Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 14:06   #1
Snovi

naleteh na ovu temu.

fascinira me broj ljudi koji se primaju na "psihološko" tumačenje snova koje sa psihologijom ima veze koliko i proročište u delfima sa meteorološkom stanicom.

Evo, zato, nekoliko kratkih uputstava za prepoznavanje onoga što zaista jeste tumačenje snova bazirano za poznavanju psihologije snova:

- većina simbolike u snu je LIČNO VAŠA, prema tome, svako ko bi ponudio neko "svoje" tumačenje nekog simbola iz vašeg sna ne bavi se "psihološkom" analizom.
- da bi rastumačili vlastitu simboliku, nije potrebno da nekome ponudite CV. Da li biste verovali gatari koja gleda u fildžan ako bi vam ista prethodno tražila da joj ispričate sve o sebi?
- budući da je simbolika vaša, i da je san pre svega razgovor sa samim sobom i poruka upućena sebi, tumačenje sna koje se ne bazira na intenzivnom razgovoru sa sanjačem nema apsolutno nikakve veze sa psihološkim tumačenjem.
- snovi mogu biti jednostavni i komplikovani, značajni i manje značajni, no, čak i za tumačenje najjenostavnijeg i gotovo nebitnog sna potrebno je najmanje pola sata razgovora sa sanjačem.
Zanimljivi snovi puni simbolike, snovi koji se ponavljaju ili teške noćne more zahtevaju nekada po nekoliko sati razgovora.
- onaj koji tumači san nikada ne tumači simbole. Njegova uloga je samo da pomogne sanjaču da SAM dođe do značenja vlastitih simbola. To vam je kao kada biste se našli u lavirintu koji ste nekada davno sagradili pa izgubili pamćenje. Tumač je tu da vam pomogne da se setite, ne da vam proizvoljno crta mapu po principu "e, da sam ja gradio, to bi bilo 'vako ...".

toliko.

živi bili.
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:13   #2
Ja mislim da je tim ljudima do zajebancije.
Mislim, ipak odbijam vjerovati da ljudi stvarno tako olako shvaćaju tumačenje snova...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:16   #3
mislim da ljudi u tom vide zabavu i ništa puno više.
ko i u horoskopu npr.
a i vole pričat o svojim snovima, to sam primjetila da nekako svi vole
mishamu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:19   #4
Postoji razlog zašto se dotična tema nalazi na "Duhovnosti", a ne na "Psihologiji".
R.o.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:19   #5
svaka čast zajebanciji, enigmi i razonodi, ja sam za.

ono na šta ja stavljam primebu je idiotska upotreba prideva "psihološko", pa sam napisala post čisto kao prevenciju eventualnog zajeba nekog ko bi se , recimo, obratio na takav topic radi rešavanja problema s noćnim morama.
(primera radi)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:20   #6
Quote:
R.o.K. kaže: Pogledaj post
Postoji razlog zašto se dotična tema nalazi na "Duhovnosti", a ne na "Psihologiji".
a jes, i to što kažeš.
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:25   #7
pazi, ja znam jednog čija tumačenja mojih snova volim više nego najstručnije psihološko, al to je zato jer je čovek neverovatno talentovan.

al što nije psihološko - nije psihološko, pa ga ti voli kol'ko 'oćeš.
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:05   #8
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
naleteh na ovu temu.
I ja sam vidjela tu temu i zgrozila se. Nevjerovatno je koliko se ljudi "primaju" na takva sranja, međutim, nisam se osjetila kompetentnom da komentiram. I da nisam isprobala ono što jesam, ne bi mi palo na pamet da na onakav način tražim tumačenje.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:12   #9
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
svaka čast zajebanciji, enigmi i razonodi, ja sam za.
... zayebancija i razonoda prolaze svugdje, pa i ovdje, kad prođu neke filtere, jel'
e pa ova je prošla filter, postavljena je kao top-tema, što bi značilo da onog tko ju je kao takvu postavio, uopće ne smeta uvodni post koji sugerira psihološku obradu snova, čak dapače rekla bih, da su berem navodnike stavili... cerekajućeg smajlića....


