Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 23:35   #81
1. Staljingrad
2. Hitlerjunge salomon
3. FULL METAL JACKET
4. Idi i smotri
5. Neprijatelj pred vratima

ima ih još onih standardih koje svi volimo
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 00:09   #82
1. Commando
2. Rambo 2
3. Rambo 3 (napomena: Rambo 1 nije ratni film)
4. Predator
5. Star WARS Episode 5
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 09:09   #83
OK, zašto ste se svi zakačili za 1.-2. svj rat??? Kaj samo to spada u ratne filmove?

Black Hawk Down moda jest iz američke perspektive, al i dalje ostaje činjenica da je Ridley Scott redateljski genij. Točka. Znam da sam ja jedina osoba na svijetu koja tako misli, al meni je Hanibal bolji od Jaganjaca.


OT: Meni jedan od najdražih ratnih filmova jest Miliusov Rough Riders o američko-španjolskom ratu. Apsolutno remek djelo. Ne bi čovjek vjerovao, al Tom Berenger fakat zna glumiti
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 10:19   #84
1. The Thin Red Line
2. Platoon
3. The Deer Hunter
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 10:20   #85
Quote:
poirot kaže:
[B]

Black Hawk Down moda jest iz američke perspektive, al i dalje ostaje činjenica da je Ridley Scott redateljski genij. Točka.
/B]
O, DA!!!

Iako sam izbrisao tvoju zadnju rečenicu iz ovog dijela teksta, zbog tvoje vlastite sigurnosti...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 11:34   #86
A kaj ja mogu kad mi je bolji *shruggggggs*
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 14:32   #87
Spašavanje vojnika Ryana je uvjerljivo najbolji ratni film, iza dolaze Tanka crvena linija i Neprijatelj pred vratima..
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 15:51   #88
Zašto netko ne snimi RATNI (ne povijesni) film o rimskim legionarima? Prašinare, loču poscu, kolju barbare, grade logore, ubijaju careve, decimiranja... e to bi bio dobar ratni film...
 
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 19:21   #89
Band Of Brothers (imam u divX, ak neko oce - pm), gotovo da mi je i bolje od Ryana. Ali kao film, Ryan rules.

Thin red line mi je malo dosadan zbog stalnih prekida. Jedva sam izdrzao do kraja. A i ja se prilijepim na svaki ratni. Evo jucer navecer je bio jedan. Imao ispit u pol 9, al svejedno sam tam negdje oko 3-4 h ujutro gledao film (naletio slucajno).
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 22:28   #90
Gettysburg, dobar film od još boljeg romana...
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 03:37   #91
The Thin Red Line

najbolji. ever!
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 17:43   #92
Najbolje ratno ostvarenje je serijal združena braća.

redatelj Steven Spielberg, sve rađeno izvorno kako su očevici govorili,
sve snimano na izvornim mjestima ,

najrealističnije ratne situacije ikada vidjene.

nije film, ali ako netko voli ratna ostvarenja ako ovo nije gledao onda ne zna sta je pravo ratno ostvarenje.

od filmova je odličan platoon, vod smrti sa charliem sheenom.
dobio je 4 ili 5 oscara, a radnja je vijetnamski rat.
đoni501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 21:15   #93
gettysburg

I jos jedan glas za "Gettysburg".

Film je stvarno zakon kada su u pitanju moderni (po produkciji) klasicni ratni filmovi (sukob dveju vojski, taktika, strategija, besmislenost rata), o njemu smo vec pisali ovde.


