Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 14:49   #21
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Mislim da ovi postovi mogu biti autoru teme odonekle odgovor na pitanje zašto nam je tako kako je - zato što su ljudi uvjereni da ne mogu živjeti dobro i da ne mogu uspjeti.
Ali to jest činjenica, većina ne može uspjeti, ne samo kod nas nego i u najbogatijim državama.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:55   #22
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ha govorim iz svog iskustva i iskustva ljudi s kojima se družim. Svi mi imamo zanimanja koja su dobro plaćena i dalje ulažemo u sebe i nitko ne radi u državnoj službi.
Super, i imaš 12k kn plaću? Ok, nije loše.

Quote:
što se tiče klime - be my guest! Proputovala sam dosta pa znam kako je. Od Irske i UK gdje stalno pada kiša, do sjeverne Njemačke, Švedske ili Norveške gdje je brrr zima ili Beča s onim hlaaadnim vjetrom?! NE, hvala.
Šta ti hoćeš da ti kažem, koje države imaju bolju ili slični klimu u Europi u odnosu na Hrvatsku?

Hrvatska je 27. od 28 država u EU, Bugarska je iza i ona nema bolju klimu. Znači, ostaju ti Grčka, Italija, Španjolska, Portugal, jug Francuske, te Cipar i Malta.

Poslije toga imaš USA, imaš JI Aziju, imaš, recimo, Tursku, Karibe ako hoćeš uživati, sve te države imaju bolju gospodarsku klimu od Hrvatske. Tamo gdje je bolje za poduzetnika, bolje je za mene.

Quote:
Slažem se s tobom da je Francuska super, stvarno je predivna (pa čak i klima), no podsjećam te da je u Nici prije par mjeseci jako puno ljudi poginulo. Kod nas od rata nije tako nešto zabilježeno.
Ma ok, Francuska je klimava, slažem se.

Quote:
što se tiče visine plaća:
pa svaki ITovac malo jači ima 10k+, svaki poduzetnik kojem dobro ide će nakon 3-4 godine doći do tih prihoda, ne smatram to nečim nedostižnim.
Ovo nije istina. Ja sam u ITu i poznam solidan broj ITovaca koji ni nakon 5+ godina nemaju puno više od prosječne plaće, znači 10k mogu sanjati.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možeš masirati susjeda ali to će ti i biti krajni domet. To što završiš nekakav super ubrzani najobičniji tečaj ne znači da si maser.
U ovakvim slučajevima uvijek uzmem sebe za primjer.

Ja sam završio "tečaj" i eto, konkurentniji sam na tržištu rada od prosječnog FERovca. Bila su dvojica sa mnom na tečaju, pa eto, nisu se baš nešto proslavili.

Najveći problem je u tome što ti završiš faks, imaš papir, kao, priznat je u EU i Svijetu, ali kurac, znanje nemaš.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje i kako? Sa tim priglupim tečajevima nitko te neće zaposliti ni da pereš podove a ne da radiš u "struci".

btw. ,ako sam dobro skužio, ovdje je tema boljitak države općenito a ne pronalaženje dodatnog posla
Brat i ja jesmo, eto, 2/2.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:56   #23
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ali to jest činjenica, većina ne može uspjeti, ne samo kod nas nego i u najbogatijim državama.
Tako je, u zemljama gdje ljudi očekuju od države da im sredi život još manje ljudi vjeruje u sebe nego u SADu gdje je ideal American dream.

Prema tome, kod nas ti je još manja konkurencija, jer ionako 90% ljudi ne vjeruje da im može biti bolje da se samo potrude. Kada vam dam 3 primjera posla di možeš doć do tih prihoda, onda vi zaključite to nije baš tak.
Pa guglate malo ljudi koliko raste potraga za masažnom terapijom, koji su psi najtraženiji i slično.

Majke ti pa pričam o tome da par zarađuje 3 prosječne plaće, a vi me napali ko da pričam o milijun eura mjesečno.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 14:58   #24
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Hrvatska je 27. od 28 država u EU, Bugarska je iza i ona nema bolju klimu. Znači, ostaju ti Grčka, Italija, Španjolska, Portugal, jug Francuske, te Cipar i Malta.