Quote:
ono na šta ja stavljam primebu je idiotska upotreba prideva "psihološko", pa sam napisala post čisto kao prevenciju eventualnog zajeba nekog ko bi se , recimo, obratio na takav topic radi rešavanja problema s noćnim morama.
(primera radi)
čisto razonode radi pitam... a zašto primjedbu nisi stavila na Duhovnost, mislim, tamo su i postavljači teme i "mušterije", možda se netko zamisli, mada sumnjam
i još jedna moja impresija, reče mi onomad netko da su vratili chat na Duhovnosti, odoh ja baš da vidim, jel'..... ugledam navedenu temu i pomislim da je to chat toliko o psihološkoj dimenziji tumačenja snova
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 22:14   #10
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
- onaj koji tumači san nikada ne tumači simbole.
ovo je jedino u čemu se ne slažem s tobom.

na psihoterapiji sam dosta radila na tumačenju snova. u principu je sve kako ti pričaš: da bi se jedan banalan san protumačio, treba vremena i vremena, 80 posto toga su individualna značenja onoga ko sanja. ali ipak postoje neki opći simboli (ne jednoznačni za sve, ali postoje)

svakako mislim da se na forumu ne mogu tumačiti snovi. čak i kad mi je nečiji san jasan ko dan, jer je toliko banalan, ne mogu to preko foruma prenijeti. forumsko tumačenje snova je za Duhovnost i Alternativu: na razini gatanja iz kave. dok na psihoterapiji snovi mogu biti jako važan materijal
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 22:45   #11
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
čisto razonode radi pitam... a zašto primjedbu nisi stavila na Duhovnost,
čula sam da su visoko produhovljene osobe osetljive na kritiku i lake na obaraču

Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ali ipak postoje neki opći simboli (ne jednoznačni za sve, ali postoje)
pazi, ovo boldano i podvučeno je suština.
čak i kada su šanse da ti "opći simboli" pokrivaju 90% populacije, moraš računati s tim da možda baš za toga s kim radiš znače nešto - posebno.
I po pravilu bi trebalo pustiti čoveka da sam dođe do toga, čak i kada ti gotovo sigurno znaš šta simbol znači (jer nije samo značenje važno koliko proces otkrivanja značenja, koji je u stvari proces učenja o sebi)
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 03:12   #12
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
naleteh na ovu temu.

fascinira me broj ljudi koji se primaju na "psihološko" tumačenje snova koje sa psihologijom ima veze koliko i proročište u delfima sa meteorološkom stanicom.
Bijah ja na toj temi i nisam uopće uočila da piše "psihološko tumačenje snova", toliko o mušterijama, ali jesam uočila da sam na Duhovnosti. Tu se radi o:
- zabavi
- malo interakcije na chat bazi s podlogom za eventualno daljnje razmišljanje na temu
- malo kreativnosti - od strane tumača i od strane "mušterije"
- znatiželji, prokletoj znatiželji
- malo otvorenosti i ne pretjerano ukočenom traganju za točkama putem kojih se svakodnevno baviš samim sobom
- strahovima i frustracijama - neki ljudi ih se oslobađaju razgovorom o snovima

