Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 16:01   #81
Quote:
Laura-L kaže: Pogledaj post
Neki dan sam ovdje čitala da je u borbi protiv e-coli izuzetno dobra D-manoza, to je biiljni prah od brunice i borovnice koji stvara štit da onemogući bakteriji da se hvata za stijenke. Pročitala sam da mogu koristiti mala djeca i trudnice, normalno uz liječničko savjetovanje. Evo ti link http://www.d-manoza.com/ i želim da ti sve bude ok.
Thanx

Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
ajme, znam kako ti je, drzi se, ja sam imala zastoj treceg stupnja, umirala od bolova, bubreg mi doslovno virio na ledjima, stalno na voltarenu, hospitalizacije, ajme...
drzi se, oni koji to nisu prosli nemaju pojma kakva je to bol.
saljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
uh, prestrašno je.....


Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Prestrašno!!!
Ma gdje su te to "sredili" ako se smije znati???
u Vinogradskoj....
minnie158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:18   #82
Quote:
doubleeć kaže: Pogledaj post
pa gledam ja, cure pitaju dal je grc il nije... A kod mene se tak trbuh zgrci da sve skoci... Ne mogu nikako promasit
a evo trenutno me i uhvatio onaj bolni, ko da cu mengu dobit....
A dosad nisam priznavala lezanje pa me sad malo frka...

Znaci s Mg ne mohu pretjerat!??? Jedino taj laksativni ucinak sto pise na kutijici??? A to ni nije tak lose

Evo da ti odgovorim ovdje.
S magnezijem se može pretjerat, ali količine koje piju trudnice su posebne, da nisi trudna, uhvatila bi te trčkalica i to luđačka, ali trudnicama je probava malo usporenija.
Nemožeš odjednom popit toliku količinu, imaš tablete od NaturalW, 400mg, po tableti, popije prvo jednu po danu, do dvije pa vidi kako ti ide.

Inaće BH kontrakcije su bezbolne, ali ovisi o senzibilnosti osobe koliko bole.
Mene su rasturale, amjerili su ih na CTG, i komentirali kako nema šanse da ih osjetim, a ja osjetila i one koje su bile tri puta slabije od tih izmjerenih.
Ima nas svakakvih.
Zato je bitno odmarat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:34   #83
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo da ti odgovorim ovdje.
S magnezijem se može pretjerat, ali količine koje piju trudnice su posebne, da nisi trudna, uhvatila bi te trčkalica i to luđačka, ali trudnicama je probava malo usporenija.
Nemožeš odjednom popit toliku količinu, imaš tablete od NaturalW, 400mg, po tableti, popije prvo jednu po danu, do dvije pa vidi kako ti ide.

Inaće BH kontrakcije su bezbolne, ali ovisi o senzibilnosti osobe koliko bole.
Mene su rasturale, amjerili su ih na CTG, i komentirali kako nema šanse da ih osjetim, a ja osjetila i one koje su bile tri puta slabije od tih izmjerenih.
Ima nas svakakvih.
Zato je bitno odmarat.
ja imam doma Mg 300 šumece za koje su mi rekli 1 na dan...probat cu onda s 2, nije trckalica nis tak lose

Meni te BH stvarno nisu bolne, tocno kak pise. Dedinitivno ih osjetim al ne kao bol. A rjede mi se jave te druge sto bole ko menga i njih me strah jer sam citala da cure trudove usporeduju s menstr grcevima. Bar na pocetku a ja nemam iskustva haha

ps meni nisu ni jednom jos ctg radili a 30 tj sam i tuzila sa
se na kontrakcije?? Kad to pocinju raditi?
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:41   #84
Za šumeće su mi rekli da su loše, da imaju lošu apsorpciju.
Ima neka kvaka, preko čega se vežu, s kojom kemijom su mućkane, tako da su mi preporučili one u tabletama, bolje nego šumeće.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:56   #85
Ozbiljno? Hah, a meni dr Kod koje sam bila na prvim pregledima bas izricito rekla sumece.. Nije mi ni palo na pamet da potrazim tablete a cak su mi ove sumece fuuuj
imam jos 1-2 a onda cu si lijepo uzet tabletice! Bas super sro si mi to rekla
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 22:59   #86
Ja po preporuci ljekara pijem 3 puta magnezij od 250mg.
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:01   #87
I kod mene su tablete jer kažu da su bolje od šumećih.
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:04   #88
Quote:
alejandra kaže: Pogledaj post
Ja po preporuci ljekara pijem 3 puta magnezij od 250mg.
A daj mi reci, dali odmah osjetis ucinak Mg??? Ja ga tek nekoliko dana pijem (pila kratko na pocrtku trudnoce). Veceras sam imala grceve i maloprije popila i sad super... nekak mi nemoguce da se tako brzo osjeti djelovanje ili se varam?