Poslije toga imaš USA, imaš JI Aziju, imaš, recimo, Tursku, Karibe ako hoćeš uživati, sve te države imaju bolju gospodarsku klimu od Hrvatske. Tamo gdje je bolje za poduzetnika, bolje je za mene.
Ma ne mislim na gospodarsku klimu, nego na ovu pravu klimu.
Vremenski uvjeti, kužiš.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:03   #25
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Tako je, u zemljama gdje ljudi očekuju od države da im sredi život još manje ljudi vjeruje u sebe nego u SADu gdje je ideal American dream.

Prema tome, kod nas ti je još manja konkurencija, jer ionako 90% ljudi ne vjeruje da im može biti bolje da se samo potrude. Kada dam 3 primjera posla di možeš doć do tih prihoda, onda to nije baš tak.
Pa guglate malo ljudi koliko raste potraga za masažnom terapijom, koji su psi najtraženiji i slično.

Majke ti pa pričam o tome da par zarađuje 3 prosječne plaće, a vi me napali ko da pričam o milijun eura mjesečno.
Baš sam i mislio na SAD, ako se ne varam, po statistikama oko 90% novih poslova (ili čak i više) propadne u prvoj godini. Meni je sasvim realno da ljudi ne žele žrtvovati ušteđevinu uz šanse od par % da će i uspjeti.

Nemoj miješati posao i vođenje istog posla, netko može biti dobar maser (ili štogod drugo) dok radi za nekoga ali ne znači da će dobro voditi i samostalan posao i biti uspješan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:08   #26
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Joj koji smo mi mentalitet. Ako sam uspjela, sigurno mi je netko pomogao, jel? A ako mi nisu starci bogati, mora bit da sam se bogato udala?
A zašto je toliko teško prihvatiti da je MOGUĆE uspjeti i sam, bez da imaš vezu za posao, ili financijsko zaleđe, ili dobiješ na lotu?!

Nisam to mislio. Vidim da imas pozitivan poduzetnicki mindset. Svaka cast, od srca.
Da vise ljudi razmislja na taj nacin bilo bi bolje. Kad smo kod toga, po tvojoj procjeni, sto mislis koliko ljudi u tvojoj okolini (ne poznanicima, okolini) razmislja na taj nacin. Tu lezi odgovor na pitanje teme.

Da, netko ti je pomogao. Sigurno. Da nisi odrasla u poticajnom okruzenju (poticajnom, ne financijski bogatom) ne bi razmisljala kako sad razmisljas. Mislis da ce jedan mladi pojedinac kojemu roditelji rade na placi u ruralnom djelu ove drzave, koja malo dode, malo ne dode, a kad i dode je mizerna imati usadene iste vrijednosti koje su tebi usadili tvoji?

Ne napadam te, samo te pokusavam staviti u drugu tocku gledista.


Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ono, naučiš vještinu koja je tražena i dobro zarađuješ?! Nisi milijunaš, samo pristojno živiš.
Slazem se.

Tu se onda postavlja pitanje zelis lli onda za taj isti trud, znanje i vjestinu, nakon sto namiris sve zivotne troskove zivjeti standardom od 40 na ljestvici do 100, ili 80 na ljestvici do 100 ako to isto radis u drzavi (u pravom smislu rijeci) koja ima perspektivu i koja nije pred apsolutnim i totalnim raspadom.

A ukoliko mislis da je RH drzava u kojoj si kao gradanin zasticen i imas, kako si ti napisala, velika prava i povlastice, tu ti mogu najblazim mogucim tonom rec da si potpuno i apsolutno u krivu. Da si potrosila koju kilu soli zivjeci i radeci negdje drugdje, sama bi sebi opalila samar za takvu izjavu.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:11   #27
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Baš sam i mislio na SAD, ako se ne varam, po statistikama oko 90% novih poslova (ili čak i više) propadne u prvoj godini. Meni je sasvim realno da ljudi ne žele žrtvovati ušteđevinu uz šanse od par % da će i uspjeti.