Film je odlican primer "face-value" price, za razliku od meditativne, ali isto tako neprevazidjene "Apocalypse Now".
mr.hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 21:59   #94
Quote:
husky kaže:
Thin red line mi je malo dosadan zbog stalnih prekida. Jedva sam izdrzao do kraja.
Thin Red Line je fuckin' remek djelo i po meni je par svjetlosnih godina ispred Ryana. Pa nije stvar samo u scenama di se mlate do iznemoglosti.

inače moja mala top lista je:
1. Full Metal Jacket
2. Thin Red Line
3. Apokalipsa Danas

Bilo je prije koju godinu na HRTu 2 finska ratna, jedan o ratu sa rusima '39 a drugi o finskim SS izviđačima, stvarno odlični filmovi fora mi je Most u Remagenu, stariji film, prelude su mi scene sa M-26 Chaffee tenkovima kako proletavaju kroz zidove Ne vidjeh da je neko spomenuo Windtalkerse(Glasnici Vjetra), isto dobar film, We Were Brothers ooodličan, ma ima ih gomila....

Enemy at the gates mi nije ništa posebno...
Volio bi kad bi HRT zaredao sa ciklusom ratnih filmova, a ima ih dosta
__________________
"Anyone who runs is VC. Anyone who stands still is well-disciplined VC" - Helicopter Door Gunner
Animal Mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 01:04   #95
antiratni

Hitler iz našeg sokaka

Iz današnje perspektive mi uopće nije jasno kako je Dvornik uspio dati onakvu ulogu...

...šta će glumcima uopće RL?
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 10:29   #96
Quote:
Animal Mother kaže:
Thin Red Line je fuckin' remek djelo i po meni je par svjetlosnih godina ispred Ryana.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 10:33   #97
Sinoć sam na RTS2 gledao najbolji ratni film: Zvezda!

To je neki noviji ruski film sniman po stvarnom događaju kad grupa sovjetskih izviđača ulazi duboko u nemačke redove u Poljskoj. Gube radio stanicu, za vratom im 10 000 vojnika u poteri, a saznaju za tajno grupisanje nekolko SS jedninica i ofanzivu koja sledi, i o kojoj sovjetska komanda pojma nema.

Tako oni napadaju nemačku radio stanicu i u poslednjem momentu odašilju podatke i svi ginu! Tek 1964. su posmrtno odlikovani velikom zvezdom otačestvene vojne.

I čuvena rečenica iz filma: "Zvjezda, zvjezda, ja zimlja, otvetite", bezuspešni pokušaji da se uspostavi kontakt sa izginulim izviđačima.
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 12:27   #98
ajmo ko je gledao Neretvu jucer?
ja jesam iz nostalgicnih razloga, a i nedavno sam bas posjetio most u Jablanici i najezio se zamisljajuci tarapanu koja se odvijala na tom mjestu. nisam bio na popristima drugih velikih bitaka, jos, iako mi se to cini kao sasvim zgodan hobi za neke buduce dane, zapravo Krbavasko polje mogu isto brojati.

uglavnom, silne samohvale na kraju filma, a zapravo je film pusiona sa krajnje teatralnim pogibijama, ko u Hamletu. onaj Martin od Topova je barem 10 puta rekao "Prva baterija .... pali!!!", dok mu cuperak pada preko cela, dosadno.
ni rijeci o povijesnom backgroundu, osim ako je isti bio na pocetku kojeg sam propustio. reziser se bavi iskljucivo svojom "slavom"

bio je prosle godine neki americki o bitkama u sklopu Bulge-a, jesen/zima '44. o nekom mostu usred sume i napadima i kontranapadima na isti komad zemlje i silnim pogibijama oko njega. komadi vojnika po drvecu i potoku, prilicno vjerni prizori. rat nije nikakva romantika i spektakl, nego obicni kaos i klaonica, hell broke loose. sjecam se dijela price, grupica amera predvodjena nekim super sposobnim veteranom samoinicijativno napada bateriju svapskih 88-ica na brdu, koja melje americku pjesadiju. frajer upuca jednog svog sa bacacem plamena koji pokusa pobjeci, da mu ne unisti raspored i svi se poslije sloze da je to bio bas ok potez izvrstan filmek, naravno svi glavni junaci izginu, a to je full realno no happy end
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 12:54   #99
enemy at the gates
__________________
everything means nothing
miss_j is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 17:12   #100
VOJNICINE, Michael dudikoff

LIK JE FACA
đoni501 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.