Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2009., 10:50   #61
Quote:
TataNano kaže: Pogledaj post
1. pad cijene nece biti toliko velik kao sa proslim c5... prosla generacija je vrtoglavo izgubila na cijeni zbog velikog skoka u kvaliteti s novim modelima...
Bullshit. I C6 je kvalitetan automobil, pa opet izgubi na cijeni drasticno u odnosu na konkurenciju istog godista. Ljudi koji voze Citroen jednostavno se moraju pomiriti sa drasticnim gubitkom cijene. Tako je bilo i tako ce biti.
DUB 21˝ is offline  
Old 29.11.2009., 10:56   #62
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
Nije sportaš, al' na autoputu je ulovio 213 km/h, vozna svojstva su, nasuprot gore navdenom, i bolja od, recimo, passata, bar koliko ja vidim po cesti (di ja popeglam ostaju mnogi iza mene, i to na comf. načinu rada ovjesa
Svaka ti cast na autu, no koji put rezoniras kao malo dijete(bez uvrede). Budi siguran da te netko u Passatu(posto si njega spomenuo), 2.0 TDI - 140 ks zeli pratiti, da bi te pratio bez problema, bilo na otvorenoj cesti ili autocesti. To je isto kao da da ja kazem sa svojoj Signum 3.0 cdti da ide ko lud(sto i ide), no da iza sebe ja ostavljam BMW 530 d.
DUB 21˝ is offline  
Old 29.11.2009., 10:56   #63
Amiklic,daj koju fotku tog tvog ljepotana!I nisi mi odgovorio na P.M.
Inače što se tiče udobnosti,nitko to ne osporava citroenu,dapače.Kada sam kupio c5 nakon nekog vremena pitaju me ovi iz leasinga kako ide auto,a ja naravno kažem oduševljen sa svime.Onda oni,ma da zato i pitamo,nisu na glasu,ali da moram na put i mogu birat uvijek bi odabrao citroen.kao primjer navode put Pula-Split...u VW golf plusu su bili slomljeni,a drugom prilikom sa nekim citroenom put nisu ni osjetili...eto
Alex33 is offline  
Old 29.11.2009., 11:05   #64
Quote:
DUB 21˝ kaže: Pogledaj post
Svaka ti cast na autu, no koji put rezoniras kao malo dijete(bez uvrede). Budi siguran da te netko u Passatu(posto si njega spomenuo), 2.0 TDI - 140 ks zeli pratiti, da bi te pratio bez problema, bilo na otvorenoj cesti ili autocesti. To je isto kao da da ja kazem sa svojoj Signum 3.0 cdti da ide ko lud(sto i ide), no da iza sebe ja ostavljam BMW 530 d.
Ne kužim te stvarno, al' ajde.

2 skroz ista motora, Citroen ima bolji ovjes (sport način rada, dakako), mjenjaš automatski uključuje na sportski način i daje duže brzine, a možeš i ručno, dakako...

2.0 motori, 138 kaže Citroen i 140 VW (iako je sve to jednako jer se mjeri po različitim standardima :-) )...

BMW je sportaš, tu nema usporedbe s "običnim" limuzinama.

Istina, Passat po mjerenjima ubrzava za 1.4 sekunde brže od C5, al' probaj postić vrijednosti iz testova ručno pa ćeš sigurno visdit o čemu se radi. malo tko pegla auto tako kako se navodi u testovima.

Moj C5 ima robotiku u mjenjaču i čim malo življe voziš , on osjeti da se dosta puta mijenja brzina pa "odluči" produžit brzine i tako teško dosegneš i 5. većinom do 4. se vozi na taj način, a okretaji lete skroz do mrvu prije crvenog... nemaš šta mislit, samo vozi...

Da, možda je P stvarno nešto brži (tvrđi je sigurno), ali govorim po iskustvu s ceste.... Možda se jednostavno radi o tome da ja peglam ne razmišljajući o potrošnji :-) :-)
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 11:11   #65
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Amiklic,daj koju fotku tog tvog ljepotana!I nisi mi odgovorio na P.M.
Inače što se tiče udobnosti,nitko to ne osporava citroenu,dapače.Kada sam kupio c5 nakon nekog vremena pitaju me ovi iz leasinga kako ide auto,a ja naravno kažem oduševljen sa svime.Onda oni,ma da zato i pitamo,nisu na glasu,ali da moram na put i mogu birat uvijek bi odabrao citroen.kao primjer navode put Pula-Split...u VW golf plusu su bili slomljeni,a drugom prilikom sa nekim citroenom put nisu ni osjetili...eto
Nećeš vjerovat' ali nemam slika uopće. kako uopće stavit sliku ovdje na forum. dozvoljava samo do 9,8 kb a to je ništa...

zapravo imam jednu, odradio tynipic. snimljena ovo ljeto kod broda kojeg sam kupio.. u samu zoru...
bit će još, samo da uzmem aparat u ruke...
uh, ono je bilo veliko, stvarno.. evo resize...
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...

