutni elementi prijasnjih rezima.

A ima dosta toga i u onom da se prebacuju odgovornosti na nekog drugog, i time se nekako i vrtimo u krug. Koliko je samo tajnih izvora pristizanja novaca mocnicima? Kako tome uci u trag?

Dakle, stvaralostvo, umjetnost i znanost se na ovim prostorima opcenito malo cijeni, i samim time je i kulturni zivot prosjecnih ljudi siromasniji {manjeg sadrzaja} nego sto bi to bilo prikladno. Cijene kazalista su poprilicno visoke. A, eto, otud polazi i teorija da uz premalo kulture, medju mladjima ponekad dolazi do pretjerivanja u nekulturi.

A, eto, ako je u vlastitim mislima prisutna neurednost i nesklad, tada to seze i u dublje sfere drustva. Ako je sef na poslu sklon psovanju i naglim promjenama raspolozenja, tada je i logicno ocekivati da ce djelatnici gubiti motivaciju. Organizacija je bitan faktor, ako je losa, tada su i rezultati losiji. Sreca u tome je da ipak ponekad postoji izbor.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 10:25   #6
Quote:
Dekker kaže: Pogledaj post
@Daphne
To je nemoguće postići, i da dođe netko pošten na vlast ovakvo stanje u državi će potrajat dosta dugo min 10 godina. Jer sve tvornice koje su u rh valjale propale su grcaju u dugovima radi glupih i pohlepnih ljudi, političara.
Sam dokaz je puštanje premijera kojemu mislim da tih 12 milja kn nece biti problem i covjek koji nas je toliko zadužio i upropastio.
činjenica da ima ljudi koji bi i opet glasati za sanadera, govori da je društvo krivo a ne pojedinci, političari. društvo je neobrazovano, i zaostalo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 15:10   #7
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
činjenica da ima ljudi koji bi i opet glasati za sanadera, govori da je društvo krivo a ne pojedinci, političari. društvo je neobrazovano, i zaostalo.
Sudstvo je ovim dijelo krivo najvise, naš USKOK jer ljudi kradu par godina kad se ljudi osiguraju financijski i materijalno, djeca su van RH par nekretnina van RH, zbrine se obitelj fino i onda nakon svega toga "kao Uskok hvata" te ljude. Primjer su tima Mamići za koje se zna da drže čitav nogomet u državi u šaci, Bandić koji ima za plaćanje jamčevine 15 milja kn,...
I mediji su krivi većim djelom jer se promoviraju fejs stranice "ćaća se vraća" koja je napravljena kao sprdnja dok se narod ponaša kao da je nešto ozbiljno.
Na vijestima i novinama ćeš sad češće čitati "ćaća se vraća" nego "puštanje Sanadera na slobodu". Bivšem premijeru se daje podrška na sve strane, i dovoljno ti je čuti par zadrtih ljudi, baba i dedova kako mu je sve namješteno i da se bolje živilo kad je on vodio državu...
Dekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 15:18   #8
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
činjenica da ima ljudi koji bi i opet glasati za sanadera, govori da je društvo krivo a ne pojedinci, političari. društvo je neobrazovano, i zaostalo.
Ovdje se situacija neće promijeniti još najmanje stotinu godina. Tko misli čekati bolje dane ovdje taj neka se navikne na ovakvo stanje jer će ga prije starost stići nego se išta promijeni.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 00:42   #9
Quote:
Kako vam se cini zivot u vasoj lokalnoj sredini?
depresivno, grad penzionera
Quote:
S cime ste zadovoljni, a sto smatrate da se treba mijenjati?
nicim, sve
tu niču samo pekare i birtije
ak se "nadje" koje radno mjesto onda samo preko veze mos dobit