Nemoj miješati posao i vođenje istog posla, netko može biti dobar maser (ili štogod drugo) dok radi za nekoga ali ne znači da će dobro voditi i samostalan posao i biti uspješan.
Maser je jedno od onih zanimanja koja idu na osobnu preporuku, kao i šišač pasa. Danas uz Facebook i njegov relativno jeftin marketing se stvarno nije problem lokalno reklamirati.

Ha dobro, ti vjeruj da ne možeš dalje od 5000 kn.
Ja na svu sreću nisam vjerovala kad sam dala otkaz na poslu za 5000 kn, kao što nisam slušala ni one koji su me uvjeravali da neću uspjeti.

Evo jednog savršenog videa o našoj balkanskoj hipnozi

https://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:15   #28
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post



Šta ti hoćeš da ti kažem, koje države imaju bolju ili slični klimu u Europi u odnosu na Hrvatsku?

Hrvatska je 27. od 28 država u EU, Bugarska je iza i ona nema bolju klimu. Znači, ostaju ti Grčka, Italija, Španjolska, Portugal, jug Francuske, te Cipar i Malta.

Poslije toga imaš USA, imaš JI Aziju, imaš, recimo, Tursku, Karibe ako hoćeš uživati, sve te države imaju bolju gospodarsku klimu od Hrvatske. Tamo gdje je bolje za poduzetnika, bolje je za mene.
Tesko je neke stvari objasnit ljudima koji se nisu previse udaljili i od svog rodnog mjesta, kamo li otisli u drugu drzavu.
Sit gladnom ne vjeruje.

Ako si imao pozitivne uvjete u mladosti, ako imas pozitivan poduzetnicki mindset i ako se nisi nikada maknuo iz RH (ne pricamo o turizmu, naravno), tvoja ti je domovina najbolja i najljepsa zemlja na kugli zemaljskoj. Logicno
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:17   #29
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Maser je jedno od onih zanimanja koja idu na osobnu preporuku, kao i šišač pasa. Danas uz Facebook i njegov relativno jeftin marketing se stvarno nije problem lokalno reklamirati.

Ha dobro, ti vjeruj da ne možeš dalje od 5000 kn.
Ja na svu sreću nisam vjerovala kad sam dala otkaz na poslu za 5000 kn, kao što nisam slušala ni one koji su me uvjeravali da neću uspjeti.

Evo jednog savršenog videa o našoj balkanskoj hipnozi

https://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI
Kakve veze imam ja sa tim i odakle ti da ne zarađujem više od 5000 kn? Ali to što uspije jedan ili par njih od stotinu ne znači da je to isplativ rizik.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:19   #30
jbt. koliko odgovora

Morat ću uhvatiti vremena pa odgovoriti kao autor.

Inače čajna,jel ti rolandus kaj u rodu možda?

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Tu se onda postavlja pitanje zelis lli onda za taj isti trud, znanje i vjestinu, nakon sto namiris sve zivotne troskove zivjeti standardom od 40 na ljestvici do 100, ili 80 na ljestvici do 100 ako to isto radis u drzavi (u pravom smislu rijeci) koja ima perspektivu i koja nije pred apsolutnim i totalnim raspadom.

Ovo je pitanje svih pitanja.

Prosječan Australac i prosječan Hrvat,što mogu nakon 35-40 radnog staža raditi? Kako uživati u penziji?

I da,nitko ne kaže da se može uspjeti ovdje,ali može se uspjeti i u Burkina Faso i Zimbabve-u....

I još, sve te usluge...za to treba imati barem 40-50% stanovništva koji imaju bolji status da si mogu priuštit "luksuz",pa mi imao skoro 10% blokiranih.
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:22   #31
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
.
Da vise ljudi razmislja na taj nacin bilo bi bolje. Kad smo kod toga, po tvojoj procjeni, sto mislis koliko ljudi u tvojoj okolini (ne poznanicima, okolini) razmislja na taj nacin. Tu lezi odgovor na pitanje teme.
Većina ne razmišlja. Oni koji razmišljaju, idu na skijanja i masaže.