Zadnje uređivanje amiklic1 : 29.11.2009. at 11:20. Reason: slika
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 11:48   #66
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
BMW je sportaš, tu nema usporedbe s "običnim" limuzinama.
Nije. Point je da se moj Signum, unatoc snazi vecoj od prosjecne, ne moze nositi sa BMW 530d ili ako ti je draze Audi A6 3.0 tdi, Mercedes 320-350 cdi. Isto tako je naivno za vjerovati da tvoj C5(138 ks) "popegla" Passat(140 ks). Prije ce biti da sa onima kojima si se susreo, u Passatu, nije bilo do ganjanja ili pak nemaju pojima kako voziti dizela, sto na moje iznenadjanje mnogo ljudi ne zna(ne mali puta sam tome svjedocio).

Quote:
Istina, Passat po mjerenjima ubrzava za 1.4 sekunde brže od C5, al' probaj postić vrijednosti iz testova ručno pa ćeš sigurno visdit o čemu se radi. malo tko pegla auto tako kako se navodi u testovima.
Passat(140 ks) ubrzava od 0-100 za 9,8(limuzina) odn. 10,1(karavan), a tvoj C5 ubrzava od 0-100 za 11,6(limuzina) odn. 12,1(karavan). To je malo vise od 1,4, no nije bitno. Isto tako kako te vrijednosti ne moze(kako ti kazes) postici Passat, onda ih ne mozes postici niti ti sa svojim C5. Uostalom ubrzanje od 0-100 meni nista ne znaci, medjubrzanja su ono sto zanima mene i to je ono sto je bitno kod auta.


Quote:
Moj C5 ima robotiku u mjenjaču i čim malo življe voziš , on osjeti da se dosta puta mijenja brzina pa "odluči" produžit brzine i tako teško dosegneš i 5. većinom do 4. se vozi na taj način, a okretaji lete skroz do mrvu prije crvenog... nemaš šta mislit, samo vozi...
U redu, imas robotiku koja ti olaksava "salatanje", ali pravom vozacu(koji zna voziti dizela) Passata ta tvoja robotika ne predstavlja neki problema da te bez problema prati na otvorenoj ili autocesti.

Quote:
Da, možda je P stvarno nešto brži (tvrđi je sigurno), ali govorim po iskustvu s ceste.... Možda se jednostavno radi o tome da ja peglam ne razmišljajući o potrošnji :-) :-)
Da, ipak mislim da ce biti to sto sam naglasio.

P.S. Nije mi u cilju oponirati ti, no samo sam iznio svoje misljenje.
DUB 21˝ is offline  
Old 29.11.2009., 11:54   #67
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao "neće se nitko okrenut..."... To mi je poznanik rekao, al' ne u kontekstu da auto nije privlačan. Baš naprotiv, za moj se lijepe pogledi i okorjelih "Švaba". :-)

Mislio je na općeprihvaćenu i svenarodnu činjenicu da su "kod nas" isključivo "na cijeni" njemački vW , Merc. i BMW modeli, kad se dođe u klasu velikih auta (ne visoku nego baaš klasu velikih auta).

Dosta ih je sleglo glavu kad su se provozali u mom karavanu, C5 2.0 HDI automatik 6brz, Hydractive III....

Nije sportaš, al' na autoputu je ulovio 213 km/h, vozna svojstva su, nasuprot gore navdenom, i bolja od, recimo, passata, bar koliko ja vidim po cesti (di ja popeglam ostaju mnogi iza mene, i to na comf. načinu rada ovjesa)... Auto jednostavno ima poseban feeling šta se tiče ponašanja u vožnji, nimalo nije tvrd, pa su neki čak rekli da će im trebat tablete protiv povraćanja. Al' to tek kad su ušli.. na 200-300 km su ostali jednostavno oduševljeni..

Što više prelazim (evo me na 40000 od 11.3.) više sam svjestan da ovo ipak nije auto za svakog. nekakav "logičan izbor" (karikiram, naravno) ako želiš potrošit toliko novca bio bi neki drugi auto, al' i to isključivo zato jer je svijest ljudi toliko predvidiva i uobičajena da se usudim pomislit da jako mali broj ljudi misli svojom glavom.

