Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2009., 01:17   #1481
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Sve ti piše, pročitaj ovu temu i temu Rusija...
Malo treba poštovati one koji se trude da napišu i pomognu drugima kao i tebi.
Neda mi se opisivati ono št je već opisano. Sorry ništa osobno
Sve pet, valjda sam previdjela jer sam samo prokopala po ovim USA vizama.
a propo - veli frend da je jedan od prvih koji je uspio dobiti vizu za USA na temelju svojih specijalnih sposobnosti.
To su sad neke nove vize, ali moras potkrijepiti racunom da se mos uzdrzavati i onda je dobijes na 10 god i nema ogranicenja na 3 mj, mozes doslovce ostati 10 god u USA.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 13:28   #1482
putujem je u 12 mijesec u usa i zanima me dali je rano traziti vizu u 6 mj i kakva je procedura,napominjem da putujem turisticki.hvala
marko426 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:06   #1483
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
oh maaaaan,nesto se u posljednje vrijeme dijele kartoni sakom i kapom.prije je barem bilo neko upozorenje,sad odmah baaaam karton.
Da, pa šta je tu čudno? Svaki podforum ima svoja pravila koja nečemu služe, ovdje su ta pravila jasno postavljena na vrhu svih tema. Svejedno se uvijek nađe netko tko ih se neće držati i tko će uvijek iznova i iznova otvarati istu temu samo zato jer mu je teško pročitati dvije rečenice u križ
I neka pobere karton, drugi put će znati.

Btw, već kad tražiš opomene, kartoni jesu opomene jer niti ti onemogućavaju forumašenje niti te na bilo koji način koštaju
Ban je kazna a toga ovdje ima jako rijetko. Uopće ne kontam čemu toliko ridanja oko tih kartona, i ja sam ih pobirao pa ne pamtim da me išta boljelo
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:07   #1484
Quote:
marko426 kaže: Pogledaj post
putujem je u 12 mijesec u usa i zanima me dali je rano traziti vizu u 6 mj i kakva je procedura,napominjem da putujem turisticki.hvala
Možeš zatražiti kad god želiš, samo trebaš unijeti podatke kad dolaziš i kad se vraćaš.

Quote:
marko426 kaže:
putujem je u 12 mijesec u usa
Bolje da nisi kupio kartu, nego samo rezervirao. Može ti propasti karta ako ti ne daju vizu... Kak ćeš onda ić?
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:46   #1485
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Možeš zatražiti kad god želiš, samo trebaš unijeti podatke kad dolaziš i kad se vraćaš.


Bolje da nisi kupio kartu, nego samo rezervirao. Može ti propasti karta ako ti ne daju vizu... Kak ćeš onda ić?
ma nisam jos nista ni kupio ni rezervirao jer dok ne dobijem vizu nista ne potvrdjujem niti kupujem.
znaci uglavnom se moze trazit 6 mj unaprijed,zar ne
valjda cu je dobit imati cu garantno pismo od poslodavca da sam zaposlen na neodredjeno vrijeme.
marko426 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 14:54   #1486
Quote:
marko426 kaže: Pogledaj post
ma nisam jos nista ni kupio ni rezervirao jer dok ne dobijem vizu nista ne potvrdjujem niti kupujem.
znaci uglavnom se moze trazit 6 mj unaprijed,zar ne
valjda cu je dobit imati cu garantno pismo od poslodavca da sam zaposlen na neodredjeno vrijeme.
Kao što je rečeno, možeš ju tražiti kada želiš, ali nemoj preprano, jer što ako kojim nesretnim slučajem ju dobiješ na samo 6 mjeseci, a ti tek za 5-6 mjeseci putuješ.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 16:22   #1487
ja putujem u 9. mjesecu i htio sam već ići po vizu, al su mi iz ambasade rekli da se viza može tražiti najranije 3 mjeseca prije putovanja

"Postovani,
Vizu mozete zatraziti najranije 3 mjeseca prije planiranog putovanja.
pozdrav
odjel viza"
deda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 19:25   #1488
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Sve pet, valjda sam previdjela jer sam samo prokopala po ovim USA vizama.
a propo - veli frend da je jedan od prvih koji je uspio dobiti vizu za USA na temelju svojih specijalnih sposobnosti.
To su sad neke nove vize, ali moras potkrijepiti racunom da se mos uzdrzavati i onda je dobijes na 10 god i nema ogranicenja na 3 mj, mozes doslovce ostati 10 god u USA.
To ne postoji turistichka viza koja vazi 10 godina i da ti daju na ulazu 10 godina to cesh da izvinesh koje specijalne sposobnosti veli prijatelj nemoj da si naivna rebnuce mu 6 meseci na ulazu najverovatnije i ako zakasni da izadje samo 1 dan viza mu se ponishtava.
Ljubav u zaledju is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:11   #1489
je li triba viza za škotsku
ide se na 15 dana
il je dovoljna povratna karta
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:20   #1490
Quote:
frenki12321 kaže: Pogledaj post
je li triba viza za škotsku
ide se na 15 dana
il je dovoljna povratna karta
Viza za Škotsku nije potrebna.
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:25   #1491
Quote:
Ljubav u zaledju kaže: Pogledaj post
To ne postoji turistichka viza koja vazi 10 godina i da ti daju na ulazu 10 godina to cesh da izvinesh koje specijalne sposobnosti veli prijatelj nemoj da si naivna rebnuce mu 6 meseci na ulazu najverovatnije i ako zakasni da izadje samo 1 dan viza mu se ponishtava.
Eto vidjela sam vizu u putovnici, to su neke nove vize, tek pocele izlaziti al koza zaboravila kako se zovu. Nije to turisticka, procitaj opet.
Kad imas par milja na racunu ne rebaju ti nist
Moram se ic udat
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:09   #1492
Quote:
Basil Fawlty kaže: Pogledaj post
Viza za Škotsku nije potrebna.
i pri tom ne postoji, jer je skotska deo UK.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:39   #1493
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
i pri tom ne postoji, jer je skotska deo UK.
A kaj buš. mi ti imamo Primorca za ministra prosvjete.....Normalno da klinci neznaju da Škotska ni samostalna država....
Peppone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:56   #1494
Quote:
Peppone kaže: Pogledaj post
A kaj buš. mi ti imamo Primorca za ministra prosvjete.....Normalno da klinci neznaju da Škotska ni samostalna država....
znam da je škotska dio VB. I za tvoju informaciju nisam klinac.

