Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2013., 14:39   #2001
Ako si na 3. god faxa imas pravo na J1 vizu tako da ti to nije losa opcija, smijes raditi+ucis jezik.

Ako ides na F1, dakle ides u skolu za napredno ucenje jezika/poslovni engl ili stogod, onda se javis direktno skoli, oni ti rjesavaju papire i izmedu ostalog ti treba potvrda od faxa da si redovan student ili uzmes index u ambasadu.

Ako zelis na B2 vizu, kao turist pa se tamo upisati u skolu, onda dogovoris razgovor u ambasadi, poneses index sa sobom, bilo bi dobro i da imas neku preporuku profesora (to ti treba i za J1).


Mozes li nekako odgoditi obranu zavrsnog za jesen? To bi ti bilo super, kazes da si rjesila sve ispite i da se itako vracas na jesen doma diplomirati. Tada ne bi trebala imati problema jer tko bi prosao cijeli fax i ne vratio se diplomirati?

Ne preporucam neka muljanja u svakom slucaju.

Sretno!
delorian69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 16:12   #2002
Hvala na odgovoru, ali stvar je u tome da ja planiram ići nakon jeseni, znači nakon obrane završnog rada. Pa se ne bi upisivala na 4. godinu jer bi išla u Ameriku u neku školu za usavršavanje jezika. A ne mogu istovremeno biti par mjeseci u Americi i studirati na fakultetu u Hrvatskoj. Ili je bolje da se upišem na 4. godinu, pa odem? Uglavnom, meni bi trebala F1 viza.
nika55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 17:53   #2003
U svakom slucaju ti je najbolje ne riskirati, apliciraj ili prije obrane ili nakon sto upises 4.godinu. pa tu godinu na faxu ili pauziraj ili nesto. Dok god si student i planiras ici tamo na ucenje/usavrsavanje ne bi trebalo biti problema... Ali opet, najbolje ti je mozda ici na J1; radis, upoznajes ljude i jos se i zabavis. Imas agencije kao npr CCUSA koje posluju preko Interexchange-a i odi lijepo onda kao au pair, konobariti ili tako nesto. Samo ucenje ti je poprilicno skupa varijanta (samo mjesec dana skole, tj potrebnih sati koje moras slusati da bi ostvarila uvjete za F1 ti je cca $1500+avion+smjestaj+hrana+izlasci i sl), a steta je ne iskoristiti work&travel program dok mozes.
delorian69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 20:02   #2004
Zahvaljujem . Još cu se raspitati kod tih agencija, pa cu razmislit.
nika55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 04:13   #2005
Jel istina da od 2014 ukidaju Green Card Lottery ?

Cuo sam da ce svi koji su ilegalno sada u USA dobiti Green Card, ali zato nema vise lutrije ?
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 07:16   #2006
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Jel istina da od 2014 ukidaju Green Card Lottery ?

Cuo sam da ce svi koji su ilegalno sada u USA dobiti Green Card, ali zato nema vise lutrije ?
Za prvo ne znam, a za drugo si krivo čuo.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 09:24   #2007
tako je, lutrije vise nece biti (slijedece godine je zadnja) jer stupa na snagu novi zakon o emigraciji, samo imigranti koji su usli u usa prije 2004 (nisam 100% siguran za godinu, uvjet je da imaju 10 godina boravka u zemlji), imaju pravo aplicirati za PR
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:43   #2008
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
tako je, lutrije vise nece biti (slijedece godine je zadnja) jer stupa na snagu novi zakon o emigraciji, samo imigranti koji su usli u usa prije 2004 (nisam 100% siguran za godinu, uvjet je da imaju 10 godina boravka u zemlji), imaju pravo aplicirati za PR
znaci nema sanse vise da se useli u USA osim zenidbe ...
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:15   #2009
A opcija posao?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:57   #2010
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
Jel istina da od 2014 ukidaju Green Card Lottery ?

Cuo sam da ce svi koji su ilegalno sada u USA dobiti Green Card, ali zato nema vise lutrije ?
Ne vjerujem da ce svim ilegalcima samo tako dat zelenu kartu.

Citao sam da ce namjenit tih 50,000 zelenih karti godisnje prema studentima i radnicima u sektorima tehnologije, medicine, znanosti itd. sto ima vise smisla u danasnje doba.
jazz_bluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:50   #2011
Quote:
jazz_bluzer kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ce svim ilegalcima samo tako dat zelenu kartu.
Ma naravno da neće. Prijedlog zakona koji nudi mogućnost ilegalcima nakon trinaest godišnjeg procesa uz mnoge provizije je prošao Senat, ali nije još bio u Predstavničkom domu. Iako smatram da je prijedlog koji je prošao u Senatu dobar, ne vjerujem da će proći i postati zakon. A, i da prođe kakav je, NYT piše da ne može stupiti na snagu prije nego što se granična kontrola ne postroži (a to može trajati i trajati... ).