Da sad opet kupujem auto, opet bi uzeo ovog kojeg sad imam. Možda još neke sitnice od opreme, al' generalno to je to...
Ma sve štima i sa svime se slažem no da popeglaš passate 2.0 tdi nema teorije, jedino ak ih voze penzioneri. Susjed ima tog 2.0 hdi limuzinu i često se trkamo, njegov auto nema još ni 10 tkm(makar on ima milijun km iza sebe i zna čovjek vozit onak žestoko), a moj je stara kanta iz 1997 i ima isto 140 konja(znači najstarija moguća tehnologija dieselaša). Par puta sam ga popeglao i nećemo se više ganjat. Passat je pumpe duse i nema šanse da moš bit brži u c5.
Znači c5 je stroj al u sirovim ubrzanju nemožeš bit brži ni od nekih starih kanti a ne pumpe duse, naime c5 za to nije ni namijenjen, dosta je težak auto a tu su i 4 cilindra, uz to i common rail koji nema preveliku oštrinu.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 12:30   #68
Mene svi odgovaraju od C%, ne zbog pada cijene, nego zbog kvarljivosti. Kao, C5 su poznati da se kvare


Quote:
Kokoi kaže: Pogledaj post
na mom najmanje jednom mjesečno neke žarulje moraš mjenjat
Baš takve stvari mi spominju
justaslacker is offline  
Old 29.11.2009., 13:00   #69
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ma sve štima i sa svime se slažem no da popeglaš passate 2.0 tdi nema teorije, jedino ak ih voze penzioneri. Susjed ima tog 2.0 hdi limuzinu i često se trkamo, njegov auto nema još ni 10 tkm(makar on ima milijun km iza sebe i zna čovjek vozit onak žestoko), a moj je stara kanta iz 1997 i ima isto 140 konja(znači najstarija moguća tehnologija dieselaša). Par puta sam ga popeglao i nećemo se više ganjat. Passat je pumpe duse i nema šanse da moš bit brži u c5.
Znači c5 je stroj al u sirovim ubrzanju nemožeš bit brži ni od nekih starih kanti a ne pumpe duse, naime c5 za to nije ni namijenjen, dosta je težak auto a tu su i 4 cilindra, uz to i common rail koji nema preveliku oštrinu.

Ma sve znam. Nisam ni ja neki trkač, jer da jesam ne bih kupovao ovaj auto..

Ovo šta ja pričam je iz prakse i vezano uz nas prosječne vozače.... na autocesti me redovno opere A6 i BMW serije 5, neki terenci bijesni i tako, al' poanta je u tome da i ja njih pratim jako dobro. Ovde kod nas ima jedna okuka di pratim kako lčjudi voze, i moram reć da se slažem s tobom vezano uz vožnju dizelaša. Ljudi ne znaju. zato ne iskoriste jake automobile koje voze nego sve ponekad čak i smiješno ispadne....

Auto je težak, bez daljnjega. To se u normalnoj vožnji ne osjeti, jer sam sve podredio udobnosti i komforu zbog puno km koje prelazim (9 mjeseci 40000, planiranih 60.-70 godišnje).
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 13:02   #70
Quote:
justaslacker kaže: Pogledaj post
Mene svi odgovaraju od C%, ne zbog pada cijene, nego zbog kvarljivosti. Kao, C5 su poznati da se kvare



Baš takve stvari mi spominju
To sam i ja prošao. Evo, na 40000 promijenio sam jednu žaruljicu (H7 u faru), ništa više.

Treba gledat kilometražu, pa to ispadne u prosjeku (računaš na normalnu vožnju od cca 20000 godišnje) da je nakon 2 god otišla jedna žarulja.

Stari modeli, pogotovo do 2002. imali su dosta problema, otvarala su se i zatvarala stakla sama od sebe, blokirala vrata itd, al' ovaj novi nema nikakvih problema.

Joj, kakve su meni stvari govorili... kao ono : naš direktor to vozi, pa to je krš nakon godine dana...