Quote:
- onaj koji tumači san nikada ne tumači simbole. Njegova uloga je samo da pomogne sanjaču da SAM dođe do značenja vlastitih simbola. To vam je kao kada biste se našli u lavirintu koji ste nekada davno sagradili pa izgubili pamćenje. Tumač je tu da vam pomogne da se setite, ne da vam proizvoljno crta mapu po principu "e, da sam ja gradio, to bi bilo 'vako ...".
Pa da, to je to. Samo tamo se radi o shortcutu. Tumačica snova tamo mislim da je zato i tražila podatke iz aktualnih životnih okolnosti - da bi, u kratkim crtama, povezala sa sanjanim simbolima, odnosno došla do zaključaka za tu osobu posebno, doduše umjesto te osobe. Iako, to je sve jako kratko i od oka, koliko sam vidjela. Meni osobno je, najozbiljnije, pomogla u jednom detalju, kada mi je rekla da police koje se u snu nalaze ispred kioska "iznose" neki problem u prednji plan - to mi samoj nije palo na pamet, iako je banalno i nije ni najvažnije, ali je meni bilo zanimljivo. Eto, to je igra. Nema tu obaveza ni pretenzija ni pučkoglave zaluđenosti. Za one koji hoće opća rješenja, ti valjda čitaju sanjarice, s "narodskim" značenjima simbola. Ovo je konverzacija, lagana i instant, ali je ipak dvosmjerna. I nimalo ne osporava smislenost ozbiljnijih, dubinskih interpretacija snova.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 06:25   #13
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Tumačica snova tamo mislim da je zato i tražila podatke iz aktualnih životnih okolnosti - da bi, u kratkim crtama, povezala sa sanjanim simbolima, odnosno došla do zaključaka za tu osobu posebno, doduše umjesto te osobe.
što sa psihološkim tumačenjem snova ima veze koliko proročište u delfima s meteorološkom stanicom.

Jes' ti čitala uvodni?

"doduše, umjesto te osobe"

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Iako, to je sve jako kratko i od oka, koliko sam vidjela.
aha.
a da nije i "psihološko"?

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Meni osobno je, najozbiljnije, pomogla u jednom detalju, kada mi je rekla da police koje se u snu nalaze ispred kioska "iznose" neki problem u prednji plan - to mi samoj nije palo na pamet, iako je banalno i nije ni najvažnije, ali je meni bilo zanimljivo.
i vrač je rekao indijancima da će zima biti duga i hladna.
pa oni otišli u šumu i nacepali drva, a ono -...
(znaš kako ide vic?)


Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Eto, to je igra. Nema tu obaveza ni pretenzija ni pučkoglave zaluđenosti. Za one koji hoće opća rješenja, ti valjda čitaju sanjarice, s "narodskim" značenjima simbola.
apsolutno nema razlike između "sanjarice" (sanovnika) i toga tamo.
Razlika je jedino u tome što se ta tamo pokušava poturiti kao nešto što nije (to tumačenje poturiti kao psihološko).
A vajne "podatke o sanjaču" traži iz istog razloga iz kojeg mađioničar viče "ćiribu, ćiriba".
Radi ostavljanja utiska na publiku.

"San iznosi neki problem u prvi plan"
Blabla - truć.

Pa svaki san iznosi problem u prvi plan, u tome je smisao snova.

"sanjala sam da se porađam"
"hm, vidim da imate veliki trbuh ... da vidimo ... vaš san znači da ćete roditi, da ćete roditi ..."
"daaa, daaa ...?"
"rodit ćete dijete!"
"nevjerojatno! Svaka čast! Pa vi to zaista umijete!"



Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Ovo je konverzacija, lagana i instant, ali je ipak dvosmjerna. I nimalo ne osporava smislenost ozbiljnijih, dubinskih interpretacija snova.
po čemu su te interpretacije ozbiljne i dubinske?
probaj se držati psiholoških obrazloženja i argumentacije, jer - viš', na psihologiji smo.
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:20   #14
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
aha.
a da nije i "psihološko"?
Možda je popularnopsihološko. Pop-psihološko. Instant-psihološko. Duhovno-samorazvojno.

