Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2016., 18:49   #41
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post

A za astrofiziku, popričaj s nekim od profesora. Oni znaju ljude koji znaju ljude, spojit će te s nekim, neko će te negdje uputit, doć ćeš do rješenja. Uvijek ima nečega, neki projekt, stipendija, suradnja, neki kontakt, nešto šta stoji negdje u ladici, nešto šta je netko čuo ili zna nekog ko se time bavi... samo treba pitat.
Da, već sam mu par puta rekao, možda mu se ne sviđa to rješenje, bilo bi bolje da dođu tražit oni njega.

Inače, profesori fizike na njegovom faksu (FESB) su aktivni sudionici istraživanja u CERN-u, i sami inženjeri elektrotehnike.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 19:11   #42
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Da, već sam mu par puta rekao, možda mu se ne sviđa to rješenje, bilo bi bolje da dođu tražit oni njega.

Inače, profesori fizike na njegovom faksu (FESB) su aktivni sudionici istraživanja u CERN-u, i sami inženjeri elektrotehnike.
Ne brini, to sam već ranije mislio napraviti. Samo nisam još, jer mi se trenutno ne žuri. Zašto mi se ne žuri? Zato jer imam "bezbroj" obaveza izvršiti prije nego što aktivno krenem raditi na tome. Za sad sam samo surfao i tražio pomoć na forumu. Ako ću već ići kod Puljka ili Lelasa s tim pitanjem, želim biti kvalitetno pripremljen za tu temu.

Ali u svakom slučaju hvala svima na dobrim savjetima.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 19:46   #43
Evo još par ideja. Raspitat se za studentsku razmjenu preko Erasmusa. FESB šalje dosta studenata vanka. Bilo na studij, bilo na stručnu praksu. Vidi možeš li se ušemit negdje da je blisko astrofizici. Raspitaš se di bi mogao ić, ima toga. A možeš i npr poslat Koradu Korleviću mail. On zna di je ko i di čega ima. Nek ti da neku ideju pa odi studirat ili odradit stručnu praksu negdi, pokupit znanje i bodove i kontakte. Korak po korak, doć ćeš di želiš.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 09:40   #44
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Ne brini, to sam već ranije mislio napraviti. Samo nisam još, jer mi se trenutno ne žuri. Zašto mi se ne žuri? Zato jer imam "bezbroj" obaveza izvršiti prije nego što aktivno krenem raditi na tome. Za sad sam samo surfao i tražio pomoć na forumu. Ako ću već ići kod Puljka ili Lelasa s tim pitanjem, želim biti kvalitetno pripremljen za tu temu.

Ali u svakom slučaju hvala svima na dobrim savjetima.
Kako to misliš biti kvalitetno pripremljen za tu temu?
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 12:07   #45
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Kako to misliš biti kvalitetno pripremljen za tu temu?
Da saznam o njoj što više, tako da mogu voditi aktivniji razgovor.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:06   #46
Quote:
Savjetnik u GNK kaže: Pogledaj post
Da saznam o njoj što više, tako da mogu voditi aktivniji razgovor.
A o kojoj temi želiš doznati više?
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:22   #47
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
A o kojoj temi želiš doznati više?
Možda o ovoj temi?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=942151
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:47   #48
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Da, odgovor mu mogu dati jedino ovi profesori, a on prije postavlja pitanje na forumu da bude dobro pripremljen.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:50   #49
ne kuzim zas ne odes profesorima, koda je bitno bit pripremljen pa oni ce ti rec kaj te zanima ako znaju, aktivni razgovor se moze voditi bez da znas previse o temi xd

