Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 10:23   #41
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
Zar je bio neki način na koji se moglo još realnije prebacit strip na film?zar je bilo problema u prebacivanju?pa doslovce su scene napravljene iz stripa.Doslovce.A da ne govorim i da je sam miller imao prste u režiranju prvog dijela..
vjerojatno je u tome problem, taj stripovski pristup je meni unistio dojam - strip je fenomenalan, film je slabasan. znam da sam u manjini po ovom pitanju ali ja sam citao strip bas kad je izlazio dok ga nije ni bilo u hrvatskoj, film mi nije legao.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:54   #42
ako naprave film koji nije stilski sličan filmu,žale.Kad naprave film doslovan stripovskom,žale se..Stvarno ljudima se ne može nikad ugodit.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:56   #43
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ako naprave film koji nije stilski sličan filmu,žale.Kad naprave film doslovan stripovskom,žale se..Stvarno ljudima se ne može nikad ugodit.
ja ne, meni ti pokusaji doslovnog prenosenja uopce nisu dragi - ako nesto funkcionira, pusti na miru. ako ti se radi film - budi originalan i napravi posten film a ne crtic.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 11:54   #44
ali na onakav način si originalan jer to nitko dotad nije radio..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:40   #45
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ali na onakav način si originalan jer to nitko dotad nije radio..
sve pet, kome odgovara - neka mu. meni je strip legao, film mi je bezvezan.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 15:10   #46
A što te to u stripu privuklo a čega nema u filmu?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:17   #47
Pa nije ovo tako loše ko što se priča.

Nevoljko sam otišao jer ga je kritika srezala iflopao je na Box Officecu, ali u pojedinim segmentima je čak i bolji od orginala, iako original ostaje superironiji.
Priča je basic ali je fino povezana i ima glavu i rep. Eva Green je puno gola, ali nekako mi je najslabija karika u cijeloj priči. Prisilni američki naglasak je svakakav i malo se preglumljuje. Mogu samo zamislit šta bi Angelina napravila s ovom ulogom (iako bi vjerojanto bila manje gola).

Najbolji mi je segment s pokerom, malo smetaju drugi glumci u ulogama istih likova. Rosario je isto super. Sve u svemu, i više nego prolazna ocjena.

Vizualije su fenomenalne, posebice 3D, uglavnom i bolje nego u prvom.

Možda pogledam još jedanput negdje u budućnosti.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:46   #48
razočarana sam ovim nastavkom, glavna priča s avom je nezanimljiva, scena poput otkud mi cigareta u ruci, tako me ava zablendala su jadne. sporedni storyarc s johnnyem je dobar, s nancy isto može proć. njen zadnji ples je bio loš osim scene iz trailera.
spoiler: pojavljivanje bruce willisa u ogledalu na kraju je jedan od glupljih deus ex machina koje sam vidjela.
prvi dio mi je među najdražim filmovima, ovo nije ni u prvih 100.

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
malo smetaju drugi glumci u ulogama istih likova
ovo i meni smeta, također i to što su stavili nancy, dwighta i marva u isto vremensko razdoblje, nakon što su ih stavili i u prvom dijelu. ajde da su odvojene priče, pa se mogu izvući na to, ali ovo nema smisla.
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:14   #49
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ali na onakav način si originalan jer to nitko dotad nije radio..
Onda je jako malo ljudi gledalo Dicka Tracyja.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:42   #50
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Onda je jako malo ljudi gledalo Dicka Tracyja.
damn.to sam gledao još prije rata.na njega sam još i zaboravo..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:46   #51
spoileri

najbolja mi je priča s JGL-om i pokerom. Powers Boothe tu isto rastura, čovjek bi trebo glumit u više filmova. Ta priča mi je imala idealno trajanje i sve je bilo na mjestu

priča s Josh Brolinom i Evom Green mi je postala prerazvučena i prenatrpana svime, mogli su to skratiti. I zar je Eva baš u svakoj sceni morala biti u toplessu? Jedino mi je žao što Clive Owen nije bio na kraju kao Dwightova nova (stara) faca, čitam da je htio ali zbog Knicka na kraju nije mogao
Tu je i problem što se Marva previše koristi, kao što će se koristiti u Jessica Alba priči. Znam da je on najbolji lik ali što je previše je previše. Rosario Dawson je uvijek lijepo vidjeti

Priča s Jessicom Albom uvjerljivo najlošija, tu su pretpostavljam samo imali ideju da ju pretvore u kul i badass žensku s ožiljcima a o ostalom nisu mislili.

