Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 15:14   #121
pozdrav svima,

ako je netko zainteresiran, imam za prodati nešto orahovca.

Rađen je po originalnoj moslovačkoj recepturi staroj preko 50 godina, odličan je...pa ako netko hoće...neka mi se javi na pvt..
jellenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:51   #122
Mene zanima da li tko ima recept za liker ili rakiju od gorkih badema.
Unaprijed se zahvaljujem!
Karmelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:10   #123
a recept od običnih bajama/badema?
nikad to nisam ni vidio do jednom u restoranu prije par mjeseci, pa me zaintreresiralo jer je bio predobar...
ne znam točno definicije i to sve al prije je rakija nego liker, ne znam točno definicije, al nije bio tako sladak ni gust, a ni bistar i žestok kao kakva rakija.
ne znam dal se radi od onih unutrašnjih bajama koji se jedu ili skupa sa zelenim poklopcem...
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 17:18   #124
Quote:
Karmelo kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li tko ima recept za liker ili rakiju od gorkih badema.
Unaprijed se zahvaljujem!
Liker od gorkih badema ne postoji. Liker takvog okusa se radi od koštica marelice i običnih badema. Imaš više receptura na prethodnim postovima.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 19:58   #125
još malo pa došlo vrime za činiti orahovicu.

No jedno je pitanje.

I ovdje i na guglu recepti se razlikuju u dvije stvari.

jedno je pitanje uz orahe, rakiju i šečer dodavanja po guštu cimeta, limuna, klinčića ..... To svako prema svom guštu.

Ali drugo je totalna razlika u pripremi. Jedan je način da se orasi i šečer drže mj dana na suncu pa se onda dodaje rakija, a drugi je da se odmah dodaje rakija.

koja je razlika u krajnjem proizvodu, između ova dva načina?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 20:18   #126
Ne znam
Moja mama radi tako da doda odmah rakiju i jos malo kave u zrnu i nude joj uvijek predobar
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:39   #127
Kada san lani radija rakiju od žižule ondak sam stavija žižulu sa dodatcima mj dana pa onda dodao rakiju. I ispalo odlićno.

Mislim da ću tako i orahovicu.

Najprije orase sa dodatcima mj dana pa onda još dva mj sa rakijom.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 08:39   #128
dižem temu jer bi radila višnjevac

ali želim da bude onak gusti gusti i slatki - help
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 08:40   #129
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
dižem temu jer bi radila višnjevac

ali želim da bude onak gusti gusti i slatki - help
ja radim takav.

Najbolji je od maraška višanja,ali može i od običnih.
Ne radim ga na suncu nego u ostavi ili drigoj prostoriji bez puno svjetla.
Pogledaj od lani spiku.
Recimo- još imam tih od prošle godine u gustom soku.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 20:13   #130
Meni je ostalo još cca 2dcl od prošle godine

Ja radim na suncu...prošle godine sam ih pržio dobrih 45 dana i onda se sok procijedi, pomiješa s rakijom...neki kažu da mora biti loza, ali ja sam probao prošle godine pola sa šljivovicom i bilo je super, samo ne smije biti prearomatična šljivovica...to sve onda pustim da odleži u mraku još 30-45 dana prije konzumacije...

U višnje sam stavio šećer, malo burbon vanilije i par kriški limuna...

Svi koji su probali rekli su da je mrak...

Uglavnom, još nisam upoznao dvoje ljudi koji pripremaju višnjevac na skroz isti način...u biti teško da možeš baš jako pogriješiti...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 21:00   #131
Ja bih samo pohvalila ovaj recept što je marcipanka stavila na prethodnoj stanici. Radla sam ga prošle godine i namjeravam ga raditi i ove, odličan je, pobrao je same pohvale

Baš sam nekidan razmišljala kako sam izgubila recept a nisam se mogla sjetiti od kud je bio
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 07:26   #132
Ja sam u velikoj tegli stavljala red visnji red secera i tako do vrha....i onda ulila rakiju lozu...
Bio je fenomenalan,sladak a puca u glavu,gust....predobar !Na suncu je stajao mjesec dana uz povremeno mjesanje.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 10:44   #133
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ja bih samo pohvalila ovaj recept što je marcipanka stavila na prethodnoj stanici. Radla sam ga prošle godine i namjeravam ga raditi i ove, odličan je, pobrao je same pohvale

Baš sam nekidan razmišljala kako sam izgubila recept a nisam se mogla sjetiti od kud je bio
baš mi je drago da ti se sviđa!!

i meni je to najdraži likerić od višnji.
imam još jednu granini flašicu od prošle godine, ove godine obavezno nova tura
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 00:20   #134
Orahovac

Ja sam tek danas stavila orahe u rakiju sa šećerom ali su već malo tvrd kod nas na moru. Prvi put sam to radila pa neznam smeta li ako su orasi malo tvrđi?
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 00:21   #135
Orahovac

Ja sam tek danas stavila orahe u rakiju sa šećerom ali su već malo tvrdi kod nas na moru. Prvi put sam to radila pa neznam smeta li ako su orasi malo tvrđi?
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 15:59   #136
Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Ja sam tek danas stavila orahe u rakiju sa šećerom ali su već malo tvrdi kod nas na moru. Prvi put sam to radila pa neznam smeta li ako su orasi malo tvrđi?
Ne znam kako misliš tvrdi, u mom receptu piše samo da moraju biti zeleni a zeleni su isto tvrdi.

Ja sam svoj napravila prije tjedan dana, uvijek ga radim isti dan kad i višnjevaču.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:52   #137
za nas koji nemamo svoje stablo oraha, ima li uopće negdje za kupiti zelenih oraha ili je jedini način za doći do njih ako ih maznem s nečijeg stabla?
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:22   #138
pa da pitaš na placu možda bi ti ih netko donio
no ima ih i po zagrebačkim parkovima tak da ih možeš ubrati bez straha da bu te netko skinuo s drveta
ili lijepo pitaš vlasnika
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 01:29   #139
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ne znam kako misliš tvrdi, u mom receptu piše samo da moraju biti zeleni a zeleni su isto tvrdi.

Ja sam svoj napravila prije tjedan dana, uvijek ga radim isti dan kad i višnjevaču.
Pa onako, kao da se već formira korica, jedva sam ih prerezala. No, gotovo je sada, eno ih na suncu u teglama pa ću vidjeti kako će ispasti. Hvala svima na informacijama i ja ću se javiti sa rezultatima
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 08:59   #140
ja ću ove godine prvi put radit jednu probnu teglu višnjevca, danas stižu tek ubrane višnje...i sad sam došla ovdje po neku korisnu informaciju jer mi tata kaže da stavim višnje i šečer na sunce nekih 40 dana, pa na kraju rakija...
prijateljica kaže da stavim i malo vode sa višnjama i šečerom
i sad ovdje vidim da neki rade i sa rakijom odmah pa sam sad stvarno zbunjena...koji od svih ovih recepata da izabrem?!?

hoću da mi bude točno onako kako sam si zamislila u glavi a to je gust dovoljno jak i ne preslatki višnjevac, a o čemu ovisi gustoča višnjevca?
možda mi ta informacija pomogne u odabiru
oolooroo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.