Quote:
apsolutno nema razlike između "sanjarice" (sanovnika) i toga tamo.
Razlika je jedino u tome što se ta tamo pokušava poturiti kao nešto što nije (to tumačenje poturiti kao psihološko).
A vajne "podatke o sanjaču" traži iz istog razloga iz kojeg mađioničar viče "ćiribu, ćiriba".
Radi ostavljanja utiska na publiku.
Nemam pojma, i ja sam se zapitala na trenutak odakle npr. tumačenje simbolike kojega se drži autorica topika. Mislim da se uglavnom nastoji osloniti na kulturološko, ono što kao duhovna bića dijelimo jedni s drugima. Naslijeđe. Arhetipovi. Civilizacijske tekovine. Imanje u vidu normi, vrijednosti tipičnih za neko podneblje. Ja sam npr. pitala što simbolizira desno a što lijevo. Postoje neki zajednički obrasci, koje dijelimo s drugima. Možda se to tumačenje nije zbilja trebalo nazivati psihološkim, nego kulturološko-duhovnjačkim. Na kraju krajeva, i jest na Duhovnosti. S time da u ovom trenutku uopće ne komentiram kako to autorica topika odrađuje, dobro ili loše, samo to o čemu se zapravo radi, ako se ne radi o psihološkom tumačenju, a složili bismo se svi da se doista i ne radi.

Quote:
"San iznosi neki problem u prvi plan"
Blabla - truć.

Pa svaki san iznosi problem u prvi plan, u tome je smisao snova.
Da, ali kod mene je dio iznošenja problema bio u stražnjem, a dio u prednjem planu pa mi je bila korisna primjedba da je u mom snu riječ o dva plana.

Quote:
po čemu su te interpretacije ozbiljne i dubinske?
probaj se držati psiholoških obrazloženja i argumentacije, jer - viš', na psihologiji smo.
Neka netko tko se bavio tumačenjem snova profesionalno kaže u čemu je sve ozbiljnost i dubina takvih tumačenja (operacionalno). Ja sam sigurna da u svakom tumačenju snova postoji jedna vrlo individualizirana dimenzija (osobni splet veza između simbola) i referiranje na općekulturno, ono što nam je zajedničko. Zar bi i jedno tumačenje snova bilo moguće da nema kulture odnosno zajedničkih simbola, motiva, vrijednosti i, općenito, da nema suodnošenja. Ono tamo tumačenje snova na topiku mislim da hoće uhvatiti trenutak zajedničkosti u motivima sna, ali i motivaciji za sudjelovanjem na topiku. Taj topik je baziran na zajedništvu i dobroj volji. Ne vidiš to? Dakle, lako za to što tumačenja nisu strogo psihološka ili psihologijska, to nije niti namjera - topik je legitiman jer funkcionira kao što su funkcionirali totemi. Sociološki i sociopsihološki ima svrhu, iako uže disciplinarno (gledano s aspekata struka koje pretendiraju na legitimitet u tumačenju snova) nije nužno validan i podložan je kritici. Može tako?
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:56   #15
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post

Neka netko tko se bavio tumačenjem snova profesionalno kaže u čemu je sve ozbiljnost i dubina takvih tumačenja (operacionalno).
netko tko se profesionalno bavio time (i ima znanstveni rad na tu temu) je upravo i otvorio ovaj topic.

mišljenje tog nekog o ozbiljnosti i dubini tih tumačenja imaš u uvodnom postu.

korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:09   #16
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
netko tko se profesionalno bavio time (i ima znanstveni rad na tu temu) je upravo i otvorio ovaj topic.

mišljenje tog nekog o ozbiljnosti i dubini tih tumačenja imaš u uvodnom postu.

Rekli bi ti mnogi pa ću tako i ja: "svaka čast".

Dakle, pročitala sam tvoj uvodni post i ranije i sad. Vidim da pišeš što treba napraviti a bogami i nekoliko puta navodiš koliko to sve skupa traje pa te pitam sljedeće: kako to treba napraviti? Kako to psiholog/psihoanalitičar navodi osobu da shvati što koji simbol predstavlja, u kakvoj su vezi međusobno simboli i zašto je san uopće važan za svakodnevni život/percepciju sebe? Kako, dakle?

I, budući da mi, korovčiću, nisi odgovorila na moju intepretaciju smislenosti postojanja topika, još dva pitanja: kako vidiš udio kolektivnog u individualnom sanjanju i hoćeš li biti zadovoljna ako se iz uvodnog posta topika koji te iritira makne riječ "psihološko"?
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:22   #17
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Rekli bi ti mnogi pa ću tako i ja: "svaka čast".