Vizualno isti kao i prvi dio, scenaristički dosta slabiji, nisu ni likovi više tolko zanimljivi
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:39   #52
Dostojan nasljednik prvog dijela.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 22:24   #53
Meni je prvi film super, a drugi vrlo dostojan.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:09   #54
Dobar, no dosta slabiji od prvog dijela. Prvi je bio po svemu unikatan. Ovaj...i ne baš. Moja najveća zamjerka ovome filmu je činjenica da je priča koja je imala najviše potencijala (Dwight i Ava) zbrzana, jer je sam strip "A dame to kill for" odličan i mogao je komotno sam činiti cijeli film od sat i pol vremena, uz JGL i Nancy podpriče kao filler. Ovako imamo JGL-ovu priču koja zapravo i nema nekog smisla, Nancyina koja je prosjek, a Dwight/Ava ostaje nedorečena i zbrzana. Da nema Marva, film bi bio kudikamo slabiji.

Film više djeluje kao odrađivanje posla nego kao neka stilska kreacija, što se vidi i po kadrovima koji, iako jesu crno-bijeli, nemaju taj osjećaj kao kod jedinice.

Ne znači da je posve loš sam za sebe je i dalje iznadprosječno dobar, ali jebajiga kad mu je prvi postavio ekstremno visoku ljestvicu.

7/10
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:41   #55
Apsolutno mi nije jasno kak su ga baš tolko poljuvali kritičari. Nisam primjetil da je baš tolko loš. Dapače meni je možda mrvu i bolji od prethodnika. Eva je stvorena za ovakve uloge !
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 11:43   #56
Nastavak je pripreman dugo, počinjan i napuštan po nekoliko puta ne bi li Rodriguez radio na svojim projektima koji, istini za volju, nisu bili od posebne umetničke vrednosti, niti su baš bili primer kreativnosti visoko-estetizovanog trasha, ali bilo ih je mnogo i trebalo je rintati. Nastavak, nazvan po jednoj od priča, stiže nekoliko godina prekasno, toliko da nije najjasnija namera zašto je uopšte rađen, i zašto baš sada. Možda se Rodriguezu baš družilo sa Millerom, možda je to njegov očajnički pokušaj da se vrati u prvu autorsku ligu, iako se potrošio i ostao bez ideja, a možda su samo njih dvojica rešili da ispoštuju fanove.

Sve u svemu, A Dame To Kill For uglavnom reciklira Sin City koncept. Ne donosi mnogo novina, a za one koje donosi nisam siguran koliko su dobre ili smislene. Prvo, tu je 3D, kao slika i prilika vremena, filmske evolucije ili čega već. O tome ne mogu da raspravljam, pošto sam film gledao u 2D varijanti, vodeći se argumentom Rexa Reeda da je cvikerašu 3D jednostavno neprihvatljiv pošto mora da skine svoje cvikere sa dioptrijom i stavi njihove bez. Većina relevantne filmske kritike kaže da 3D ovde nije osvežavajuća inovacija i da u velikoj meri guši originalni koncept.

Druga izmena je u autorskom postupku. Originalni film je direktno preneo tri priče iz serije strip-romana, plus jednu kratku vinjetu podeljenu u “intro” i “outro”, dok kod nastavka stvari stoje drugačije. Samo su naslovna priča i intro prethodno objavljene u formatu stripa, dok je druge sve Miller napisao direktno za film, što se i vidi. U originalnom filmu je hyperlink postupak funkcionisao glatko, poveznice su bile u detaljima, nenaglašene, a opet prisutne, dok je u nastavku utisak da su dve priče namerno napisane kako bi se istakle poveznice među pričama, ali i sa prvim delom. Prostije rečeno, likovi iz različitih priča se sreću neopravdano često, nimalo diskretno i uvek na istim mestima. Nije to loše, pre svega sa stanovišta fanovske “geekovštine”, pošto smo od prvog kadra prinuđeni da sami u glavi slažemo vremenski sled događaja iz prvog i drugog nastavka, ali to ne znači da je dobro ili potrebno.