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Da, netko ti je pomogao. Sigurno. Da nisi odrasla u poticajnom okruzenju (poticajnom, ne financijski bogatom) ne bi razmisljala kako sad razmisljas. Mislis da ce jedan mladi pojedinac kojemu roditelji rade na placi u ruralnom djelu ove drzave, koja malo dode, malo ne dode, a kad i dode je mizerna imati usadene iste vrijednosti koje su tebi usadili tvoji?
Jedina osoba koja mi je pomogla je partner, koji me podržao da dam otkaz i krenem raditi ono što volim. Roditelji su bili izuzetno protiv jer nisu htjeli da idem u rizik. Stisli smo se prvih godinu i pol i imali smo za najosnovnije, ali sada kad mi ide po planu, sve se isplatilo.

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Tu se onda postavlja pitanje zelis lli onda za taj isti trud, znanje i vjestinu, nakon sto namiris sve zivotne troskove zivjeti standardom od 40 na ljestvici do 100, ili 80 na ljestvici do 100 ako to isto radis u drzavi (u pravom smislu rijeci) koja ima perspektivu i koja nije pred apsolutnim i totalnim raspadom.

A ukoliko mislis da je RH drzava u kojoj si kao gradanin zasticen i imas, kako si ti napisala, velika prava i povlastice, tu ti mogu najblazim mogucim tonom rec da si potpuno i apsolutno u krivu. Da si potrosila koju kilu soli zivjeci i radeci negdje drugdje, sama bi sebi opalila samar za takvu izjavu.
Već sam napisala zašto smo odlučili ostati u Hrvatskoj i što vidim kao prednosti života kod nas.
U Nizozemskoj imaš 12 tjedana porodiljnog za prvo dijete. U SADu niti nemaš. Itd, itd.

Dragi i ja s 20k imamo sve što trebamo - imamo svoju nekretninu na kredit, auto, te putujemo. Vjerojatno bismo u Švedskoj imali i više i odsjedali po hotelima s 4 zvjezdice kada putujemo, a ne preko AIRBnBa u stanovima, ali ne bismo sigurno imali ovu kvalitetu života - ne ubijamo se od posla, imamo slobodno vrijeme za planinarenje, druženja s ljudima, a tu su nam i obitelj i prijatelji..
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:28   #32
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
j
Ovo je pitanje svih pitanja.

Prosječan Australac i prosječan Hrvat,što mogu nakon 35-40 radnog staža raditi? Kako uživati u penziji?.
Da, s ovim se slažem i tu nažalost nemam što za reći u obranu Hrvatske. Kad vidiš ekipu iz Japana, Australije i Švedske kako u mirovini putuje, dok naši penziči love piceka na akciji, tu ćeš dobiti možda i najbolji argument da odeš van.
kod nas možeš živjeti dobro u mirovini jedino da se sam pobrineš za sebe, a vjerojatno će biti još i gore.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:33   #33
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Da, s ovim se slažem i tu nažalost nemam što za reći u obranu Hrvatske. Kad vidiš ekipu iz Japana, Australije i Švedske kako u mirovini putuje, dok naši penziči love piceka na akciji, tu ćeš dobiti možda i najbolji argument da odeš van.
kod nas možeš živjeti dobro u mirovini jedino da se sam pobrineš za sebe, a vjerojatno će biti još i gore.
A kad vidiš ekipu iz cijele Afrike , Južne Amerike, velikih dijelova Azije .......
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:37   #34
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Većina ne razmišlja. Oni koji razmišljaju, idu na skijanja i masaže.
Vecina ne razmislja. Kolika vecina?
Tu dolazimo do biti ove teme

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Dragi i ja s 20k imamo sve što trebamo - imamo svoju nekretninu na kredit, auto, te putujemo. Vjerojatno bismo u Švedskoj imali i više i odsjedali po hotelima s 4 zvjezdice kada putujemo, a ne preko AIRBnBa u stanovima, ali ne bismo sigurno imali ovu kvalitetu života - ne ubijamo se od posla, imamo slobodno vrijeme za planinarenje, druženja s ljudima, a tu su nam i obitelj i prijatelji..
Sigurno? To je tvoje misljenje, nije cinjenica.
Ono sto je cinjenica je da bi se tvoje misljenje bitno razlikovalo kada bi svojim iskustvom to mogla posvjedociti.
Kao sto napisah, sit gladnom ne vjeruje.


Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Da, s ovim se slažem i tu nažalost nemam što za reći u obranu Hrvatske. Kad vidiš ekipu iz Japana, Australije i Švedske kako u mirovini putuje, dok naši penziči love piceka na akciji, tu ćeš dobiti možda i najbolji argument da odeš van.
kod nas možeš živjeti dobro u mirovini jedino da se sam pobrineš za sebe, a vjerojatno će biti još i gore.
Evo nas ponovno do biti i pocetnog pitanja teme.
DK-RH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:48   #35
Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Vecina ne razmislja. Kolika vecina?
Tu dolazimo do biti ove teme
Mi smo generacija u kojoj su se svi stariji od 32 godine barem 1 razred školovali u komunizmu.
Nadam se da će nove generacije ipak biti malo više poduzetnički i optimistično nastrojene.

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Sigurno? To je tvoje misljenje, nije cinjenica.
Ono sto je cinjenica je da bi se tvoje misljenje bitno razlikovalo kada bi svojim iskustvom to mogla posvjedociti.
Kao sto napisah, sit gladnom ne vjeruje.
Ne bih imala mamu na pola sata autom da mi pričuva dijete niti najbolju prijateljicu da mi dođe na vikend pa da skupa napravimo 40 kg ajvara.

Neke stvari bi 100% bile bolje: plaćala bih smeće koliko potrošim, bolja zdravstvena usluga, bolja infrastruktura, bolja mirovina jednog dana ..

Sve je to relativno. Meni je ovdje dovoljno lijepo da ne idem dalje.

Smisao svih mojih postova je - može si čovjek i kod nas složiti da mu bude lijepo, ne treba čekati da država krene u nekom boljem smjeru.

Pritom je naravno lakše nekome iz Australije ili Kanade doći do dobrog životnog standarda, a teže nekom iz Makedinije ili Afrike.

Sve se svodi na očekivanja od života.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 15:50   #36
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Smatram da jedan samac s 12 000 kn ili par s 20 000 kn može živjeti jedan pristojan život koji uključuje vlastitu nekretninu, automobil, 2 putovanja godišnje, odlazak u restoran srednje kvalitete, kupiti si koju knjigu ili pogledati predstavu, dakle neki standard koji bi zadovoljio 95% ljudi. Ukoliko imaš nasljeđenu nekretninu, i manje je dovoljno.
You don't say. To je samo prosječna plaća puta dva. Ne znam zašto više ljudi tako ne živi. Bilo bi im puno lakše.

ontopic: Ovisi kako definiramo "bolje". Demografski neće biti bolje sigurno. Gospodarski sigurno hoće, ali ovisi s kime se uspoređujemo.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:07   #37
Mislim da će kroz neko vrijeme biti ˝bolje˝ ako se oko nas stvori malo bolja klima ako se sjetite 80ih nije u jugi bilo hiper pametnih ljudi pa da je zbog toga malo standard porastao ok juga se otvorila zapadu i to se je isplatilo ali u cijelom svijetu imate veliki porast gospodarstva
Npr moj stari je od 69 do 85 bio terenac prošao je pola svijeta i najviše je zaradio od 79-85 praktički dobar dio penzije i još je hrpu love utukao u kuću (ono sranje DA SE VIDI RASKOŠ) bolje da je kupio 3 stana i jednu pametnu stvar je napravio što je na jednom otoku kupio zemljište za sitniš
Ali to je bilo TO 5-10g blagostanja i onda rat i goli kurac do recimo 2001 kad se je malo HR digla i narasle cijene nekretnina onda tko je imao nos danas ima milijune od prodaje stanova i to je kratko trajalo do ˝recesije˝ i sad evo opet rat izbjeglice,terorizam a naše gospodarstvo i političari ne rade apsolutno ništa čime bi se prilagodili ostatku svijeta
I to je glavni problem narod i vlast koju taj narod izabere jednostavno kroz povijest imamo 1-2 čovjeka koji su nešto pokušali napraviti za narod ostalo kriminalci,izdajice i hohštapleri
I kak stvari stoje dugo čemo ih trpiti do idučeg ˝matije gubca˝ ili kakvog ˝revolucionara˝
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:10   #38
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Maser je jedno od onih zanimanja koja idu na osobnu preporuku, kao i šišač pasa. Danas uz Facebook i njegov relativno jeftin marketing se stvarno nije problem lokalno reklamirati.