znam da cern ima neke internshipe pa mozda da to istrazis isto tak
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:59   #50
Rekoh, kad izvršim obveze oko stresne razlikovne godine, tada ću se s tim aktivno bavit. 3 stručnog je ok, al mislim da mi treba više za nešto ozbiljnije. Pa se trenutno ne želim zamarat pretjerano ni s čim sa strane. Kad to riješim, onda idem punom parom. Ali na kraju svega, mislim da to nije ni toliko bitno za temu.
Savjetnik u GNK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 12:45   #51
Ah, razumim te totalno. Ja sam diplomirao elektrotehniku i krivo mi je što nisam završio fiziku. Sada mi je gotovo, ne mogu od sramote upisati opet faks, a gristi ću se cijeli život. Bem ti. Ti si barem išao tri godine, manje od mene, pa ti je lakše.
liboteracku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:12   #52
Quote:
liboteracku kaže: Pogledaj post
ne mogu od sramote upisati opet faks,
ne razumijem ovo
nije li divno imati priliku, volju i zelju ici opet na faks? ne razumijem o kojoj sramoti se radi...?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:28   #53
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
ne razumijem ovo
nije li divno imati priliku, volju i zelju ici opet na faks? ne razumijem o kojoj sramoti se radi...?
Imam godina. Treba raditi, ne mogu opet upisivati fakultet. Zato bi me bilo sramota upisivati opet faks. Ne bi mi bilo lako raditi i studirati fiziku.
liboteracku is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:39   #54
pa nije li sramota kad radis nesto ruzno i nemoralno? studirati i raditi su oboje casne aktivnosti.
kuzim da ti nije do studija, jer ne bi stizao i raditi i studirati. ali ne kuzim osjecaj "sramote"...

btw imam i ja godina, pa nakon doktorata i profesure (koju i dalje drzim) krecem na magisterij iz neceg skroz drugog. i da, frka me da cu biti tupava, ali se i veselim opet biti s onu stranu klupa
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 18:51   #55
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
pa nije li sramota kad radis nesto ruzno i nemoralno? studirati i raditi su oboje casne aktivnosti.
kuzim da ti nije do studija, jer ne bi stizao i raditi i studirati. ali ne kuzim osjecaj "sramote"...

btw imam i ja godina, pa nakon doktorata i profesure (koju i dalje drzim) krecem na magisterij iz neceg skroz drugog. i da, frka me da cu biti tupava, ali se i veselim opet biti s onu stranu klupa
Pa nije sramota, to sam se samo blesavo izrazio. Svaka ti čast.
liboteracku is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:21   #56
Ima i onih tzv. vječnih studenata koji stalno k'o fol nešto studiraju, samo zato kako se ne bi morali zaposliti. E to već je sramota.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:29   #57
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
btw imam i ja godina, pa nakon doktorata i profesure (koju i dalje drzim) krecem na magisterij iz neceg skroz drugog.
Ja kad želim naučiti nešto što mi nije profesija, naprosto nabavim adekvatne knjige iz tih područja i pročitam ih. Nemam potrebu za dobivanjem diplome koja bi mi "potvrđivala" da sam ja to naučio. Odakle tebi potreba da baš ideš na magisterij? Društvo i ekipa? Živa riječ profesora? Osjećaj da si opet mlada? Adrenalin zbog neizvjesnosti polaganja ispita?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:19   #58
Quote:
liboteracku kaže: Pogledaj post
Pa nije sramota, to sam se samo blesavo izrazio. Svaka ti čast.
aha kuzim
(hvala, nije neka cast, samo imam srece da mogu biti u toj situaciji)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:29   #59
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ja kad želim naučiti nešto što mi nije profesija, naprosto nabavim adekvatne knjige iz tih područja i pročitam ih. Nemam potrebu za dobivanjem diplome koja bi mi "potvrđivala" da sam ja to naučio. Odakle tebi potreba da baš ideš na magisterij? Društvo i ekipa? Živa riječ profesora? Osjećaj da si opet mlada? Adrenalin zbog neizvjesnosti polaganja ispita?
ja sam uvijek volila skolu kao ideju: da sam bogata nasljednica isla bih studirati svasta, jedno za drugim. npr kad ucim kod kuce ili imam online-courses, fale mi i praktikumi i tereni i live-diskusija. npr tesko je biti dobar arheolog ako stvarno ne ides na iskapanja...

ucenje stvari koje me samo zanimaju, radim doma sama uz knjige.
ako se radi o necemu sto ce moj CV napraviti prilicno jedinstvenim barem u mojoj sredini (kao sto ce biti slucaj sad), onda zelim i diplomu jer cak i da ostanem na istoj poziciji kao i sad (sto je prilicno mala sansa), u iducim pregovorima za placu svakako cu moci dobiti vise.
ne vidim problem da sam i prakticna, a ne samo znatizeljna
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:38   #60
Luca, sad te kužim. Razlika izmeđe tebe i mene je u tome što sam ja
1) teoretičar (ne treba mi laboratorijska/terenska praksa)
2) introvertirani tip ličnosti (knjiga i ja - ne treba nam nitko više)
3) u području gdje je za CV jedino bitno što si objavio
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.