Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2003., 19:56   #61
Quote:
Originally posted by Pale Blue Eyes
Dizem ovaj topik jer nemrem vjerovati da sam zaboravila spomenuti jedan od najboljih filmova EVER...

Le Grande Illusion od Renoira... ))

svaka čast !!!!! i ako mene pitate , samo su c/b filmovi još bili pravi ratni filmovi ......sve poslije ili propaganda ili "music spot" za mlačenje love

2 antologijska ;

Mladi Lavovi (po Remarku , sa Brandom,Cliftom,Schellom,Martinom)
Odavde do vječnosti (po Irvingu, sa Lancastairom, opet Cliftom i Sinatrom)

imaju sve - tragediju,moralnu poruku,borbu,ljubav,mržnju,sućut,ideologiju,"krv,z noj i suze"
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 23:12   #62
Spasavanje vojnika Ryana i Band of Brothers! I tocka! Najbolje od svega je to sto je HRT otkupio Band of Brothers te ce ih ove godine prikazati.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 00:05   #63
Quote:
Nego koji je originalan naziv za "Pad crnog jastreba "?
Šta misliš da nije slučajno : "My dick is hanging on the wall, and i`m drinkin` votka-urin"
__________________
sve na svijetu je sranje, osim pišanja, a i pišanje je sranje ako pišate u vjetar
Castor Troy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2003., 23:38   #64
kad puske utihnu................ili tak nekak
histeria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 01:42   #65
Thumbs up When trumpets fade

Quote:
histeria kaže:
kad puske utihnu................ili tak nekak
Da nije možda "Kad trube utihnu"? Sad je bio na telki... e, nisam očekivao ništa a kad ono, pre*eben ratni film, sa brutalnim okršajima... Jest da je TV film i da je budžet bio skroman ali bilo je tu hrpe artiljerijskih eksplozija, puno vojnika, njemačkih tenkova, uglavnom vrlo realno i uvjerljivo... Možda je razlog zašto nikad nisam čuo za taj film to što je snimljen kad i Ryan i Tanka crvena linija pa je bio zasjenjen... mada ga ta 2 filma mogu prijeći samo u super-spektakularnim CGI scenama, Linijinim kadrovima prirode i Ryanovoj trešućoj kameri za vrijeme borbe. U ovom filmu prikazana je katastrofalna atmosfera i niski moral, gdje Ameri u bitku šalju nove i nove vojnike (neiskusne totalno) da poginu kao i oni prije njih u hladnoj, ružnoj i mokroj šumi u jesen 1944...
Iznenadio sam se stvarno brutalnim scenama napada na Nijemce bacačem plamena, kad je čovjek totalno poludio i vrišteći se zatrčao paleći sve pred sobom, a zapovjednik je upucao svojega drugoga flamera u tank sa napalmom kad je ovaj počeo bježati iz borbe... E da, i svi u filmu su tek tako pogibali, na nikakav teatralan i sentimentalan način, tako da nikada nisam znao da li će nekoga u slijedećoj sekundi strefiti metak bio on najglavniji junak ili ne... uglavnom, priča koja realno pokazuje strahote rata, ali ipak srećom nudi i dovoljno uzbuđenja da ne zbedira čovjeka previše
Preporučam ako niste gledali, mada ne znam gdje toga ima za posudit (šteta što nisam snimio )
p.s. meni je ovaj film bio bolji od Band Of Brothers, doduše 3. epizoda serije (Carentan?) bi se možda mogla mjeriti.
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 02:07   #66
Baš sam sad odgledao "Trube..". Jako dobro. To je HBO-ov film, a HBO-ovci rade jako dobre filmove ( i serije ). Dokaz da danas kablovska telka šiša kino za pola koplja.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 03:00   #67
Neznam koji je najbolji ali je Black Hawk Down zasigurno najprostija propaganda američke politike i američke propagande, kad sam gledao film došlo mi je da rigam
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 11:32   #68
Lightbulb The green berets

Quote:
Pegaz kaže:
Neznam koji je najbolji ali je Black Hawk Down zasigurno najprostija propaganda američke politike i američke propagande, kad sam gledao film došlo mi je da rigam
Ako se želiš zgražati nad američkom propagandom, posudi si "Zelene beretke"... ako si od BHD-a rigao, od ovog ćeš možda i umrijeti!!!
__________________
Oko vrata meni debel lanac visi, tetoviranog zmaja ja imam na sisi, srijedom pijem brijem po pivi, srijedom pijem jednom se živi!
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 13:28   #69
Thumbs up when trumpets fade

Jako dobro, ko Tanka crvena minus preseravanje
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2003., 16:40   #70
saving ryan's privates
jedva sam izdrzao do kraja, u zadnjih pola sata navijao sam za svabe,
bilo mi je smijesno kad Tom Hanks pogibe.
Hm, u stvari citav film sam navijao za Svabe.