Ha dobro, ti vjeruj da ne možeš dalje od 5000 kn.
Ja na svu sreću nisam vjerovala kad sam dala otkaz na poslu za 5000 kn, kao što nisam slušala ni one koji su me uvjeravali da neću uspjeti.

Evo jednog savršenog videa o našoj balkanskoj hipnozi

https://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI
Citam ovu temu, zanimljiva je, imao bih i sam dosta toga za napisati, vjerojatno i budem kasnije, medjutim svidja mi se tvoj entuzijazam i uvjeravanje kako se i u ovoj propaloj drzavi Hrvatskoj moze nesto napraviti i voditi pristojan zivot.

Pa onda vec kroz nekoliko postova provlacis tezu kako to nije nemoguce jer si i sama uspjela, educirala se i nakon par godina dala otkaz na poslu jer si se posvetila samo tome u cemu si se educirala, pa daj onda podijeli s nama svoje iskustvo, mislim da je primjer iz prakse daleko bolji od teoretiziranja o tome sto se teoretski moze napraviti, a sto ne moze.

Dakle ti si se educirala konkretno u cemu? Koji su ti bili koraci prema bavljenju tim poslom, na koji si nacin uspjela? Dakle daj nam malo konkretnih stvari, jer teoretiziranje ne vodi nicemu.

Dajes primjere za sisanje pasa i masazu, pa stoga ovako na prvu pretpostavljam da si i sama otisla u tom smjeru.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:11   #39
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim na gospodarsku klimu, nego na ovu pravu klimu.
Vremenski uvjeti, kužiš.
Sve navedene države imaju bolju i klimu i gospodarsku klimu od Hrvatske. Ili barem klimu jednaku kao u Hrvatskoj, na moru.

Slavoniju i Zagreb ne bi ni uspoređivao, po tome možemo gledati i UK, Irsku, Njemačku, Švicarsku, Austriju...

Quote:
DK-RH kaže: Pogledaj post
Tesko je neke stvari objasnit ljudima koji se nisu previse udaljili i od svog rodnog mjesta, kamo li otisli u drugu drzavu.
Sit gladnom ne vjeruje.

Ako si imao pozitivne uvjete u mladosti, ako imas pozitivan poduzetnicki mindset i ako se nisi nikada maknuo iz RH (ne pricamo o turizmu, naravno), tvoja ti je domovina najbolja i najljepsa zemlja na kugli zemaljskoj. Logicno
Upravo tako, to ti je i ono, Hrvatska ima najljepše more na Svijetu, ali nitko od njih nije bio, recimo, u Grčkoj.

Karibe neću ni spominjati, ili jednu Kambodžu.

Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Dragi i ja s 20k imamo sve što trebamo - imamo svoju nekretninu na kredit, auto, te putujemo. Vjerojatno bismo u Švedskoj imali i više i odsjedali po hotelima s 4 zvjezdice kada putujemo, a ne preko AIRBnBa u stanovima, ali ne bismo sigurno imali ovu kvalitetu života - ne ubijamo se od posla, imamo slobodno vrijeme za planinarenje, druženja s ljudima, a tu su nam i obitelj i prijatelji..
Odakle tebi da se, recimo, ja ubijam od posla?

Obitelj i prijatelji mi neće priuštiti bolji život mojoj djeci i bolje zdravstvo kad mi bude trebalo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:14   #40
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
You don't say. To je samo prosječna plaća puta dva. Ne znam zašto više ljudi tako ne živi. Bilo bi im puno lakše.

ontopic: Ovisi kako definiramo "bolje". Demografski neće biti bolje sigurno. Gospodarski sigurno hoće, ali ovisi s kime se uspoređujemo.
Bome, to si dobro rekao. Ni meni nije jasno zasto vise ljudi ne zivi s placom od 12 000 kn, umjesto da krpaju kraj s krajem s 5000 kn. Bas su glupi.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.