http://www.nytimes.com/2013/06/28/us...l.html?hp&_r=0
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:58   #2012
dakle evo mene opet... Amerikanac je u Americi, a ja bi trebala tamo na turističku vizu (iskreno se nadam da ću je dobiti)... planiramo se tamo vjenčati... e sad, da li netko zna ako se tamo vjenčamo dok sam na turističkoj vizi da li ja mogu tražiti da ostanem ili moram natrag doma u Hrvatsku dok se ne srede papiri??? na zaručničku vizu ne želim jer je cjelokupno oho-ho skuplja i proces je duži...
broken hearted is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:21   #2013
Quote:
broken hearted kaže: Pogledaj post
dakle evo mene opet... Amerikanac je u Americi, a ja bi trebala tamo na turističku vizu (iskreno se nadam da ću je dobiti)... planiramo se tamo vjenčati... e sad, da li netko zna ako se tamo vjenčamo dok sam na turističkoj vizi da li ja mogu tražiti da ostanem ili moram natrag doma u Hrvatsku dok se ne srede papiri??? na zaručničku vizu ne želim jer je cjelokupno oho-ho skuplja i proces je duži...
Za vize i promjenu statusa ne znam, ali ako se planirate ljeti vjenčati preporučujem otok Martha's Vinyard.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:24   #2014
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Za vize i promjenu statusa ne znam, ali ako se planirate ljeti vjenčati preporučujem otok Martha's Vinyard.
hvala na preporuci, ali neće ništa ''big'' biti... samo da se vjenčamo a i gdje je ljeto, ja si kemijam da se ženimo do kraja ove godine, ovisi na koliko dugo ću dobiti turističku vizu
broken hearted is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:43   #2015
Quote:
broken hearted kaže: Pogledaj post
hvala na preporuci, ali neće ništa ''big'' biti... samo da se vjenčamo a i gdje je ljeto, ja si kemijam da se ženimo do kraja ove godine, ovisi na koliko dugo ću dobiti turističku vizu
Za zimu preporučujem Havajske otoke - Maui, Kauai i Hawaii. Ili Key West, ako ste na istočnoj obali.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 02:32   #2016
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Za zimu preporučujem Havajske otoke - Maui, Kauai i Hawaii. Ili Key West, ako ste na istočnoj obali.
Thanks... a da ja tebi prepustim organizaciju? to mi onda jedna briga manje
broken hearted is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 02:43   #2017
Ako hoces, mogu ti poslati kontakt za svog imigracijskog odvjetnika.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:48   #2018
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post
znaci nema sanse vise da se useli u USA osim zenidbe ...
ima preko posla, bit ce lakse dobiti radnu (mislim da je to H1B viza), pojednostavnit ce uvjete za visoko obrazovane i nkv (low skills) radnu snagu

Quote:
jazz_bluzer kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da ce svim ilegalcima samo tako dat zelenu kartu.

Citao sam da ce namjenit tih 50,000 zelenih karti godisnje prema studentima i radnicima u sektorima tehnologije, medicine, znanosti itd. sto ima vise smisla u danasnje doba.
ako pricas o lutriji, onda obrazovanje tu ne igra ulogu, ako govoris o novom prijedlogu zakona onda je uvjet da si u us bar 10 god i da radis (bar koliko sam ja shvatio)

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Ako hoces, mogu ti poslati kontakt za svog imigracijskog odvjetnika.
pa ni ne hvališ se da bjezis odavde....koliko te košta odvjetnik? na osnovu cega trazis papire? mozes mi reci na pm, ako nije bed.....a mozes me i odjebat skroz

zasto bas us, a ne recimo kanada, australija, novi zeland? meni je od navednih us zadnja opcija, bas zbog socijalne politike (odnosno nedostatka iste), gledam neki dan dr.oza, emisija je bila o epidemiji gladi u americi (i to kod "srednjeg sloja", ne narkomani i beskućnici), ostao sam paf
a o zdravstvenom osiguranju da ne govorim, ljudi bankrotiraju cim se malo teze razbole....

Zadnje uređivanje GLAVATAR : 28.06.2013. at 09:54.
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:47   #2019
Quote:
nika55 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, ali stvar je u tome da ja planiram ići nakon jeseni, znači nakon obrane završnog rada. Pa se ne bi upisivala na 4. godinu jer bi išla u Ameriku u neku školu za usavršavanje jezika. A ne mogu istovremeno biti par mjeseci u Americi i studirati na fakultetu u Hrvatskoj. Ili je bolje da se upišem na 4. godinu, pa odem? Uglavnom, meni bi trebala F1 viza.
Pozdrav
Ja sam na F1 vizi. Za to trebas u ambasadi prilozit SEVIS broj. Taj papir ti izdaje skola i pokazujes ga na ulasku u SAD. Na njemu su svi podaci di ostajes, kad zapocinjes skolovanje, kolko ce trajat, kolko placas i kolka ti je stipendija, ko placa ostatak i sta ides ides radit u tu skolu.
zvone24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:00   #2020
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
pa ni ne hvališ se da bjezis odavde....koliko te košta odvjetnik? na osnovu cega trazis papire? mozes mi reci na pm, ako nije bed.....a mozes me i odjebat skroz

zasto bas us, a ne recimo kanada, australija, novi zeland? meni je od navednih us zadnja opcija, bas zbog socijalne politike (odnosno nedostatka iste), gledam neki dan dr.oza, emisija je bila o epidemiji gladi u americi (i to kod "srednjeg sloja", ne narkomani i beskućnici), ostao sam paf
a o zdravstvenom osiguranju da ne govorim, ljudi bankrotiraju cim se malo teze razbole....
Ja sam van HR vec 10 godina. Obzirom da mi je decko Amerikanac, imam odvjetnika koji mi pomaze sa cestim dolascima u USA. Za sada se ne planiram preseliti tamo.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.