Dakle, pročitala sam tvoj uvodni post i ranije i sad. Vidim da pišeš što treba napraviti a bogami i nekoliko puta navodiš koliko to sve skupa traje pa te pitam sljedeće: kako to treba napraviti? Kako to psiholog/psihoanalitičar navodi osobu da shvati što koji simbol predstavlja, u kakvoj su vezi međusobno simboli i zašto je san uopće važan za svakodnevni život/percepciju sebe? Kako, dakle?
to se uči dva semestra na faksu.
ja ne nameravam provesti na forumu dva semestra pišući šta sam slušala dva semestra. (i to, kad se prisetim, po nekih 4 sata nedeljno)
jebiga.

(al ako navedeš nekog zubara na "zdravlju" da te preko foruma nauči popravljati zube, javi mi, pa ću se i ja potruditi. Možda.)

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
I, budući da mi, korovčiću, nisi odgovorila na moju intepretaciju smislenosti postojanja topika, još dva pitanja: kako vidiš udio kolektivnog u individualnom sanjanju i hoćeš li biti zadovoljna ako se iz uvodnog posta topika koji te iritira makne riječ "psihološko"?
1. udeo kolektivnog postoji, a kako taj udeo treba tretirati pogledaj ovde.

2. pa temu treba gledati šire - razmatramo šarlatanstvo na ovom polju uopšte, navedeni post je samo primer. Dakle, svejedno mi, mada mi sad baš ne bi pasalo da se makne, jer budući naraštaji na ovom topicu u tom slučaju neće imati dobar uvid u to o čemu se zapravo priča.

Zadnje uređivanje korovčić : 18.11.2009. at 15:26. Reason: zaboravih uturiti link
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:02   #18
Quote:
korovčić kaže: Pogledaj post
to se uči dva semestra na faksu.
ja ne nameravam provesti na forumu dva semestra pišući šta sam slušala dva semestra. (i to, kad se prisetim, po nekih 4 sata nedeljno)
jebiga.

(al ako navedeš nekog zubara na "zdravlju" da te preko foruma nauči popravljati zube, javi mi, pa ću se i ja potruditi. Možda.)
Pa dobro, nisam mislila do u zadnji detalj, nego da približiš postupak i populariziraš si struku.

Quote:
1. udeo kolektivnog postoji, a kako taj udeo treba tretirati pogledaj ovde.

2. pa temu treba gledati šire - razmatramo šarlatanstvo na ovom polju uopšte, navedeni post je samo primer. Dakle, svejedno mi, mada mi sad baš ne bi pasalo da se makne, jer budući naraštaji na ovom topicu u tom slučaju neće imati dobar uvid u to o čemu se zapravo priča.
Ja samo tvrdim da, kad smo kod prvog, zajednički primjeri olakšavaju komunikaciju o snovima. Jezik već posreduje tu komunikaciju, tu smo već ograničeni konsenzualnim, a kamoli simboli, reference i drugi elementi kulture. Razumijem, i rekla sam to čak, da svatko na osoban način slaže elemente u odnose, ali nema komunikacije bez dogovora i razumijevanja zajedničkih elemenata, tako da svaka pa i dubinska ekspertiza ima svoja ograničenja ili dogovorenu (prešutno) granicu do koje se u interpretaciji ide ili može ići.