Vjeruj, ovo je skroz drugi auto od onog prije. kako u kvaliteti, tako i u dizajnu i komforu...
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 13:05   #71
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post

Ovo šta ja pričam je iz prakse i vezano uz nas prosječne vozače.... na autocesti me redovno opere A6 i BMW serije 5, neki terenci bijesni i tako, al' poanta je u tome da i ja njih pratim jako dobro. .
A4 te nemoze oprat?
occasional is offline  
Old 29.11.2009., 13:11   #72
Quote:
DUB 21˝ kaže: Pogledaj post

Passat(140 ks) ubrzava od 0-100 za 9,8(limuzina) odn. 10,1(karavan), a tvoj C5 ubrzava od 0-100 za 11,6(limuzina) odn. 12,1(karavan). To je malo vise od 1,4, no nije bitno. Isto tako kako te vrijednosti ne moze(kako ti kazes) postici Passat, onda ih ne mozes postici niti ti sa svojim C5. Uostalom ubrzanje od 0-100 meni nista ne znaci, medjubrzanja su ono sto zanima mene i to je ono sto je bitno kod auta.
C5 2.0 HDI 138 KS 60-100 km/h = 6,9 s https://www.aaa.asn.au/roadtests/reports/237.pdf Ali ovo je stariji model...
Passat 2.0 FSI 140 KS 60-100 km/h =9,7 s http://www.auto-motor-und-sport.de/e...ur-663552.html

E, sad, ja nemam pojma koliko su realne te stranice... Nisam baš stručnjak, rekoh već, a nemam sad vremena tražit druge izvore. Ajde demantiraj me...
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 13:13   #73
Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
A4 te nemoze oprat?
Puno ih je sa slabijiom motorima pa ne, ali ovaj najjači bez greške. Iskreno i od srca priznajem...

Prosjek mi je 170-180 ako sam u formi i prazna cesta (dosta vozim noću), a 150-160 danju i na najopasnijim dioniocama (presretači, majku im) pa nije opet neko mjerilo.

Audi je isto sportivo prema Citroenu. jasno
__________________
Samo se ludjaci nadaju.

Ostali rade...
amiklic1 is offline  
Old 29.11.2009., 13:14   #74
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
C5 2.0 HDI 138 KS 60-100 km/h = 6,9 s https://www.aaa.asn.au/roadtests/reports/237.pdf
Passat 2.0 FSI 140 KS 60-100 km/h =9,7 s http://www.auto-motor-und-sport.de/e...ur-663552.html

E, sad, ja nemam pojma koliko su realne te stranice... Nisam baš stručnjak, rekoh već, a nemam sad vremena tražit druge izvore. Ajde demantiraj me...
Samo si uzeo Passat FSI (benzinac), a trebao si uzeti 2.0 TDI. Znaci gledaj TDI, a ne FSI.

Mislim, imas stvarno jako kvalitetan automobil (svaka cast), ali neke stvari koje si napisao na zalost ne stoje.

Edit: Vidim da si krivo napisao tj. umjesto TDI napisao si FSI. Moja greska. No isto tako si uzeo za usporedbu prvu generaciju C5(redizajn), a ti vozis drugu generaciju C5. Tako da mislim kako ti usporedba ne stoji. Drugo je da vozis prvu generaciju C5, no ne vozis je.

Zadnje uređivanje DUB 21˝ : 29.11.2009. at 14:03.
DUB 21˝ is offline  
Old 29.11.2009., 13:33   #75
Quote:
DUB 21˝ kaže: Pogledaj post
Samo si uzeo Passat FSI (benzinac), a trebao si uzeti 2.0 TDI. Znaci gledaj TDI, a ne FSI.

Mislim, imas stvarno jako kvalitetan automobil (svaka cast), ali neke stvari koje si napisao na zalost ne stoje.
Da neke sitnice, no većina stvari zbilja stoji. Taj novi c5 je jako dobar stroj i normalno da pohvale na račun tog auta stoje. Ako izuzmemo c6 kao iznimno skup auto koji pokušava konkurirat nekim drugim klasama, jasno je da je c5 najbolji citroen kojeg si normalan čovjek može priuštit.
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 13:57   #76
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
To sam i ja prošao. Evo, na 40000 promijenio sam jednu žaruljicu (H7 u faru), ništa više.

Treba gledat kilometražu, pa to ispadne u prosjeku (računaš na normalnu vožnju od cca 20000 godišnje) da je nakon 2 god otišla jedna žarulja.

Stari modeli, pogotovo do 2002. imali su dosta problema, otvarala su se i zatvarala stakla sama od sebe, blokirala vrata itd, al' ovaj novi nema nikakvih problema.

Joj, kakve su meni stvari govorili... kao ono : naš direktor to vozi, pa to je krš nakon godine dana...

Vjeruj, ovo je skroz drugi auto od onog prije. kako u kvaliteti, tako i u dizajnu i komforu...

Ideš, ovo sam trebao čuti



Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
Ovde kod nas ima jedna okuka di pratim kako lčjudi voze, i moram reć da se slažem s tobom vezano uz vožnju dizelaša. Ljudi ne znaju. zato ne iskoriste jake automobile koje voze nego sve ponekad čak i smiješno ispadne....
Jel možeš malo o ovome, ja sam dosad vozio benzince, pa ne razumijem o čemu govoriš
justaslacker is offline  
Old 29.11.2009., 14:00   #77
Quote:
amiklic1 kaže: Pogledaj post
Ma sve znam. Nisam ni ja neki trkač, jer da jesam ne bih kupovao ovaj auto..