Pored brljive strukture koja kao da je smišljena za forumske rasprave među fanovima, problem što su tri priče vrlo neujednačeog kvaliteta. Centralna priča o fatalnoj ženi je ponajbolja, a Eva Green je pravi slatkiš, sa odećom ili bez nje (uglavnom je bez) i potpuno prolazi kao “femme fatale” iz noir filmova. Ona nije samo seksualni objekat (mada je i to), nego pre svega seksualni subjekt, vaginalna manipulatorka. Priča o kockaru Johnniju je zeznuta sa prekidom, iako ima potencijala da funkcioniše zasebno, kao kratak film. Priča o Nancy je najslabija i još iz daleka izgleda kao najobičnije otaljavanje. Trajanje filma je ogrničeno na 100 minuta, iako je svakako bilo materijala za više od toga.

Ako nastavak pogledamo kao zaseban film, bez uplitanja originala, on se prosto raspada u nekoherentnosti i izveštačenosti. Njegovu kičmu vizuelno i narativno drži originalni Sin City. Verovatno je to bila svesna odluka autora i računali su na staru fan-bazu, ali joj nisu ponudili ništa novo. Originalni Sin City ostaje jedan i jedini, a A Dame To Kill For će biti razmatran samo u smislu njegovog nedovolno dobrog nastavka koji je samo solidna bioskopska zabava za jedno gledanje, i ništa više od toga.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...-kill-for.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 22:14   #57
imam osjećaj da je rodriguez napravio ovaj film samo kako bi uživo vidio evine dojke

nikada ne bi rekao da će se ona pretvoriti u takvu napadnu sex bombu, draža mi je bila onakva samozatajna, ne stoji joj to. uništit će ju ovakve blesaste uloge.

samo na rijetke momente mi je na razini jedinice, sve ostalo je bezidejna i isprazna reciklaža.

powers both me jedini držao u igri do kraja, i JGL.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 07:37   #58
Original sam gledao dva tri puta a ovaj mi ne ide nikako ! I dosta originalnih glumaca je isto tu ali sve izgleda nekako prisiljeno i umjetno prema originalu ! Nema ni dašak one atmosfere i prirodnosti več je poprilično sterilan i kao da se sam od sebe žuri prema kraju tek tako da završi ! Svaka čast pokušaju ali...nije to to ni izdaleka !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 18:03   #59
evo i ja konačno pogledao jučer. nije film loš al nema tolko čvrst dojam ko prvi dio, i slažem se da je glavna priča pomalo dosadnjikava... ali mi neki glumci koji su mi bili dobri u prvom dijelu, tu ne sjedaju (Rosario Dawson npr.)... mislim ima puno namjernih klišeja, ponajviše u dijalozima, makar su u većini filma na razini intrige kakvu sam i očekivao... ali ipak, gluma je taj presudni element gdje bi se to trebalo opravdati. nije u tom smislu daleko od planet terror, al tam mi je puno lakše pristati, tu malo teže...

sve u svemu neo-noir stil koji bi trebao bit Rodriguezov potpis. zakaj on ne režira Max Payne-a na sličan način, npr? jer je igra genijalna i isto tako sablasna, a film je totalni šit...

i Eva Green je osoba kojoj nikako ne stoji šminka lol. dobra glumica s lijepim tijelom, koja se u svakom filmu skida pa sve ostalo joj pada na žalost u drugi plan... ali za ulogu čist ok...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:34   #60
Eva green odigrala fantastičnu ulogu- ovaj mi se Sin City najviše svidija, i glumci i napeta radnja sve baš pogođeno.
frkyica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.