Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 13:38   #1
Mystic River

Vidjela sam predigru u kinu, prije Matrixa . Djeluje mi jako zanimljivo, da li je netko možda gledao?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 15:56   #2
Gledala ja... def. jedan od najboljih filmova ove godine...

murder mystery kroz socijalni kontekst

no kao i Jane Campion's "in the cut" i Eastwoodov "Mystic river" ne treba gledati kao murder mystery jer kao takav je predictable...

ono sto je vazno u filmu je Eastwoodov approach u karakterizaciji likova... i za razliku od ostalih njegovih filmova... u prikazivanju nasilja u ovom filmu, Eastwood uzima puno suptilniji approach...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 17:17   #3
Spor film, ali dobar.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 10:45   #4
Mistična rijeka

Je li netko gledao?
Ja jučer.
Doooooooobbbbbbbbbaaaarrrr.
Sean Penn rules!!!!
Traje skoro tri sata čovjere, ali mi ni na momente nije bio dosadan, zapravo se niti ne osjete ta tri sata.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 13:24   #5
Film je dobar, ali ipak malo spor za moj ukus.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 15:49   #6
Zar je već došao kod nas?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2003., 15:52   #7
Je, baš sam danas vidjela u novinama. Nadam se da ga sutra idem gledati
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 13:12   #8
znaci vrijedi gledati?
meni djeluje da bi mogao biti jako dobar
Perlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 13:02   #9
Jako dobro, isplati se ici pogledati (meni se cini da traje ipak manje od tri sata). U svakom slucaju i da je tri sata vrijedilo bi. Sporost u tom filmu ima svoju suptilnu svrhu, nije samo zato sto Clint nije znao kako ubrzati...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 13:17   #10
Jako je dobar, definitivno se isplati ići gledati. Sean Penn
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2003., 15:23   #11
iznimno dobro.od prvog do zadnjeg kadra..kako je samo vjesto izbjegao upadanje u klise kraj i onda izveo onaj twist s likovima...
a boja filma...
ukratko: bravo clinte...kandidat za film godine.
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 23:36   #12
bolje od prosječnog filma na trenutnom kino repertoaru, možda i jedan od najboljih clintovih filmova ali svejedno prilično flawed. u biti, nije clint toliko krivac koliko je helgeland na trenutke totalno fulao sa smjerom u kojem je okretao scenarij. wait, ovaj se film kao ne treba gledat kao murder mystery. ajde onda ću šutit. samo ću reć da me socijalni kontekst filma ostavio zabezeknutog, sušta suprotnost političkoj korektnosti. hmmm. treba mi sna. Zzzzz.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2003., 20:09   #13
jedan od boljih filmova clinta eastwooda !!!!
"....do you feel lucky?"....
trucidare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 23:51   #14
Sasvim slučajno sam završio u Broadwayju s frendicom, pa idemo neš` pogledati, kaj ćemo, pa ono Mystic River (nikad čuo). Kad ono...
Zakon mi je film. Inače nemam pojma o Clint Eastwoodu, to je jedno od onih imena... "ma da čuo sam, svi smo čuli za njega!"
Koje njegove filmove mi preporučate (bez
objašnjenja, topic nije o Eastwoodu)?


Totalno me iznenadilo, nisam očekivao ništa, a dobio sam
jedan od pet najboljih filmova koje sam pogledao ove godine.

Likovi su zakon... Imaš (slijede sitni spoileri, ali bi vam ipak mogli umanjiti doživljaj) oca žrtve, vjerojatnu ubojicu i detektiva koji istražuje slučaj, a njih trojica su frendovi iz djetinjstva.
Detektiva je pak ostavila trudna žena pred par mjeseci, svako malo ga nazove i šuti dok on nešto govori, i poklopi slušalicu bez da mu išta kaže.
Otac žrtve je nekoć bacao ljude u rijeku.
I tako dalje, i tako dalje...
Skoro pa i nema nasilja u filmu, to mi se jako svidjelo.
Završetak spoilera.



Quote:
Ipanema kaže:
Traje skoro tri sata čovjere, ali mi ni na momente nije bio dosadan, zapravo se niti ne osjete ta tri sata.
Nisam gledao na sat kad sam izašao, ali uvjeren sam da nije bio dulji od 2h. Bez provjeravanja.


Svakako pogledajte ako možete, ali nemojte očekivati
previše.
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2003., 20:28   #15
Friške vijesti...

Prva ovosezonska američka filmska nagrada, National Board of Review. je "Mistic River" proglasio najboljim filmom godine, a Sean Penna za najboljeg glumca.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.

Zadnje uređivanje kozz : 05.12.2003. at 00:50.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 00:03   #16
Quote:
kozz kaže:
Review.
Heh

Zadnje uređivanje kozz : 05.12.2003. at 00:50.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2003., 00:51   #17
Quote:
el Duderino kaže:
Heh
A čemu se ti smiješ?

He, he, he, he!

__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2003., 23:07   #18
Upravo sam stigao iz kina. Mene se osobno film nije posebno dojmio. U samoj priči ima dosta nelogičnosti, a, iako je naglasak više na samim likovima nego na priči, ipak mi onda i karakterizacija likova postane rupičasta.
Traje malo više od 2 sata, i na trenutke mi se činio prilično spor.
Mislim, nije film loš, i dosta nas veže uz likove (gluma mi je izvrsna), ali neki drugi Clintovi filmovi su mi bolji, npr. oni gdje on glumi.
__________________
There are two rules for success in life: 1. Don't tell people everything you know.
Nakaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 21:50   #19
Pa vidim da je većina ljudi stavila ovaj film na svoju godišnju top listu najboljih filmova na onom topicu o naj filmovima...

I s pravom, jer je film zbilja odličan, a Clint je dokazao da je bolji redatelj, nego glumac (iako niti kao glumac uopće nije loš, da se razumijemo)...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2003., 02:23   #20
Lehane

Film mi je zbilja dobar i preporučila bih ga svakome...osim onima koji su prije filma pročitali knjigu Dennisa Lehanea. Meni je to jedan od najboljih krimića koje sam pročitala u životu. Ne toliko zbog same murder mystery, koliko zbog atmosfere, stila...ma, Lehane je genije.

Naravno, sve iz knjige niti je moglo niti na kraju jest završilo na ekranu, ali Clintu zamjeram što je usro motku s nekoliko scena na samom kraju. U knjizi imaju smisla jer imaš čitav frkovit odnos između glavnih likova i njihovih žena, u detalje ispričan kroz cijeli roman. U filmu je to samo naznačeno, pa ti nije posve jasno što sad Clint brije s onom paradom i priključenjima.

No, svejedno... Vrlo dobar (4)
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:18.