Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2012., 20:26   #1
Izmjena pancera

pozdrav.
imam pitanjce. glavni pancer u kuci nam je na jako losem mjestu. u ostavi (iznad tavanskog stana) na podu. posto je ta ostava podaskana, panecer je trunutno smjesten izmedju tih daski. u tavanskom stanu u principu do sada nitko nije zivio ali od ove zime cemo supruga i ja gore zivjet pa ce i potrosnja struje u kuci biti puno puno veca. i strah nas je da pancer bude tako smjesten jer se on grije pa se bojimo da se nesto ne zapali od njega. da li elektra to mjenja? tj. da li je to njihov posao? zvali smo ih pa nam je covjek rekao da on ima neku ekipu koja ce to promjenit za 1500 kn ali mi je to sumljivo cim on tako besramno meni preko telefona nudi usluge nekoga sastrane, a ja sam zvao hep. da li to je ili nije posao elektre? koliko to kosta u njihovoj reziji? ima li tko kakvo "pametno" iskustvo. hvala!
m3 power is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 20:55   #2
Nemojte mi sasvim vjerovati, ovo je moje misljenje koje trebate provjeriti, ali ako zelite imati svoj strujomjer za stambeni dio u kojem stanujete, onda ćete to morati prijaviti HEP-u (platiti prikljucak, jer ste novi potrosac). A ako koristite postojecu instalaciju sa zajedničkim brojlom i jos nesto trebate u noj preurediti onda morate naći (privatno) nekog električara koji ce vam to posloziti. Pretpostavljam da su vam zbog toga tražili da platite.
U pravilu, kada postavite elektro instalaciju u kucu, takođe i strujmjer, elektro registruje strujomjer kao svoje osnovno sredstvo i oni ga bazdare i odrzavaju.
Neznam da li sam vam bio od koristi.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:04   #3
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Nemojte mi sasvim vjerovati, ovo je moje misljenje koje trebate provjeriti, ali ako zelite imati svoj strujomjer za stambeni dio u kojem stanujete, onda ćete to morati prijaviti HEP-u (platiti prikljucak, jer ste novi potrosac). A ako koristite postojecu instalaciju sa zajedničkim brojlom i jos nesto trebate u noj preurediti onda morate naći (privatno) nekog električara koji ce vam to posloziti. Pretpostavljam da su vam zbog toga tražili da platite.
U pravilu, kada postavite elektro instalaciju u kucu, takođe i strujmjer, elektro registruje strujomjer kao svoje osnovno sredstvo i oni ga bazdare i odrzavaju.
Neznam da li sam vam bio od koristi.
Šta si ti sad napričao ??????

Pancere vam može promjeniti običan električar i to s HEP-om nema veze...
To da se panceri griju baš nije istina i ako vam se griju mjenjajte to što prije jer nekaj nije s njima u redu (loš spoj). Cjena to neznam- računajte neki mali ormarić, tri osigurača i sat posla....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:09   #4
Koliko ja kužim čovjek hoće samo premjestiti pancir na drugo mjesto bez ikakvih drugih zahtjeva. Mislim da je netko htjeo na brzinu zaraditi. Moja preporuka je da osobno odeš u elektru pitati za proceduru, ili kod nekoga od elektre ovlaštenog električara. Javna je tajna da ekipa iz elektre zarađuje u fušu radeći kojekakve radove na crno za koje im onda papire daju neki od ovlaštenih električara koji im se ne žele zamjeriti. Vjerojatno si naletio na jednog od tih.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:11   #5
@koka36, Vi imate izgleda los dan. Pa sta sam ja drugo rekao vec to sto i Vi tvrdite. Lagano i smireno treba citati sto je napisano.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:14   #6
Pancir ima blombu, koju smije skidati samo ovlaštena osoba.
Moj savjet:
Preko vikenda nazoveš HEP da ti se panciri griju i da se bojiš (najbolje ženska osoba); i da li netko može doći na intervenciju da to pogleda. A tada se.....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:14   #7
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
@koka36, Vi imate izgleda los dan. Pa sta sam ja drugo rekao vec to sto i Vi tvrdite. Lagano i smireno treba citati sto je napisano.
Ti pišeš o brojilu i novom priključku a čovjek pita da promjeni pancere...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:18   #8
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
@koka36, Vi imate izgleda los dan. Pa sta sam ja drugo rekao vec to sto i Vi tvrdite. Lagano i smireno treba citati sto je napisano.
Koliko ja čitam rekao si ti puno toga, ali ništa vezano za originalno pitanje.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:21   #9
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Pancir ima blombu, koju smije skidati samo ovlaštena osoba.
Moj savjet:
Preko vikenda nazoveš HEP da ti se panciri griju i da se bojiš (najbolje ženska osoba); i da li netko može doći na intervenciju da to pogleda. A tada se.....
Panceri nemaju plombu, moji nisu imali ni prije a nemaju je ni sad kad su mi mjenjali dovodni kabel sa stupa i ulazili su u ormar s njima...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:27   #10
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ti pišeš o brojilu i novom priključku a čovjek pita da promjeni pancere...
Ja sam samo, u dobroj namjeri, pokusao objasniti u kome domenu je elektrino, a ostalo (valjda se da zaključiti) da je u privatnoj reziji.
Zao mi je ako me niste razujeli. U ostalom moj post je upucen postavljacu teme imislim da me je on u potpunosti razumio.