Quote:
Kako shvatiti mehanizme koji utjecu na dogadjaje na ovim prostorima? Koji bi po vama bio recept za krizu? Koliko ste spremni uloziti u sebe da bi vam bilo ugodnije snaci se na ovim prostorima?
nemas tu sta shvatit
bio rat, HDZ doso na vlast kao "oslobodilacka stranka"
pokrala drzavu, krivce izbacili iz stranke a ostala garda nastavila krast
sad smo jos malo pa ko Grcka (bas dobro sto smo usli u EU nema sta)

recept ? ajme meni
da napisem dio bi ban, to necu

dovoljno je reci da ovo vise nije drzava hrvata i manjina (madjara, ceha i srba)
ovo je sad... u biti ono sto je tudjman (da sa malim slovom) kojeg toliko velicaju
a nezasluzuje ime u povjesnim knjigama, htio
ovo je njegova ostavstina
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 11:57   #10
Ljudi su generalno odustali od države,parola je zagrabi koliko i duboko možeš.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:11   #11
Quote:
Dekker kaže: Pogledaj post
Za ovakvo stanje kriva je vlast
A tko je izabrao tu vlast?

U demokraciji je narod kriv za sve
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:33   #12
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Ljudi su generalno odustali od države,parola je zagrabi koliko i duboko možeš.
A šta bi trebali? Uplaćivat novce Sanaderu na tekući ili kaj?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:35   #13
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A tko je izabrao tu vlast?

U demokraciji je narod kriv za sve
Kad u Hrvatskoj imaš hrpu zatucanih, glupih ljudi tek još
ovi što glasaju iz koristi pa HDZ-ovska dijaspora, pa
jugonostalgičari i možemo se lagano jebat
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 01:34   #14
je mozes uvjek kriviti "hrvate" sto su "izabrali" vlast

ali

1. mrtvaci glasuju
2. budale koje imaju zahvaljujuci divnom zakonu dvojno drzavljanstvo
3. budale koje uopce ni ne zive tu (2)
4. prodane duse koje dobivaju buducu korist od "izabrane" stranke
5. ovi koji su imigrirali a nisu nikad otisli jer je fino cuclat drzavi novac
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 17:34   #15
jad i bijeda, i u glavama i materijalno. svrha života moje okoline je uglavnom raditi deset sati na nekom poslu, doći doma, kuhati, pisati zadaću, dočekati slobodnu nedjelju, pričati o receptima, šetati po jarunu i lizati sladoled... a ako to sve ne radiš i ne živiš tako, luzer si i gubitnik i frik.
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 18:26   #16
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
A šta bi trebali? Uplaćivat novce Sanaderu na tekući ili kaj?
Oni koji su glasali za takve to i zaslužuju.Ali ako si istinski domoljub onda se moraš boriti i da nešto napraviš od države jer država se ne može praviti za čopor babuna koji nemaju nikakav osjećaj za pravila i moral.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 18:27   #17
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
j
2. budale koje imaju zahvaljujuci divnom zakonu dvojno drzavljanstvo
evo i ja ga imam,jel' mi treba zabraniti da glasam
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 19:49   #18
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
evo i ja ga imam,jel' mi treba zabraniti da glasam
da
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:03   #19
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
da
a znači imamo prave i "krive" Hrvate
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:04   #20
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
Oni koji su glasali za takve to i zaslužuju.Ali ako si istinski domoljub onda se moraš boriti i da nešto napraviš od države jer država se ne može praviti za čopor babuna koji nemaju nikakav osjećaj za pravila i moral.
Di živiš? Koje ti je drugo a koje prvo državljanstvo?

"Domoljub", nemoj molim te, ja volim ljude oko sebe i nikoga od
nikoga ne kradem.

Ja ti pričam o jadnoj frizerki koja se bori za egzistenciju i šiša me za
20 kn i opere mi kosu bez računa jer joj drugačije ne ide jednostavno.

Ja se ne borim za državu i da se mene pita države nebi postojale uopće.

Znam za što se borim i kakav sam i to je moja stvar.

O kakvom čoporu ti pričaš i o kakvim babunima? Jesi ti ikad radio
u "lijepoj našoj" ? Ja te uvjeravam da ima jako dobrih šefova ali i obrnuto.

Pozz
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.