Ma lako za taj topik, ja te uvjeravam da ne nanosi štetu i da je tvoja strukovna povrijeđenost, iako razumljiva, suvišna. Jer, svi u društvenim i humanističkim znanostima moraju se naučiti, tako ispada, da im je "narod" glavni konkurent, ali i "egzekutor". Bojim se da su se zato u nekom trenutku povijesti znanosti, discipline povukle u hermetične diskurzivne i metodologijske niše - znamo da postoji i sociologija znanosti. I profesije imaju svoju potrebu za čuvanjem teritorija, reguliranjem regrutiranja novaka i kodeksom. Nažalost, jedna od pratiteljica specijalizacije i uozbiljavanja disciplina jest njihova posvemašnja odsječenost od reale, odnosno praktične upotrebljivosti. Tko će od nas ikad doći u priliku da mu stručnjak rastumači snove? Gdje se to, npr. može u Hrvatskoj ili u Srbiji? I koliko to ljudi koristi? I tko to ima vremena sjediti s terapeutom ili analitičarem tri sata zbog jednog, jedinog sna? S te pozicije gledano, tvoja primjedba da se neki ljudi, privatno i besplatno, na jednom forumu, bave razmjenom mišljenja o značenjima snova i to lakonski nazivaju "psihološkim" tumačenjima je beskorisna, iako ne i besmislena. U vremenu kada je svatko psiholog, i svatko je sociolog, jer svi o ljudima i društvu znamo "sve", znanosti moraju tražiti načine da kvalitetnije komuniciraju svoju svrhu. Ne ugrožavaju ih mala zajedništva u kojima se prakticiraju šarlatanstva koliko vlastita neotvorenost spram javnosti i pomalo umjetna nasađenost na stvarne potrebe društva i pojedinaca. Iako bi se o tome što su to stvarne potrebe dalo raspravljati, naravno.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 16:47   #19
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Tko će od nas ikad doći u priliku da mu stručnjak rastumači snove?
ne razumem pitanje.

Ja znam mnoge koji su bili u toj prilici.

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Gdje se to, npr. može u Hrvatskoj ili u Srbiji?
Za Hrvatsku ne znam, u Srbiji može.

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
I koliko to ljudi koristi?
malo.
većina preferira sanovnike i gatare.
(koliko ljudi čita dostojevskog, u poređenju sa brojem ljudi koji čitaju danijelu stil?)

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
I tko to ima vremena sjediti s terapeutom ili analitičarem tri sata zbog jednog, jedinog sna?
ljudi koje taj san muči.
(još češće - ljudi kojima se san ponavlja, pogotovo ako se ponavlja jedna te ista noćna mora. Ti su spremni pričati i danima.)

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
S te pozicije gledano, tvoja primjedba da se neki ljudi, privatno i besplatno, na jednom forumu, bave razmjenom mišljenja o značenjima snova i to lakonski nazivaju "psihološkim" tumačenjima je beskorisna, iako ne i besmislena.
a što se moramo rukovoditi motivom korisnosti?

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
U vremenu kada je svatko psiholog, i svatko je sociolog, jer svi o ljudima i društvu znamo "sve", znanosti moraju tražiti načine da kvalitetnije komuniciraju svoju svrhu.
U vremenu kada je svatko psiholog i sociolog, i svaki IQ 100 primerak misli da je IQ1000 (minimum! ) postaje zanimljivo misliti o tome kako nije bilo baš toliko nehumano i neopravdano što su se nekada pismo i nauka čuvali daleko od domašaja "prostog" sveta i čuvali kao misterija

Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Ne ugrožavaju ih mala zajedništva u kojima se prakticiraju šarlatanstva koliko vlastita neotvorenost spram javnosti i pomalo umjetna nasađenost na stvarne potrebe društva i pojedinaca. Iako bi se o tome što su to stvarne potrebe dalo raspravljati, naravno.
hajd ovo poslednje malo razradi, deluje zanimljivo.
korovčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:02   #20
JA kazem nebo... vi mislite plavo.. ja kazem trava vi mislite zeleno..
ja kazem NLO vi mislite leteci tanjur... ja kazem Sanader vi mislite papak..
ja kazem ljeto... vi mislite plaza,more,cure,prve ljubavi,nove ljubavi.

rekao si da je licno nasa.. ja kazem da je razlika u sitnim detaljima.ali slicni,isti osjecaji se vezu sa neka iskustva. nemoze se doslovno tumacit ali...
Neki Tamo Lik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.