Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 21:26   #21
iako vanjska temperatura nema prevelik utjecaj na temperaturu prostorije...uzimaš li u obzir potencijalnu kondenzaciju?
tijelo akd se raspada proizvodi xy količinu temperature, prije nego su umrli/poginuli ionako se od temperature njihvoih tijela prostorija zagrijala za xy stupnjeva (najbolji primjer su male učionice u školi pa kad nekoliko ljudi uđe zrk postne ''ustajao'' jer se potroši kisik i prostorija bude ''zagrijana'')
a to kaj se prostorija zagrije znači da se bude i ohladila kad njihova tijela prestanu ''isijavati'' toplinu....
koliko vlage ti ostane u prostoriji po m3?
hoće li odjeć istruniti ili su u nekkvim ''odijelima'' od bio-ne-razgradivih materijala?
računaj da i sadržaj utrobe (crijeva i mjehura) sam po sebi ima xyz količinu bakterija koje pridonose raspadanju.
uzimaš li u obzir hipotetsku situaciju da pojedinac A ili B ima crijevne parazite?

ima previše varijabli za jednostavan odgovor.

plus koiliki je postotak masti u tijelu pojedinca A i tijelu pojedinca B?
to je vjerujem značajan faktor...
koliko godina imaju, koji su im generalni parametri tijela koje se mora raspasti u određenom roku?


toliko opcija...toliko mogućih ishoda....
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:41   #22
Gle,pričajući ovak hipotetski,.. masu toga ,..još pored navedenoga bi trebalo uzeti u obzir . Ka npr. veča temp. u stanu i oko tijela u prostoriji primjerice če dovesti do ubrzanog stadija raspadanja, i to se znade u stupanj temp.kolika je bila razgradnja ,kako bi dobili vrijeme smrti,ok, dali je mlađi leš oli stariji,pak (jer mlađi,ka dijete ima veči postatak tekučine u tijelu,negoli stari..) ? Sada ,da ne pišem plahte od posta ,navodeć masu podataka,ono što je bit i najvažnije ,je to da Dekompenzacija,...pa raspadanje trupla započinje iznutra uslijed djelovanja bakterija i enzimatske razgradnje. Jer npr. ako je hipotetski leš,umro od septikemije ( bakteriološka infekcija u krvotoku ,uslijed streptokoka..), što se dakako otkrije na obdukciji ili patologiji,a provodi ju izučeni obducent sa takom preciznošću,da se čak svaki organ važe i mjeri te se navode podaci o istome,..ako je nešto sumnjivo , komadić tkiva organa (jetra,slezena , zavisi na što se pak sumnja..) Nadalje ide na mikrobiološku pretragu, tako da greška praktički i ne postoji. Ali ako su sterilni uvjeti,kako nalaže autor posta, ka prvo bi trebalo definirati te sterilne uvjete, dakako bez prisustva aerobnih bakterija. Tja,nije bzvz. kako su stari Egipčani ,sačuvali i mumificirali leševe još prije par tisuća god. Izvadili bi organi koji se prvi raspadaju, odnosno koji su parenhimski,kao jetra,slezena ,mozak.,.čitao sam,da su mozak vadili iz nosne šupljine ,specijaliziranim kukama.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:47   #23
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
...
a kaj se dešava u slučaju da osoba A umre prije osobe B?
može li to promijeniti tijek događaja (raspadanja)?

ja mislim da leševi ne bi bili ''umificirani'', više poluraspadnute nakupine kosti, masnih naslaga i ostatake odjeće.
ali baš zbog toga što su netaknuti i to svi organi ostaju na jestu dok ne počnu ''probavljati sami sebe'', mislim da je mumifikacija isključena
sumnja da bi se samo ''osušili'' (laički rečeno), čak iako je prostorija bez cirkulacije zraka/kisika; ipak sunjam da će ga dvije osobe do kraja potrošiti prije smrti.
iako, hipotetski, autor navodi da je ventilacija prestala raditi ali ne navodi postojanje ili manjak potencijalnih otvora zbog kojih bi prostorija u određenom momentu mogla prestati biti sterilna...?
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.