A jesi ti Mg dobila zbog BH kontrakcija ili onih "pravih" tj. onih koje bas bole??
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:10   #89
Ja sam u svemu poseban slučaj. Ostala sam trudna nakon tri godine i dvije inseminacije, pa za svaki slučaj pijem svašta. U devetoj sedmici sam osjetila blage bolove, ne znam jesu li to bile kontrakcije, dr mi nije rekao da jesu, ali mi je odmah rekao da uzimam tri tablete. I utrogestan sam koristila do 14 sedmice iako mi je progesteron bio ok.
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:15   #90
Onda kao prvo cestitam!!
Uvijek mi je jako drago cuti da netko tko se toliko trudio sad ceka bebaca!

Al vjerojatno se onda tesko mozemo usporedivati jer je meni do sad sve bilo knjiški...u biti je ovo bila prva stvar na koju sam se pozalila doc-u i u biti me malo frkić da me bas zbog toga nije "doživio"!
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:18   #91
Da, dugo smo čekali, ali je vrijedilo. Pomalo mi je i drago što nismo odmah uspjeli, ne mogu sad objašnjavati zašto. Dugo smo čekali, ali je trudnoća i više nego ok. Apsolutno nisam imala nikakvih simptoma ili poteškoća, osim tog blagog bola u 9. sedmici.
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:25   #92
ja sam imala kontrakcije od 29.tjedna, al one prave, ne bh, pa sam pila magnezij direkt (prah koji stavis na jezik i pocuclas), dobro mi je bilo sto sam ga mogla popit bilo gdje, a ima okus narance, tako da je i fini za popapat... pa mozete probat i s tim.. ne mogu rec jel mi pomogao, jer su mi uz njega i normabel i cordipin trudovi trajali do 38.tjedna, kad smo malca izgurali van, jer ja nisam mogla podnijet vise konstantne bolove...
sretno,curke!
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:28   #93
Quote:
alejandra kaže: Pogledaj post
Da, dugo smo čekali, ali je vrijedilo. Pomalo mi je i drago što nismo odmah uspjeli, ne mogu sad objašnjavati zašto. Dugo smo čekali, ali je trudnoća i više nego ok. Apsolutno nisam imala nikakvih simptoma ili poteškoća, osim tog blagog bola u 9. sedmici.
Mi "uspjeli iz prve", cak se ne bi moglo reci da smo pokusvali pa ne mogu ni zamisliti kako vam je to bilo tesko razdoblje... al nadam se da me nitko nece krivo shvatiti kad kazem da vam je sad mozda i slade i dragocjenije... U svakom slucaju zelim ti sve naj do kraja trudnoce!!!

Ps Picek, thanks na savjetu!
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 09:33   #94
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Za šumeće su mi rekli da su loše, da imaju lošu apsorpciju.
Ima neka kvaka, preko čega se vežu, s kojom kemijom su mućkane, tako da su mi preporučili one u tabletama, bolje nego šumeće.
a meni baš rečeno da su šumeće bolje...da se bolje apsorbiraju!!! ma tko bi znao...
Prije par tjedana sam ujutro sjetila nešto kao kontrakcije (još uvijek ne znam da li su to bile kontrakcije). prije toga 2 dana nisam popila šumeći magnezij, pa sam zaključila da mi je to od toga...odjedonm sam popila 2 kom i sve se smirilo!!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 12:03   #95
Ja sam pila i pila od pocetka magnezij i sumece pa tablete i opet sam dobila kontrakcije. Sumece se brze resorbuju pa brze i djeluju. Ove magnezij direkt je dobar, ali ako je kome sudjeno da dobije prave kontrakcije prije vremena, dobit ce ih bez obzira na Mg.Valja ih piti radi odrzavanja misica, radi grceva i tako.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 12:12   #96
ja pijem hektolitre Donata ali očito da nije dovoljno...isto mi se trbuh stvrdne i stisne nakon dužeg stajanja i sl...no do sad nisam ni znala da su to kontrakcije!
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 12:24   #97
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
, ali ako je kome sudjeno da dobije prave kontrakcije prije vremena, dobit ce ih bez obzira na Mg..
istina... moze se mozda sprijecit ove blaze i eventualno odgodit malo prave ali skroz sprijecit... Mislim da ne!
doubleeć is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:01   #98
Meni se te kontrakcije događaju od 18. tjedna i sad sam na pregledu spomenula dr. i rekla je da mirujem, a socijalni (kad sam mu nosila papire da vidi) mi je još dao da pijem Normabel 3 puta po 2 mg. Nekako mi se ne pije taj normabel pa sam mislila da kupim neki malo bolji magnezij.

Gdje ima kupit taj prah koji se otopi ispod jezika i ima okus naranče?
To mi se čini ok jer inače mrzim okus Magnezija (probala sam ranije zbog probave piti Donat Mg i šumeće i to mi je grozno)
A probava mi je ionako katastrofalna!!! Idem na wc svaka 4 dana u najboljem slučaju tako da će mi i tu pomoći.
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:13   #99
Biolectra magnezij direkt od octal pharme... trebalo bi bit u svakoj ljekarni, 20 tih prahica kosta oko 50 kn... dnevno ide jedan, ima 300 mg.
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 14:13   #100
i ide na jezik...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.