Idi i gledaj
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 22:32   #71
Talking

Najbolji ratni film svih vremena je definitivno Most na rijeci kwai
 
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 02:27   #72
Quote:
Gordi Albion kaže:
BHD! Pa u toj akciji je poginulo oko 80 (možda griješim) Amera i 2000 Somalijaca.
Gresish.
Bilans (prema knjizi BHD, autor Mark Bowden, prema kojoj je flm i snimljen):

USofA:
Poginulo: 18 (slovima: osamnaest), uz obavezno Leave no man behind
Teze ranjeno: preko 70

Somalija:
Poginulo: preko 500
Ranjeno: preko 1000

Film je solidan a ja sam licno ocekivao mnogo zescu americku propagandu...
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 12:50   #73
Re: Ratni filmovi

Quote:
Q-master kaže:
Svima preporučam film Pad crnog jastreba koji je jedan od najboljih ratnih filmova!!!
Jel ko primjetio povezanost između 11. rujna i tog filma kao uzročno posljedičnu (dan D pa film), smiješne su mi te fore prikazivanja smrti jednog vojničića kao sveopće tragedije, a 2000 mrtvih nevinih ljudi je samo da nadopuni scenografiju. I'd say IMPERIAL SHIT, to je kao da si gledao film koji su snimili Darth Vader i Imperator kad im je u 1. dijelu Lukica razorio Death Star, čista PROPAGANDA.

Samo toliko.

__________________
"There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics." Mark Twain.
IL_Mamba_Negro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 00:52   #74
Vidim da ste zaboravili na "Platoon". Po meni je to najbolji ratni film koji se uopće i ne može uspoređivati sa "Apokalipsom", "Spašavenjem vojnika Ryana" ili "Black Hawk Down".
U "Apokalipsi" je Copola možda zablistao kao filozof, ali se dobrim dijelom okitio tuđim perjem jer je film nastao na temelju Conradove priče "Srce tame". Čak je i neka imena likova ostavio ista, poput pukovnika Kurtza.
"Spašavanje vojnika Ryana" je tipična Spielbergova jednodimenzionalna priča o američkom junaštvu namijenjena širokoj američkoj publici koja ne razlikuje french fries od Francuske. "Black Hawk Down" je više akcijska brijačina snimljena u spotovskoj maniri nego ozbiljan ratni film.
"Platoon" mi je definitivno najbolji ratni film koji sam ikad gledao. Tko može zaboraviti onu antologijsku scenu u kojoj Dafoe širi ruke prema nebu dok pada prorešetan kišom metaka?
kampfwagen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 22:55   #75
Ratni filmovi

Koji su vam najbolji ratni filmovi? Meni je to odlican zanr sa puno dobrih izdanja, npr Platoon, Saving Private Ryan, Deer Hunter, Apocalipse Now, The Bridge on the River Kwai... Sad se ne mogu sjetit drugi. Thin Red Line je isto super.
Ali jedan mi je ono bas pri srcu, al ne znam kak se zove. Za vrijeme 2. svj. rata Japanci okupiraju mislim Hong Kong ili Sangaj ili Singapur i mali klinac (britanac ili amer) koji je opcinjen japanskim pilotima zavrsi u logoru pokraj vojne avio baze... KAK SE ZOVE TAJ FILM?!
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:01   #76
Quote:
KAK SE ZOVE TAJ FILM
Zove se: Empire of the Sun.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:03   #77
Naj ratni filmovi

1. Pearl Harbor

2. Spasavanje vojnika Ryana

3. Pijanist

4. Schindlerova lista

5. Bili smo vojnici

__________________
"Ljubav je jedina snaga koja može neprijatelja pretvoriti u prijatelja!"
(Tupac Shakur)
štogod....
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:04   #78
Hvala na brzom odgovoru i isprika na otvaranju vec postojece teme!
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:16   #79
Re: Ratni filmovi

Quote:
Lil' Woody kaže:
Koji su vam najbolji ratni filmovi? Meni je to odlican zanr sa puno dobrih izdanja, npr Platoon, Saving Private Ryan, Deer Hunter, Apocalipse Now, The Bridge on the River Kwai... Sad se ne mogu sjetit drugi. Thin Red Line je isto super.
Ali jedan mi je ono bas pri srcu, al ne znam kak se zove. Za vrijeme 2. svj. rata Japanci okupiraju mislim Hong Kong ili Sangaj ili Singapur i mali klinac (britanac ili amer) koji je opcinjen japanskim pilotima zavrsi u logoru pokraj vojne avio baze... KAK SE ZOVE TAJ FILM?!
Carstvo ili kraljevstvo sunca,on je britanac...znam taj film
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2005., 23:24   #80
Re: Re: Ratni filmovi

Quote:
IggXy kaže:
on je britanac...znam taj film
on je britanac i Batman super film, inace, kod mene u top 10 (Empire of the Sun)
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.