Ovo šta ja pričam je iz prakse i vezano uz nas prosječne vozače.... na autocesti me redovno opere A6 i BMW serije 5, neki terenci bijesni i tako, al' poanta je u tome da i ja njih pratim jako dobro. Ovde kod nas ima jedna okuka di pratim kako lčjudi voze, i moram reć da se slažem s tobom vezano uz vožnju dizelaša. Ljudi ne znaju. zato ne iskoriste jake automobile koje voze nego sve ponekad čak i smiješno ispadne....

Auto je težak, bez daljnjega. To se u normalnoj vožnji ne osjeti, jer sam sve podredio udobnosti i komforu zbog puno km koje prelazim (9 mjeseci 40000, planiranih 60.-70 godišnje).

Hehe, jasno nitko nije rekao da je c5 2.0 hdi spor, to je ipak 140 konja, ide to jako dobro, no bezveze smo se tu počeli natezat koji je auto brži u direktnom obračunu. U praksi to nije posebno bitno, ko želi biti još brži taj neka si kupi auto od 200ks, makar njega eto onda treba malo bolje tenkirati, a to baš nije sretno rješenje za onog tko radi puno km
johny5 is offline  
Old 29.11.2009., 14:11   #78
Quote:
DUB 21˝ kaže: Pogledaj post
Bullshit. I C6 je kvalitetan automobil, pa opet izgubi na cijeni drasticno u odnosu na konkurenciju istog godista. Ljudi koji voze Citroen jednostavno se moraju pomiriti sa drasticnim gubitkom cijene. Tako je bilo i tako ce biti.
da c6 je kvalitetan automobil i onda izadje c5 koji je manje klase i jos kvalitetniji... ako se ides praviti pametan nemoj da ti prsti budu brzi od pameti...

kvaliteta i puzdanost nisu jedini faktori ocuvanja cijene, ali odnose najveci postotak...
TataNano is offline  
Old 29.11.2009., 14:17   #79
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hehe, jasno nitko nije rekao da je c5 2.0 hdi spor, to je ipak 140 konja, ide to jako dobro, no bezveze smo se tu počeli natezat koji je auto brži u direktnom obračunu. U praksi to nije posebno bitno, ko želi biti još brži taj neka si kupi auto od 200ks, makar njega eto onda treba malo bolje tenkirati, a to baš nije sretno rješenje za onog tko radi puno km
Slažem se u potpunosti.Što se tiče tih audija i BMW-a,na autoputu gdje ima prometa mi ne može pobjeći ni da hoće,a reci te mi molim vas tko to hoće.Pa svatko normalan u današnje vrijeme vozi svoju vožnju.Ja ću samo navesti jedan primjer gdje sam kroz pola češke vozio zajedno sa jednim a6 tdi.Brže od 200 se nije moglo (gust promet,pa svako toliko netko uleti u lijevu traku sa 100-130) a ja sam to bez ikakvih problema ili mučenja pratio.Sasvim normalna vožnja.Greške na C5???Ja ih hvala bogu nisam imao.Kupio sam ga sa lošim kvačilom ali to sam znao.E sad druga priča to što ima moderno kvačilo sa duplim zamašnjakom koji crkava.To nije greška citroena,već danak modernoj tehnologiji.Isti sistem ima Hyundai,VW,Škoda,i jako lako prolupa već na 100000km (cijena oko 1000€ samo set kvačila i zamašnjak bez montaže-ja sam ga sam promijenio).A neki drugi kvarovi???Elektronika šljaka bez greške za sada,a ima je ohoho u ovom modelu.Kazaljka brzinomjera je lagala,ali to sam sam rješio (malo super ataka u ležište kazaljke na iglu i ponovo točno centriranje.EGR ventil je crko (odvojila se gljiva od osovinice) novi 650kn u citroenu, i par vijaka (zamijenio sam).Auto vuče ko svinja...sorry na izrazu ali stvarno je tako,što je zasluga velikog okretnog momenta.Troši mi oko 6-6,5 litara kombinirane vožnje i to bez da pazim kako stiščem gas.Ma prezadovoljan sam.Vidjeti ćemo kako će me služiti dalje.
Alex33 is offline  
Old 29.11.2009., 14:19   #80
Te kvarove si imao na ovom novom C5? kuplung i erg?
to sam ja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.