p.s. prvi put mi je od 320 upucenih postova da se sa nekim razjasnjavam. Pisem sto mislim da moze pomoci, a Vi pisite sto Vam je volja.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:38   #11
Quote:
Panceri nemaju plombu, moji nisu imali ni prije a nemaju je ni sad kad su mi mjenjali dovodni kabel sa stupa i ulazili su u ormar s njima...

Ako su ti panciri na stupo: OK. Ali ako su na tavanu onda:
Znači "sloboda" do kraja
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 21:44   #12
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post

Ako su ti panciri na stupo: OK. Ali ako su na tavanu onda:
Znači "sloboda" do kraja
Moji su na tavanu. Od kad se stavljaju na stup????
Pa moraju u svakom trenutku biti dostupni....
Kakva sloboda, misliš u krađi struje????
Koda ne postoji masu drugih načina krađe od žice pod pancer
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 22:48   #13
Moji su bili bez plombe sve dok ih nisu premještali jer je rađena kompletno nova mreža koja je prolazila s druge strane kuće pa su morali premještati i kompletni dovodni kabal pa im je onda pasalo da premjeste i pancir koji su tada zaplombirali. Pa i oni koji se nalaze na fasadi u ormariću su plombirani i zaključani, bar koliko sam ja vidio. Rekli nam da ako koji izgori da moramo zvati njih i da ih oni mijenjaju sami.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 08:18   #14
panceri bi trebali biti blombirani... također kako će ga električar zamijeniti tj. premjestiti kada je s jedne strane stalna struja koju ne možeš ugasiti pa neka je još to sve trofazno....

mislim, može se ali nije baš lijepi osjećaj....

moje je mišljenje da pancer treba promijeniti elektra i to besplatno...

javiš za vikend kada se dežurstva da čuješ da u panceru nešto škripi i puca i da se lampe po stanu malo pale i gase i oni će doći pogledati...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 08:44   #15
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
....moje je mišljenje da pancer treba promijeniti elektra i to besplatno....
Dolazak 83 kune + potrošni materijal
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 12:54   #16
Djelatnici "Elektre" periodički provjeravaju stanje "svojeg" dijela mreže tj. od stupa-pancera-brojila ili stupa-ormarića,ovisno o tipu izvedbe kao i uvijek prilikom promjene nad vlasništvom priključka ili nekim drugim okolnostima. Tako su meni na staroj kući prije nekoliko godina ustanovili loše stanje instalacija i ostavili obavijest da to pod hitno sredim putem ovlaštenog električara koji će u finišu njih pozvati da "preuzmu" novo stanje ili da to sredim preko njih u fušu pa imam jednu stepenicu manje u tom procesu.Nakon odrađenog posla su stavljene plombe i na pancer(dotada ih nije bilo na panceru) i na brojilo.Za cca 15m elkalexa,10 m sapa cijevi,novi pancer,ankere,cca 30m žice od 10m2 do vure i posao su uzeli 1400,00 kuna. Prije mjesec dana sam prenašao taj priključak na mene(budući je glasio na pokojnog oca) i odmah je najavljena kontrola stanja koja je i obavljena bez ikakve naplate i opet su promijenjene sve plombe. Znači da je ta plomba na panceru postala uobičajena praksa kao i zaključan ormarić pa ako onaj VUP osigurač "ispadne" moraš zvati Elektru. U svakom slučaju preporučam službeno upitati i elektru i privatnika iako mislim da im to ne spada pod redovito održavanje i da treba platiti izmještanje .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:33   #17
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Dolazak 83 kune + potrošni materijal
Koliko je meni poznato kod mene to nije tako... ako je greška na njihovom dijelu mreže onda ti ništa ne plaćaš...

npr. nema dobar kontakt s brojilom?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 18:02   #18
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato kod mene to nije tako... ako je greška na njihovom dijelu mreže onda ti ništa ne plaćaš...
npr. nema dobar kontakt s brojilom?
Kod mene je bio slučaj da je nestalo jedne faze! (Kod susjeda sve OK)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 18:13   #19
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato kod mene to nije tako... ako je greška na njihovom dijelu mreže onda ti ništa ne plaćaš...

npr. nema dobar kontakt s brojilom?
Tako je i kod mene.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:20   #20
Jel za to ovlaštena samo elektra ili može bilo koji električar promijeniti?
u elektri traže 800 kn u fušu, a ako se dobro sjećam do prije par godina su to besplatno mijenjali
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.