Zadnje uređivanje Basil Fawlty : 07.05.2009. at 22:03.
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:35   #1495
nisam ni ja baš neko klinjavo derište ;-)
znan da su škotska , wales , sj. iirska i engleska uk,,, al ne bumo cjepidlačili, ...
uglavnom zaključak je da ne triba viza, zar ne...
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 11:10   #1496
Quote:
Ljubav u zaledju kaže: Pogledaj post
To ne postoji turistichka viza koja vazi 10 godina i da ti daju na ulazu 10 godina to cesh da izvinesh koje specijalne sposobnosti veli prijatelj nemoj da si naivna rebnuce mu 6 meseci na ulazu najverovatnije i ako zakasni da izadje samo 1 dan viza mu se ponishtava.
A uz poništavanje i zabrana ulaska u SAD na minimalno sljedećih 5 godina, ta je veliko pitanje dal će nakon tih 5 godina ponovo dobiti vizu....
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 21:42   #1497
Quote:
Peppone kaže: Pogledaj post
A kaj buš. mi ti imamo Primorca za ministra prosvjete.....Normalno da klinci neznaju da Škotska ni samostalna država....
i onda se cude ''glupim amerima'' kako ne znaju di je cro
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 07:11   #1498
DS-157

Pozdrav.

Krajem 8. mjeseca planiram ići za Chicago u posjet rodbini. Gledam ovaj dodatni formular za vizu, DS-157 i muči me malo jedna stavka, a to je:

9. Navedite sve zemlje u kojima ste bili u zadnjih deset godina

Pošto vozim kamion, a i živim u sjeverozapadnoj Hr blizu Slovenije i Mađarske, tamo sam po par puta svake godine (u tih zadnjih 10 godina što treba navesti), a i bio sam u puno ostalih Eu zemalja, zanima me kako to tamo navesti (čak mislim da nema dovoljno prostora za to u formularu)

I kad vas već davim, što mislite koje su mi šanse za dobivanje USA vize? Imam 23g, neoženjen, nemam djece, zaposlen sam 4godine s ugovorom na neodređeno, ali mi je to firma od roditelja, čekam garantno pismo od tete koja mo pozvala i ima USA državljanstvo (ona financira put pa će to navesti, poslati izvod računa i sve ovjeriti), nemam nekretnina.

Puno hvala.
lajchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:28   #1499
Postoje male šanse da ju ne dobiješ. Ali toliko male da se ne bi trebao zamarati s time. Ako prolistaš ovu temu vidjet ćeš svakakvih primjera, od onih koji su bili sigurni da ju neće dobiti, pa jesu, do onih koji bi prema logici stvari ju trebali dobiti, pa nisu. Konkretnog pravila i šablone dijenjenja vize baš i nema, tako da ti ovdje nitko neće moći reći sa 100%-tnom sigurnošću. Probaj. Sumnjam da ćeš se razočarati.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 16:21   #1500
Quote:
lajchi kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Krajem 8. mjeseca planiram ići za Chicago u posjet rodbini. Gledam ovaj dodatni formular za vizu, DS-157 i muči me malo jedna stavka, a to je:

9. Navedite sve zemlje u kojima ste bili u zadnjih deset godina

Pošto vozim kamion, a i živim u sjeverozapadnoj Hr blizu Slovenije i Mađarske, tamo sam po par puta svake godine (u tih zadnjih 10 godina što treba navesti), a i bio sam u puno ostalih Eu zemalja, zanima me kako to tamo navesti (čak mislim da nema dovoljno prostora za to u formularu)

I kad vas već davim, što mislite koje su mi šanse za dobivanje USA vize? Imam 23g, neoženjen, nemam djece, zaposlen sam 4godine s ugovorom na neodređeno, ali mi je to firma od roditelja, čekam garantno pismo od tete koja mo pozvala i ima USA državljanstvo (ona financira put pa će to navesti, poslati izvod računa i sve ovjeriti), nemam nekretnina.

Puno hvala.
Za zemlje koje si posjetio u zadnjih 10 godina-uzmeš komad papira i napišeš:

9. Navedite sve zemlje u kojima ste bili u zadnjih deset godina

i nabrojiš sve zemlje koje si posjetio (poželjno je napisati za svaku godinu posebno), putovnica ti može poslužiti kao podsjetnik, ako se ne možeš sjetiti svih zemalja koje si posjetio.
Naravno za mnoge zemlje u EU ne dobiješ žigove u putovnicu.

Hrvatski državljani u zadnje vrijeme najčešće dobiju turističku ili poslovnu vizu bez problema, naravno uz određene dokumente i jasan stav kako ćeš se vratiti doma i da možeš financirati putovanje u SAD.
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.